Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zbog nestašice krvi odgođen hladni operativni program!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
slk
Offline
Ukupno postova: 62
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2010. 12:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bio jučer dat krv, došao oko pol 7 nema žive duše, zvonio tam dolje niko ništ, al' nekako me to nije iznenadilo s obzirom na to kako kako sve funkcionira u ovoj sjajnoj državi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
asko
Offline
Ukupno postova: 349
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2010. 13:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

* RAD S DOBROVOLJNIM DAVATELJIMA KRVI

Ponedjeljak, srijeda, petak: 9 –15 sati
Utorak, četvrtak 12 – 18 sati

http://www.kbo.hr/transfuzija/default.htm

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 15.07.2010. 14:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la: ›
MegaSmrT je napisao/la: ›
Boost je napisao/la (Pogledaj post): › Imam A- što je vrlo rijetka krvna grupa.
Nakon što sam nazvao broj transfuzije pa su mi rekli da nazovem drugi broj pa se javio čovjek koji pojma nema o ničemu pa je pozvao doktoricu, upitao sam da li smijem dati krv obzirom da sam sportaš i da koristim suplemente, točnije, protein, amino i kreatin.
Njezina reakcija je bila skoro kao da sam rekao da koristim steroide, neki oblik testosterona itd ..
Relativno mi je jasno kada netko tko je polupismen mješa suplementaciju u steroide, ali ona je DOKTORICA..
Uglavnom rekla je, uz vrlo veliku dozu nestručnosti, neka ne uzimam proteine i kreatin par dana pa neka onda dođem...


Pa ko bi normalan uzeo krv prepunu svakakvih pizdarija i davao to nekome poslije operacije i sl. Strpaj svoj ego u đep. Prošeći do bolnice za promjenu. Mislim da bi dobio dovoljno dobro obrazlozenje.

Do sada sam davao krv nekih 10-ak puta i uvijek sam naisao samo na profesionalnost i razumijevanje. Desilo se da sam i dobivao "odbijenice" zbog "stanja" pa sam morao do svoje doktorice po naposmeno da sam ozdravio.

Darivanje krvi nije i ne smije biti Ego-Trip. Na prvom mjestu je tvoje i zdravlje onoga tko tu krv prima. Doktorica nije došla s ulice i vjerujem da o dotičnome zna puno više nego ti. Ne moj ovo shvatiti kao napad nego, eto, naprosto tip.

kurbla je napisao/la: ›
Otkako sam čitao kako Crveni križ raspolaže resursima, nakon davanja krvi se ne osjećam ispunjeno kao nekad...Nemam više onaj osjećaj da sam nekom pomogao. No svejedno, otići ću opet jbg
U svakom slučaju tko god raspolaže resursima, sva krv se nalazi u bolnici i koristi se čim je potrebno. Bokte, ne sipaju ju u kanalizaciju. U ostalom, na transfuziji ne radi nitko iz Crvrnog križa, nego samo medicinsko osoblje. Crveni križ raspolaže samo podacima davatelja. Krv se čuva isključivo na transfuziji.

principessa je napisao/la: ›
vlale je napisao/la (Pogledaj post): ›
Redakcija 031 je napisao/la: ›
... pa se u Zavod koji radi čak od od 8 do 20 sati na doniranje krvi pozivaju građani svih krvnih grupa...

???

* RAD S DOBROVOLJNIM DAVATELJIMA KRVI
Ponedjeljak, srijeda, petak: 9 –15 sati
Utorak, četvrtak 12 – 18 sati

www.kbo.hr/transfuzija


mozda iz ocaja rade duze Very Happy
Iskreno se nadam da ce tebi trebati upravo ta krv, pa je nece biti... Pitam se kakv ce tvoj biti ocaj?

Jebote, od darivanja krvi ste napravili jebeni sabor, od Crvenog križa mafijašku organizaciju. Koji vam je klinac?!


Mislim da ti je potrebna edukacija Wink
Suplementi se kupuju u biljnim apotekama i sasvim su zdrave i preporučljive stvari za sportaše. Nadalje, mislim da je moja krv kud i kamo zdravija i bolja od krvi nekih drugih donatora jer ja pazim što jedem, ne pijem alkohol itd Wink
Inače krv dajem već godinama i konstantno je bogata "pizdarijama" Wink
BTW. imam jako dobru krvnu sliku

A kako si došao do ego tripa...to samo ti znaš...

Ma okej, doktore. Nisam rekao da kojekakvi suplementi nisu zadravi i da ih se ne treba piti. I ja bi ih vrlo rado pio. No ti i dalje ne mozes shvatiti, da odredjeni suplementi, visak nekih i slicno, mogu samo pogorsati stanje onoga tko tvoju krv prima. Sve to sto uzimas mozda je zdravo za tebe, no ne mora biti zdravo u kombinaciji s određenim drugim lijekovim koje primaju pacijenti poslije operacija. Ovisno o stanju. Zbog toga sam spomenuo ego trip. Nisi bitan ti sto nisi mogao dati krv i nemas se sto pjeniti na doktoricu zbog toga, nego je bitan onaj tko prima tu krv. I zato su mjere rigorozne.

_________________
Tata mudantino, sestra drakula.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.07.2010. 14:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rekao si da su to "svakave pizdarije" Wink
Nadalje, jasno je da neke stvari nekome mogu štetiti, ali kao što rekoh..moja krvna slika je jako dobra..
Nemam ništa protiv da me odbiju uz normalno obrazloženje, ali ne da se doktorica zagrcne, pa mi počne pričati bajke kao da sam rekao da se drogiram, i onda na kraju kaže "nemoj pit 2 dana pa dođi" i time još više naglasi da nema pojma o čemu priča.
Žalosno je to što neki ljudi nisu dovoljno educirani...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2010. 15:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko je pametno danas po ovoj žegi ići dati krv?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
asko
Offline
Ukupno postova: 349
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2010. 15:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
Koliko je pametno danas po ovoj žegi ići dati krv?

samo ako se osjećaš iznimno dobro
moj savjet ti je da svakako kad dođeš tamo sjedneš barem 20 minuta prije davanja i nakon davanja

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kurbla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.07.2010. 16:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MegaSmrT je napisao/la (Pogledaj post): ›

kurbla je napisao/la: ›
Otkako sam čitao kako Crveni križ raspolaže resursima, nakon davanja krvi se ne osjećam ispunjeno kao nekad...Nemam više onaj osjećaj da sam nekom pomogao. No svejedno, otići ću opet jbg
U svakom slučaju tko god raspolaže resursima, sva krv se nalazi u bolnici i koristi se čim je potrebno. Bokte, ne sipaju ju u kanalizaciju. U ostalom, na transfuziji ne radi nitko iz Crvrnog križa, nego samo medicinsko osoblje. Crveni križ raspolaže samo podacima davatelja. Krv se čuva isključivo na transfuziji.


Ma jasno, zato sam i napisao da idem opet. Mislio sam na onu situaciju kad konobar u pizzeriji viče u kuhinju 'Daj jednu krvavu!'. A u CK svila i kadifa i Toyota, meni to smeta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: