Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Stanari Reisnerove u 10 dana dva puta gasili požar u “Šibicari”

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65880
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.06.2010. 11:01 
Naslov:  Stanari Reisnerove u 10 dana dva puta gasili požar u “Šibicari”
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stanari Reisnerove ulice na kućnom broju 80 posljednje dvije godine strahuju da bi preko noći mogli ostati bez svojih domova.

Njihov je prvi "susjed" napuštena i zapaljivim materijalima prepuna zgrada bivše “Šibicare”, u kojoj su požari svakodnevnica! Naime, u objekt su 2008. provalili skitnice, koji su se ondje udomaćili i koji od tada u staroj tvornici redovito borave.

- “Pale vatru gotovo svaku večer, a svakih nekoliko dana dogodi se da je ne ugase kada odu u skitnju. Samo u posljednjih desetak dana u zgradi su buknula dva požara, koja smo mi stanari susjedne zgrade morali gasiti kako bismo spriječili da se požar proširi na naše domove. Zgrada je prepuna staklene vune, starih žigica i sumpora, a sumnjamo da se u podrumu nalaze veće količine posebno opasnog kalija. Osjetili smo njegov miris iz podrumskog okna koje vodi prema prostorijama u kojima se, što pouzdano znamo, u vrijeme Drugog svjetskog rata kalij upotrebljavao za proizvodnju žigica”, priča ogorčeni Lazo Kozić, koji nas je proveo kroz oronuli kompleks.

Uz zapaljivi materijal, zgrada je prepuna boca, opušaka i izmeta, a dio krova direktno iznad pješačke staze u Reisnerovoj na rubu je urušavanja prolaznicima na glavu. Posebice je kritično u dijelu objekta iz kojega se nekada protezao industrijski most. Kozić ističe da problematična nije samo zgrada nego i napušteno dvorište koje ju okružuje.

- “Zmija i štakora ovdje ima kao u priči. Noću ljudi iz okolnih ulica ovamo dovoze smeće kako ne bi morali plaćati deponiranje. Smrad se širi i prijeti nam zaraza”, strahuje Kozić te dodaje da je zgrada tempirana bomba.

- “Došli smo do faze kada je samo pitanje dana kada će zgrada nestati u plamenu ili postati izvor kakve bolesti”, zaključuje Kozić.

Vlasnik zgrade bivše “Šibicare” Zvonko Bede odbija bilo kakvu odgovornost za situaciju u kojoj se stanari Reisnerove ulice nalaze.

- "Ja sam htio srušiti staru zgradu i na njezinom mjestu graditi novu, ali oni nisu dali suglasnost! Što sada žele od mene?! Nisam ja kriv što se u objekt provaljuje, pa neću valjda plaćati zaštitare da čuvaju ruševinu! U svakom slučaju, to je moje dvorište, a ne njihovo pa ih ne bi trebalo ni biti briga što se u njemu događa", komentira Bede.

Autor: Ivana Kukić Solar/Glas-Slavonije.hr
Foto: Cacan/foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DarioOs
Offline
Avatar

Ukupno postova: 25
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.06.2010. 14:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gospodin Bede prodao strojeve (cini mi se Nizozemcima) koji su dosli, rastavili strojeve i sve odvezli. Digao lovu na strojevima jer se vise ne proizvode, a sad za objekt ne preuzima nikakvu odgovornost.

_________________
[uklonjeno zbog dimenzija]
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Inspektor Maska
Offline
Ukupno postova: 134
Lokacija: Kamufliran
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.06.2010. 15:49 
Naslov:  Re: Stanari Reisnerove u 10 dana dva puta gasili požar u “Šibicari”
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › "to je moje dvorište, a ne njihovo pa ih ne bi trebalo ni biti briga što se u njemu događa"


Ovo može izjaviti samo osoba upitne inteligencije, a za dotičnog je više puta provjereno da nešto takovo ne posjeduje.

A još uopće nećemo o tome da ova izjava pravno gledano nije točna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.06.2010. 17:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

divna prica uspjesne hrvatske privatizacije Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
grissom
Offline
Ukupno postova: 265
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.06.2010. 18:12 
Naslov:  Re: Stanari Reisnerove u 10 dana dva puta gasili požar u “Šibicari”
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › "Ja sam htio srušiti staru zgradu i na njezinom mjestu graditi novu, ali oni nisu dali suglasnost!Što sada žele od mene?! Nisam ja kriv što se u objekt provaljuje, pa neću valjda plaćati zaštitare da čuvaju ruševinu! U svakom slučaju, to je moje dvorište, a ne njihovo pa ih ne bi trebalo ni biti briga što se u njemu događa", komentira Bede.


G.Bede, kao i obično, ne govori istinu.
Okolni stanari se nisu bunili protiv gradnje (naprotiv!) nego su se bunili protiv nezakonitih i nelegalnih postupaka g.Bedea, što je prepoznalo i nadležno ministarstvo i odbilo dati suglasnost za gradnju.
Činjenica jest da je to "njegovo dvorište" - kako je do njega došao je pitanje koje bi si trebalo postaviti Državno odvjetništvo ili USKOK - i g.Bede je odgovoran za njegovo (ne)održavanje, kao i za eventualne posljedice po ljude i okolinu.
No, jednom će i u ovaj grad valjda doći red i zakon, pa će g.Bede shvatiti da nešto posjedovati znači o tome voditi računa i održavati, a ne koristiti isključivo kao zalog za beskrajne hipotekarne kredite.
Od nekada najjače i najzdravije osječke tvrtke uspio je stvoriti veliko smetlište u centru grada.
Bravo za njega i za one koji su mu to dozvolili i omogućili.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.06.2010. 13:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
to je moje dvorište, a ne njihovo pa ih ne bi trebalo ni biti briga što se u njemu događa"[/i], komentira Bede.

da li bi dotični jednako razmišljao da mu prvi susjed planira u SVOM dvorištu detonirati kakvu bombu?ili još jednostavnije držati svinje? bi li i tad zatvarao oči nad onim što se događa u susjednom dvorištu?
i gradska vlast snosi dio odgovornosti jer njene inspekcije ne rade kako treba.nija valjda da rade samo po prijavi?ajmo, gospodo na teren...

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nave
Offline
Avatar

Ukupno postova: 140
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.06.2010. 9:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DarioOs je napisao/la (Pogledaj post): › Gospodin Bede prodao strojeve (cini mi se Nizozemcima) koji su dosli, rastavili strojeve i sve odvezli. Digao lovu na strojevima jer se vise ne proizvode, a sad za objekt ne preuzima nikakvu odgovornost.


Šveđanima je prodao strojeve.
A ostale strojeve su prema preciznim uputama Šveda "razrezali" za staro željezo da se nekome ne bi omaklo strojeve složiti i ponovo proizvoditi šibice.
Inace šibice uvozimo iz Švedske i Turske Sad
Bede je bahati podobnik koji što god takne uništi, jedino je u očima Šekija izniman poduzetnik.
"poduzetnik"
U ovoj kvazi drzavi ako malo ukrades odmah te kazne, al ako ukrades puno jos te i nagrade...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: