Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Na +40 rade jedan od najstresnijih poslova - spašavaju ljudske živote!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65866
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.07.2010. 8:00 
Naslov:  Na +40 rade jedan od najstresnijih poslova - spašavaju ljudske živote!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za živote i zdravlje Osječana svakodnevno samo u jednoj smjeni osječke Hitne brinu se po tri dežurna liječnika, medicinska tehničara i vozača te dvije medicinske sestre koje se javljaju na telefon svima onima koji okrenu spasonosni broj telefona - 94. Iako su u njihovom poslu "dosadni" dani prava rijetkost, ljeto je doba godine kada od posla padaju s nogu. Dnevno na razini županije bilježe više od 300 poziva i oko 90 intervencija uz koje se brinu i o svima onima koji se pojave u hitnoj ambulanti.

- Svako je ljeto isto, uvijek se naradimo. I u dnevnoj i noćnoj smjeni. Iako, moram priznati da je većini noćna smjena draža od dnevne. Noću nije toliko vruće pa se lakše podnese terenski rad. Također, pacijenti i općenito ljudi s kojima dolazimo u kontakt su ljubazniji. S druge strane, za vrućih dana svi su nervozni, građani nemaju strpljenja, a i našem osoblju zna biti loše od konstantnog ulaženja i izlaženja iz klimatiziranog prostora. No, unatoč tomu, nikada nam se nije dogodilo da netko nije završio svoju smjenu, priča dr. Ibojka Sičajmov, zamjenica voditelja Hitne.

Rad u Hitnoj medicinskoj službi, slažu se medicinari, jedan je od najstresnijih poslova, posebice za velikih vrućina, ali za razliku od policajaca i vatrogasaca, oni nemaju beneficirani radni staž, a za požrtvovnost im se rijetko odaju priznanja.

- Stalno smo izloženi maksimalnom pritisku. Kada je gužva nije lako odlučivati kojoj će se intervenciji dati prioritet, a još je teže objasniti ljudima da vozilo Hitne ne može doći čim oni spuste slušalicu. Često ljudi na nas viču, prijete... Nije lako ni raditi noću, pogotovo ljudima koji imaju obitelji, malu djecu... No, na sve to čovjek u našoj struci navikne - kaže Snježana Zeman, glavna sestra osječke Hitne.

U godinu dana vozila Hitne prešla 2,7 milijuna km

Vozni park županijske Hitne čine 43 vozila kojima je medicinsko osoblje u 2009. godini prešlo čak 2 milijuna i 700 tisuća kilometara. Osječkim ulicama vozi njih 12, no to ne znači da se njima ne hita u pomoć i stanovnicima drugih gradova.

- Kada, primjerice, vozilo iz Belog Manastira dolazi u Osijek, jedno naše do njegova povratka u Baranju dežura u Bilju i pokriva hitne intervencije za to područje. Nema praznog hoda, kaže Tihomir Šumanovac, voditelj voznog parka i tehničke službe.

Tekst: Ivana Kukić Solar/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MAXXIS
Offline
Ukupno postova: 59
Lokacija: East side
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.07.2010. 10:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Još kako imaju novog šefa, nemože gore.. Zato im svi djelatnici gledaju kako da zbrišu sa Hitne..

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.07.2010. 11:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svaki posao je na svoj nacin težak

jedina razlika između poslova je ta da se u nekim poslovima greške mogu ispraviti...a u drugima..nažalost necija greška može znaciti neciji život...

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zatirač
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.07.2010. 16:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MAXXIS je napisao/la (Pogledaj post): › Još kako imaju novog šefa, nemože gore.. Zato im svi djelatnici gledaju kako da zbrišu sa Hitne..


Oooo može može... Od ovi famoznih 43 auta 2-3 su MOŽDA ispravni i klime im rade a ostali su za staro željezo! Najmanji problem je taj što nemaju klimu nego im i otpadaju dijelovi vozeći se po cesti... No o tome se ne smije pisati jel bi onda ispalo da uprava i županija ne radi dobro svoj posao! Ovo sve je priča za novinare i bljuje mi se od ovakvih članaka!!!
Eto baš jučer sam vidio hitnu u gradu kojoj su se u vožnji otvorila bočna vrata!!!

Zašto ne pišete malo o tome gospodo iz Glasa Slavonije?! Ili su iz Drinovaca rekli da ne smijete?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MAXXIS
Offline
Ukupno postova: 59
Lokacija: East side
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.07.2010. 16:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nerade im klime ni u zgadi.. ma svega ima tamo...
zatirač je napisao/la: ›
MAXXIS je napisao/la (Pogledaj post): › Još kako imaju novog šefa, nemože gore.. Zato im svi djelatnici gledaju kako da zbrišu sa Hitne..


Oooo može može... Od ovi famoznih 43 auta 2-3 su MOŽDA ispravni i klime im rade a ostali su za staro željezo! Najmanji problem je taj što nemaju klimu nego im i otpadaju dijelovi vozeći se po cesti... No o tome se ne smije pisati jel bi onda ispalo da uprava i županija ne radi dobro svoj posao! Ovo sve je priča za novinare i bljuje mi se od ovakvih članaka!!!
Eto baš jučer sam vidio hitnu u gradu kojoj su se u vožnji otvorila bočna vrata!!!

Zašto ne pišete malo o tome gospodo iz Glasa Slavonije?! Ili su iz Drinovaca rekli da ne smijete?!

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MoNk
Offline
Ukupno postova: 66
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.07.2010. 16:46 
Naslov:  Re: Na +40 rade jedan od najstresnijih poslova - spašavaju ljudske živote!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): ›

a i našem osoblju zna biti loše od konstantnog ulaženja i izlaženja iz klimatiziranog prostora.


HAHAHAHAHAHAHAHA.... Daaaaaaa.... Naravnoooooo... Navedite mi te prostore! Jedino kuće pacijenata!!!


Citat: › - Kada, primjerice, vozilo iz Belog Manastira dolazi u Osijek, jedno naše do njegova povratka u Baranju dežura u Bilju i pokriva hitne intervencije za to područje. Nema praznog hoda[/i], kaže Tihomir Šumanovac, voditelj voznog parka i tehničke službe.


Nema "praznog hoda" kad nema ni vozila.... osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
posmatrač
Offline
Ukupno postova: 53
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.07.2010. 22:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

..možda dođe komisija kakva i inspektorat da se vidi sa čim se radi i kako radnici to izdrže...možda u nekoj državi gdje rade po zakonu i pravilima....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Đorđe
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.07.2010. 9:44 
Naslov:  Re: Na +40 rade jedan od najstresnijih poslova - spašavaju ljudske živote!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Joj ma njima je tamo super! Ma šta super, odlično im je!!!

Evo, baš neki dan mi priča frend čije susjede nećak ima kuma koji je dobar sa jednim pajdom čije ujine sin ima bratića iz trećeg koljena kojem je jedan prolaznik pričao kako je jednom prošao kraj hitne i kaže da je tamo med i mlijeko!
Sve što oni u hitnoj rade je to da nabiju sunčane naočale, izbace lakat kroz prozor i voze se 2 km/h preko trga slineći za tinejđericama i pijuckajući kavu iz termosica!!!

A imaju i super zgodne mlade doktorice svih boja kose i kože te svih veličina poprsja!

Pa tko ne bi htio tamo raditi?!?!



hitna.jpg
 Opis:
 Veličina:  89.82 KB
 Pogledano:  56 put(a)

hitna.jpg



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
..carpea..
Offline
Avatar

Ukupno postova: 21
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.07.2010. 21:55 
Naslov:  Re: Na +40 rade jedan od najstresnijih poslova - spašavaju ljudske živote!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja isto na + 40 radim kao luda pa nisam na osijek031 osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.07.2010. 22:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

..carpea.. je napisao/la: ›
Ja isto na + 40 radim kao luda pa nisam na osijek031 osijek031.com smile

Otela mi riječ iz usta ...

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 392
Lokacija: os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.07.2010. 15:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
..carpea.. je napisao/la: ›
Ja isto na + 40 radim kao luda pa nisam na osijek031 osijek031.com smile

Otela mi riječ iz usta ...

Baš...a ni ja nemam benificirani radni staž (gle čuda)...i tko me pita hoće li mi pozliti vani na suncu na +40 ?!

_________________
I've got plenty of common sense!
I just choose to ignore it.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
posmatrač
Offline
Ukupno postova: 53
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2010. 22:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vlale je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
..carpea.. je napisao/la: ›
Ja isto na + 40 radim kao luda pa nisam na osijek031 osijek031.com smile

Otela mi riječ iz usta ...

Baš...a ni ja nemam benificirani radni staž (gle čuda)...i tko me pita hoće li mi pozliti vani na suncu na +40 ?!
točno s malom razlikom da ako tebi pozlije zvat će njih,a ako n jima pozlije tebe neće zvati,hihihiihi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: