Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Mladima koji najmanje 10 godina žive u Osijeku po 10.000 kuna za novi stan

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.07.2010. 12:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao što je netko već spomenuo, zašto je uvjet kupnja stana isključivo u novogradnji? Ne vidim ni jedan razuman razlog. Taman što su nerealno visoke cijene novogradnje počele padati, ajmo malo pogurati posrnule građevinske poduzetnike* stimuliranjem kupnje njihovih isfuširanih krletki.

* mafija

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.07.2010. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dugo najavljivan projekt, a za tolik ovremena nisu uspjeli ni nadoci na pravila natjecaja.

Tako kazu da kandidati ne smiju biti vlasnici "vece" nekretnine. Sto to znaci? Stan od 30 kvadrata je ok? Do koliko kvadrata je ok i zasto bi uopce bilo ok pomagati onome tko vec ima jednu nekretninu? U paranoidnom modu bi se reklo da ova rijec "vecu" postoji kako bi se pogodovalo tocno odredjenoj osobi.

Sasvim su opravdana i pitanja o poterbi za ovakvom akcijom. Cemu, zasto?

Bit ce zanimljivo vidjeti listu sretnih dobitnika, odnosno jos bolje - listu nekretnina, jer nije nemoguce da je i ovih 500 000 kuna odredjeno za "guranje" prodaje opet tocno definiranih nekretnina.

I, za kraj, kao i u slucaju s Jacinim kreditima/posudbama za kupovinu stanova - ovo je idiotski potez koji na ruku ide samo gradjevinskim krimosima, polusvijetu i bankama.

500 000 kuna se moglo daleko korisnije i dugorocnije investirati, ali... tko sam ja da govorim gradskim ocima kome ce poklanjati novac poreznih obveznika?!

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.07.2010. 14:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

napokon jedna poštena inicijativa. Ukazao bih na samo jednu kontradiktornost/nelogičnost: na početku se govori o "sufinanciranja kupnje prve nekretnine", a malo dalje u tekstu se kaže "ne smije biti vlasnik neke veće nekretnine".

A što se tiče ovih komentara, htio bih ovu mladež podsjetiti da su "kadrovski stanovi" i "stanovi solidarnosti" arhivirani. Gotovo! Nema više! Zaboravi!

A mladom gospodinu koji tvrdi da mu je 10 tisuća kuna taman za "kvake i ključanice" bih savjetovao da ne mijenja mjesto boravka - ispod mosta mu je "super".

_________________
šorom šajke a niz Dravu čeze osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DEMLAČKEPI
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.07.2010. 14:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lega, sve se več reklo.
Pogoduje se građevinskoj mafiji i to je to.
Ja hoču novi stan na V.B.K. recimo, zašto ja nemogu dobiti taj poticaj. Zasto bi morala biti novogradnja?
Mafija, sused, mafija.
Puc ga medo puc ga!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.07.2010. 14:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DEMLAČKEPI je napisao/la: ›
Lega, sve se več reklo.
Pogoduje se građevinskoj mafiji i to je to.
Ja hoču novi stan na V.B.K. recimo, zašto ja nemogu dobiti taj poticaj. Zasto bi morala biti novogradnja?
Mafija, sused, mafija.
Puc ga medo puc ga!

Pade mi na pamet da se možda na taj način potiče i stanogradnja, a samim tim se vodi računa da ljudi koji rade u građevinskim tvrtkama ne završe na ulici

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.07.2010. 14:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: › Pade mi na pamet da se možda na taj način potiče i stanogradnja, a samim tim se vodi računa da ljudi koji rade u građevinskim tvrtkama ne završe na ulici


Prica za one koji nisu upuceni u nacin stanogradnje i gradjevinarstvo u RH. Te stanove nisu gradili gradjevinski mastodonti iz 80-tih, vec lezilebovici koji su kroz stanogradnju zeljeli preko noci udvostruciti svoj imetak, ili sumnjivci koji su kroz stanove prali pare od tko-zna-cega.

Investitori vecine zgrada su firme od 1-2 zaposlene osobe [u pravilu s podrucja od posebne drzavne skrbi], a radove obavljaju prave gradjevinske firmice registrirane sa istih podrucja.

Propast firmica od 1-2 zaposlene osobe [investitor i npr. racunovotkinja koja se rotira svaka tri mjeseca], koje su ulozile novce u gradnju jedne ili dvije zgrade ne bi trebala nikoga pogadjati [osim njih samih].

Firme u kojoj rade pravi gradjevinarci [izvodjaci radova] ionako nece imati koristi ukoliko se spasavaju investitori, jer investitor sigurno nece graditi novu zgradu u situaciji kad je u Osijeku more neprodanih stanova.

Kao sto rekoh, lista nekretnina i dobitnika poticaja ce pokazati pravi razlog ove debiloidne akcije gradskih vlasti, kojom se sprjecava prirodno rusenje previsokih i prenapuhanih cijena nekretnina.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.07.2010. 15:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: › Pade mi na pamet da se možda na taj način potiče i stanogradnja, a samim tim se vodi računa da ljudi koji rade u građevinskim tvrtkama ne završe na ulici


Prica za one koji nisu upuceni u nacin stanogradnje i gradjevinarstvo u RH. Te stanove nisu gradili gradjevinski mastodonti iz 80-tih, vec lezilebovici koji su kroz stanogradnju zeljeli preko noci udvostruciti svoj imetak, ili sumnjivci koji su kroz stanove prali pare od tko-zna-cega.

Investitori vecine zgrada su firme od 1-2 zaposlene osobe [u pravilu s podrucja od posebne drzavne skrbi], a radove obavljaju prave gradjevinske firmice registrirane sa istih podrucja.

Propast firmica od 1-2 zaposlene osobe [investitor i npr. racunovotkinja koja se rotira svaka tri mjeseca], koje su ulozile novce u gradnju jedne ili dvije zgrade ne bi trebala nikoga pogadjati [osim njih samih].

Firme u kojoj rade pravi gradjevinarci [izvodjaci radova] ionako nece imati koristi ukoliko se spasavaju investitori, jer investitor sigurno nece graditi novu zgradu u situaciji kad je u Osijeku more neprodanih stanova.

Kao sto rekoh, lista nekretnina i dobitnika poticaja ce pokazati pravi razlog ove debiloidne akcije gradskih vlasti, kojom se sprjecava prirodno rusenje previsokih i prenapuhanih cijena nekretnina.

Ja bih bio jako sretan da mi je netko "ubo" 10 milja kuna kad sam dizao kredit za svoju nekretninu, te taj potez gradskih vlasti uopće ne smatram debiloidnim (naprotiv). Cijene su fakat prenapuhane, ali i dalje sam mišljenja da je svaki poticaj stanogradnji i onima koji kupuju stan dobrodošao pogotovo u ovako jebenim vremenima u kakvim smo sada.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Aquarius
Offline
Avatar

Ukupno postova: 34
Lokacija: Drvengrad - prva ljuljačka ljevo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.07.2010. 15:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hvala ni za što.
Baš sam u fazi kupovine stana, ali ovog novca neću vidjeti.
Kupujem stan u zgradi koja je stara 4 godine, a osim toga kupujem ga kao samac.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
The Kid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 111
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.07.2010. 15:58 
Naslov:  Re: Mladima koji najmanje 10 godina žive u Osijeku po 10.000 kuna za novi stan
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › Stan za koji traže potporu mora biti u novogradnji, kupljen ove godine ili da postoji nakana da ga kupe ove godine, ističe pročelnik.


Promaklo mi ovo isprve, znači dobit će poticaj i onaj koji obeča da će kupit? Treba sklopit predugovor sa nekim investitorom u građevini, čiji je moral neupitan, i uzet pare. A poslje ćemo vidjet što ćemo Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Imagio
Offline
Ukupno postova: 159
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.07.2010. 16:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jesu li stanovi u retfali novoj pali na 1100 € kvadrat?
Ja sam uvjeren da će još padati. Samo treba biti strpljiv. Uostalom, sada je strašno teško dobiti kredit, a kako će tek biti kasnije?

Sretno svima koji kupujete stanove, jer plaćati rate od 2000 + kuna na 20 ili više godina... majko mila..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
av8or
Offline
Avatar

Ukupno postova: 189
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.07.2010. 18:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pad cijena nekretnina....

Teško....
Ne treba zaboraviti da se većina stanova, tj. nekretnina kupovalo na kredit, stoga pravni vlasnici nekretnina su banke... A banke će teško dopustiti da im "kapital" propadne...
Po toj logici, bilo bi logičnije pustiti nekretninu za koju je kvadrat plaćen cca. 1100€ na bubanj te ponovo kupiti neku drugu ili istu nekretninu za cca. 600-700€......
Teško da će to banke dozvoliti, a ne treba zaborati da "naše" banke ne ovise niti o vladi ni o državi, tj. KUNI jer su STRANE, a krediti odobravani u Eurima!!!!!!
Stoga te sanjarice o padu cijene nekretnine možemo još jakoooo dugoooo sanjati....

Prije je očekivati da će se nekretnine početi prodavati po stvarnoj vrijednosti, tj. po atraktivnosti, opremljenosti prostora, lokaciji, a ne suhopaRno isticanje cijene po metru kvadratnom...
Prodaja stanova ili kuća po cijeni kvadrata je nebuloza, koja je itekako pogodovala gradjevinarima tj. invesitorima...

Što se tiče gradske subvencije, mislim da je bilo pametnije da je grad taj novac uložio u zemljište te objavio natječaj gdje bi se gradilo po modelu poticajne stanogradnje...
Sramotno je što grad kao Osijek uopće nije iskorisito niti planira iskoristiti jedan od boljih programa svih vlada RH. Samo ću navesti primjer Varaždina, gdje su mnogi gradjani koristili taj program da bi kupili toliko željenu nekretninu...

_________________
Ovo je zemlja kojom - i u kojoj - vladaju populisti, bleferi, manipulatori, prevaranti, plemenski vođe, lažni proroci...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exosječanka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 123
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.08.2010. 10:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kakvo muljanje,forsiraju očito kupnju novih stanova,ja nikad ne bi kupila stan u novoj zgradi jer kako se pokazalo vrlo loše kvalitete su.

Još jače je kaže prednost će imati osobe slabijeg imovinskog stanja,pa koji to siromah kupuje stan!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.08.2010. 13:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: