Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U zrakoplov pokušali unijeti škare, noževe, rakiju i bocu kuhane rajčice

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 65827
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2010. 13:08 
Naslov:  U zrakoplov pokušali unijeti škare, noževe, rakiju i bocu kuhane rajčice
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zbog neupućenosti, a zasigurno i zbog pomanjkanja navike letenja zrakoplovom, s obzirom da su (samo sezonske) aviolinije iz Zračne luke Osijek ponovno uspostavljene tek prije nekoliko godina; Osječani često pokušavaju u zrakoplove u ručnoj prtljazi unijeti nedopuštene stvari.

Zato nadležni u Zračnoj luci Osijek imaju već nemali "arsenal" različitih predmeta koje je policija putnicima oduzela uoči ulaska u zrakoplov tijekom prolaska ručne prtljage na punktu za sigurnosnu kontrolu.

- "Premda na mnogim web stranicama, pa tako i na našoj službenoj, jasno piše što se ne smije unositi u ručnoj prtljazi, a isti vidljivi natpis stoji i ispred toga šaltera, svašta se može pronaći u ručnoj prtljazi. Najčešće su to škarice i škare, mali 'švicarski' noževi, a nerijetko se pokušava unijeti i više od jednog decilitra neke tekućine – vode, soka, kolonjske vodice – ili dezodoransa. Imali smo slučajeva da su Osječani u ručnoj prtljazi pokušali unijeti i bocu rakije i plastičnu repliku pištolja, a jedna gospođa htjela je u zrakoplov ponijeti litru kuhane rajčice. Jako se čudila što ne smije", prepričava Blanka Strahonja, direktorica ZL Osijek.

Budući da je ostatak prtljage putnika, koji se smješta u prtljažni prostor, u tom trenutku već u zrakoplovu, nastaje problem: gdje s tim stvarima? Strahonja ističe kako prvo nastoje te predmete dati osobi koja je dovezla ili dopratila putnika na zrakoplov, a ako je nema, uobičajeno je da te stvari ne bacaju, već ih označavaju imenom putnika i čuvaju u operativnom centru do njegova povratka s destinacije na koju leti. Za razliku od većih zračnih luka to mogu jer nemaju puno letova i putnika.

- "Niti mi, niti policija nismo imali većih neugodnosti, osim ponekog nervoznog ispada ili psovke. No, putnici se uglavnom čude i pitaju 'Zašto ovo ne smijem unijeti?!', a smire se tek kada im objasnimo i kažemo da će ih njihovi predmeti čekati nakon povratka. Ako se nekome dogodi problem ili predmet bude izgubljen, neka se obrati našem operativnom centru", zaključuje Strahonja.

Popis stvari koje se ne smiju unositi u zrakoplov u ručnoj prtljazi je poduži, na njemu su i: vatreno oružje i ostalo oružje (među kojima su posebno navedene osti, harpuni, samostreli i katapulti), oštri predmeti (među kojima i, recimo, strijele, koplja, mačete i klizaljke), zatim tupi predmeti koji mogu nanijeti ozljede (palice, toljage, pendreci, štapovi za golf i pecanje i drugo) te naravno eksplozivi i zapaljive supstance, kao i kemijske i otrovne tvari (među kojima i, primjerice, radioaktivni materijal).

Autor: Tomislav Levak/Glas-Slavonije.hr
Foto: Toni/foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2010. 13:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Zbog neupućenosti, a zasigurno i zbog pomanjkanja navike letenja zrakoplovom, s obzirom da su (samo sezonske) aviolinije iz Zračne luke Osijek ponovno uspostavljene tek prije nekoliko godina; Osječani često pokušavaju u zrakoplove u ručnoj prtljazi unijeti nedopuštene stvari.


Ili novinar nikad nije bio niti na jednom drugom aerodromu, ili je htio malo provocirati, ili se šali, no u svakom slučaju radi se o jednom od glupljih uvoda, a ni ostatak teksta nije puno bolji (treba li uopće spominjati da ljudi svašta pokušavaju unijeti u avion bilo gdje u svijetu).

Valjda ima i zanimljivijih tema, ne trebaju nam ovi članci "reda radi", da se i gospođa Strahonja pojavi u novinama, da ne bi ispalo da ništa ne radi. Tema ima koliko hoćeš - evo, jednom novinaru Glasa Slavonije trebalo bi biti zanimljivije kome je sve Bagarić poklonio kulen, te zašto je i kako Glavašev 19-togodišnji sin postao članom Nadzornog odbora Slavonske televizije. Treba vidjeti na kojoj su funkciji Glavaševa spremačica, vozač, tjelohranitelj i ostala pomoćna radna snaga. Ako su im uspjeli srediti diplomu Ekonomskog fakulteta u Osijeku, zacijelo su direktori. Nečega.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2010. 13:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u nadzornom odboru slavonske televizije.............????? bravo..................sposoban klinac heheheeh

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.07.2010. 14:07 
Naslov:  Re: U zrakoplov pokušali unijeti škare, noževe, rakiju i bocu kuhane rajčice
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

felt...mislim, nisi realan..
Kako će novinar GS-a pisati o glavaševom sinu..to ti je kao da Index piše o babićevom sinu(kad ga bude imao)Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.07.2010. 14:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

paranoja, paranoja

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2010. 14:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

---


Zadnja promjena: PEGY; 25.01.2013. 9:54; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2010. 14:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
felt...mislim, nisi realan..
Kako će novinar GS-a pisati o glavaševom sinu..to ti je kao da Index piše o babićevom sinu(kad ga bude imao)Smile


Nisam tako mislio. Ni tekst u kojemu se hvale menadžerske sposobnosti Glavaševog sina, opravdava imenovanje, proglašava davanje kulena i šunki Hdz-ovcima u Hrvatskim cestama pametnim potezom, ni takav tekst ne bi bilo loše pročitati. Otkud mi znamo da članstvo Glavaševog sina u bilo kojem nadzornom odboru nije dobra stvar?

No tema je ovo o priglupim seljačinama iz Osijeka, koji se nikad nisu vozili avionom, jer cijeli život samo muzu krave i kolju svinje, pa pokušavaju sa škaricama u avion, a svi pametni i kulturni, obrazovani građani otišli su u svjetsku metropolu Zagreb, gdje ne možeš sazidati ni garažu da te ne napadnu aktivisti općeg interesa, dakle, držimo se teme.

Neka novinar proširi stvar. Neka ode na aerodrom prije slijedećeg leta, i neka slika tu neobrazovanu bagru, koja ne zna čitati uputstva što se smije a što ne smije unijeti u avion, istaknutim na web stranicama Blanke Strahonje, logično, jer seljaci nemaju ni internet.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tuvok
Offline
Avatar

Ukupno postova: 124
Lokacija: Ispod moje škembe
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2010. 18:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Nisam tako mislio. Ni tekst u kojemu se hvale menadžerske sposobnosti Glavaševog sina, opravdava imenovanje, proglašava davanje kulena i šunki Hdz-ovcima u Hrvatskim cestama pametnim potezom, ni takav tekst ne bi bilo loše pročitati. Otkud mi znamo da članstvo Glavaševog sina u bilo kojem nadzornom odboru nije dobra stvar?

No tema je ovo o priglupim seljačinama iz Osijeka, koji se nikad nisu vozili avionom, jer cijeli život samo muzu krave i kolju svinje, pa pokušavaju sa škaricama u avion, a svi pametni i kulturni, obrazovani građani otišli su u svjetsku metropolu Zagreb, gdje ne možeš sazidati ni garažu da te ne napadnu aktivisti općeg interesa, dakle, držimo se teme.

Neka novinar proširi stvar. Neka ode na aerodrom prije slijedećeg leta, i neka slika tu neobrazovanu bagru, koja ne zna čitati uputstva što se smije a što ne smije unijeti u avion, istaknutim na web stranicama Blanke Strahonje, logično, jer seljaci nemaju ni internet.




potpis!
nevjerovatno kakvih seljacina ima u ovom "gradu",a sve im lijepo pise.
malo me ipak cudi sto se upaljac (posto mi treba da bih cigaretu upalio kad nadjem mjesto za pusenje) moze bez problema unijeti. i to sam bez problema unio u budimpesti,londonu (heathrow),bostonu i chicagu s pitanjem da li mi je to jedini upaljac koji unosim u avion. valjda nisam izgledao tako sumnjiv kao u americkim filmovima Smile
salu na stranu, s upaljacem se moze napraviti itekakav dar-mar.

p.s. vise ni ne traze da se upali laptop dok se sistem ne digne sto je bila praksa odmah nakon 9/11

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2010. 18:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zaboga, čovječe, bio sam ironičan. Čitaj od početka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2010. 19:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jebote, ovakav članak inače ne bi dospio ni u školske novine...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gazh
Offline
Ukupno postova: 33
Lokacija: Darda
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.07.2010. 23:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemojte slučajno da vas vidim da katapult unosite u avion

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 16.07.2010. 23:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što je, pobogu, problem u rakiji ?!?!?!?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tuvok
Offline
Avatar

Ukupno postova: 124
Lokacija: Ispod moje škembe
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.07.2010. 0:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › Zaboga, čovječe, bio sam ironičan. Čitaj od početka.


Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Commander
Offline
Ukupno postova: 76
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.07.2010. 17:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije žvaka za seljaka.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.07.2010. 17:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma još je dobro dok unose u zakroplov...no cudi me kako nema naslova...prilikom izlaska iz zrakoplova...pokušao ukrasti sjedalo...ili nakon svakog leta u avionu pokradeno hrpa stvari

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: