Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Žicanje ispred trgovine je prosjačenje - slijede kazne?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65796
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.06.2010. 18:00 
Naslov:  Žicanje ispred trgovine je prosjačenje - slijede kazne?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Policija je najavila da će s većim brojem službenika i češće nadzirati prostor ispred prodavaonice Papuk i pekarnice Kadulja, u Ulici Ivana Gorana Kovačića.

- "Moram naglasiti da to, nažalost, nisu jedine lokacije s problemom alkoholiziranih osoba ispred prodavaonice. Pojavljuju se i u istočnom dijelu grada, te na Sjenjaku”, kaže Marko Ćaleta, policijski službenik za odnose s javnošću PU osječko-baranjske, nakon objavljenog članka u Glasu Slavonije u vezi sa spomenutim problemom te žicanjem sitnoga novca.

No, problem koje su navele prodavačice, a tiče se prodaje alkoholnih pića alkoholiziranim osobama, čini se, vrlo je složen. Ćaleta naglašava da prema Zakonu o prekršajima protiv javnog reda i mira prodaja alkohola takvim osobama nije dozvoljena. S obzirom na to da prodavačice zbog vlastite sigurnosti ne žele procjenjivati je li netko pijan ili nije, preostaje im zatražiti nazočnost policije kada pijane osobe inzistiraju na kupovini alkoholnih pića koja namjeravaju ispijati ispred trgovine.

A kada je u pitanju žicanje, ono bi se prema istome Zakonu moglo podvesti pod prosjačenje, što je kažnjivo. No, u tom slučaju, dodao je Ćaleta, prosjačenje treba dokazati, te će potom uslijediti prijava.

- "Mi imamo procesuirane prekršaje kod alkoholiziranih osoba i nije nam cilj djelovati represivno nego preventivno. Takve osobe nastojimo ukloniti s mjesta gdje prave probleme" - napomenuo je Ćaleta.

Zakon propisuje novčane kazne i onima koji prodaju piće i onima koji ga konzumiraju na javnome mjestu, te onima koji prosjače. U sva tri slučaja, stoji u Zakonu, platit će od 50 do 200 njemačkih maraka, koje se konvertiraju u kunsku protuvrijednost.

Autor: Marija Mihelić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cohors
Offline
Ukupno postova: 205
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.06.2010. 19:21 
Naslov:  Re: Žicanje ispred trgovine je prosjačenje - slijede kazne?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

njemačkih maraka Laughing

_________________
www.kohorta.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.06.2010. 21:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne smije se prodavat alkohol osobama koje su pijane? Kako netko može i ima pravo procjeniti da je neko pijan?
I nešto nevezano, jel se onda može kažnjavati i kad neko svira na trgu pa mu ljudi bacaju novce, jel i to vrsta prosjačenja? Kako se to gleda?

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DjSNOW
Offline
Avatar

Ukupno postova: 72
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.06.2010. 21:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nake_rado je napisao/la (Pogledaj post): › Ne smije se prodavat alkohol osobama koje su pijane? Kako netko može i ima pravo procjeniti da je neko pijan?
I nešto nevezano, jel se onda može kažnjavati i kad neko svira na trgu pa mu ljudi bacaju novce, jel i to vrsta prosjačenja? Kako se to gleda?


Cisto sumnjam da i oni koji sviraju po trgu plaćaju naknade ZAMPU?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Offline
Ukupno postova: 84
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.06.2010. 22:42 
Naslov:  Re: Žicanje ispred trgovine je prosjačenje - slijede kazne?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da u ovom gradu ima puno ozbiljniji i zabrinjavajući problema,osim prosijačenja.
Biro za zapošljavanje nam je pun mladi ljudi sa diplomama koji nemaju posao.
To je zabrinjavajuće od čega će ti mladi ljudi živjeti,kakva je njihova budućnost. Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.06.2010. 22:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

budućnost nam je svijetla ako gledamo u svjetlo

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pavijan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 413
Lokacija: oblokacija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.06.2010. 23:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kakav jev to zakon u RH koji propisuje kaznu u stranoj valuti?! u ovom slučaju u njemačkim markama... i još će se naime preračunati u kune... samo me zanima koji je relevantni tečaj s obzirom da dotična valuta ne postoji godinama...

_________________
lošije je bolje
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.06.2010. 23:12 
Naslov:  Re: Žicanje ispred trgovine je prosjačenje - slijede kazne?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad pogledamo u budućnost , prošlost nam je bila bajka ...

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kolacic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 171
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.06.2010. 23:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pavijan je napisao/la: ›
kakav jev to zakon u RH koji propisuje kaznu u stranoj valuti?! u ovom slučaju u njemačkim markama... i još će se naime preračunati u kune... samo me zanima koji je relevantni tečaj s obzirom da dotična valuta ne postoji godinama...


studiram pravo, i vjeruj mi da ima nekih zakona u kojima je kazna u dinarima Very Happy Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.06.2010. 0:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neznam gdje je ulica ivana gorana kovačića, nit mi se da googlat, ali znam da par majstora uvijek stoji ispred trgovine velež na vič-u i drobi u mozak.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.06.2010. 2:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la: ›
neznam gdje je ulica ivana gorana kovačića, nit mi se da googlat, ali znam da par majstora uvijek stoji ispred trgovine velež na vič-u i drobi u mozak.

To je ulica kod Vatrogasnog. Tamo gdje je i ona mala Inina benza...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.06.2010. 2:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sad vise ne smijes ni zicati! Bojim se da vise necemo smjeti ni prdnuti na ulici ..

_________________
Ako si bogat zavide ti, ako si siromašan smiju ti se; zato budi nevidljiv! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.06.2010. 12:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Caleb je napisao/la (Pogledaj post): › Sad vise ne smijes ni zicati! Bojim se da vise necemo smjeti ni prdnuti na ulici ..


ostecujes ozon prdecom Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
partibrejkerica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.06.2010. 20:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A tko će odgovaratai zbog toga što su ljudi prisiljeni prosjačiti za život????
KAda ćemo i mi napravit nešto slično što radi francuzi????

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.06.2010. 6:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Fantastična mi je scena kad dva policajca na ulici, dobro uhranjeni, u urednim odorama, izbrijani i reprezentativni - provode zakon&red nad Cigančicom od 15-tak godina koja nosi bebu od mjesec dana u jednoj ruci a drugu ruku drži ispruženu i prosi. Prvo što pomislim: pravna država kesi zube! Ali, nakon toga naiđem na kiosk, a s naslovnica vrište naslovi tipa: 15 milijuna kuna završilo na tajnim računima; menadžer godine imao zlatne slavine; krečenje tunela za 27 milijuna kuna... Onda se opet sjetim one scene s početka, pa tek tada shvatim koliko ona govori o stanju stvari. I na jednoj i na drugoj, a i na trećoj strani. Dalo bi se roman napisati...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: