Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Do školskih knjiga bez gužvi i kašnjenja [Vijesti Osječke]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.07.2010. 17:04 
Naslov:  Do školskih knjiga bez gužvi i kašnjenja [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za razliku od prošlogodišnje panike oko nabavke školskih udžbenika, roditelji ove godine konačno mogu biti bez brige. Dapače, knjige će kod poduzetnijih knjižara moći kupiti već sljedećega tjedna. Novi udžbenici već su stigli i u osječku knjižaru Nova, te ih kompletiraju po razredima. Roditelji kojima se manje žuri mogu mirno pričekati, jer ove godine kaosa i kašnjenja knjiga neće biti. Red na ovo područje, uveo je naime novi Zakon o udžbenicima. Ubrzao je izbor udžbenika od strane profesora, izdavači su ih tako na vrijeme otisnuli, a izbor udžbenika je na 4 godine. Osim što su stigli na vrijeme, udžbenici su ove godine u prosjeku jeftiniji za 10-ak posto, dok se i na ostaloj opremi može uštedjeti, jer je lanjska ponuda snižena do 30 posto.



U Vijestima Osječke televizije pogledajte i:

- ove će godine biti obnovljena dva kilometra vrelovoda
- i čelnici OBŽ protiv pripajanja đakovačke ergele onoj u Lipiku
- ponovno opljačkana kladionica
- najavljeni Pannonian Challenge i Street Race


Osječka televizija - Vijesti, 28.07.2010.




Više informacija; Osječka televizija



Vijesti Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ivančica3
Offline
Ukupno postova: 22
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.07.2010. 22:30 
Naslov:  Re: Do školskih knjiga bez gužvi i kašnjenja [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što ja volim kad ljudi lupetaju o stvarima o kojima nemaju pojma. Bilo bi valjda previše za očekivati da u ovoj državi svatko radi svoj posao normalno, a ne po onoj "bubnem i ostanem živ". I blago nama kad su nam zakoni tako provodivi i tako uvode reda. Da bar hoće i u neke druge stvari... I, ono, prestanite prozivati profesore za sve. Uvijek vam je netko drugi kriv za nešto. Taj hvaljeni zakon uopće nije ubrzao izbor udžbenika od strane profesora. Udžbenici se uvijek biraju na isti način: iz Ministarstva dođe katalog predloženih udžbenika, imamo rok PAR DANA za zaokružiti, to se vraća u Ministarstvo, na temelju toga odlučuju u Ministarstvu koji udžbenici su prošli, šalju novi katalog pa konačno odlučujemo koje udžbenike uzimamo opet u roku PAR DANA. Svakako treba napomenuti da velika većina ljudi radi godinama po istim udžbenicima pa je posao zaokruživanja posao od par minuta! Kužite, sistem vam je: joj, vidi, ova knjiga je dobra pa bih baš mogla raditi po njoj godinama! Možemo se svi kolektivno sjetiti i da je kaos prošle godine bio jer su iz Vlade netom prije početka školske godine obznanili da nema besplatnih udžbenika. O tiskanju i izdavačima ne znam ništa, ali znam da su se natiskali svih ovih godina dok su udžbenici bili besplatni, a i nazgrtali love. Jedino što je dobro je što se knjige biraju na 4 godine pa će roditeljima biti lakše premda u našoj školi ljudi rade stalno po istim udžbenicima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.07.2010. 6:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Fala dragom Bogu što su se konačno sjetili da udžbenici mogu trajati 4 g. u nizu...naime moja kći koja ide u 4 r. nije mogla naslijediti sestrine udžbenike (a seka će sad u 5 r.) .
A i ne sviđa mi se što smo kupovali po dvije ili čak i tri vježbenice, radne bilježnice i sl. iz jednog predmeta pa mi onda djete vrati jednu kuć neispisanu.
I zašto majkumu trebamo udžbenike iz likovnog za osnovoškolce ?!

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: