Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Stotine mopeda bez blokade, samo četiri vozača kažnjena!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65792
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.06.2010. 16:13 
Naslov:  Stotine mopeda bez blokade, samo četiri vozača kažnjena!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U gotovo 80 posto prometnih nesreća u kojima su sudjelovali vozači mopeda ove godine, za nesreću su bili krivi upravo oni, kaže policijska statistika.

Tom brojkom potvrđuje se stav brojnih vozača osobnih automobila, koji će nerijetko reći da se najviše boje upravo nepredvidljivih mopedista koji svakog ljeta napune prometnice. Mali, lagani i okretni mopedi, nema sumnje, idealno su gradsko prometalo, ali u probijanju kroz gradsku gužvu, uz bicikliste, upravo su mopedisti najugroženiji sudionici u prometu.

- "Najčešći prekršaji vozača mopeda su upravljanje prije stjecanja prava na upravljanje, nenošenje zaštitne kacige na glavi, upravljanje neregistriranim mopedima odnosno onima kojima je istekla prometna dozvola, nepropisno pretjecanje i obilaženje kolone vozila, posebno u raskrižjima" - kažu u prometnoj policiji.

Što se tiče tehničke (ne)ispravnosti, svaki je vozač sigurno primijetio velik broj mopeda koji se kreću i više od 70 kilometara na sat, iako bi njihova brzina trebala biti ograničena na 50 kilometara na sat. Kada se posumnja da je s nekog vozila skinuta blokada, šalje ga se na izvanredni tehnički pregled. Iako je u gradu na stotine mopeda bez blokade, na izvanredni tehnički pregled ove ih je godine poslano samo četiri. Još jedan razlog za izvanredni tehnički pregled su i preinake na ispušnom sustavu, zbog kojih brojni skuteri proizvode znatno višu razinu buke od dopuštene.

- “Gornja granica buke za mopede, čija je najveća brzina manja ili jednaka 30 kilometara na sat je 70 dB, a za mopede čija je najveća brzina veća od 30 km/h je 73 dB. Za vozila koja su u eksploataciji duže od jedne godine, najviša granica dopuštene vanjske buke je povećana za 3 dB”, kaže Marko Ćaleta iz prometne policije.

Policija poziva građane da prijave neodgovorne vozače
Građani mogu neodgovorne pojedince u prometu prijaviti telefonski na broj 192, ali i pismenim putem.

- “Upozoravamo građane koji se odluče na dojavu nepravilnosti pisanim putem da u obzir uzmu i vrijeme koje je potrebno za dospijeće pismene pošiljke. Sve predstavke i prigovore građani mogu uputiti i na broj telefaksa 237–140 ili osobno predati u Odjelu za sigurnost cestovnog prometa Policijske uprave”, dodao je načelnik Odjela za sigurnost cestovnog prometa u PU osječko-baranjskoj Berislav Horvatić. (S.L.)

Motocikliste nikada ne vide!?
Pogreške motociklista i neodgovorno ponašanje na cesti tek su jedan od razloga njihova stradanja.

- “I sam se susrećem s velikim brojem klinaca na skuterima koji divljaju osječkim prometnicama i ugrožavaju sve oko sebe, pa i nas motocikliste. No ne treba svu krivnja svaliti na one koji prometuju na dva kotača. Uzmimo za primjer vozače dostavnih vozila, u lijevoj ruci mobitel, pogled usmjeren ka kućnim brojevima, žurba jer kasni dostava, nervoza a najčešći je odgovor nakon prometne nesreće “Dojurio je na motoru tako brzo da ga nisam ni vidio”. Edukacija i kažnjavanje neodgovornih mopedista i motociklista - svakako, ali ne stigmatiziranje i vječno upiranje prstom u nas."

bikerice educiraju
Kako bi broj stradalih na mopedima u prometu bio što manji, članice Ženskog moto kluba “Legice” u suradnji s Vijećem za prevenciju Grada Osijeka i Policijskom upravom osječko-baranjskom održavaju edukativna predavanja u osnovnim školama Osijeka i okolice.

- “Riječ je o predavanju kojim želimo osmoškolcima pojasniti njihova prava i obveze u prometu, zakonsku regulativu s obzirom na korištenje bicikala i motocikala te važnost korištenja zaštitne opreme”, naglasila je predsjednica Kluba Tanja Grganović.


Autor: Ivan Sekol/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Chule
Offline
Avatar

Ukupno postova: 200
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.06.2010. 16:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Motocikliste nikada ne vide!?

30tak % nesreca sa motoristima se dogadja pri skretanju automobila u lijevo na raskrizju i prije ce rec nisam vidio motoristu umjesto vidio sam ga ali sam bio uvjeren da cu proci prije motocikla. jbg. klinci koji divljaju na skuterima su sasvim neka druga prica :/

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Night5talker
Offline
Ukupno postova: 70
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.06.2010. 17:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Chule je napisao/la: ›
Redakcija 031 je napisao/la: ›
Motocikliste nikada ne vide!?

30tak % nesreca sa motoristima se dogadja pri skretanju automobila u lijevo na raskrizju i prije ce rec nisam vidio motoristu umjesto vidio sam ga ali sam bio uvjeren da cu proci prije motocikla. jbg. klinci koji divljaju na skuterima su sasvim neka druga prica :/

pa da imaju te jebene blokade auto bi uspio proc jer bi oni tek nakon 5minuta dosli do istoimenog raskrizja

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
laziboi
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.06.2010. 18:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma glupost ... eto na mom primjeru , dvije prometne sam imao s mopedom nijednom kriv, prvi put sam se kretao oko 15km/h zena mi izletila , drugi put sam stajao a lik u rikverc krene i opali me... tak da nije problem njihova brzina nego to sto su neuocljivi i takoder vozaci automobila nedovoljno paze

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tram111
Offline
Avatar

Ukupno postova: 121
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.06.2010. 18:56 
Naslov:  Re: Stotine mopeda bez blokade, samo četiri vozača kažnjena!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › [img=left]
Policija poziva građane da prijave neodgovorne vozače
Građani mogu neodgovorne pojedince u prometu prijaviti telefonski na broj 192, ali i pismenim putem.

- “Upozoravamo građane koji se odluče na dojavu nepravilnosti pisanim putem da u obzir uzmu i vrijeme koje je potrebno za dospijeće pismene pošiljke. Sve predstavke i prigovore građani mogu uputiti i na broj telefaksa 237–140 ili osobno predati u Odjelu za sigurnost cestovnog prometa Policijske uprave”, dodao je načelnik Odjela za sigurnost cestovnog prometa u PU osječko-baranjskoj Berislav Horvatić. (S.L.)



Autor: Ivan Sekol/Glas-Slavonije.hr


Ovaku glupost nisam skoro čuo!!!
Naprimjer posvađam se sa xy i on/a da mi napakosti, a zna da imam motor, nazove danas policiju i prijavi me, sutra to kaže svom prijatelju da napravi, preksutra susjedu i eto mene u policijskoj evidenciji kao neki luđak na motoru, a ni kriv ni dužan. Bravo Berislave odlična ideja kada imaš problem sa nekim a ima motor-svaka čast!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.06.2010. 19:34 
Naslov:  Re: Stotine mopeda bez blokade, samo četiri vozača kažnjena!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tram111 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › [img=left]
Policija poziva građane da prijave neodgovorne vozače
Građani mogu neodgovorne pojedince u prometu prijaviti telefonski na broj 192, ali i pismenim putem.

- “Upozoravamo građane koji se odluče na dojavu nepravilnosti pisanim putem da u obzir uzmu i vrijeme koje je potrebno za dospijeće pismene pošiljke. Sve predstavke i prigovore građani mogu uputiti i na broj telefaksa 237–140 ili osobno predati u Odjelu za sigurnost cestovnog prometa Policijske uprave”, dodao je načelnik Odjela za sigurnost cestovnog prometa u PU osječko-baranjskoj Berislav Horvatić. (S.L.)



Autor: Ivan Sekol/Glas-Slavonije.hr


Ovaku glupost nisam skoro čuo!!!
Naprimjer posvađam se sa xy i on/a da mi napakosti, a zna da imam motor, nazove danas policiju i prijavi me, sutra to kaže svom prijatelju da napravi, preksutra susjedu i eto mene u policijskoj evidenciji kao neki luđak na motoru, a ni kriv ni dužan. Bravo Berislave odlična ideja kada imaš problem sa nekim a ima motor-svaka čast!!!
I treba !! Dignu mi tlak motoristi s svojim motorima a naravno mora da se cuje s jednog kraja grada na drugi.. najbolje kad prodje oko 1-2h u noci i kad protunji probudi sve u nasljeju i sad je on faca.. prijavit cu ga odma iste sekunde ! Nitko tebe nece prijaviti ako ti motor nije pre bucan i nitkome ne smeta... sto isto vazi i za aute... ja neznam gdje tim ljudima mozak kad se kroz grad vozi 150km/h za mene je takva osoba ubojica! Da se vozi po propisima 50 / 70km/h nebi bilo smrtnih posljedica.. mislim da vam je odzvonilo!!

_________________
Ako si bogat zavide ti, ako si siromašan smiju ti se; zato budi nevidljiv! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 15.06.2010. 19:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e obožavam te debile na skuterima koji misle da su uvatili boga za jaja ako nemaju blokadu.. obpžavam kad stanu ispred mene na semaforu i onda opizde po gasu..još se i okrenu ,kao obišli me..al momci...stignu vas ljudi u autima za 2 s.... treba oduzimat te skutere balavcima i debilima koji ne znaju vozit..ovako ispadnu svi krivi..i oni koji su normalni i divljaci

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nk
Offline
Avatar

Ukupno postova: 79
Lokacija: os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.06.2010. 19:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svi pozivaju gradjane da prijave a murija na kavici za to vrijeme!be se je muriji bitno kada se sranje dogodi i netko nevin strada u novinama onda izjavljuju "počinitelj poznat od prije" seru bezvezzzzzze

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
BARTLEBY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 116
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.06.2010. 22:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nk je napisao/la (Pogledaj post): › svi pozivaju gradjane da prijave a murija na kavici za to vrijeme!be se je muriji bitno kada se sranje dogodi i netko nevin strada u novinama onda izjavljuju "počinitelj poznat od prije" seru bezvezzzzzze


Baš tako. Nek murija radi svoj posao, a ne da ja moram radit još za njih

osijek031.com smile Motor

_________________
"Od svega što sam izgubio, razum mi najviše nedostaje" Glavom o zid osijek031.com smile

"Nije li politika zapravo samo vještina da se laže u pravom trenutku...” :->o=
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
BARTLEBY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 116
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.06.2010. 22:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Legice svaka čast... osijek031.com smile

_________________
"Od svega što sam izgubio, razum mi najviše nedostaje" Glavom o zid osijek031.com smile

"Nije li politika zapravo samo vještina da se laže u pravom trenutku...” :->o=
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.06.2010. 23:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nema vozacke kulture to je jedino sto nedostaje, pored tih klinaca koji luduju na skuterima ima i previse retardusa za volanom limenih ljubimaca na 4 kotaca...............srecem se s njima gotovo svakodnevno na moja 2 kotaca, srecom ima podosta kw za izvuci se od nekog bliskog susreta Wink
zaboravio sam bitnu stvar, a to je da u susjednoj nam Madjarskoj, ti isti mopedi ne moraju biti registrirani nego samo imati policu osiguranja od autoodgovornosti, blokade naravno nemaju . ta ista blokada samo unistava moped i povecava potrošnju

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.06.2010. 23:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i koga prijaviti kad prozuji, rege nisi vidio jer je upoce nema ili je bila tolika brzina da se nije mogla uociti....................halo policija evo sad mi je vukovarskom velikom brzinom prosao ŽUTI motor..............osijek031.com smilečina..............naravno plavci ce odmah izvuci svoj CSI i traziti kapljice znoja po cesti koje su mozda kapale ispod kacige vozaca nebi li prema obliku istih kapljica i udaljenosti jedne od druge utvrdili kojom se brzinom kretao i utvrdili dna te samim time i vozaca pa ga prekršajno gonili za to što je brzo prošao vukovarskom

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DarioOs
Offline
Avatar

Ukupno postova: 25
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.06.2010. 0:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la (Pogledaj post): › e obožavam te debile na skuterima koji misle da su uvatili boga za jaja ako nemaju blokadu.. obpžavam kad stanu ispred mene na semaforu i onda opizde po gasu..još se i okrenu ,kao obišli me..al momci...stignu vas ljudi u autima za 2 s.... treba oduzimat te skutere balavcima i debilima koji ne znaju vozit..ovako ispadnu svi krivi..i oni koji su normalni i divljaci


Joj jadnicak mali, zamisli obisao te lik sa skuterom. I sto tebe briga jel netko ima blokadu ili nema. Vidim dosta frustracija u tvom tekstu. Ja inace ne vozim motor, ali ni ne osudjujem ljude koji ih voze. Svako ima pravo na izbor i tko god ima savjest i imalo mozga vozit ce normalno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.06.2010. 0:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DarioOS.....................podrzavam misljenje
http://www.liveleak.com/view?i=e6b_1276622868

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DarioOs
Offline
Avatar

Ukupno postova: 25
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.06.2010. 0:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vic.Mackey je napisao/la (Pogledaj post): › DarioOS.....................podrzavam misljenje
http://www.liveleak.com/view?i=e6b_1276622868


Jebena Amerika (pretpostavljam), frajer se rastepe ko budala, a pandur mu prilazi sa uperenim pistoljem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: