Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Festival SAFT završio s inspekcijom i policijom!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2010. 1:00 
Naslov:  Festival SAFT završio s inspekcijom i policijom!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Umjesto po atraktivno zamišljenom programu i jakim glazbenim imenima, ovogodišnji treći Summer Adventure Festival (SAFT), održan od 21. do 25. srpnja, ostat će zapamćen po skandalu s prekidanjem noćnog glazbenog programa od strane inspekcije i policije, a organizatori iz udruge UDEGAS za sve krive Grad i – ljubomornu konkurenciju.

Galerija 031: Summer Adventure Festival 2010. [SAFT]
[Foto: Ante Delač, Igor Košćak][21-25.07.2010. Kopika]

Dnevni programi na Kopiki održani su po rasporedu, kao i prve dvije glazbene večeri u amfiteatru na lijevoj obali Drave. No u noći između petka i subote na SAFT su stigli sanitarna inspekcija i policija koje je netko pozvao. Budući da je 7. srpnja Gradsko vijeće donijelo odluku da nakon jedan sat ujutro buke na otvorenom u Osijeku ne smije biti, zatražili su gašenje glazbe. Organizatori su to poslušali, ali su prethodno javno, na mikrofonu, napali Grad i državne službe.

- Još prije dva mjeseca u Gradu nam je usmeno odobreno da smijemo imati glazbeni program do pet sati ujutro i mi smo prema tome slagali izvođače. Za ovu odluku GV-a nismo znali sve dok nam, samo dan prije početka SAFT-a, nije dostavljeno novo rješenje o buci. Bilo je kasno da išta mijenjamo - ističe Igor Bizacky, član vodstva UDEGAS-a.

Iako ni prve dvije večeri nisu imali puno posjetitelja, smatraju da su im "ulet" inspekcije i policije nanijeli nepopravljivu štetu. Naime, u petak su morali otkazati nastupe čak pet bendova i osam DJ-eva, čije troškove dolaska moraju platiti. U noći između subote i nedjelje stoga su čak riskirali održavajući program do 5 sati ujutro, ali unatoč sniženim cijenama ulaznica, odaziv je bio slab, vjerojatno i zbog prohladnog vremena.

- Proširila se vijest o upadu inspekcije i policije pa ljudi nisu željeli dolaziti... Sumnjamo da nam je inspekciju zvala jedna zavidna konkurentska udruga. Željeli smo svojim snagama učiniti nešto za ovaj grad i za mlade, ali gradske službe očito nemaju sluha. Ovo je zadnji SAFT koji udruga UDEGAS radi u Osijeku, imamo ponudu da se preselimo u Poreč, zaključuje ogorčeni Bizacky.

Vrdoljak: Ništa protiv mladih

U sanitarnoj inspekciji ističu kako je prijava bila anonimna, a postupili su u skladu s važećim pravilnicima. Organizatori SAFT-a pak kao jedinoga u Gradu koji im je želio pomoći ističu dogradonačelnika Ivana Vrdoljaka.

- Žao mi je zbog svega, ali propisi su jasni. Grad dakako nema ništa protiv mladih, već smo se samo morali uskladiti s postojećom zakonskom regulativom. Dapače, donijeli smo odluku po kojoj buka do 1 sat ujutro smije biti maksimalno dopuštenih 105 decibela, a nakon toga 45 decibela. Zato su i u subotu na SAFT-u smjeli nastaviti zabavu, ali sa stišanom glazbom. Vjerujem da to ipak neće biti zadnji SAFT u Osijeku, zaključuje Vrdoljak.

Autor: Tomislav Levak/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.07.2010. 1:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

treba se nesto u ovom gradu dogadjati, ali jbt pored pvc stolarije sa 7 komora i udaljenosti od mjesta dogadjanja...................opet udaranje cijelu noc, nece ici........................gasi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
buda_dgo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 26
Lokacija: donji grad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2010. 1:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da su puštali cajke mogli bi i do podne treštat... žalost...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.07.2010. 1:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma jok legos...................ajd iskreno buka, ljudi rade ujutro od trpimirove do kraja sjenjaka se culo, znaci ovi na trpimirovoj, tvrdji VIM-u. za izludit

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bastro
Offline
Ukupno postova: 154
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.07.2010. 7:44 
Naslov:  Re: Festival SAFT završio s inspekcijom i policijom!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dakle sramota. Ako se na lijevoj obali Drave ne smije ništa događati, gdje smije??? Pa čak i onaj ludi Bandić dozvoljava da se u centru grada radi glazbeni program do ranih jutarnjih sati. Na ovaj način ćemo istjerati ljude iz Osijeka, a ne privući eventualne goste.
...eto ti gradske regulative...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2010. 7:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije mi jasno zasto ljudi ne mogu izaci na neki koncert u 8-9 sati? Nije cool doci prije ponoci? Godinam organizatori stavljaju duplo jeftiniji ulaz prije 23h ili prije ponoci , pa dijele cugu bespla ako dodjes ranije ali ne opet svi moraju doci tek iza ponoci jer ak te netko vidi da si medju prvima bit ces fejker.
Dok sam zivio blizu tvrđe otpadaili su mi prozori kad god je nesto bilo na kopiki ili na toj obali.
Nacuo sam da je bio tu jos jedan problem - deportacija tih dj-eva- 20ak stranaca da je radilo na festivalu bez radne dozvole??
Kad vec netko uspoređuje cajke i ovo onda tu ima slicnosti jer par puta sam cuo da si i razni trubači i slicni bili zaustavljeni na granici zbog radne dozvole...

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2010. 8:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

centurion je napisao/la: ›

Dok sam zivio blizu tvrđe otpadaili su mi prozori kad god je nesto bilo na kopiki ili na toj obali.



Hahaha... Pa pročitaj samo što si napisao. Živio si blizu Tvrđe, i od buke koja je tamo svakog vikenda nisu ti otpadali prozori. Ali od svih tih silnih evenata, a bilo ih je sigurno oko milion, su ti otpadali prozori. E koji si ti oksiMoron!

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2010. 8:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nism zivio u tvrđi, nego blizu tvrđe . i nisam cuo buku iz tvrđe nego sa lijeve obale kolko god neciji mali mozgovi to ne mogu shvatiti Wink

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2010. 8:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jebla vas buka od koncerata da vas jebla, živim u jebenoj tvrđi i svaki vikend mi je buka pa nekukam zbog toga. to što će se 10 puta godišnje održavati neke manifestacije od 3-4 dana max stvarno nije problem

meni je 3 dana tjedno kroz cijelu godinu buka pa nekukam

i da nemam 7 komora na prozoru jer nesmijem mjenjat protor na jebenom stanu! a tu su još i popratni sadržaji rigoleto pod prozorom vratima, koji razbijeni prozor, itd....

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pootzko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 155
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.07.2010. 9:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gg mulci, samo uništavajte sve dobro što se događa u gradu pa će ljudi imat još jedan više razlog za otić iz ove rupe na kraju svijeta

_________________
...I put on my robe and a wizard hat...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2010. 9:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidim tu nekoliko problema.

Buka, očito, nekom smeta, nekom ne smeta. Pričajte što hoćete, ali Drava "nosi" zvuk i moguće je da se veća buka čuje od neke manifestacije preko Drave nego s neke druge lokacije. Nekom to možda neće smetati, ali nekome tko radi i tko ima djecu hoće, pogotovo ako potraje do 5 ujutro.

Uz to, čudna je navika nastala posljednjih nekoliko godina da se izlazi oko ponoći. Kad sam ja bio na vrhuncu izlazaka izlazili smo u 8, 9 sati, svi bismo bili kod kuće u 2, najkasnije 3, uz neke izuzetke, naravno. Tako da mislim da bi se i u pogledu ovoga trebalo nešto učiniti. A i zdravije je; pobogu, kako je krenulo ljudi će jednog dana izlaziti u pet ujutro Very Happy. Dakle, ako bi koncerti počeli u 9 sati, do jedan sat (iako bih ja ograničenje stavio na 2 sata) imaš četiri sata, taman dovoljno vremena i za poslušati koncert i zabavit se i još štošta.

Opet, ograničenje buke do jedan sat je po meni neprimjereno, stavio bih to barem na 2 poslije ponoći, ljeti možda nešto duže (ipak su i vrućine i odmori), ali nikako do 5 ili 6. Nemaš ti meni šta skakat vani do 6! Very Happy

Na kraju, gradske vlasti su trebale uzeti u obzir događaje koji su već zakazani, pa s obzirom na to donijeti odluku, ostaviti duži rok stupanja na snagu; moglo se tu više napraviti. A puno više može se napraviti u pogledu one drndalice u Bastionu, koja očito može i smije kršiti gradske propise, što posve opravdano izaziva ogorčenje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.07.2010. 9:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

centurion je napisao/la: ›
Nije mi jasno zasto ljudi ne mogu izaci na neki koncert u 8-9 sati? Nije cool doci prije ponoci? Godinam organizatori stavljaju duplo jeftiniji ulaz prije 23h ili prije ponoci , pa dijele cugu bespla ako dodjes ranije ali ne opet svi moraju doci tek iza ponoci jer ak te netko vidi da si medju prvima bit ces fejker.
Dok sam zivio blizu tvrđe otpadaili su mi prozori kad god je nesto bilo na kopiki ili na toj obali.
Nacuo sam da je bio tu jos jedan problem - deportacija tih dj-eva- 20ak stranaca da je radilo na festivalu bez radne dozvole??
Kad vec netko uspoređuje cajke i ovo onda tu ima slicnosti jer par puta sam cuo da si i razni trubači i slicni bili zaustavljeni na granici zbog radne dozvole...


Na Inmusicu bendovi završavaju u 1h ujutro, pa se seli sa mjuzom u zatvoreni šator. Kontam da onda i u zg imaju odredbu svirke do 1 ujutro, poslje ili prestani ili se stišaj.
Ako bend poput morcheebe i ostalih sviraju po danu, mogu onda hedlajneri i kod nas. Tko ih je htio slušati došao je u 18.45h kad je bio i najavljen početak. Dakle, u čemu je problem? U nama, koji smo navikli da se koncerti održavaju tako kasno, nerijetko i da kasne po 2 sata.
Treba nas početi dresirati da koncert počinje onda kad piše da počinje, a ne kad se skupi kritična masa. Plus da se organizatori trebaju pridržavati napisanog. Kad publika 2put propusti početak koncerta ili dođu na kraj, 3ći put će biti pametniji.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 27.07.2010. 11:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A sad u cijelom ovom slučaju ne piše samo da li je što i utvrđeno, tj. da li je bilo nepravilnosti osim ove eto buke. AKo je što se onda organizatori imaju buniti? Prekršili pravila i snosili odgovornost, hvala doviđenja.

Ako nije onda je red da im se ispričaju nadležne službe i da im netko nadoknadi štetu zbog prekida i gubitaka (ako ih je bilo). A po pitanju novodonešenih odluka neka se obrate onima koji su ih dinjeli nakon odobravanja ovog eventa.

Ne znam kakav odnos imaju odluke Grada sa zakonom, ali zakon se ne može retrogradno primjenjivati, dakle ako je odobreno nešto po starim uredbama onda se stara uredba i odnosi na taj slučaj, a sad jel tako i sa odredbama gradskih službi ne znam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2010. 11:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

centurion je napisao/la: ›
nism zivio u tvrđi, nego blizu tvrđe . i nisam cuo buku iz tvrđe nego sa lijeve obale kolko god neciji mali mozgovi to ne mogu shvatiti Wink

A buka s terasa u Tvrđi se ne čuje? Mozgiću naš veliki...Very Happy

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2010. 11:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la: ›
centurion je napisao/la: ›
nism zivio u tvrđi, nego blizu tvrđe . i nisam cuo buku iz tvrđe nego sa lijeve obale kolko god neciji mali mozgovi to ne mogu shvatiti Wink

A buka s terasa u Tvrđi se ne čuje? Mozgiću naš veliki...Very Happy


ne

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: