Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Film: Nebo ispod Osijeka - 15 godina poslije

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.06.2010. 15:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alaska Jack, daaa... 5 puta sam ju gledao, odlična predstava...

Baš sam nedavno proveo neko vrijeme kod prijatelja u Zagrebu, i razgovarali smo o tome kako bi Osijek bio idealno mjesto za život kad bi nas bilo pedesetak tisuća više nego sad i da je barem 5 velikih tvrtki opstalo. Čak ne bih volio da Os bude nekakav ogroman grad, nego recimo kao hrvatski Heidelberg. Divota.

I mene zanima što je danas s ljudima koji u filmu govore da bi otišli van zaraditi neke novce i steći iskustvo pa se vratiti, jer sve više srećem takve ovih dana.

Još nešto, ne djeluje mi baš obećavajuće za perspektivu grada film koji počinje s likom koji duva. Ne vjerujem da ćemo napušeni baš nešto konstruktivno napraviti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.06.2010. 15:49 
Naslov:  Re: Film: Nebo ispod Osijeka - 15 godina poslije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eh... kad bi se generirala neka nova snaga grada (ne ova nist koristi) i okupila i mobilizirala te ljude.. sigurno bi svatko od njih (a puno ih je jos u drugim sferama zivota: sport, znanost, gospodarstvo...) svojim utjecajem, znanjem i kontaktima mogao doprinjeti razvoju svoga rodnoga grada...

Ima li negdje uopce lista nasih 'iseljenika' - osjecka dijaspora Smile. Ali ne da se skuplja dobrovoljne priloge za svoj grad, nego da pomognu pokrenuti neku novu energiju i podrsku gradu! Ah, tko bi to uopce mogao organizirati... ova politicka nist koristi garnitura, sigurno ne! Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
woodward33
Offline
Avatar

Ukupno postova: 50
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.06.2010. 15:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odličan film, pogledao sam ga prije par godina... Inače, koliko ja znam, ta scena s jointom svojevremeno je bila prilično kontroverzna. Neka, lijepa subverzija iz vremena dok su granate još zujale u ušima.

_________________
Pored toga, zar princip koja nalaže da s drugima postupaš onako kako želiš da se postupa s tobom, nije u suštini isti onaj princip jednakosti koji leži u osnovi anarhizma? Kako bi bilo moguće nazivati se anarhistom, a ne sprovoditi u život princip anarhizma? [P. Kropoktin]
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.06.2010. 16:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zamislio sam se i ja nad ovim filmom i pokušao definirati zašto volim Osijek.

I ne mogu.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
asko
Offline
Ukupno postova: 349
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.06.2010. 16:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la (Pogledaj post): › Zamislio sam se i ja nad ovim filmom i pokušao definirati zašto volim Osijek.

I ne mogu.

pa kad nisi iz Osijeka Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.06.2010. 16:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Malo je dosadan ovaj film, iako sam se na trenutke dobro nasmijao. Sadržaj očekivan, poslijeratna depresija, cool rock and roll spika, isfuravanje na Wendersa, pljuvanje po komercijali i po ljudima, malo groblja za kraj. Solidan amaterski dokumentarni filmić, a kako se radi o 1995., nije ni čudo da su ga nagradili (da, tada je Tuđman bio predsjednik, a filmove je snimao Jakov Sedlar).

To je davno, prošlo svršeno vrijeme. No ljepo je vidjeti kako je kapitalizam opalio tadašnju mladež - svi bi malo skočili u inozemstvo, nabrzinu zaradili novce, pa se vratili u Osijek pušiti travu. Osim što više nije cool pušiti travu, kao što je to bilo akterima filma, barem se san o lakoj zaradi nije izgubio. Ipak, vrhunac filma je čovjek kojemu je najveć minus u gradu kratko vrijeme prikazivanja njemu zanimljivih filmova u kinu. To je otprilike kao kad današnja mladež zamjeri Osijeku, pa i Hrvatskoj, što nema dovoljno klubova i trgovina.

Ako se ne varam, jedan od aktera, ovaj glumac, radi u Zagrebu, i iskače iz paštete (odnosno piva). Tako je to u Hrvatskoj, brzo te napuste Wenderovske fore.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.06.2010. 17:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

asko je napisao/la: › pa kad nisi iz Osijeka Very Happy

Istina. Ali ga volim više od nekih njegovih građana.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.06.2010. 17:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jeben mi je soundtrack Smile
iznenadilo me sto znam neke od ljudi, morat cu provjeriti sto je sa njima nisam ih dugo vidio

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
asko
Offline
Ukupno postova: 349
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.06.2010. 17:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la: ›
asko je napisao/la: › pa kad nisi iz Osijeka Very Happy

Istina. Ali ga volim više od nekih njegovih građana.

I kako onda možeš reći da ne znaš zašto ga voliš?

Ja ga volim zbog promenade, Drave, NK Osijeka, mira, parkova, biciklističkih staza, ljudi u njemu, ...
Ako ćemo gledati po politici i sranjima koja idu uz nju onda ne volim ni jedan grad na svijetu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osijek u srcu
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.06.2010. 18:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ah, zasto volim(o) Osijek?! Drava i Promenada, parkovi, setnje, sve poznato, svaki kutak grada.. Kako smo mi rasli, rastao je i on, mijenjao se, borio, krvario skupa s nama, na kraju se izdigao iako jos uvijek posrce, na sve 4, uzdignut ce se opet u svoj svojoj ljepoti. Tek kada odes iz njega shvatis sto ti znaci...Nema previse mjesta u svijetu gdje ti je sve na dohvat ruke, jednom rijecju, kao sto i svi vec znamo grad koji je bio i ostao po mjeri covjeka... samo sto su ga neljudi razjebali i ujebali do kraja... Ali, bit ce bolje...
Steta je za sve mlade umjetnike koji su nas napustili, ali vratit ce se i oni jednoga dana i pomoci izgradnju i napredak Osijeka... 100% Ako ne povratak zauvijek, barem privremeni dolazak.. Ipak zaguse te bjelosvjetske metropole...
A sto je sa ljudima iz filma: neki su uspjesni bankarski manageri, neki poznati i uspjesni glumci, a neke je grad i apatija unistila u najboljim godinama... na zalost
No, Kreso je zaista bio vizionar... ha,ha zaista se i culo za njega!
Tko zna jel Vanja otisao iz gerada? Bas me zanima?! Javite!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.06.2010. 19:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Ako se ne varam, jedan od aktera, ovaj glumac, radi u Zagrebu, i iskače iz paštete (odnosno piva). Tako je to u Hrvatskoj, brzo te napuste Wenderovske fore.


pa ako si vidio zadnju reklamu karlovačkog, ekipa je promjenjena, tak da više ne iskače iz piva. a i njegova uloga u dokumentarcu je više kao cameo uloga, pojavi se samo jedanput sa par rečenica, od koje je zadnja po meni vrlo bitna: " ne znam ja osijek, al ne zna ni on mene".

Što je na kraju i dokazao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.06.2010. 19:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muvifrik je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la: ›
Ako se ne varam, jedan od aktera, ovaj glumac, radi u Zagrebu, i iskače iz paštete (odnosno piva). Tako je to u Hrvatskoj, brzo te napuste Wenderovske fore.


pa ako si vidio zadnju reklamu karlovačkog, ekipa je promjenjena, tak da više ne iskače iz piva. a i njegova uloga u dokumentarcu je više kao cameo uloga, pojavi se samo jedanput sa par rečenica, od koje je zadnja po meni vrlo bitna: " ne znam ja osijek, al ne zna ni on mene".

Što je na kraju i dokazao.


Dobro, evo, više ne iskače iz piva. Zašto je ta rečenica bitna? Što je dokazao?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 46
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.06.2010. 19:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bilo bi super da se ponovo snimi film slične tematike...ne znam baš koje bi poveznice mladi imali s gradom danas...nešto je ipak nestalo...il' smo ostarili pa mi se čini Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jeremy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 101
Lokacija: s druge strane ogledala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.06.2010. 19:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jbt, grad izgleda ko zadnji šupak svijeta...

_________________
Jeremy spoke in class today
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
america
Offline
Ukupno postova: 96
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.06.2010. 20:36 
Naslov:  Re: Film: Nebo ispod Osijeka - 15 godina poslije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zanimljiv filmić..., samo, lako je napušiti se i filozofirati..., ništa Osijek nema od toga. Dugo već gubi urbani štih i postaje palanka. San o brzoj zaradi sanjaju već i srednjoškolci, kulturna zbivanja zjape poluprazna (dok svi lamentiraju o tome kako se u Osijeku ništa ne događa), Tvrđa odzvanja cajkama, dvorane puni Dino Merlin, studenti "otkidaju" na Joleta, politika se upliće u sve sfere javnog života... Gdje su ti neki ljudi koji će pogurati ovaj grad naprijed? Čini mi se da inteligentni i pošteni žive u nekom svom svemiru i nemaju snage za borbe s vjetrenjačama...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: