Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



EXIT 2010. report - dan 3.

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65440
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.07.2010. 7:28 
Naslov:  EXIT 2010. report - dan 3.
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Treći dan festivala obilježio je nastup Davida Guette na Dance Areni koja je te večeri bila pretijesna. Navodno ga je slušalo više od 20000 ljudi. Iako je kasnio pola sata, nitko mu to od prisutnih nije mogao zamjeriti.

Svojim nastupom je dokazao zašto je jedan od rijetkih DJ-a i producenata koji dobro prolazi na mainstream sceni gdje surađuje s najpopularnijim glazbenim imenima kao što su to Estelle, Akon, Kelly Rowland, Black Eyed Peas te i na undergroud sceni. Bio je to izvanredan doživljaj koji je trajao više od dva sata. Ali vratimo se na početak večeri.





Nakon mlađahnih Britanaca Klaxonsa, izvrsnog nastupa norveškog elektro duo Röyksoppa te hrvatskog benda Lollobrigide na main stageu slijedio je nastup najveće zvijezde te večeri, Missy Elliot.

Američka hip-hop diva poznata po brojim hitovima imala je izuzetno kratak nastup.
Ali nije to bilo ono što je razočaralo velik broj posjetitelja nego njeno vrijeme provedeno na stageu. Više se presvlačila nego što je pjevala. Nije problem u presvlačenju, ali bilo je tu puno više priče, a malo pravog hip hopa. Nastup je počela s hitom Get Ur Freak on, a mogli ste čuti i hitove Work It, Pass That Dutch te Lose Control.
Ipak, Missy je oduševila fanove spuštanjem u publiku te bacanjem potpisanih Adidas tenisica u istu. Neumorno su je tijekom nastupa pratili plesači koje pohvaljujem zbog dobro odrađenog dance showa.





Ja sam se našla pred istim problemom kao i prethodnog dana, što slušati kad u isto vrijeme sviraju bendovi koje volite. Trećeg dana festivala konflikt je bio između Exploited, Missie Eliot te Kultur Shocka. Bilo mi je poslije žao što nisam izabrala Exploited ili Kultur Shock koji btw. sutra nastupa u Tuzli, a imate ih priliku poslušati i u Sloveniji.

Velika pohvala organizatorima što su mislili i na ljubitelje nogometa te im na više mjesta omogućili gledanje utakmice Njemačka-Urugvaj. Nije bilo nepodnošljivog zvuka vuvuzela jer je njihovo unošenje bilo zabranjeno.
Mojoj sreći te večeri nije bilo kraja kada sam konačno ušla na converse silent disco stage bez dugog čekanja. Već dva dana gledam kako gomila ljudi pleše u tišini te se s vremena na vrijeme oglase vrištanjem, ali red za ulaz je cijelo vrijeme bio dugačak.
Za one koji ne znaju o čemu je riječ slijedi kratko objašnjenje. Na ulazu dobijete slušalice te imate na izbor 2 frekvencije te možete slušati dva dj-a. Ukoliko vam se ne sviđa pjesma samo prebacite na drugu stanicu. Dok sam ja skakala uz pjesmu Common people grupe Pulp, moja ekipa je densala na Breathe grupe Prodigy.
Nakon ovog pozitivnog iskustva, potpuno mi je jasno zašto‘’Silent disco’’ ima svoje mjesto na svim većim muzičkim festivalima.






Tvrđavu smo napustili ranije nego prethodnih dana, oko 6 sati ujutro jer trebalo je odmorit tijelo za posljedni dan festivala i šećer na kraju – Faith No More i Chemical Brothers.

Piše & fotka: Vesna Ilić

Pročitajte i...
EXIT 2010. - report, dan 1. [08.07.2010.]
EXIT 2010. - report, dan 2. [09.07.2010.]
EXIT 2010. - report, dan 3. [10.07.2010.]
EXIT 2010. - report, dan 4. [11.07.2010.]

EXIT 2010. - program

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: