Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Prosvjed žena u štiklama zbog rupa u Kapucinskoj!?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65792
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.08.2010. 14:00 
Naslov:  Prosvjed žena u štiklama zbog rupa u Kapucinskoj!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako je dogradonačelnica Danijela Lovoković još krajem lipnja postavila ultimatum tvrtki Unikom za popravak fugni između betonsko-granitnih ploča kojima su popločeni Kapucinska ulica i Trg Ante Starčevića, ovaj posao još nije završen.

Dogradonačelnica je ovaj zahtjev postavila u ime svih Osječanki koje korzom hodaju u visokim potpeticama, iako priznaje da njezine muške kolege za ovaj ženski problem nemaju previše razumijevanja, pa su je čak i pitali nema li pametnijeg posla.

- "Zahvaljujem svim ženama koje su me podržale u ovoj inicijativi. Naime, na nekim mjestima razmak između ploča širi je i od jednog centimetra, a osobno mi se dogodilo i da sam slomila petu na novoj cipeli, pa sada iz opreza hodam po tramvajskoj pruzi. Zaprijetila sam Unikomu da ću organizirati prosvjedni “Pride” žena u potpeticama na korzu ne bude li se taj problem riješio. Naime, manji dio je saniran prije tek prije 10-ak dana, ali cijeli posao ide vrlo sporo", kaže dogradonačelnica Lovoković.

Da je ostala bez pete na novoj štikli u Kapucinskoj ulici svojedobno se požalila i koautorica idejnog rješenja Trga Ante Starčevića, arhitektica Željka Jurković, koja također napominje kako je, prema zamislima autora, potrebno prostor među fugnama stalno nasipavati sipinom. U Unikomu odgovaraju kako je njihova RJ Graditeljstvo prije dvadesetak dana organizirala akciju zasipavanja na prostoru od stotinu četvornih metara na dionici Trg - Kapucinska ulica.

- “To je inače posao koji je kontinuiran, nema ni početka ni kraja, jer se fugne isprazne zbog kiša, ali i zbog pranja jakim strojevima. Trg se detaljno čisti jednom u pola godine, a takvom temeljitom čišćenju će se pristupiti u sljedeća dva dana", objasnila je Tatjana Elez, glasnogovornica Unikoma.

U roku od samo 20 dana završena je obnova nogostupa u Lučkom prilazu. Naime, tvrtka Unikom, koja je bila izvođač radova zamijenila je približno 150 četvornih metara podnih ploča, a pokazalo se kako je glavni uzrok njihova dizanja bila loša podloga.

- “Mislili smo kako će biti potrebno promijeniti samo oko 50 četvornih metara ploča, no pokazalo se kako su oštećenja i veća. No, posao je brzo završen”, komentirala je Lovoković.

Autor: Nefreteta Zekić/Glas-Slavonije.hr


Zadnja promjena: Redakcija 031; 11.08.2010. 15:31; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pavijan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 413
Lokacija: oblokacija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.08.2010. 14:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

još čekam samo prosvjed sljedbenika dr. Ante Pavlovića da se uvede podno grijanje u cijelom gradu kako bi mogli cijele godine hodati bosi bez rizika po zdravlje...

_________________
lošije je bolje
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.08.2010. 15:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako žemske organiziraju prosvjed zbog rupa u Kapucinskoj....onda zbog rupa u tvrđi te iste žemske mogu podici tužbu za genocid Very Happy

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.08.2010. 15:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: › - “Mislili smo kako će biti potrebno promijeniti samo oko 50 četvornih metara ploča, no pokazalo se kako su oštećenja i veća. No, posao je brzo završen”, komentirala je Lovoković.
Hoce li ploce sada trajati dulje od dvije godine? Je li ucinjeno nesto i na tom planu?

Naime, u 21. stoljecu smo vec 10-tak godina, gradjevinski pripravci, smjese i materijali su napredovali u odnosu na situaciju od prije parsto godina. Kako je moguce da se u 21. st. ploce odlijepe u roku od 3 godine?!

Kako bi danas izgledala mnoga povijesna zdanja kojima se divimo da ih je gradio onaj tko je gradio ovaj "lucki prilaz"?

I na kraju - hoce li taj netko iz svog dzepa pljucnuti lovu sto su gradjevinari od prije parsto godina uspijevali u necemu u cemu je on dozivio notorni fijasko?

Sramota!

Neandertalci, vratite se, skuvali smo vam corbu od macuhica!

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rori 1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: sasvim blizu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.08.2010. 15:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako mi svi izgleda sretno živimo bez ikakvih drugih problema kad je razlog za prosvjed štikla i rupa. Crying or Very sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bubamaja
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.08.2010. 16:02 
Naslov:  Re: Prosvjed žena u štiklama zbog rupa u Kapucinskoj!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ha ha ha...barem malo humora...ako im ne uspije prosvjed mogu zvati i Severinu koja se rado odaziva svim prosvjedima , a možda im i zapjeva moja štikla tra la la... osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.08.2010. 16:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zaista, nema ravnopravnosti spolova sve dok svaki milimetar kvadratni ne bude betoniran, i to betonom s udjelom gume, da damicama ne bude pretvrdo hodati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.08.2010. 16:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

šta jurkovićka nije prije mislila i smislila nešto pametnije kad je koautorica projekta

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
annai
Offline
Avatar

Ukupno postova: 38
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.08.2010. 16:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hahahahahaha ovaj prosvjed je najjači do sad Very Happy
hahahah "slomila petu na novoj cipeli"
i ja sam žena u štiklama pa se snađem i u Tvrđi i u Kapucinskoj.... džabe prosvjed, treba znati hodati u štiklama.... prva lekcija: u hodu se treba oslanjati na prste, a manje na petu.... možda kad se to svlada, rupe među pločama neće biti problem... ok, otišla sam preduboko, možda me sad neće razumjeti žene-štikle...
evinvej HAHAHAHAHA

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.08.2010. 17:11 
Naslov:  Re: Prosvjed žena u štiklama zbog rupa u Kapucinskoj!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hahahahahaha ovaj prosvjed je najjači do sad "
hahahah "slomila petu na novoj cipeli"
i ja sam žena u štiklama pa se snađem i u Tvrđi i u Kapucinskoj.... džabe prosvjed, treba znati hodati u štiklama.... prva lekcija: u hodu se treba oslanjati na prste, a manje na petu.... možda kad se to svlada, rupe među pločama neće biti problem... ok, otišla sam preduboko, možda me sad neće razumjeti žene-štikle...
evinvej HAHAHAHAHA "

Joj zvučiš kao Bogomoljka, onaj zeleni kukac koji leti i pada okolo i proždire svog muškarca. Prvo g. Lovoković je dama koja zna nositi i kostime i visoke potpetice, pod b) jebo prsti peta hod...problemčić je svaka potpetica imalo tanka one visine 9 cm pa naviše i širine 5mm lego upadaju u fugne.Te fugne su trebale biti zatvorene betonom, ovak dva par potpetica su pale za trga naš ljepi. Glede Tvrđe rado bi stajala iza tebe i gledala te kako prsti peta hodaš i završavaš na nosu u ulici gdje je Vega onako fino strmoj hahhahha.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.08.2010. 17:25 
Naslov:  Re: Prosvjed žena u štiklama zbog rupa u Kapucinskoj!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

poštovana @Yoanna
radi lakšeg razumjevanja ostalih korisnika foruma...bilo bi dobro da se nauciš kvotati iliti citirati druge osobe sa foruma..te samim tim olakšati ostalima da skuže što si zapravo milsila reći odnosno koga ispravljaš iliti ciji tekst komentiraš

da bi to naucila evo ti jedan zgodan link..na kojemu je to sve lijepo objašnjeno...

hvala na razumjevanju

http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=13091

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.08.2010. 17:37 
Naslov:  Re: Prosvjed žena u štiklama zbog rupa u Kapucinskoj!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo me podsjeca na ono kako ni Kerumu nije lako vozit Porsche po grbavim cestama

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.08.2010. 23:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
pa su je čak i pitali nema li pametnijeg posla.

Bogami, i ja se sve češće pitam isto, a sve više se pitam ima li ona uopće ikakvog posla...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.08.2010. 7:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Puna peta-zakon!

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pootzko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 155
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.08.2010. 10:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"pa sada iz opreza hodam po tramvajskoj pruzi"
Very HappyVery HappyVery HappyVery Happy

slijedeće će prosvjedovat jer tramvaji idu po tračnicama po kojima ona ide Very Happy šta nju tramvaj ima tjerat gazit tsss

_________________
...I put on my robe and a wizard hat...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: