Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ibriks: Ne možemo očistiti mulj u plićaku na Kopiki!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.07.2010. 19:11 
Naslov:  Ibriks: Ne možemo očistiti mulj u plićaku na Kopiki!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Premda cijena dnevnog korištenja bazenskog dijela najpopularnijeg osječkog kupališta Copacabana uistinu nije velika – dvije kune za mlade i pet za odrasle – mnogi građani još uvijek se radije kupaju u Dravi, što je besplatno i na Kopiki. No posljednjih dana, povlačenjem vodostaja rijeke nakon poplava, na dravskoj obali Kopike, žale se mnogi kupači, pojavio se veliki problem – nanosi mulja.

- "Više se volim kupati u Dravi, a najčešće dolazim baš na plažu na Kopiku jer je do sada bila najuređenija. Ali to ove godine nije tako. Otkada se voda povukla, na obali je ostalo dosta prljavštine, odnosno stvrdnutih nanosa mulja, kojega ima i u plićaku. Nitko se ne može okupati a da iz Drave ne iziđe prljavih nogu! To mi jako smeta, a koliko sam čula, i drugim kupačima. Ne znam zašto oni što upravljaju Kopikom ne očiste taj mulj" - pita mlada Marijana.

Osječanin je Davor pak ogorčen što nakon svakog njihova kupanja u Dravi mora djecu temeljito čistiti od mulja.

- "Ovo je sramota! Nešto treba hitno učiniti" - proziva on.

Zvonko Ibriks, direktor Športskih objekata koji upravljaju Kopikom, priznaje taj problem, ali tvrdi kako malo što mogu učiniti, bar kada je u pitanju muljeviti plićak.

- "Već smo od mulja očistili oko 80 posto obalnog dijela plaže na Kopiki, a ovih dana ćemo i ostatak mulja, koji je 'zapekao' od sunca, ostrugati i ukloniti. Što se tiče mulja u plićaku, tu ne možemo ništa. Pa nismo mi krivi što su poplave napravile mulj u Dravi! Ne možemo utjecati na režim riječnog toka" - kaže.

Na našu primjedbu kako su ŠO i Unikom prethodnih godina uspješno "izmuljivali" dravsku obalu, Ibriks tvrdi suprotno.

- "Ne znam kako su to mogli činiti, kada je riječ o prevelikom i preskupom zahvatu... Morali bismo bagerima vaditi mulj, a onda kamionima nanositi pijesak u mulj... Za to nemamo sredstava", zaključuje Ibriks.

Autor: Tomislav Levak/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.07.2010. 19:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Što se tiče mulja u plićaku, tu ne možemo ništa. Pa nismo mi krivi što su poplave napravile mulj u Dravi! Ne možemo utjecati na režim riječnog toka"[/i] - kaže.

Na našu primjedbu kako su ŠO i Unikom prethodnih godina uspješno "izmuljivali" dravsku obalu, Ibriks tvrdi suprotno.

- "Ne znam kako su to mogli činiti, kada je riječ o prevelikom i preskupom zahvatu... Morali bismo bagerima vaditi mulj, a onda kamionima nanositi pijesak u mulj... Za to nemamo sredstava", zaključuje Ibriks.


Ponekad se iz naizgled nevažne sitnice stekne puno šira slika o nekoj osobi, pa i grupi. Tako se iz ovog članka može lako primijetiti da taj Hdssb-ovac Ibriks ili nije iz Osijeka, ili o Osijeku nema pojma.

On ne zna da je bilo godina kad nije bio mulja u plićaku, da su se Osječani masovno kupali u Dravi.

On misli da je nemoguće mulj očistiti. Da se ne može protiv prirode. Doduše, kasnije ipak shvaća da je to moguće, ali treba 1 bager i 1 kamion. On za to nema sredstava.

Predlažem da firma Cesting o vlastitom trošku očisti mulj u plićaku Drave, kod Kopike. Novaca očito ima, za reprezentaciju, a ovo bi im bio sjajan marketinški potez. Osim toga, kao Hdssb-ovci, pomogli bi svome izgubljenom direktoru Ibriksu, kojeg je sam đavo doveo da upravlja tradicionalnim osječkim kupalištem (kako drugačije objasniti ograđivanje bazena od rijeke).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DEMLAČKEPI
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.07.2010. 19:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kopika je ove godine teško ruglo, to je baš bruka gradske vlasti. Pa jebote treba jedan bager koji če to jedno jutro uzeti i očistiti. Pa jel moguče šta taj Ibriks priča. Pa ako te firme peru milijone i milijone eura na gradskim projektima u suradnji sa političarima , najbolje da nemože diretkor neke od njih reći ujutro jednom radniku: "E slušaj danas neradiš na bageru na Avenumall, Portanovi, Eurodomu ili di več radiš nego danas češ uzeti i otiči do Kopike i tamo čete makniti mulj sa plaže i Drave, a sutra čemo poslati nekog drugoga da pobaca pijesak tamo.
Koja je to sramota, to su troškovi ništa, to je kap u moru s obzirom kolko kradu. Pa dajte nam bar da se kupamo normalno kad več nemožemo raditi.
Kaže lik još da je očišćeno 80% plaže, još mu nije neugodno lagati ljudima koji su svaki dan tamo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
žaklyna
Offline
Avatar

Ukupno postova: 23
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.07.2010. 20:10 
Naslov:  Re: Ibriks: Ne možemo očistiti mulj u plićaku na Kopiki!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

de ne ludujte ljudi-kupate li se vi uopće u toj dravi??
prvo i osnovno svatko ima izbor kupati se na tom dijelu drave ili drugdje, a druga je stvar da ne vidim mogućnost suživota kojekakvih bagera i kopača, sipača pjeska i ne znam ti ja kakvih radnih strojeva na plaži i kupača za vrijeme ovih žega !! niti isplativost ulaganja u basnoslvne iznose ovakvog projekta radi dva mjeseca boravka na istom prostoru...hej...
prestanite biti dnevni kritičari koji sjede po sobicama i u svemu vide bed Evil or Very Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.07.2010. 20:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Što se tiče mulja u plićaku, tu ne možemo ništa. Pa nismo mi krivi što su poplave napravile mulj u Dravi!


ovo ima smisla isto kao što bi imalo smisla da u jesen Unikomovci izjave kako je došlo doba godine kada opada lišće i kako oni ništa tu ne mogu, pa će pričekati Uskrs da skoro sve istrune Wink

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DEMLAČKEPI
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.07.2010. 20:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

O čem pričaš ti, jel čitaš ti ili pišeš bezveze.
Kakav suživot bagera, kopača sa kupačima?
Kaki basnoslovni iznosi?
Kupam se svaki dan tamo godinama i znam o čem pišem. To se napravi od 6 ujutro do 12 popodne kroz dva dana i gotovo, naprave ljudi koji rade za plaču u firmi, kakvi iznosi? Šta se ja raspravljam uopče vjerojatno sa nekim zaduženima za politiku, nabijem vas sve na karinu što dolazite pisati po političkom naređenju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.07.2010. 20:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mulj nije ni bitan po meni jer ga polako sve manje i manje ima.. mene brine to sto ne ciste obalu gdje je beton.. puno je cikova papira i takvih sranja da moras doci s metlom da pocistis pa da stavis rucnik na pod..

_________________
Ako si bogat zavide ti, ako si siromašan smiju ti se; zato budi nevidljiv! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.07.2010. 21:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni je ovo debilno.pustite da rijeka učini svoje, kakvo čišćenje mulja,kakvi bakarači...uskoro ćete tražit da se gore kod pješačkog mosta stave nekakvi pročistači da vam teče bistra voda i ne ubacuje pijesak u gaćice...uzgred, mulj djeluje ljekovito Smile

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.07.2010. 23:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Izgleda da je mulj usao kroz usi i probio barijeru.

Sjecam se da je prije 10tak godina uklanjanje mulja bila standardna radnja prije svake sezone.

Jedan dan je kupaliste puno mulja [mulj do iznad koljena], tamo u ravnini s kopikom je sve puno trstike i kojekakvog bilja, a onda sljedece jutro vise toga nema. Nema mulja, nema biljaka... Samo pijesak s nesto malo mulja koji se odnese kroz par dana...

I to je tako funkcioniralo... '95, '96, '97, ...

Ako se moglo tada, kad gradska poduzeca nisu imala ni petinu danasnje mehanizacije, onda je doista cudno ako se danas to ne moze uciniti.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
iivic
Offline
Ukupno postova: 2
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.07.2010. 23:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A jeste pročitali neki dan koliko novaca potroše za vodu za jednu sezonu. Preko 2.000.000,00 kn. što je , kad se preračuna , oko 1.500 m3 vode na dan???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tram111
Offline
Avatar

Ukupno postova: 121
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2010. 6:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Caleb je napisao/la: ›
Mulj nije ni bitan po meni jer ga polako sve manje i manje ima.. mene brine to sto ne ciste obalu gdje je beton.. puno je cikova papira i takvih sranja da moras doci s metlom da pocistis pa da stavis rucnik na pod..

Mene brinu debili koji te papire i čikove ostavljaju, da svako počisti za sobom toga nebi bilo!!! Jučer sam odlazio sa kopike oko 20h, to je izgledalo kao da je uragan prošao-papira, čaša plastičnih, boca, limenki-nema čega nije bilo po onim zelenim površinama. Tu leži veći problem nego u mulju i to nitko ne komentira kako su ljudi glupi i nezahvalni, osobno bih tamo uveo patrolu sa bejzbol palicama da svakoga tko odlazi sa kupanja i ostavi smeće iz sebe dobro izudara jer očito nema drugog načina da se ljudima sa naših prostora usadi kultura u svakodnevni život!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bavaria
Offline
Ukupno postova: 262
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2010. 7:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
... onda je doista cudno ...


sam se ti čudi ... ti i tebi slični ...

usporedi prošlogodišnju sezonu i ovu ... pa tko je bio na vlasti ... ah da, al on je išao na Sejšele ... a ovaj ne ide ...

zato i jesu skuplji vrtići i muljavija obala ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neo091
Offline
Ukupno postova: 100
Lokacija: Ruska svemirska postaja
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.07.2010. 7:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam za to da se jednom zauvijek očisti mulj iz naše politike!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2010. 15:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hajte na more, jeftinije je ... a i nema mulja.

_________________
šorom šajke a niz Dravu čeze osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: