Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ravnatelj Centra za promicanje socijalnog nauka Crkve: Dok je trudna, žena nije vlasnica svoga tijel

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.08.2010. 23:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zašto misliš da ja tebi želim promijeniti mišljenje?misli ti što god hoćeš...što se mene tiče možeš mislit i da je Zemlja ravna ploča...
reci mi samo zbog čega si protiv da žena odlučuje o svom tijelu, o svojoj sudbini u konačnici?
uzgred, sad vidim. sretan rođendan!

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.08.2010. 0:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la (Pogledaj post): › zašto misliš da ja tebi želim promijeniti mišljenje?misli ti što god hoćeš...što se mene tiče možeš mislit i da je Zemlja ravna ploča...
reci mi samo zbog čega si protiv da žena odlučuje o svom tijelu, o svojoj sudbini u konačnici?
O svojoj sudbini odlučuje kada se upušta u seksualni odnos sa osobom s kojom ne želi djete.
Žena neodlučuje o svom tijelu kada razmišlja o abortusu, nego o tome hoće li se ili neće riješit ploda.
Kad smo kod tijela, zašto o njemu nije mislila prije ševe?
Dosta žena nakon što rode znaju izgledati bolje nego prije, onako anoreksične.


Zadnja promjena: mali_ivica; 06.08.2010. 0:08; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.08.2010. 0:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la: ›
zašto misliš da ja tebi želim promijeniti mišljenje?misli ti što god hoćeš...što se mene tiče možeš mislit i da je Zemlja ravna ploča...
Ja ne mislim da ti meni želiš promjeniti mišljenje, nego da me smatraš zadrtim samo zato što imam drugačije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.08.2010. 0:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne,za mene je zadrtost kad čovjek ne razmišlja u duhu vremena u kojem živi tj. kad ne priznaje civilizacijske stečevine.

mali_ivica je napisao/la: ›
O svojoj sudbini odlučuje kada se upušta u seksualni odnos sa osobom s kojom ne želi djete.

ne završava svaki sex trudnoćom.po ovoj tvojoj izjavi ispada da se treba sexati samo kad želi dijete ili...?

mali_ivica je napisao/la: ›
Žena neodlučuje o svom tijelu kada razmišlja o abortusu,


bojim se da ipak odlučuje o svom tijelu jer to tijelo treba živjeti,raditi,biti zadovoljno i sretno.sazrijeti da bi donijelo novo biće na svijet po vlastitom izboru.
na žalost ni ti ni ja ne znamo o čemu žena razmišlja kad se odlučuje na abortus.možemo samo nagađati da li je u pitanju ekonomska strana, osuda okoline ili nešto treće.
o onima kojima je abortus kontraceptivno sredstvo mislim sve najgore,da ne bude zabune.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.08.2010. 0:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la (Pogledaj post): ›
bojim se da ipak odlučuje o svom tijelu jer to tijelo treba živjeti,raditi,biti zadovoljno i sretno.sazrijeti da bi donijelo novo biće na svijet po vlastitom izboru.
na žalost ni ti ni ja ne znamo o čemu žena razmišlja kad se odlučuje na abortus.možemo samo nagađati da li je u pitanju ekonomska strana, osuda okoline ili nešto treće.
o onima kojima je abortus kontraceptivno sredstvo mislim sve najgore,da ne bude zabune.
Da, ali problem je u tome što je 75%-80% ako ne i više abortusa, zapravo zamjena kontracepcije. Ima ono gdje kažu da je život majke ugrožen i sl. ali večinom je to kasna reakcija na nedostatak kontracepcije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.08.2010. 0:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la: ›
ne,za mene je zadrtost kad čovjek ne razmišlja u duhu vremena u kojem živi tj. kad ne priznaje civilizacijske stečevine.
Civilizacijska stečevina? WTF??? Znači ako večina ljudi počne neku lošu stvar koristiti i ona postade legitimna kroz dugi niz godina, nazivamo je civilizacijskom stečevinom.
I ako uz to ja nju kao takvu ne priznajem iako je ona civilizacijska stečevina, za koju svi znamo da u biti nevalja. Tada sam ja zadrt. Brate to mi je kompliment. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pašće
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: tu negdje
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.08.2010. 2:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo da vas pitam nešto.Kad več vodite gorljivu temu
abortusa,dali se itko postavio u položaj neželjenog
dijeteta,koje odrasta sa tim saznanjem,dali u dj. domu,dali sa samohranom majkom (ne želi ga otac) ,dali u udomiteljskoj obitelji,itd.
Kad o tome bolje razmislite,javite mi,jer lako pričati
o nečemu ako nisi u toj situaciji (nemislim samo na
abortus,nego opčenito).

_________________
njuškom naprijed,pa kud me odvede
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.08.2010. 9:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
morgan je napisao/la (Pogledaj post): ›
o onima kojima je abortus kontraceptivno sredstvo mislim sve najgore,da ne bude zabune.

Da, ali problem je u tome što je 75%-80% ako ne i više abortusa, zapravo zamjena kontracepcije.

rekoh ti što o tome mislim...

mali_ivica je napisao/la: ›
Znači ako večina ljudi počne neku lošu stvar koristiti

tko određuje da je to loše? prepušteno je ljudima da sami odaberu hoće li to činiti ili ne.ako imaš pravo na nešto ne znači da ga moraš i iskoristiti.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.08.2010. 9:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čitam razmišljanja na ovu temu - te pravo na izbor, te pravo na ovo, na ono, te društvo treba omogućiti izbor...
Ispada da se cijelo društvo i zakonodavstvo, kao i prava i slobode djece moraju podrediti - pravu budala na neodgovornu ševu. To je prva građanska sloboda i civilizacijska tekovina za koju su se generacije borile... Božesačuvaj da bi neki neodgovorni idiot bio zakinut za pet minuta sreće koje mu/joj pričinjava ševa sa slučajnim prolaznikom/prolaznicom!
Čak ne mora biti ni zakinut, samo pismen. Ali ako se već može ševiti - pretpostavka je da je barem pismen, dakle neka uloži minimalni moždani napor i informira se malo o načinima zaštite. Tad nek baljezga o pravima, tj. nakon što je pokazao minimalni stupanj odgovornosti prema sebi i tom društvu koje maltretira svojim pravima koja znače gaženje prava treće osobe, tj. djeteta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.08.2010. 11:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajd' nek se i neko žensko čelljade uključilo...tema je ovdje ima li žena pravo na svoje tijelo ili ne,ima li pravo da odlučuje što će s njim ili netko drugi može to činiti mjesto nje.pustimo sad priče oko abortusa, ovdje se radi o slobodi pojedinca da odlučuje za sebe pa i o tome hoće li ili ne izroditi novo biće.
bi li ti sharon dozvolial da netko odlučuje umjesto tebe?
crkveni stav već unaprijed osuđuje ženino pravo slobodnog izbora jer nkakvi dokazi koje ona može podastrijeti njima nisu dostatni.
ono što ja želim reći je da me se ne tiče što drugi ljudi rade jer se ne želim uplitati u njihove živote jednako kao što ne želim da se oni upliću u moj.svatko radi po svojoj savjesti i živi sa tim posljedicama.zagovarati pravo na nešto ne znači automatski i zagovarati da se to pravo mora i ostvariti.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.08.2010. 11:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znaš u čemu je ovdje problem? U tome što se ovdje radi o pravu koje je ograničeno pravom embrija na život. Dakle, riječ je o 2 entiteta, pa i o 2 različita prava. A prava pojedinca sežu samo do granica kad počinju ugrožavati prava drugih pojedinaca. Druga stvar je što su ljudi iz pragmatičnih razloga proglasili da embrij nije osoba, bla, bla. Ja znam da smo svi začeti na sličan način i da smo svi nekad bili embriji. Dakle, život nam je tada i počeo. Dakle, ako se život nasilno prekine u toj fazi - po čemu je to drugačije od prekida u kasnijim fazama?
No, opet kažem: i tome ima lijeka, jer smo u 21.stoljeću, Bogu fala, dovoljno pametni da predvidimo eventualne posljedice i izmislili smo tisuće načina kontracepcije, planiranja trudnoća i broja djece, pa nekako mislim da si svatko može uložiti toliko truda u vlastiti seksualni život da bi se malo informirao o tome. Mislim, danas moraš biti informiran i oko korištenja bankovnog računa, a kamoli oko životnih stvari. Očekivati minimum odgovornosti od ljudi na tom polju nije previše.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.08.2010. 12:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ispada da se cijelo društvo i zakonodavstvo, kao i prava i slobode djece moraju podrediti - pravu budala na neodgovornu ševu. To je prva građanska sloboda i civilizacijska tekovina za koju su se generacije borile... Božesačuvaj da bi neki neodgovorni idiot bio zakinut za pet minuta sreće koje mu/joj pričinjava ševa sa slučajnim prolaznikom/prolaznicom!
Pa to je ključna stvar! Jebat, pit i drgoirat se...
a kad nas netko zbog toga napadne pozvat ćemo se na jedno od osnovnih ljudskih prava za koje nitko nije čuo: PRAVO NA TIJELO! Very Happy

PS: Djevojka Pašče ako sam dobro pročitao je napisala kako bi bilo dobro da se stavimo u položaj djeteta. Pazi zato i pričamo o ovome, u obranu neke ženske koja ima "pravo na tijelo" može stati (ona sama, Vesna Pusić, Sanja Strvinarka i dosta njih koje to propagiraju) A u obranu tog djeteta (nemože stati ono samo pošto ni govorit nezna, ali zato treba stati zakon) da ga se nebi riješavali opradavajući se nekim imaginarnim kvazi ljudskim pravima na tijelo, negledajući tada čak ni njegovo OSNOVNO LJUDSKO PRAVO, A TO JE ONO NA ŽIVOT! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.08.2010. 12:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

" Vaša djeca nisu vaša djeca.
Ona su kćeri i sinovi čežnje života za samim sobom.
Ona dolaze kroz vas, ali ne od vas. I iako su sa vama , ne pripadaju vama.Vi im smijete dati vašu ljubav, ali ne i vaše misli-jer, ona imaju svoja vlastita razmišljanja.
Vi smijete njihovom tijelu dom dati,ali ne njihovim dušama jer njihove duše žive u domu budućem koji vi nemožete posjetiti, čak niti u vašim snovima.
Vi se tek smijete potruditi biti kao ona, vaša djeca, ali ni ne pokušavajte učiniti ih vama sličnima jer život ne teće nazadno niti zaostaje u jućer."
Khalil Gibran.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.08.2010. 13:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

po nesemu Ivici, a sukladno i papinom misljenju, u seksualne bi se odnose trebalo ulaziti samo u braku i s ciljem pravljenja djece..jer inace postoji mogucnost nezeljene trudnoce (pod nezeljena mislim i na muskarca a ne samo zenu)..

nazivati ljudi neodgovornima i neupucenima u zastitu, mogu samo oni koji bas nemaju previse iskustva na tom polju..nijedna zastita nije 100% sigurna i rizik uvijek postoji..
dakle, tu se vracamo na papu, apstinirajte ako ne zelite djecu..

i da, ne radi se u ovoj raspravi o pravu na tijelo..
radi se o pravu na slobodu odlucivanja o sopstvenom zivotu, a na koji bi nosenje i rodjenje djeteta fakat utjecalo..
ona spika, i muskarac mora biti odgovoran, tipa novcano ce pomoci je nedostatan odgovor jednoj zeni, koja od tog trenutka pa sljedecih 20 godina, kuha, pere, ustaje nocu, mjenja obloge, pise zadace, ide na bolovanja, vaspitava i uopce radi sve ono sto podizanje djeteta znaci.

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.08.2010. 14:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa, nijedna zaštita nije 100% sigurna, ali je, recimo, 95% a to je dosta. Osim toga, kad se već netko ševi - mora biti spreman na posljedice, s tim valjda i konzumira tu stvar, ako nije pijan ili napušen. Ali, ako je pijan i napušen - ne treba sjedati niti za volan i ubijati druge ljude koji su u kasnijim fazama života (eto, to mu nitko ne odobrava pa ne znam zašto bi abortus nakon ševe bez zaštite sa strancem).
Kad smo već kod toga, od 30-tak dana koliko traje ciklus, začeće je moguće tijekom samo 48 sati, +/-2 dana to je svega, ugrubo, 5 dana. Zar je previše za očekivati oprez barem 5 dana?!

A otkud toliko političke prašine oko ovog pitanja? Pa, zahvalno je: stvara iluziju o ženi kao slobodnoj i emancipiranoj od bilo kakvog oblika ljudskosti jer se ševi s tipovima s kojima ni u snu ne želi imati ništa ozbiljnije od 1 noći, dakle ne iz ljubavi, a osim toga druga strana koje se tiče njezino pravo - beba - nemoćna je, nema udruge preplaćenih celebrity besposličara iza sebe i nema novca za promidžbenu kampanju, pa se stvara dojam kako to biće niti ne postoji. Dakle, na suprotnoj strani se nitko ne buni.
Dakle, damama koje žele biti 100% sigurne ne preostaje ništa drugo osim apstinencije (koja je jedino 100% sigurna), ako to mogu podnijeti. Ako ne, tad neka gledaju s kim se ševe, iz kojeg razloga i kad to čine. Nitko nije ni rekao da moraju čekati vjenčanje... Samo malo odgovornosti i elementarnog ljudskog poštenja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: