Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Huligani skakali po autu i razbili šajbu!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65875
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.06.2010. 19:33 
Naslov:  Huligani skakali po autu i razbili šajbu!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Krš i lom probudili su pretprošle noći stanovnike Sjenjaka oko 1 sat u noći, kad je grupa od petorice osoba mlađe životne dobi harala naseljem. To im nije bilo dovoljno, već je grupa mladih osoba skakala po parkiranom automobilu te naposljetku oštetila vjetrobransko staklo, a na automobilu su nastala i dodatna oštećenja!

I da stanar na Sjenjaku, koji očito nije mogao zaspati od prevelike buke, nije reagirao i nazvao policiju, tko zna koliko bi (s obzirom na očito sve češću zabavu osječke mladeži) automobila još bilo oštećeno. Naime, policija je, kako doznajemo od Maje Marić, samostalnog policijskog inspektora PU osječko-baranjske, oko 1 sat dobila dojavu da grupa mladih osoba remeti javni red i mir te je utvrdila da je automobil, registracijske oznake OS 694-CU oštećen, odnosno da je uništeno prednje vjetrobransko staklo.

- "Jedan od njih zatečen je u blizini kućnog broja 39 i potom je priveden u prostorije II. policijske postaje te su, budući da je maloljetan, obaviješteni njegovi roditelji" - rekla je Marić.

Inače, ovaj slučaj, kao i desetak njih počinjenih u prethodnih mjesec i pol dana, ulazi u domenu kaznene odgovornosti prema čl. 222 Kaznenoga zakona, odnosno uništenju i oštećenju tuđe stvari. Naime, na području PU osječko-baranjske od 1. svibnja prijavljeno je desetak uništenja vozila, a uglavnom se radilo o vozilima različite starosti i vrijednosti. Ti su automobili bili parkirani ispred kuća ili stambenih zgrada i većinom su, stoji u dopisu PU osječko-baranjske, oštećeni tijekom noći.

- "Stradaju vjetrobranska stakla, “farovi”, limarija automobila, gume i brisači, a motivi kojima se počinitelji rukovode nisu shvatljivi. Dio njih oštećuje, odnosno uništava pod utjecajem alkohola, i to bez pravog razloga, dok neki na taj način raščišćava svoje privatne sukobe. Neki od njih jednostavno to čine iz čiste obijesti, a primjer je nedavno oštećenje kabine vozača tramvaja osječkoga GPP-a" - pojasnila je Marić.

Autor: Marija Mihelić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.06.2010. 19:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to mami i tati koji su ih naučili

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
AlkicOs
Offline
Avatar

Ukupno postova: 82
Lokacija: ZP Ghetto
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.06.2010. 20:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

skako bi ja njima po kičmi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sikimiki
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.06.2010. 20:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sad se čude... svaku večer ta mladež luduje do kasno u noć na sjenjaku... a gdje je ta policija?
što 2-3-ica neprošetaju malo onako da vidi što se događa....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gladiator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 45
Lokacija: Gornji grad, Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.06.2010. 0:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mami i tati ispostavit račune za svu štetu pa da vidiš kako će se opametit

_________________
Remember yesterday... and think about tomorrow... cause you have to live today...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DarioOs
Offline
Avatar

Ukupno postova: 25
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.06.2010. 0:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro, zar je ovo nesto novo? Hello pa ovo se dogadja svaki dan u nekom dijelu grada (valjda je Osijek jos uvijek grad). Kako kaze gladiator, mamici i tatici ispostaviti racun pa mozda bude vise pameti. Jedino je pitanje da li sve te vandale itko i uhvati na djelu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 20.06.2010. 3:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TAKOOO JEEE!!!! ....ako ja nemam auto...zašto bi onda neko drugi imao Smile ...ak nemam ja...e pa nećeš ni ti Smile takav je zakon Smile

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 20.06.2010. 3:10 
Naslov:  Re: Huligani skakali po autu i razbili šajbu!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U ovoj priči je teško odrediti krivca. Je li to preliberalno društvo u kojem živimo, policija koja nikog klinca ne radi, roditelji koji dopuštaju maloljetnoj djeci da budu do 1 vani, alkoholiziraju se i rade što žele i kako žele, možda čak je krivo to što nisu sisali sisu kad su bili mali, ne znam... No, sigurno je da se stvari trebaju pokrenuti, i da za ovakve ispade netko treba snositi posljedice, a da posljedica nije samo ukor suda. Valja organizirati nekakve radne akcije bas za ovakve pavijane pune energije. Kog briga što je maloljetan, ako može skakat po tužem autu, može i kopat.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.06.2010. 5:32 
Naslov:  Re: Huligani skakali po autu i razbili šajbu!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tim klincima treba čarobni štapić. Onaj koji nosi policija.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.06.2010. 9:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MegaSmrT je napisao/la: ›
U ovoj priči je teško odrediti krivca. Je li to preliberalno društvo u kojem živimo, policija koja nikog klinca ne radi, roditelji koji dopuštaju maloljetnoj djeci da budu do 1 vani, alkoholiziraju se i rade što žele i kako žele, možda čak je krivo to što nisu sisali sisu kad su bili mali, ne znam... No, sigurno je da se stvari trebaju pokrenuti, i da za ovakve ispade netko treba snositi posljedice, a da posljedica nije samo ukor suda. Valja organizirati nekakve radne akcije bas za ovakve pavijane pune energije. Kog briga što je maloljetan, ako može skakat po tužem autu, može i kopat.

Ma radi policija, kako da ne, opako pune državni proračun naplaćujući smiješno visoke i nerealne kazne vezane uz prometovanje Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DarioOs
Offline
Avatar

Ukupno postova: 25
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.06.2010. 11:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la: ›
MegaSmrT je napisao/la: ›
U ovoj priči je teško odrediti krivca. Je li to preliberalno društvo u kojem živimo, policija koja nikog klinca ne radi, roditelji koji dopuštaju maloljetnoj djeci da budu do 1 vani, alkoholiziraju se i rade što žele i kako žele, možda čak je krivo to što nisu sisali sisu kad su bili mali, ne znam... No, sigurno je da se stvari trebaju pokrenuti, i da za ovakve ispade netko treba snositi posljedice, a da posljedica nije samo ukor suda. Valja organizirati nekakve radne akcije bas za ovakve pavijane pune energije. Kog briga što je maloljetan, ako može skakat po tužem autu, može i kopat.

Ma radi policija, kako da ne, opako pune državni proračun naplaćujući smiješno visoke i nerealne kazne vezane uz prometovanje Wink


Prije jedno godinu i pol dana isao sam kuci od kolege iz Valpova. Na benzinskoj pumpi, na izlazu iz Valpova zaustavi me policija zbog prebrze voznje (isao sam 63km/h, a dozvoljeno je 50km/h). Rekli su mi da je kazna 500kn ili 300kn na licu mjesta. Nakon natezanja i prijedloga da ih "pocastim", pristali su na to da ih "pocastim". Posto nisam imao love kod sebe predlozio sam da ostavim neki dokument kod njih dok ne odem do bankomata. Frajeri su pristali da im ostavim vozacku dozvolu, ali su me pratili do bankomata i pricekali da dignem lovu i dam ju njima. Bio sam u totalnoj nevjerici koliko su daleko spremni ici u namjeri da zarade. Tako da nisam bas siguran koliko im je stalo do punjenja proracuna. O.K. bio sam im zahvalan sto sam prosao puno jeftinije, ali nevjerojatno mi je na sto su sve spremni.

_________________
[uklonjeno zbog dimenzija]
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
edd_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 28
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.06.2010. 11:32 
Naslov:  Re: Huligani skakali po autu i razbili šajbu!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

otužno je da će se tatica i mamica ekspresno snebivati nad činjenicom da je njihov anđeo tako nešto mogao počiniti, te napasti policajce i novinare za brutalnost i laži...

u prijevodu, pojeo vuk magare; sinčić će dobiti tapšanje po ramenu, a nesretnika koji je ostao bez dijelova auta 'ko j.....

netko ranije spomenu rad: za takve idiote, kretene, mulce i neiživljene balavce RAD je predobra stvar: ajmo dečki, košenje trave uz dravu, skupljanje smeća po promenadi i slično. rad je izvrsna i vrlo učinkovita terapija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 20.06.2010. 11:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo je već negdje X put da se u večernjim satima razbijaju auti po sjenjaku i nije nikakva nepoznanica što se događa navečer na parkiralištima....veća nepoznanica mi je ako se zna da je ovo česta "zabava" klincima zašto nikad nema policije na takvim mjestima?
osobno sam 2 puta prošlog tjedna vidio ispred balkona kretene kak šutaju aute....

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DarioOs
Offline
Avatar

Ukupno postova: 25
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.06.2010. 12:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

edd_ je napisao/la: ›
otužno je da će se tatica i mamica ekspresno snebivati nad činjenicom da je njihov anđeo tako nešto mogao počiniti, te napasti policajce i novinare za brutalnost i laži...

u prijevodu, pojeo vuk magare; sinčić će dobiti tapšanje po ramenu, a nesretnika koji je ostao bez dijelova auta 'ko j.....

netko ranije spomenu rad: za takve idiote, kretene, mulce i neiživljene balavce RAD je predobra stvar: ajmo dečki, košenje trave uz dravu, skupljanje smeća po promenadi i slično. rad je izvrsna i vrlo učinkovita terapija.


E to je taj problem, sto je svako dijete mamin i tatin andjeo, nevinasce. Evo primjer iz moga zivota.
Imam brata koji ima 19 godina, a ja sam 9 godina stariji od njega. Malo, malo dodje kuci ujutro iz zivota krvavih saka, izrezanih ruku, slomljenog palca... Kad pokusavam sa starcima pricati sto se to dogadja s njim oni kazu; ma to mu je sa nogometa, ma udario se kad je ne znam sto vec radio, ma on je jos dijete on se ne bi potukao. Je tata on je VASE dijete, ali to dijete nekome drugome moze napraviti dijete. Naravno uvijek ja ispadnem kreten i nisam upravu Ne znam ali sa mnom su starci bili drugaciji, kosio sam travu, prao auto i radio sve sto mi se reklo. Ucili su me cijeniti ljude i stvari, biti posten i iskren, dok je sa bratom sve kontra. Sto god treba napraviti, napravi stari jer je brat jos dijete (a ima 19god.) da bi on nesto radio, a brat naravno to sve debelo koristi. I onda naravno da takva djeca koja nista ne rade koriste snagu i energiju na pogresne stvari. Probao sam i ja pricati sa bratom vec bezbroj puta, ali moje rijeci uopce ne dopiru do njega. Iz svega ovoga se da zakljuciti da je tu jednostavno odgoj takve djece totalno zakazao. Da li roditelji vise nemaju vremena, volje, snage... stvarno ne znam.

_________________
[uklonjeno zbog dimenzija]
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.06.2010. 12:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

samo jos jedan u nizu istih clanaka i jednakih komentara ... a nikakvih efekata.

dokle god ne bude politicke volje za suzbijanje nasilja svih oblika ... ovakvih clanaka ce biti sve vise i vise.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: