Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Grad pokreće akciju “Uzeli ste mi parkirno mjesto, uzmite i moju invalidnost”

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65847
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2010. 16:00 
Naslov:  Grad pokreće akciju “Uzeli ste mi parkirno mjesto, uzmite i moju invalidnost”
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gradska uprava osnovala je Povjerenstvo za osobe s invaliditetom, koje će činiti predstavnici invalidskih udruga, a voditi savjetnica za unutarnji nadzor Suzana Tretinjak.

Osim toga, najavio je gradonačelnik Krešimir Bubalo, nastavlja se uklanjanje barijera za invalide i pokreće akcija u sklopu koje će se dijeliti letci “Uzeli ste mi parkirno mjesto, uzmite i moju invalidnost”, a od rujna diljem grada postavljati dodatne ploče s natpisom sličnog sadržaja.

- “Posebno sam ponosan na ovakve projekte. To nije skupo, a nekome je veliko kao kuća. I sam poludim kad vidim nekakvu 'bembaru' nepropisno parkiranu na mjestu za invalide”, poručio je Bubalo te poručio pauk-službi da takvim slučajevima posveti posebnu pozornost.

Pokrenuti su natječaji za obnovu osnovnih škola. Na njih 12 procijenjena je vrijednost radova manja, a za četiri škole veća od pola milijuna kuna. Za svaku će se školu posebno birati izvođač radova.

- “Svjesni smo da nećemo završiti do početka školske godine jer nas je ministar Šuker dugo zavlačio”, dodao je Bubalo.

Pokrenut je postupak javne nabave za izgradnju prometnica u kampusu, procijenjene vrijednosti 5,6 milijuna kuna (plus PDV), te izabrana najpovoljnija ponuda za postavljanje videonadzora na nathodnicima kod Šećerane i kolodvora. Posao vrijedan 74.200 kuna (plus PDV) dobio je zagrebački Tehnomobil.

Zaključen je i jedan slučaj koji su pratile mnoge kontroverze - bivša pročelnica za komunalu Đurđica Krahulec u utorak je vratila ključeve gradskog stana. Formirana su i dva nova upravna odjela i imenovani njihovi v.d. pročelnici: Ured gradonačelnika (Rajna Bukić) i Služba za zajedničke poslove (Ružica Cini). Utvrđen je konačni prijedlog izmjena i dopuna Generalnog urbanističkog plana.

Autor: Mario Mihaljević/Glas-Slavonije.hr


Zadnja promjena: Redakcija 031; 17.09.2010. 8:52; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
BrunCHI
Offline
Ukupno postova: 85
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.07.2010. 17:25 
Naslov:  Re: Grad pokreće akciju “Uzeli ste mi parkirno mjesto, uzmite i moju invalidnost”
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se da bi trebalo prilagoditi što više prilaza invalidima, ali što se tiče parkirališnih mjesta to stvarno pretjeruju.
Pogledajte samo na parkingu ispred Interspara... trećina parkinga je rezervirana za invalide! Istina, imamo puno bolesnika (u glavu), ali nije istina da je trećina građan invalidno!! Mogli su staviti npr 6 ili 8 mjesta uvrh glave, a ne nekakvih 30-40 mjesta(nesjećam se točno, brojio sam to prije pol godine). Kad tako pretjeruju onda naravno da se građani inate i namjerno parkiraju na ta mjesta...( i ja sam se među njima inatio( ali samo ispred Interspara), dok jednog dana nisam vidio 2 policijska automobila i plavce kako marljivo pišu kazne)..

Treba naći pravu mjeru.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
brca098
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2010. 18:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

BrunCHI je napisao/la: › Slažem se da bi trebalo prilagoditi što više prilaza invalidima, ali što se tiče parkirališnih mjesta to stvarno pretjeruju.
Pogledajte samo na parkingu ispred Interspara... trećina parkinga je rezervirana za invalide! Istina, imamo puno bolesnika (u glavu), ali nije istina da je trećina građan invalidno!! Mogli su staviti npr 6 ili 8 mjesta uvrh glave, a ne nekakvih 30-40 mjesta(nesjećam se točno, brojio sam to prije pol godine). Kad tako pretjeruju onda naravno da se građani inate i namjerno parkiraju na ta mjesta...( i ja sam se među njima inatio( ali samo ispred Interspara), dok jednog dana nisam vidio 2 policijska automobila i plavce kako marljivo pišu kazne)..

Treba naći pravu mjeru.
ajde sta pričaš gluposti..istina da je trećina parkinga rezervirana za invalide ali samo gore što i treba bit..
pazi da slučajno vi ljenčine ne bi napravili par koraka više..imate cijeli onaj ogromni podrum dolje gdje uvijek ima mjesto kolko ti srce želi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.07.2010. 18:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dakle prvo pohvala za navedenu akciju svaka pomoc invalidima je dobro došla....
ipak njima je život nešto oduzeo..al zato bi mi ostali trebali biti ti da im barem na nekakav nacin olakšamo određene situacije u kojima se oni svakodnevno susrecu....

e sad

opca poznata je bahatost među vozacima pogotovo ovih skupocjenih auta...
jer što je auto skuplji...obrnuto proporcionalni je IQ vozaca koji vozi taj auto...
te samim tim se da zakljuciti...da njemu mjesto za invalide apsolutno ništa ne predstavlja...cak što više imam osjecaj da kad takav lik dođe pred nekakav trgovacki centar..javnu ustanovu i sl. prvo pomisli....vidi ove budale..svi traže mjesto za parkiranje...a tu ispred samog ulaza slobodan parking....
plus ono seljacko razmišljanje...tko ce meni zabraniti da ja tu stanem...a vidi u mene auta koji vrijedi barem 30 ako ne i 50 iljada eura
no dobro...koliko god se trudio spustiti na njihovu razninu...to mi ne uspjeva....

što se tice onih parkirališta ispred interspara..kod kružnog toka....
za neupucene...kad vide onoliki broj mjesta za invalide...stvarno se može pomisliti da su u Osijeku sve sami invalidi...
al s obzirom da se to radi o parkiralištu kod glavnog ulaza te da u podzemnoj garaži ima prekonekoliko parkirališnih mjesta...ispada da su ta parkirališna mjesta za invalide u tom broju apsolutno opravdana...

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
BrunCHI
Offline
Ukupno postova: 85
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.07.2010. 18:51 
Naslov:  Re: Grad pokreće akciju “Uzeli ste mi parkirno mjesto, uzmite i moju invalidnost”
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mogli su staviti 5 katova ispod zemlje pa onda sva mjesta ispred interšpara stavit za invalide...

a mnogi ljudi nemaju naviku ići u podzmenu garažu...pogotovo ovi iz neurbanijih sredina...

ono što osijeku sada treba je nekoliko garaža na kat u kritičnim djelovima grada...

i više biciklističkih staza po gradu.... i što je najvažnije - promjena stanja svijestu u neku ekološkije verziju, pa da se zapravo i vozi po tim biciklističkim stazama

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 16.07.2010. 19:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zamisli jebote 40 mjesta za invalide...katastrofa!!!! u garaži ima 400 mjesta...teško se dogegat do stepenica, POKRETNIH?

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bavaria
Offline
Ukupno postova: 262
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2010. 22:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

alooo
2 nova pročelnika ...

500.000,00 kn za obnovu jedne škole ... a što se to u školi može obnoviti za pola milijuna kuna ?!?!?

dakako da je Šuker kriv .... a tko bi drugi bio ..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
av8or
Offline
Avatar

Ukupno postova: 189
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.07.2010. 1:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pohvala za akciju, medjutim evo jednog i prijedloga.....
Na buduće ploče svakako postaviti i broj službe za uklanjanje nepropisno parikarnih vozila tj. PAUKA....
Mislim da će kada je već broj "pod nosom" ponukati savjesne gradjane da potroše dodatnih par kuna za poziv dodičnoj službi koja će "educirati" bezobrazne, lijene, neobazrive i nadasve nekulturne vozače!!!

_________________
Ovo je zemlja kojom - i u kojoj - vladaju populisti, bleferi, manipulatori, prevaranti, plemenski vođe, lažni proroci...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali stipa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 56
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.07.2010. 19:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bavaria je napisao/la: ›
alooo
2 nova pročelnika ...

500.000,00 kn za obnovu jedne škole ... a što se to u školi može obnoviti za pola milijuna kuna ?!?!?

dakako da je Šuker kriv .... a tko bi drugi bio ..tako je majstore, proradila njemu savjest pa baca stare ofucane fore...koliko je za ovu godinu umanjeno financiranje udruga osoba sa invaliditetom..kolika je u svakodnevnom životu briga za osobe sa invaliditetom, ..to me podsjeća na ono...tata imaš 2 kune za žvaku, nemam sine odgovara tata i otvara kutiju malbora od 30 kuna...slijepi smo, šepavi, gluhi ali nismo glupi gospodine....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: