Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Sanja Škiljić, Mirna Velki i Dragan Đerfi top studenti

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65860
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2010. 19:30 
Naslov:  Sanja Škiljić, Mirna Velki i Dragan Đerfi top studenti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Među 30 ovogodišnjih dobitnika "Top stipendije za top studente", koje su prošli tjedan deveti put dodijeljene u zagrebačkom hotelu Westin, našlo se i troje studenata osječkog Sveučilišta – Sonja Škiljić, 25-godišnja sada već diplomirana studentica Medicinskog fakulteta, Mirna Velki (23), studentica završne godine diplomskog studija na Odjelu za biologiju te Dragan Đerfi, 22-godišnji student psihologije na Filozofskom fakultetu.

Izniman je to uspjeh ako se zna da se za novčano najveću neobvezujuću studentsku stipendiju u Hrvatskoj (40.000 kuna) prijavilo ukupno 449 studenata iz cijele Hrvatske, redom odlikaša ili superodlikaša. Uz visoke prosjeke ocjena – Sonja ima 4,8, Dragan 4,6, a Mirna "čistih" 5,0 – i brojne nagrade, presudne za dobivanje ove stipendije bile su volonterske i izvannastavne aktivnosti. A njihov popis kod troje osječkih top studenata uistinu je fascinantan. Sonja je aktivna članica nekoliko studentskih udruga medicinara, bavi se aerobikom, pilatesom, aeroboksom i paintballom, a volonterka je u osječkoj Udruzi za borbu protiv ovisnosti. Dragan također ima poduži popis volonterskih i aktivnosti u slobodno vrijeme te niz postignuća.

- "Uz sudjelovanje na različitim kongresima, simpozijima i forumima, aktivno sam uključena u rad Laboratorija za analizu bioloških sustava. Bavim se humanitarnim radom s roditeljima i djecom koja imaju poremećaj pozornosti i hiperaktivnosti te u udrugama koje okupljaju najbolje hrvatske studente. U slobodno vrijeme bavim se plivanjem, ronjenjem, standardnim i latinoplesovima, a povremeno i karateom - nabraja Mirna, koja je najbolji dokaz koliko je teško dobiti top stipendiju.

Naime, unatoč navedenim uspjesima, dobila ju je tek iz – četvrtog pokušaja.
Otkrili su nam i kako se može postati top student.

"Mora se spojiti niz segmenata. Temeljit rad i požrtvovanje, mnogo izvannastavnih aktivnosti, dobra organizacija, ljubav prema onome čime se baviš i dobar životopis", ističu njih troje.

Troje osječkih top studenata idućih deset mjeseci primat će po 4.000 kuna.

- "Dio ću potrošiti za putovanja, a najveća želja mi je Španjolska. Ostatak ću staviti sa strane, ako mi zatreba za plaćanje troškova poslijediplomskog studija, koji planiram upisati nakon što odradim staž u KBC-u Osijek", kaže Sonja.

Dragan će većinu novca utrošiti za pokrivanje troškova specijalističkog studija kliničke psihologije. Mirna planira putovati ponajprije na stručne konferencije i kongrese, a upisati poslijediplomski studij biologije u Zagrebu.

- "Tamo godina stoji 20.000 kuna pa će mi ovaj novac dobro doći, posebice ako ne uspijem naći posao", rezonira Mirna.


Autor: Tomislav Levak/Glas-Slavonije.hr
Foto: Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gigi27
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.07.2010. 22:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da li se i rad uz studij računa kao aktivnost?Čini se da je ovdje naveden podulji niz nekih čudnih aktivnosti, pa možda i moje mahanje krpom i metlom može biti dio poduljeg popisa aktivnosti? Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: