Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Unikom pretresao smeće, ispisano 13 prijava!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65875
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.06.2010. 19:33 
Naslov:  Unikom pretresao smeće, ispisano 13 prijava!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako je Unikom upozoravao da će biti kažnjeni odlagači smeća koji otpad stave u nedozvoljene crne vreće i netipsku ambalažu, nitko do jučer nije vjerovao kako će to biti provedeno. Tijekom samo sat i pol vremena pregledavanja sadržaja smeća u središtu grada, komunalni je redar, uz fotografiranje dokaza, ispisao 13 prekršajnih prijava!

- “Od 1. svibnja, kada je počela primjena novog sustava korištenja komunalne usluge prikupljanja i odvoza komunalnog otpada, Unikom je tolerirao odlaganje otpada u crne vreće, umjesto u tipizirane vreće i posude s Unikomovim logotipom. Međutim, građani su nastavili neprikladno odlagati otpad iako je rečeno da to nećemo dozvoliti. Vrijeme prilagodbe i edukacije je prošlo. Podijelili smo vodiče za postupanje s otpadom i neki su se toga počeli pridržavati, a drugi nisu. Zato smo odlučili s komunalnim redarom krenuti u represivnu kontrolu odloženog otpada počevši od središta grada, a zajednička akcija bit će kontinuirana. Djelatnik Unikoma po sadržaju u nedozvoljenoj vreći procjenjuje tko je odložio otpad, dok komunalni redar utvrđuje prekršaj jer Unikom nema ovlast kažnjavanja”, kaže Tatjana Elez, Unikomova glasnogovornica, podsjećajući kako “višak” otpada vlasnici mogu odložiti u Unikomovu tipsku 120-litrenu vreću, koju treba platiti 9 kuna na Unikomovoj blagajni (Ružina 11a) ili u Konzumovim prodavaonicama, a uskoro će biti dostupna i na Tiskovim kioscima.

- “Po sadržaju vidimo da ovolike količine ambalaže od mlijeka dolaze iz kafića, ali teško je reći kojeg. Vlasnika identificira odbačen račun, adresa na pošti...” kažu Vladimir Šušić, Unikomov radnik koji pretražuje crnu vreću neugodnih mirisa, i Boris Gregačević, komunalni redar, dok fotografira račun kao dokaz sucu za prekršaje.

Nedozvoljeno odlaganje otpada kažnjivo je s 200 kuna za fizičku osobu, 1.000 za pravnu i 1.200 za odgovornu osobu u pravnoj.


Autor: Nevenka Špoljarić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Cacan/foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nk
Offline
Avatar

Ukupno postova: 79
Lokacija: os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.06.2010. 19:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam svoju sreću našao u smeću!!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 17.06.2010. 19:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a niš, u buduće smeće ide u dravu, pa nek plivaju x
D

_________________
Tata mudantino, sestra drakula.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kloppo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 104
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.06.2010. 20:13 
Naslov:  Re: Unikom pretresao smeće, ispisano 13 prijava!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

što je sad ovo nastalo sa ovim smećem? Pa, naravno, kada ova naša gradska vlast više ne zna kako doći do novaca. Naime, treba svom vođi napraviti sada i bazen u Drinovcima, da se malo rashladi. Sramota, meni je konkretno smeće poskupjelo nešto manje od 200%. Od kada je Bubi došao na vlast sve su cijene gradskih poduzeća poskupjele. To je sve što je tzv. "snaga grada" učinila.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exosječanka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 123
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.06.2010. 22:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kakva budalaština pa neki ljudi će za 9 kn radije kupiti kruha nego vreču za smeće...sve smeće treba dovesti na Trg Ante Starčevića i zatrpati ga ,jednom ,dvaput pa ako treba i deset puta pa neka vide što ljudi misle o tome!!!!!! Ovo je lopovluk na fini način!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.06.2010. 23:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeeeeee, tipske vreće će se uskoro moći kupiti i u kioscima Tiska. Jeeeee, kakva radosna vijest!
P.S. Prvo Konzum, pa sada Tisak. Obzirom da se vreće za sada prodaju isključivo preko Agrokorovih firmi, pretpostavljam da će se uskoro prodavati i u Ledovim škrinjama...

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.06.2010. 23:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo je prilično zanimljiv fenomen - kopanje po smeću i analiza istog, ne bi li se otkrio počinitelj. Nestrpljivo čekam daljnji razvoj događaja.

Ne bih htio zločincima dati ideje, ali možda bi bilo dobro pokupiti račune iz birtija, ii trgovina, i potrpati ih u ne-Unikomovu vrećicu prilikom odbacivanja. To će kod Unikomovih istražitelja stvoriti zabunu. Možda će biti potrebno vršiti i DNK analize smeća.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ante Drijen
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.06.2010. 1:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne slažem se baš sa susjedom, ali mi je draga susjeda. Napišem pismo : Jedini moj.... Prošlu noć ne ću nikada zaboraviti.... jedva čekam da te opet vidim i... Volim te. Tvoja....

"Jedini" je u pismu moj susjed, a "tvoja" nije moja susjeda tj. njegova žena.

Pismo stavim u netipiziranu vreću za smeće. Susjed dobije kaznu, koju ne želi platiti; ide na sud; žena sazna za pismo; misli da muž ima ljubavnicu; rastava braka.

Sada će ljudi poćeti i smetlare podmićivati. Bravo , bravo, bravo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
weirdfreak
Offline
Ukupno postova: 28
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2010. 1:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Ovo je prilično zanimljiv fenomen - kopanje po smeću i analiza istog, ne bi li se otkrio počinitelj. Nestrpljivo čekam daljnji razvoj događaja.


Pa ovo je prebolesno... Tko je to tako pametan uveo takav "zakon"???... Pa ne znaš tko je luđi više u ovom gradu i ovoj državi... Analizom smeća dokazuju počinitelja... Ovo treba poslati stranim medijima da stavljaju tu vijest pod "bizarno"... Neka se i za Osijek čuje Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exodus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 172
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.06.2010. 2:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vi svi zapravo ne vidite pozitivnu stranu te price. recesija je, ljudi nemaju posao i onda se unikom sjetio kak bi mogli otvorit nova radna mjesta - pretrazivac smeca. u opisu radnog mjesta stoji: prekopava smece u potrazi za crnim/plavim/zelenim vrecama koje nemaju natpis unikom. pa ti vidi, bolje ista nego nista. jos kad sad krene crno trziste s vrecama iz kine... lijepo narucis vrece s unikomovim logom i prodajes za 8 kn. mozda ne u konzumu i na kiosku ali pokraj svake bolje kante...

btw uvijek ostavite na papiricu uocljive boje (jarko narancasta ili zuta) svoje ime i prezime, adresu, broj mobitela i vrijeme kad ste dostupni kako bi vam dezurni komunalni redar ulijepsao dan cestitkom od 200 do 1000 kn.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.06.2010. 7:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tko može dokazati da je to baš moje smeće? možda je netko namjerno bacio ispred moje kuće... u moju kantu... a što npr. sa zgradama gdje se otpad baca u zajedničku kantu-kontejner kojeg se dobilo prije par godina? hoćemo stavljati lokote?

"Djelatnik Unikoma po sadržaju u nedozvoljenoj vreći procjenjuje tko je odložio otpad, dok komunalni redar utvrđuje prekršaj jer Unikom nema ovlast kažnjavanja"


novo zanimanje ?

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milagera
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.06.2010. 8:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moram primjetiti da ova priča sa smećem nije ništa novo u hrvatskoj, samo što ljudi jedni o drugima nemaju pojima a živimo u istoj državi. moji roditelji žive u varaždinskoj županiji i već godinama odlažu smeće u kante koncesionara. dodatne vreće se tamo naplaćuju 10 kuna. a ako pretrpate kantu ostavit će vam je pred kućom a da je ne isprazne

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 18.06.2010. 10:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koji balegari, ja još uvijek ne vjerujem xD

_________________
Tata mudantino, sestra drakula.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tom-2
Offline
Ukupno postova: 86
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.06.2010. 10:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kroz par mjeseci biti cemo ko na Siciliji...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.06.2010. 11:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

weirdfreak je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la: ›
Ovo je prilično zanimljiv fenomen - kopanje po smeću i analiza istog, ne bi li se otkrio počinitelj. Nestrpljivo čekam daljnji razvoj događaja.


Pa ovo je prebolesno... Tko je to tako pametan uveo takav "zakon"???... Pa ne znaš tko je luđi više u ovom gradu i ovoj državi... Analizom smeća dokazuju počinitelja... Ovo treba poslati stranim medijima da stavljaju tu vijest pod "bizarno"... Neka se i za Osijek čuje Very Happy



Pa zar vi nitko negledate CSI i one stručnjake kako prekopavaju po smeću?
Ovo je nešto slično, CSIOsijek!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: