Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Športski objekti na Kopiki izgubili 50 tisuća kuna

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 65847
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.07.2010. 19:30 
Naslov:  Športski objekti na Kopiki izgubili 50 tisuća kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Športski objekti su tijekom razdoblja zahladnjenja i kiša izgubili pedesetak tisuća kuna! Toliko su, naime, planirali uprihoditi od naplate ulaza na Kopiku.

- “Prvo je otvorenje Kopike kasnilo zbog kiše, a nakon što smo radili samo tjedan dana, uslijedilo je zahladnjenje. Prvoga vikenda na Kopiki je bilo i do 6.000 ljudi dnevno, a ostale dane između 1.000 i 1.500. Ako samo tu brojku uzmemo u obzir i pomnožimo s cijenom ulaznica, ostali smo bez najmanje 40 tisuća kuna” - objašnjava Zvonko Ibriks, direktor ŠO.

Tome treba dodati i činjenicu kako u danima kada nema kupača, ŠO više troši na pročišćavanje vode u bazenima! Naime, tvrdi Ibriks, u vodi u mirovanju skupljaju se alge i stoga su morali potrošiti dodatnih 10.000 kuna za čišćenje.

- “Računamo da bismo imali i više kupača od prosjeka u tih desetak dana, bar tijekom vikenda, pa se iznos izgubljenog prihoda povećava. Vjerujemo u zatopljenje i povratak kupača jer ih je u utorak, prvog toplog dana, bilo samo petstotinjak” - kaže Ibriks.

Djeci je ulazak besplatan, mladi od 13 do 18 godina za dnevnu kartu moraju izdvojiti dvije, a stariji od 18 godina pet kuna.

- “Grad je ove godine za uređenje i održavanje Kopike osigurao dva milijuna kuna, a već sada znamo da će nam trebati oko 2,2 milijuna. Oko 1,2 milijuna, otići će za plaćanje troškova vode za sva četiri bazena, a oko 300 tisuća kuna za kemikalije za čišćenje vode. No nadamo se da ćemo do kraja ljeta od naplate ulaza na Kopiku uprihoditi oko 200 tisuća kuna”, kaže direktor ŠO.

Autor: Tomislav Levak/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Offline
Ukupno postova: 84
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.07.2010. 22:52 
Naslov:  Re: Športski objekti na Kopiki izgubili 50 tisuća kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeli grad platio 2 milijuna kuna za uređenje kopike ili građani grada Osijeka. Embarassed Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oftopik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.07.2010. 23:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisu oni imali te novce pa da su ih izgubili ili ostali bez njih, nego ih nisu zaradili! tako isto ja mogu napisat da sam izgubio 100 milijuna eura jer nisam igro na nizozemsku protiv brazila i na to da će suarez dobit crveni u 120. minuti, a računo sam na te novce!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
burex
Offline
Ukupno postova: 149
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.07.2010. 0:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oftopik je napisao/la (Pogledaj post): › nisu oni imali te novce pa da su ih izgubili ili ostali bez njih, nego ih nisu zaradili! tako isto ja mogu napisat da sam izgubio 100 milijuna eura jer nisam igro na nizozemsku protiv brazila i na to da će suarez dobit crveni u 120. minuti, a računo sam na te novce!


I ja mrzim taj izraz kad se kaže da su izgubili nešto što nisu imali, nego su planirali imati... ono -.- ... da je uvijek sve kako treba bilo bi savršeno i ne bi postojao rizik u poslovanju, a nekako mi se čini da ovi na kopici nisu računali na to da zna i kiša padati preko ljeta Very Happy

I baš me zanima koliko bi trebala biti cijena ulaznice da bi poslovnje bio profitabilno ili barem na nuli... 1,5 milijun troškova a dobitak 200.000 kn , znači li to da su cijene na kupalištima gdje se plaća oko 30-40 kn, ili se tamo štedi na izmjeni vode i kelijama?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oftopik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.07.2010. 9:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

burex je napisao/la (Pogledaj post): › ... da je uvijek sve kako treba bilo bi savršeno i ne bi postojao rizik u poslovanju, a nekako mi se čini da ovi na kopici nisu računali na to da zna i kiša padati preko ljeta Very Happy


a jbg, ne moš ih krivit što nisu zamjetili sitnicu kao što je ta da kopika nema krov ili drugu sitnicu da je svake godine već stoljećima padala kiša svako ljeto... Idea

šta su oni jednostavno rekli da im je zarada prosječno tolka i tolka po danu, pomnožili broj dana od kad se otvara kopika do dana kad se zatvara i rekli: "to je naša zarada ovog ljeta!"? ma to su ti lumeni...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
burex
Offline
Ukupno postova: 149
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.07.2010. 11:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oftopik je napisao/la (Pogledaj post): ›
burex je napisao/la (Pogledaj post): › ... da je uvijek sve kako treba bilo bi savršeno i ne bi postojao rizik u poslovanju, a nekako mi se čini da ovi na kopici nisu računali na to da zna i kiša padati preko ljeta Very Happy


a jbg, ne moš ih krivit što nisu zamjetili sitnicu kao što je ta da kopika nema krov ili drugu sitnicu da je svake godine već stoljećima padala kiša svako ljeto... Idea

šta su oni jednostavno rekli da im je zarada prosječno tolka i tolka po danu, pomnožili broj dana od kad se otvara kopika do dana kad se zatvara i rekli: "to je naša zarada ovog ljeta!"? ma to su ti lumeni...


...Iliti tipična hrvatska ekonomija Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.07.2010. 19:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja se radujem danu kad ću pročitati da je neka gradska tvrtka zaradila neke novce bez povećanja cijene svojih usluga..
ono, nekim pametnim poslovnim potezima..
al znam da puno tražim.

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: