Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Bicikl na more stiže u paketu za 70 kuna

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65698
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.07.2010. 19:00 
Naslov:  Bicikl na more stiže u paketu za 70 kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

“Zagriženi” ljubitelji vožnje svoj bicikl zasigurno žele imati na raspolaganju i na ljetovanju, a mnogi kažu kako je turističke destinacije najbolje upoznati upravo na biciklu.

Najčešće se poseže za raznim izvedbama krovnih nosača za osobne automobile uz koji bicikl može na svako putovanje. Polovni nosači mogu se kupiti za petstotinjak kuna, dok novi, renomiranog proizvođača, stoje oko 1.000 kuna. Nosači se mogu i unajmiti, a ovisno o odabranom modelu koštaju od 25 kuna na dan naviše. No, postoji i alternativa uz koju bicikl na ljetovanju mogu imati i oni koji na more idu vlakom ili autobusom. Naime, tvrtke specijalizirane za prijevoz robe nude istu uslugu i za bicikl, a najpovoljnije je bicikl na more poslati teretnim vlakom. Primjerice, prijevoz na relaciji Osijek - Split za bicikl, koji mora biti zapakiran u kutiji, treba platiti samo 70-ak kuna. Bicikl treba preuzeti na kolodvoru, a oni koji žele da bicikl dođe na određenu adresu morat će angažirati neku od kurirskih službi. Tu cijene dosta variraju i kreću se od 100 do približno 200 kuna. Bicikl na destinaciju, ovisno o angažiranoj službi i traženoj usluzi, stiže već idućeg dana ili u roku dva radna dana. Osim kilaže, gleda se i volumen kutije u kojoj se nalazi bicikl pa je preporučljivo bicikl u jednoj mjeri rastaviti kako bi se smanjili troškovi prijevoza. Skidanjem pedala i prednjeg kotača te sjedala i kormana moguće je znatno smanjiti potreban volumen kutije, a dijelovi se mogu ponovo sastaviti za samo nekoliko minuta.

Vlasnici skutera također mogu poslati svoje vozilo na more. Cijena takve usluge, naravno, osjetno je viša od prijevoza bicikla, a opet ovisi o težini i volumenu paketa.

Autor: Ivan Sekol/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
meso
Offline
Avatar

Ukupno postova: 63
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.07.2010. 19:08 
Naslov:  Re: Bicikl na more stiže u paketu za 70 kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

najjeftinije je na bicu na more Very Happy

ma komplicirano je to s vlakovima...piše da imaju vagon za bicikle, a kad dođeš s bicom, ispostavi se da nemaju

a ja se obradovala da ste pronašli neku tvrtku koja se bavi prijevozom bicova od kuće do kuće, ko post express, samo bic express Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gigi27
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.07.2010. 19:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Možda ne želite biciklom razgledavati primorske gradove i krajeve, jer ćete vrlo brzo ostati bez daha, kao što sam ja nadobudna vrlo brzo ostala, premda mi je kondicija zavidna.....na moru su takvi usponi da ćete najvjerojatnije veći dio razgledavanja morati gurati bicikl....trust me!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.07.2010. 20:04 
Naslov:  Re: Bicikl na more stiže u paketu za 70 kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meso je napisao/la (Pogledaj post): ›
ma komplicirano je to s vlakovima...piše da imaju vagon za bicikle, a kad dođeš s bicom, ispostavi se da nemaju

imaju... ali kako kada ...
imaju različitih divljih vagona... u nekima ima klime, u nekima ne... neki vagoni su pola prvi razred, a ostatak vagona drugi... tako je to u hžu s malim milijunom direktora i šačicom radnika koji održavaju sustav u koji se nije ulagalo od tita. doslovno.

nagibni vlakovi i skeneri za karte? promašene investicije za pranje love i otimačinu...
ova firma je sljedeća na odstrelu vrle nam i sposobne vladajuće vrhuške koja će razjebati i ovo malo što nam je ostalo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.07.2010. 20:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa da ga nebi pakirao u kutiju da imaju izgovor kako su izgubili prtljagu jer sve kutije su iste... zajebano je to strpati ga u kutiju.. ko da je problem da nije u kutiji sigurno vise mjesta zuzme uf da..

_________________
Ako si bogat zavide ti, ako si siromašan smiju ti se; zato budi nevidljiv! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MAXXIS
Offline
Ukupno postova: 59
Lokacija: East side
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.07.2010. 20:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slao sam bicikl na more jednom našom kurirskom službom dosta povoljno ali mi je došao izgreban, jbg.. Nije neki bed ako je bicikl jeftinjara ali ako je malo skuplji, sra**...

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.07.2010. 22:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svojedobno sam se raspitivao kod vozača autobusa i bicikl se može ponijeti kao dio prtljage.platiš 5 - 7 kuna (zavisno od prijevoznika) i on ide istim busom sa tobom.ili kao extra prtljaga 20 kuna.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
visa
Offline
Ukupno postova: 41
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.07.2010. 23:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako se ide na more biciklom i pritom putuje vlakom
ne može biti jednostavnije, ne vidim šta je ljudima tu komplicirano
uneseš ga u vlak zaključaš ga, skineš s njega sve što se skinut da Very Happy odeš spavat
lijepo se probudiš, otključaš ga, izađeš iz vlaka i pritom ne platiš ništa Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.07.2010. 9:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

najjeftinije je ne ići na more

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kolacic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 171
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.07.2010. 9:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako već netko želi razgledavat biciklom... nek ide u gradu u kojem iznajmljuju bicikle Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.07.2010. 9:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kolacic je napisao/la: › ako već netko želi razgledavat biciklom... nek ide u gradu u kojem iznajmljuju bicikle Wink
IMHO, ne bih to nikom preporucio. Za sat-dva voznje unajmljenim biciklom se potrosi budget kojim bi se bicikl poslao najskupljom kurirskom sluzbom.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
spremačica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 100
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.07.2010. 13:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slažem se s gigi da nije lako vozit se po tim brdima, ali ove godine sam povezla i bicikli na more i bilo je odlično obišli smo cijeli otok biciklima, a to pješke ili autom nikako nebi mogli! mi smo naša 2 bicikla strpali u auto!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.07.2010. 17:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gigi27 je napisao/la: ›
Možda ne želite biciklom razgledavati primorske gradove i krajeve, jer ćete vrlo brzo ostati bez daha, kao što sam ja nadobudna vrlo brzo ostala, premda mi je kondicija zavidna.....na moru su takvi usponi da ćete najvjerojatnije veći dio razgledavanja morati gurati bicikl....trust me!


Postoje brdski bicikli za to... Wink

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ciao_bao!
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.07.2010. 17:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sa skuterom bi to bio dobar posao!

_________________
veni, vidi, i zamalo odustadoh...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bili
Offline
Avatar

Ukupno postova: 92
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.07.2010. 14:25 
Naslov:  Re: Bicikl na more stiže u paketu za 70 kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isplati se, isplati, autom, vlakom il kurirom ;-)
link: Morski trip 30km

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: