Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Petero osnovaca zbog slavlja završilo u alkoholnoj komi!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65875
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.06.2010. 15:00 
Naslov:  Petero osnovaca zbog slavlja završilo u alkoholnoj komi!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Posljednji dan škole jučer su slavili učenici osmih razreda, i to u stilu maturanata. Odjeveni u razredne majice plesali su i pjevali po gradskim ulicama i trgovima, ali i konzumirali veće količine alkohola, zbog kojih je njih petero hospitalizirano u Kliničkom bolničkom centru Osijek.

Kako doznajemo na osječkoj Hitnoj, alkohol su pojedinci uzeli već za doručak pa je tako prvo dijete u alkoholnoj komi s ulice pokupljeno u prijepodnevnim satima. Za ostalih četvero uplašeni prijatelji Hitnu pomoć zvali su u vremenu od 12 do 17 sati.

- "Na žalost, riječ je o tužnoj slici koji mi gledamo već nekoliko godina. Djeca slave malu maturu i predoziraju se alkoholom. Tako je bilo i ove godine. Zbog njih petero izišli smo na teren, te ih zbrinuli na pedijatriji. Najviše smo poziva zaprimili s Kopike, gdje su se svi osmaši okupili poslijepodne" - kaže dr. Blaženko Vinković, voditelj Hitne, dodajući da je vjerojatno među pijanom djecom bilo i lakše ozlijeđenih i "manje" pijanih, kojima je pomogla dežurna medicinska sestra na Kopiki.

Ipak, većina osječkih osmaša svoj je posljednji dan škole proslavila u nešto blažem "tonu". U "Unikomu" doznajemo da iz sebe nisu ostavili previše smeća, dok policijsko dežurstvo jučer nije zabilježilo ni jedan incident vezan uz slavlje osnovaca. Razlog za to je vjerojatno u promišljenom potezu ravnatelja osnovnih škola koji su mahom, za razliku od proteklih godina, učenike završnih razreda posljednjeg dana škole stavili u prijepodnevnu smjenu. Na taj su način izbjegli da se djeca odmah nakon škole razbježe u noćni izlazak, te u grupama i pod utjecajem alkohola još više naštete sebi, drugima i gradskoj imovini.

Autor: Ivana Kukić Solar/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vera-os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 79
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.06.2010. 15:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo mi je dobro....pedijatrija i alkoholna koma. Stvarno ide jedno s drugim.

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
burex
Offline
Ukupno postova: 149
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.06.2010. 15:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iz godine u godinu sve je gore i gore, danas već u 5. razredu osnovne se počinje pušiti, opijati... pa šta tu djecu čeka tek u srednoj i eventualno na fakultetu.
Mislim da bi stvarno trebalo postrožiti prodaju alkohola i cigareta maloljetnicima, ili pak da se stavi kao granica 16 godina, to je onako recimo OK.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanka1990
Offline
Ukupno postova: 60
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.06.2010. 15:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

burex je napisao/la: ›
Iz godine u godinu sve je gore i gore, danas već u 5. razredu osnovne se počinje pušiti, opijati... pa šta tu djecu čeka tek u srednoj i eventualno na fakultetu.
Mislim da bi stvarno trebalo postrožiti prodaju alkohola i cigareta maloljetnicima, ili pak da se stavi kao granica 16 godina, to je onako recimo OK.


Ma koliko god oni mijenjali zakone o alkoholizmu,maloljetnicima,uvijek će se naći netko ''stariji'' da im kupe umjesto njih..to i da se hoće postrožit,ne može,djeca se snađu,nažalost.
U 8 osnovne,većina,nije znala šta je alkohol,cigarete a da ne spominjem sex,što je u današnje vrijeme i to rezultat nepromišljenosti današnje mladeži.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanka1990
Offline
Ukupno postova: 60
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.06.2010. 15:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanka1990 je napisao/la: ›
burex je napisao/la: ›
Iz godine u godinu sve je gore i gore, danas već u 5. razredu osnovne se počinje pušiti, opijati... pa šta tu djecu čeka tek u srednoj i eventualno na fakultetu.
Mislim da bi stvarno trebalo postrožiti prodaju alkohola i cigareta maloljetnicima, ili pak da se stavi kao granica 16 godina, to je onako recimo OK.


Ma koliko god oni mijenjali zakone o alkoholizmu,maloljetnicima,uvijek će se naći netko ''stariji'' da im kupe umjesto njih..to i da se hoće postrožit,ne može,djeca se snađu,nažalost.
U 8 osnovne,većina,nije znala šta je alkohol,cigarete a da ne spominjem sex,što je u današnje vrijeme i to rezultat nepromišljenosti današnje mladeži.


btw nisam napomenula u moje doba osnovnoškolstva.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
burex
Offline
Ukupno postova: 149
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.06.2010. 15:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa jednini način onda zabraniti posjedovanje alkohola i cigareta za mlađe (npr 16) te educirati ih o štetnosti svega toga
jer alkohola i cigarete nisu ništa manje štetne od droge, samo su legalne ,a i isto tako izazivaju ovisnost i oštećenja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanka1990
Offline
Ukupno postova: 60
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.06.2010. 16:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

burex je napisao/la: ›
pa jednini način onda zabraniti posjedovanje alkohola i cigareta za mlađe (npr 16) te educirati ih o štetnosti svega toga
jer alkohola i cigarete nisu ništa manje štetne od droge, samo su legalne ,a i isto tako izazivaju ovisnost i oštećenja.


Ma puno truda treba uložit u takvo informiranje jer njih nije briga ni za šta u tim godinama.Djeca su bahata,sve misle da znaju a ustvari ništa ne znaju i neinformirani su.Stvarno žalosno..al tu je i bitan odgoj od strane roditelja,znam da većinu nije briga šta mu dijete radi(a većina i ne zna)a da ne govorim do kad imaju izlaske..no dobro,to je sad proširena tema,al dalo bi se raspravljat o tome.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mother Earth
Offline
Avatar

Ukupno postova: 675
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.06.2010. 16:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fuj!

_________________
Dwight Schrute: Jim is my enemy. But it turns out that Jim is also his own worst enemy. And the enemy of my enemy is my friend. So Jim, is actually my friend. But, because he is his own worst enemy, the enemy of my friend is my enemy so actually Jim is my enemy. But...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.06.2010. 16:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tuć, tuć i samo tuć

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
isabella.--
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.06.2010. 16:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

burex je napisao/la: ›
Iz godine u godinu sve je gore i gore, danas već u 5. razredu osnovne se počinje pušiti, opijati... pa šta tu djecu čeka tek u srednoj i eventualno na fakultetu.
Mislim da bi stvarno trebalo postrožiti prodaju alkohola i cigareta maloljetnicima, ili pak da se stavi kao granica 16 godina, to je onako recimo OK.


Je, imate pravo! Ali ne vrijedi. Ja sam 14 i na zalost imam "prijatelje" koje vec puse i opijaju a oni imaju izmedu 11 do 16 godina. Prodavaci u trgovinama im to daju (prodaju) ili eto oni neki sverceri (kako se vec zovu) im to prodaju jeftinije. Ja ne pusim i ne pijem, meni je to na zalost nekako vec i postalo normalno da takve stvari cujem, ali sta da se radi?!
Pozdrav Wink

_________________
Smile Dont Worry !!
Be Happy !! Smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.06.2010. 17:09 
Naslov:  Re: Petero osnovaca zbog slavlja završilo u alkoholnoj komi!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Joj kak smo bili zlatni u te dane, a ovi danas svi manijaci pijani

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.06.2010. 17:49 
Naslov:  Re: Petero osnovaca zbog slavlja završilo u alkoholnoj komi!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dok ne sjede na ladnom betonu dobro je Very Happy Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.06.2010. 18:17 
Naslov:  Re: Petero osnovaca zbog slavlja završilo u alkoholnoj komi!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dino_bno je napisao/la (Pogledaj post): › Joj kak smo bili zlatni u te dane, a ovi danas svi manijaci pijani


bar nisam na ispumpavanju završio Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Matek
Offline
Ukupno postova: 29
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.06.2010. 18:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imaju previšeee slobodnog vremena...a što se tiće roditelja, o tome bi se dalo..na dugačko i široko...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.06.2010. 18:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bilo je toga i prije, al se manje pisalo jer hitna još nije bila IN pa su roditelji vozili...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: