Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osijek: Biciklisti u prometu - iskustva, mišljenja...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.07.2010. 23:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ima i drugih stvari koji nasa policija ne primjecuje.

Meni naime jako smetaju biciklisti na vukovarskoj, biljskoj cesti, divaltovoj i ostalim prometnicama gdje postoji biciklisticka staza.

Policajci uopce ne primjecuju te bicikliste, niti im pada na pamet upozoriti ih da se ne voze po cesti, nego po biciklistickoj.

Nadalje, mislim da niti jedan biciklist ne postuje znak 'STOP' koji stoji prije svakog prijelaza preko ceste, nego smatraju da su poput pjesaka i da imaju prednost.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.07.2010. 23:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To je samo jedan dio koji se ne primjećuje...
Samo odakle da biciklist poznaje pravila prometovanja?
Većina ih valjda misli da je taj STOP za motorna vozila na cesti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zveky
Offline
Ukupno postova: 25
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.07.2010. 0:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
Ima i drugih stvari koji nasa policija ne primjecuje.

Meni naime jako smetaju biciklisti na vukovarskoj, biljskoj cesti, divaltovoj i ostalim prometnicama gdje postoji biciklisticka staza.


Policajci uopce ne primjecuju te bicikliste, niti im pada na pamet upozoriti ih da se ne voze po cesti, nego po biciklistickoj.


Ja se radi svoje sigurnosti najčešće vozim po biciklističkoj stazi, ali mi je ona prespora jer ostali voze sporo, a i često su mi auti ili pješaci na njoj.
Jednostavnije i brže mi je po cesti onda. Ne kužim zašto ja ne bi smio na cestu!?
Ako pretekneš skuter ili spori auto zašto bi biciklist bio iznimka. Kužim da ti smeta, ali nemožeš to zabranit.

Citat: › Nadalje, mislim da niti jedan biciklist ne postuje znak 'STOP' koji stoji prije svakog prijelaza preko ceste, nego smatraju da su poput pjesaka i da imaju prednost.


Vidio sam par puta viku vozača auta na ovu temu Confused . Baš sam gledao;
Za sad sam samo vidio STOP na prijelazu kod srednjike(istarska), u pravcu kad se ide od trpimirove prema domu zdravlja, u suprotnom smijeru nema stopa.
Nema stopa ni kod doma zdravlja. Nema stopa ni na vukovarskoj kod Eurodoma ni na glavnom raskrizju koji se siječe s biciklističkom ni na onom na istarskoj.
O kakvim vi to onda stopovima pričate?
Vozač sam i znam kako zna biti nepregledno, uvijek se zaustavim prije prijelaza, ali nek neko nabaci neki link dje mogu točno vidjet šta kaže zakon.
1. Ako je samo zebra preko prijelaza-ok, kriv sam jer ne smijem vozit uopće bicikl gdje je samo za pješake.
2. Ako ima uz zebru i obojana linija za biciklističku stazu i prema biciklistima znak STOP-ok, svi imaju prednost prije biciklista.
3. Jasna biciklistička, ali bez ikakvih oznaka biciklistima-??

Eto ako ima neki znalac da objasni, čisto da se zna i educiraju biciklisti koji ovo čitaju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.07.2010. 0:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Definitivno su osječki biciklisti najgori na planeti.
što sam ja sve doživio, nemam vremena napisati.
Znak stop imate svagdje gdje ste na sporednoj a nema semafora.
ono što sam ja primjetio to je raskrižje zagrebačke i one ulice što ide prema hzmo-u.
to je katastrofa...postoji STOP kojeg niti jedan biciklist ne doživljava.samo prolete kao nenormalni.
Vozači iz os znaju uglavnom da trebaju pripaziti ali naletit će neki stranac i netko će poginuti.

eto dotični se vozi po cesti jer mu je biciklistička prespora..
majkomoja, što tu živi..

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zveky
Offline
Ukupno postova: 25
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.07.2010. 0:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
Definitivno su osječki biciklisti najgori na planeti.
što sam ja sve doživio, nemam vremena napisati.


Ima katastrofa biciklista, a sad da su najgori osječki, malo pretjeruješ.

Citat: › Znak stop imate svagdje gdje ste na sporednoj a nema semafora.


Jel možeš to konkretno nekim izvatkom iz zakona potkrijepit. Ne kažem da nisi u pravu, samo me zanima odakle ti to?

Citat: › ono što sam ja primjetio to je raskrižje zagrebačke i one ulice što ide prema hzmo-u.
to je katastrofa...postoji STOP kojeg niti jedan biciklist ne doživljava.samo prolete kao nenormalni.
Vozači iz os znaju uglavnom da trebaju pripaziti ali naletit će neki stranac i netko će poginuti.


Rekao sam ti da ima negdje STOP(konkretno ovaj koji ti spominješ mi nije ostao u sjećanju, pogledat ću ponovo). Ali pogledaj malo po prijelazima pa ćeš vidjet da nema stopova.

Citat: › eto dotični se vozi po cesti jer mu je biciklistička prespora..
majkomoja, što tu živi..


Pročitaj malo bolje. Vozim se po biciklističkim, ali često i po cesti, npr reisnerovom.
Uvijek ću voziti po biciklističkoj a ti da se i malo njom voziš vidio bi kojih problema ima. A čim ovak šta pričaš očito se ne voziš. Ustvari mora da voziš najviše 20 km/h.
Gle, moje je mišljenje da je i vozač na biciklu vozač koji ima pravo vozit cestom.
Ti možeš vrijeđat koliko hoćeš.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 36
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.07.2010. 8:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Biciklist je isto sudionik prometa i smije se voziti i po cesti, samo što biciklist ne mora polagati ispite niti poznavati znakove (što uglavnom dovodi do katastrofalnih posljedica) da bi bio sudionik prometa. Puno klinaca divlja po cestama a ne poznaju znakove.
A mogu reći da sam primjetio da se puno i vozača osobnih vozila tako ponašaju tj da ne "čitaju" znakove pa se onda bune kad ih policija zaustavi u jednosmjernoj (evo baš jučer stavili znak) dok voze u krivom smjeru. Vozi se napamet. Znakovi su tu da ih se pridržavamo, pa se to ona i odnosi na ovu temu prebrze vožnje. Ako piše 70, vozi 70. Ako nema znaka vozi 50 koliko je po zakonu. Pa neće biti praznih džepova.
Policija, samo naprijed. S ovakvim akcijama se sigurno nesvjesno spasi nekoliko života, a posebno dječjih.

_________________
U2 JE ZAKON
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oftopik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.07.2010. 10:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zveky je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ja se radi svoje sigurnosti najčešće vozim po biciklističkoj stazi, ali mi je ona prespora jer ostali voze sporo, a i često su mi auti ili pješaci na njoj.
Jednostavnije i brže mi je po cesti onda. Ne kužim zašto ja ne bi smio na cestu!?
Ako pretekneš skuter ili spori auto zašto bi biciklist bio iznimka. Kužim da ti smeta, ali nemožeš to zabranit.


pa gle, i meni na cesti vozi nekad neko presporo (većinom uvijek Smile ), ali se prilagodim. a smatram da neko s biciklom nema šta radit na cesti tamo gdje ima biciklistička staza.

Zveky je napisao/la (Pogledaj post): ›
Vidio sam par puta viku vozača auta na ovu temu Confused . Baš sam gledao;
Za sad sam samo vidio STOP na prijelazu kod srednjike(istarska), u pravcu kad se ide od trpimirove prema domu zdravlja, u suprotnom smijeru nema stopa.
Nema stopa ni kod doma zdravlja. Nema stopa ni na vukovarskoj kod Eurodoma ni na glavnom raskrizju koji se siječe s biciklističkom ni na onom na istarskoj.
O kakvim vi to onda stopovima pričate?
Vozač sam i znam kako zna biti nepregledno, uvijek se zaustavim prije prijelaza, ali nek neko nabaci neki link dje mogu točno vidjet šta kaže zakon.
1. Ako je samo zebra preko prijelaza-ok, kriv sam jer ne smijem vozit uopće bicikl gdje je samo za pješake.
2. Ako ima uz zebru i obojana linija za biciklističku stazu i prema biciklistima znak STOP-ok, svi imaju prednost prije biciklista.
3. Jasna biciklistička, ali bez ikakvih oznaka biciklistima-??

Eto ako ima neki znalac da objasni, čisto da se zna i educiraju biciklisti koji ovo čitaju.


eo pogledaj mal ovu emisiju, znat ćeš o kojim stopovima se radi i vidjet kolko je neko bio glup kad je postavljo znakove:

http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=25958

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.07.2010. 11:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zveky je napisao/la: ›
Ja se radi svoje sigurnosti najčešće vozim po biciklističkoj stazi, ali mi je ona prespora jer ostali voze sporo, a i često su mi auti ili pješaci na njoj.
Jednostavnije i brže mi je po cesti onda. Ne kužim zašto ja ne bi smio na cestu!?
Ako pretekneš skuter ili spori auto zašto bi biciklist bio iznimka. Kužim da ti smeta, ali nemožeš to zabranit.


ovo je isto kao da ja kažem na cesti ima sporih vozača auta, pa ću se prebaciti na biciklističku gdje mi je jednostavnije i brže, a i sigurnije jer nema drugih auta., a bicikliste ko j***.

ako usporedo sa cestom postoji biciklistička staza, moraš se voziti po njoj, inače je kažnjivo. isto kao što ne smiješ preko zebre jahat na biciklu, nego moraš sići. tako je rekao ćaleta, slušao ga na radiju. e sad, valjd čovjek zna šta priča.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.07.2010. 11:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

iako je ova tema o presretacima...iz druge županije....raspravlja se o biciklistima Smile

al dobro...
za one koji ne znaju
ako postoji biciklisticka staza....što znaci...posebno uređena staza za bicikiste....biciklist ne smije voziti po cesti...to kaže zako...
isto tako...ako postoji biciklisticki trak...što znaci dio ceste uređen i obilježen po kojemu se vozi biciklima....biciklist nema što tražiti na prometnom traku....

u slucaju da nema niti biciklisticke staze niti biciklistickog traka....biciklist je dužan voziti uz desni rub po cesti....a nikako po stazi...jer tako zakon kaže...

što se tice prelaska bicikliste preko pješackog...
biciklist mora stati na pješackom i pregurati bicikli nikako voziti
u slucaju da biciklisticka staza prelazi preko ceste...vozac je dužan propustiti biciklistu...osim ako to nije drugacije uređeno znakom ili semaforom...
isto tako se odnosno i na biciklisticki trak...ako vozac skrece desno ili lijevo...dožan je propustiti biciklistu

e sad...što se tice samih biciklista...
svi prometni znakovi vrijede jednako za sve sudionike u prometu...a s obzirom da je biciklist sudionik u prometu...nema uzvlacenja u smislu da se vozi i suprotnom smjeru...da se ne stane na znak stop...ili što je kod nas cest slucaj da se vozi biciklom u zoni gdje je zabrana prometa za sva vozila...pa tako i bicikliste....

što se tice....kako je tu vec netko naveo..biciklisti nemaju vozacku pa ne moraju znati prometna pravila...
to jednostavno u zakonu ne prolazi...jer ne znanje ne opravdava pocinjeni prekršaj...
plus što svi mi još u osnovnoj školi ucimo prometne znakove...pa makar se to radilo samo o onim osnovnim tipa obilježeni pješacki semafor znak stop...
tako da izgovora nema....

ima još sad tu puno price oko biciklista..al vjerujem da je sad ovo dovoljno da bi se barem malo neko razjasnilo kako se ponašati kad vozite bicikli

a sad natrag na temu Cool

što se tice brzine...

definitivno sam protiv prekoracenja propisane brzine....
istina da svi mi volimo u određenim trenucima pritisnuti papucicu gasa...ne bi li možda nekad zadivili žemsku te izmamili njezin uzdah...ili tek toliko da malo navlaži suvozacevo sjedalo...
ili možda da se pokaže koliko konja ima pod haubom...neracunajuci konja za volanom

al generalno gledajuci...poštivajuci ogranicenje brzine...jednako ce te doci od tocke A do tocke B plus što ce te pri tome biti manje napeti...pod manjom dozom stresa...sa jednakom lovom u novcaniku od trenutka polaska...i što je najbitnije...citavi
naravno da i se i u ovim slucajevima može nešto dogoditi...al povecanjem brzine definitivno se i povecava rizik od nezgode....

i što se mene tice...bilo bi dobro da ima puno više tih kobri...udava i raznih zmija na cesti...pogotovo iz drugih županija....jer bahatost u našoj državi prelazi svaku granicu normalnog ponašanja na cesti...plus kad imaš nekoga u muriji tko ti može srediti kaznu...

zato...jedan veliki plus policiji Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.07.2010. 12:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): ›
al generalno gledajuci...poštivajuci ogranicenje brzine...jednako ce te doci od tocke A do tocke B plus što ce te pri tome biti manje napeti...pod manjom dozom stresa...sa jednakom lovom u novcaniku od trenutka polaska...i što je najbitnije...citavi


Slažem se s ovim, po gradu jednostavno nema smisla juriti jer te svako malo čeka semafor.
i da dvoje krene npr. od centra do dgo-a..ovaj koji divlja će možda doći 2 min prije ovog koji vozi normalno, što je stvarno zanemarivo.

što se biciklista tiče, priča je kao i sa vozačima auta/motora..nedostatak osnovne kulture vožnje.
naprave se staze skoro po cijelom gradu i onda se nađe pametnjaković kojem su jednostavno te staze prespore pa zajebava vozače na cesti.
šta na to reć?
par kazni pa će se opametiti..zato murija treba češće sankcionirati vozače bicikala.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MAXXIS
Offline
Ukupno postova: 59
Lokacija: East side
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.07.2010. 13:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najbolje potamanit sve bicikliste i mir
tamna strana je napisao/la: ›
iako je ova tema o presretacima...iz druge županije....raspravlja se o biciklistima Smile

al dobro...
za one koji ne znaju
ako postoji biciklisticka staza....što znaci...posebno uređena staza za bicikiste....biciklist ne smije voziti po cesti...to kaže zako...
isto tako...ako postoji biciklisticki trak...što znaci dio ceste uređen i obilježen po kojemu se vozi biciklima....biciklist nema što tražiti na prometnom traku....

u slucaju da nema niti biciklisticke staze niti biciklistickog traka....biciklist je dužan voziti uz desni rub po cesti....a nikako po stazi...jer tako zakon kaže...

što se tice prelaska bicikliste preko pješackog...
biciklist mora stati na pješackom i pregurati bicikli nikako voziti
u slucaju da biciklisticka staza prelazi preko ceste...vozac je dužan propustiti biciklistu...osim ako to nije drugacije uređeno znakom ili semaforom...
isto tako se odnosno i na biciklisticki trak...ako vozac skrece desno ili lijevo...dožan je propustiti biciklistu

e sad...što se tice samih biciklista...
svi prometni znakovi vrijede jednako za sve sudionike u prometu...a s obzirom da je biciklist sudionik u prometu...nema uzvlacenja u smislu da se vozi i suprotnom smjeru...da se ne stane na znak stop...ili što je kod nas cest slucaj da se vozi biciklom u zoni gdje je zabrana prometa za sva vozila...pa tako i bicikliste....

što se tice....kako je tu vec netko naveo..biciklisti nemaju vozacku pa ne moraju znati prometna pravila...
to jednostavno u zakonu ne prolazi...jer ne znanje ne opravdava pocinjeni prekršaj...
plus što svi mi još u osnovnoj školi ucimo prometne znakove...pa makar se to radilo samo o onim osnovnim tipa obilježeni pješacki semafor znak stop...
tako da izgovora nema....

ima još sad tu puno price oko biciklista..al vjerujem da je sad ovo dovoljno da bi se barem malo neko razjasnilo kako se ponašati kad vozite bicikli

a sad natrag na temu Cool

što se tice brzine...

definitivno sam protiv prekoracenja propisane brzine....
istina da svi mi volimo u određenim trenucima pritisnuti papucicu gasa...ne bi li možda nekad zadivili žemsku te izmamili njezin uzdah...ili tek toliko da malo navlaži suvozacevo sjedalo...
ili možda da se pokaže koliko konja ima pod haubom...neracunajuci konja za volanom

al generalno gledajuci...poštivajuci ogranicenje brzine...jednako ce te doci od tocke A do tocke B plus što ce te pri tome biti manje napeti...pod manjom dozom stresa...sa jednakom lovom u novcaniku od trenutka polaska...i što je najbitnije...citavi
naravno da i se i u ovim slucajevima može nešto dogoditi...al povecanjem brzine definitivno se i povecava rizik od nezgode....

i što se mene tice...bilo bi dobro da ima puno više tih kobri...udava i raznih zmija na cesti...pogotovo iz drugih županija....jer bahatost u našoj državi prelazi svaku granicu normalnog ponašanja na cesti...plus kad imaš nekoga u muriji tko ti može srediti kaznu...

zato...jedan veliki plus policiji Cool
Smile Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.07.2010. 13:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
Nadalje, mislim da niti jedan biciklist ne postuje znak 'STOP' koji stoji prije svakog prijelaza preko ceste, nego smatraju da su poput pjesaka i da imaju prednost.
Redoviti sam biciklista i znam kakve su biciklisticke staze u Osijeku da napomenen da imam vozacku upoznat sam s prometnim pravilima.. sto se tice znakova STOP negdje ih ima negdje ih nema tamo gdje bi ih trebalo biti opet ih nema i tako u nedogled.. problem je u biciklistima i vozacima auta jer ni jedni ne postoju znak STOP.. mali milion puta sam se skoro potuko s vozacima zato sto sam stao na STOP i on u mene bleji ko tele u sarena vrata i ceka da ja prodjem.. Osijek je postao toliko prometan da doista vise nije lijepo se voziti biciklom.. biciklisti vise nigdje nisu dobrodosli od toliko auto izgurani su na gotovo na pjesacku stazu sto onda opet smetaju pjesacima.. biciklisticke staze cesto su nekom parking mjesto vozi se skuterima sto zabranjeno.. pjesaci da napomenem cesto se bicilistickom nalaze starci i mamice novopecene s kolicima za djecu furaju na biciklistickoj roleri itd.. moglo bi se nabrojati dosta.. sobzirom kako smo mi uvijek u zaostatku za ostalim zemljama u EU gdje te drzava potice da vozis bicikl i daje ti porezne olaksice steta vjerojatno to nikad necu dozivjeti u Osijeku al cu dozivjeti nekulturu vozaca jer svi misle da su u pravu i nitko nije kriv.. sobzirom da sam cesto na bicklu iz znatizelje znam gledati vozace u autu mali milion puta sam vidio i to pretezno zenski rod prica na mobitel u drogoj ruci ima sok iza joj djete ljudi iza nje joj trube muski opet divljaju zaletavaju se uljecu ko muhe bez glave motoristi od semafora do semafora nagaze po gasu samo da pokaze snagu svog motora (ega) isto se odnosi i na aute.. itd...

_________________
Ako si bogat zavide ti, ako si siromašan smiju ti se; zato budi nevidljiv! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.07.2010. 13:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): › Definitivno su osječki biciklisti najgori na planeti.
što sam ja sve doživio, nemam vremena napisati.
Znak stop imate svagdje
majkomoja, što tu živi..
To ja mogu reci i za vozace auta da su osjecki nagori jer sto sam se ja sve nagledao majko bozja .. Znakova nema svagdje! Vidi se da nisi biciklista jer da jesi nebi sigurno reko da ima svagdje znaka STOP..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.07.2010. 14:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam rekao da su vozači auta mila majka.
Rekao sam da znaka STOP ima svugdje gdje si na sporednoj i križaš se s glavnom.
tako mora biti.
ako nije, onda je to sramota.

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.07.2010. 14:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
Nisam rekao da su vozači auta mila majka.
Rekao sam da znaka STOP ima svugdje gdje si na sporednoj i križaš se s glavnom.
tako mora biti.
ako nije, onda je to sramota.
Vjeruj mi da nije svagdje i sramota je.. koliko se ljudi dovodi u upasnost..

_________________
Ako si bogat zavide ti, ako si siromašan smiju ti se; zato budi nevidljiv! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: