Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kulturologija vs. Informatologija

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.06.2010. 11:54 
Naslov:  Kulturologija vs. Informatologija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo ovako... Imam kći koja je upravo završila srednju školu. Kao sve maturante, muči ju sljedeće pitanje : Koji fax upisati? Budući da se dvoumi između Kulturologije (kulturalnog menadžmenta) i Informatologije, odlučila sam otvoriti ovdje tu temu, pa ako ima studenata Kulturologije i Informatologije koji bi mi mogli pomoći, pa možda malo opisati oba studija, eventualno navesti predmete koji su baza, što će im biti posao nakon završetka faxa i druge korisne informacije Smile
Ajd pomozite zabrinutoj mami ! Hvala unaprijed Mr. Green

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.06.2010. 11:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bolje joj je da izabere kulturalni menadžment jer je informatologoja = knjižničarstvo. Znam cure koje idu na medijsku kulturu (zanimljiv smjer, po meni najbolji i najznimljiviji od ta 3 koja se izvode od prošle godine) i informatologiju...ali po meni definitivno nikako informatologija, osim ako je neki veliki fan knjižnica. Wink

Pogledajte na sljedećim linkovima...

Informatologija

Informatologija...

A ovdje piše sve o kulturalnom menadžmentu. I sami malo proguglajte i pronaći ćete sve... Smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
FunkyLady
Offline
Ukupno postova: 613
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.06.2010. 12:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se. Osobno studiram kulturologiju i unatoč silnoj neorganiziranosti, zadovoljna sam. Smjer koji sam odabrala nije menadžment, ali znam i njih i znam da su prezadovoljni! Raspored predavanja im je uistinu dobro oraniziran (Oni su dobili dobrog voditelja smjera, za razliku od nas, tako da nisu na faksu od 8 do 20 kao mi)... Ima i na ovom forumu nekoliko studenta menadžmenta, tako da ne sumnjam da ćeš dobiti informacije iz prve ruke Wink
Što se tiče informatologije... Nekada to nije bilo loše, ali sada kada u Osijeku postoji i informatologija i knjižničarstvo šanse za pronalazak posla gotovo da ne postoje.
Sve u svemu, preporučujem menadžment jer taj smjer je otvoren na ovome području upravo iz razloga što ne postoji dovoljno kvalificiranih ljudi za obavljanje toga posla. Da je faks neorganiran - je i to ekstremno, ali tko zna, možda se do sljedeće akdemske godine i to popravi. Wink

_________________
„Koja se to bit otkriva nakon što svi društveni snovi iščeznu, a čovjek uvidi da su "mogućnosti vjere za njega posve dokinute"? Tijelo. Samo ecce homo, očiti patetični, konkretni čovjek. Jer "jedno je sigurno: meso smo, potencijalne lešine. Kad god uđem u mesnicu začudim se što nisam ondje, umjesto tih životinja."“
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.06.2010. 20:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hvala vam puno..kak je dobro dobiti informaciju iz prve ruke, živio forum.
Ma brinem se bezveze, stalno ju propitkujem (kći)..ma idem već i sama sebi na živac Wink

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.06.2010. 0:13 
Naslov:  Re: Kulturologija vs. Informatologija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja čuo da je ta medijska kultura ful lagan faks..imam legicu koja šiba na pravu,ovo je upisala pored toga i siba oba paralelno,kaze super jednostavan faks Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
punk urac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 233
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.06.2010. 0:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma daj pa kulturologija nije faks, to je tečaj... @snaša daj kćer na neki malkoc bolji faks

_________________
wish you were beer.. osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
FunkyLady
Offline
Ukupno postova: 613
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.06.2010. 9:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slobodno upišite, pa ćete se uvjeriti koliko je lagan.
Btw. Nema nitko tko ide oba paralelno Wink Svi koji su došli s prava, a ima ih, zamrzli su godinu tamo Wink

_________________
„Koja se to bit otkriva nakon što svi društveni snovi iščeznu, a čovjek uvidi da su "mogućnosti vjere za njega posve dokinute"? Tijelo. Samo ecce homo, očiti patetični, konkretni čovjek. Jer "jedno je sigurno: meso smo, potencijalne lešine. Kad god uđem u mesnicu začudim se što nisam ondje, umjesto tih životinja."“
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pavijan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 413
Lokacija: oblokacija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.06.2010. 17:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

najpametnije bi joj bilo da ne odabere nijedan... oba su pod kojekakvim imenima i nebuloznim lažima... informatologija = knjižničarstvo, a menadžment = ekonomija na kulturologiji... u oba slučaja nema šanse za naći posao poslije...

_________________
lošije je bolje
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.06.2010. 8:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prvo molim lijepo da mi se ne obraćate s Vi... Smile

Moju kći mogu samo savjetovati..uplitati joj se ne želim, jer da mogu letila bi na medicinu, ruku na srce, znamo obje da to nije za nju ...taman i da joj je moguće upisati..a li budući da se "provlačila" s četvorkom kroz gimnaziju, a ni na državnoj nije briljirala..nego u prosjeku ostala vjerna "vrlo dobrom" mislim da izbor neki i nema.

Najžalosnije je što više ne znaš što bih savjetovao jednom prosječnom učeniku..postalo je jedino bitno hoće li biti poslije posla...a ne da li voliš to što si završio.

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
*Chelsea*
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.06.2010. 18:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

punk urac je napisao/la: ›
ma daj pa kulturologija nije faks, to je tečaj... @snaša daj kćer na neki malkoc bolji faks


Tečaj na kojem si od 8 od 20 h svaki dan, imaš u cijeloj godini jedno 20-tak seminara napravit, odlaziti na milijun događanja, trčati s jednog faksa na drugi zavisno o tome gdje imaš predavanje i uz to još učiti, što jedino možeš noću jer danju ni psihički ni fizički ne stigneš. Sve u svemu, vrlo jednostavan i lagan tečaj, nema što...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
FunkyLady
Offline
Ukupno postova: 613
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.06.2010. 20:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Upravo tako... Zato sam i napisala da svatko tko kaže da je lagan prvo upiše i uvjerit će se u suprotno... Isto kao što se uvjerila nekolicina koja se upisala tek ovaj semestar...

Inače, po semestru imaš 12 predmeta... Iz svakog (osim tjelesnog) imaš seminar i kolokvije, a vrlo često i usmeni nakon kolokvija. Raspored je takav da cijeli dan provedeš na faksu, a nerijetko se predavanja održavaju i subotom. Kao što reče Chelsea, učiti možeš jedino noću, no i to je upitno kada u obzir uzmemo činjenicu da određena predavanja, odnosno ispiti, znaju potrajati od 15h do ponoći. Sreća je ako dan poslije nemaš ništa na faksu...

No da, lako je pričati o nečemu o čemu zapravo nemaš pojma.

_________________
„Koja se to bit otkriva nakon što svi društveni snovi iščeznu, a čovjek uvidi da su "mogućnosti vjere za njega posve dokinute"? Tijelo. Samo ecce homo, očiti patetični, konkretni čovjek. Jer "jedno je sigurno: meso smo, potencijalne lešine. Kad god uđem u mesnicu začudim se što nisam ondje, umjesto tih životinja."“
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 26.06.2010. 20:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

najteži faks na svijetu

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
FunkyLady
Offline
Ukupno postova: 613
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.06.2010. 22:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nitko to ne tvrdi, ali isto tako nitko ne treba tvrditi ni suprotno. Ako ne znaš kako je zbilja, ne sudi o nečemu. To je bit svega što sam do sada rekla.

_________________
„Koja se to bit otkriva nakon što svi društveni snovi iščeznu, a čovjek uvidi da su "mogućnosti vjere za njega posve dokinute"? Tijelo. Samo ecce homo, očiti patetični, konkretni čovjek. Jer "jedno je sigurno: meso smo, potencijalne lešine. Kad god uđem u mesnicu začudim se što nisam ondje, umjesto tih životinja."“
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dylan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 818
Lokacija: New York
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 27.06.2010. 2:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Joj. Vas dvoje pričate kao da je studij nuklearne fizike.
U rangu s drugim fakultetima, kulturologija je mačji kašalj, a da ima svoje neke mane, ima. Neorganiziranost je naravno prva, no treba uzeti u obzir da je ovo prva godina i sigurno će sljedeće biti bolje.
Pozdrav.
Very Happy

_________________
People are crazy and times are strange
I'm locked in tight, I'm out of range
I used to care, but things have changed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ana_sl
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.09.2010. 16:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ej ovako...mene zanima nekoliko pitanja u vezi studija kultorlogije...na 2. roku upisa na fakultet sam upala na kulturologiju, smjerovi medijska kulutura i kuluturalni menadžment..do subote 25.9. imam rok potvrdit faks ali imam ogromne dileme što ipak upisati...koji smjer je grubo gledano bolji itd....htjela sam da mi iz prve ruke kažu osobe koje studiraju taj studij...hvala lijepo Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: