Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Novi komunalni red dozvolit će držanje stoke u predgrađima!?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65796
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.06.2010. 7:00 
Naslov:  Novi komunalni red dozvolit će držanje stoke u predgrađima!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Domaće životinje koje nerijetko u dvorištima drže stanovnici prigradskih naselja izvor su frustracija prvih susjeda, koji se žale na smrad i rojeve muha. Iako je takvih prizora najviše u prigradskim naseljima poput Josipovca ili Tenje, pokoja svinja, koza ili kokoš nerijetko trčkaraju i dvorištima u Retfali.

- "Od smrada se ne može živjeti, moji prvi susjedi su krave, a smrad koji se širi cijelom ulicom, pogotovo ljeti, je nepodnošljiv. Nebrojno puta sam zvao komunalno redarstvo, ali susjed i dalje drži krave pa mogu samo pretpostaviti da kaznu nije dobio ili mu ona ne predstavlja neki trošak. Kada već drži te životinje, bio bi red i da čisti njihove nastambe jer ja prozor dnevne sobe ne otvaram cijelog ljeta", žali se stanovnik Josipovca koji živi pokraj staje s kravama, a samo nekoliko kuća dalje mogu se naći i koze.

Uprkos svemu, novi će komunalni red dozvoliti držanje domaćih životinja u Josipovcu, Višnjevcu, Tenji, na Lijevoj obali, u Sarvašu, Nemetinu i Klisi!
Naravno, Grad će očekivati zadovoljavanje higijenskog standarda, redovno održavanje i čišćenje nastambi te adekvatno zbrinjavanje stajskog otpada.

- "Inicijativa dolazi iz mjesnih odbora i novim komunalnim redom, koji će pred Gradsko vijeće u srpnju, dozvolit će se držanje domaćih životinja. Naravno, u samom gradu neće biti nikakvih izmjena, domaće životinje i dalje se neće tolerirati, ali u prigradskim naseljima nema razloga da to ne dozvolimo, pogotovo kada se uzme u obzir to da iz mjesnih odbora i dolazi takav prijedlog", kaže Milan Kamenko, pročelnik Upravnog odjela za komunalno-stambeno gospodarstvo i promet.

Autor: Ivan Sekol/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
asko
Offline
Ukupno postova: 349
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.06.2010. 7:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kamenko se malo zaletio pa je na inicijativu nekih ljudi jučer promijenio pjesmu pa je na svu sreću objavljen demantij ove odluke u Glasu danas!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.06.2010. 8:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

asko je napisao/la (Pogledaj post): › Kamenko se malo zaletio pa je na inicijativu nekih ljudi jučer promijenio pjesmu pa je na svu sreću objavljen demantij ove odluke u Glasu danas!

Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nk
Offline
Avatar

Ukupno postova: 79
Lokacija: os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.06.2010. 8:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sa obzirom na vrijeme koje dolazi mogli bi se naći pilići u gajbici na nekom balkonu na 5katu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.06.2010. 8:23 
Naslov:  Re: Novi komunalni red dozvolit će držanje stoke u predgrađima!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hvala bogu da je netko stopirao tu debilnu odluku (ili je bila dezinformacija?)! Susjed do mene ima konstantno nekih 150 svinja, 10-ak krava i tko zna što sve ne. I sve to ne bi bilo nit toliko problematično, da stajnjak ne odlaže na sred vrta (a hrpa je veličine dvokatnice) a mokraća iz stajnjaka se slijeva okolo naokolo. Katastrofa.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
asko
Offline
Ukupno postova: 349
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.06.2010. 8:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da se razumijemo odluka o zabrani i sada stoji u komunalnom redu, ali se NE PROVODI, tj provodi se na način da grad opali kaznu 300kn onome tko drži životinje i to je to.
grad ne može doći kod nekoga i uzeti mu životinje jer nema te instrumente.
paradoks je tim veći što je država omogućila ljudima kao što je simo tvoj susjed da u mjestima gdje nesmiju držati stoku imaju status obiteljskog polj gospodarstva i time su zaštićeni ko lički medvjedi.državi je bitno da on kao OPG provodi mjere koje treba provoditi, a ne zanima ih jel se nalazi na mjestu predviđenom za to.
mljekari je bitno da je mlijeko dobro i to je jedan začarani krug...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.06.2010. 9:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

asko je napisao/la: ›
da se razumijemo odluka o zabrani i sada stoji u komunalnom redu, ali se NE PROVODI, tj provodi se na način da grad opali kaznu 300kn onome tko drži životinje i to je to.
grad ne može doći kod nekoga i uzeti mu životinje jer nema te instrumente.
paradoks je tim veći što je država omogućila ljudima kao što je simo tvoj susjed da u mjestima gdje nesmiju držati stoku imaju status obiteljskog polj gospodarstva i time su zaštićeni ko lički medvjedi.državi je bitno da on kao OPG provodi mjere koje treba provoditi, a ne zanima ih jel se nalazi na mjestu predviđenom za to.
mljekari je bitno da je mlijeko dobro i to je jedan začarani krug...


Držanje stoke samo po sebi nije problem, ako se ona drži u adekvatnim uvjetima, i ako se zbrinjava stajnjak na koliko toliko normalan način. Međutim ako se stajnjak baca na hrpetinu (bez ocjednih jama) i pri tome se izvozi svakih 3 godine umjesto svake godine, onda je to leglo štakora, muha i sve moguće ostale gamadi.
Moj susjed je nažalost jedan od onih kojeg boli pakša za muhe,smrad, štakore i sve ostale neželjene produkte njegovog OPG-a (odnosno neadekvatnog gospodarenja istim) i tu se izgleda ništa ne može.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.06.2010. 15:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
Hvala bogu da je netko stopirao tu debilnu odluku (ili je bila dezinformacija?)! Susjed do mene ima konstantno nekih 150 svinja, 10-ak krava i tko zna što sve ne. I sve to ne bi bilo nit toliko problematično, da stajnjak ne odlaže na sred vrta (a hrpa je veličine dvokatnice) a mokraća iz stajnjaka se slijeva okolo naokolo. Katastrofa.


Opis ti je vrlo slikovit, ali mene zanima gdje ti to živiš.

_________________
šorom šajke a niz Dravu čeze osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gigi27
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.06.2010. 15:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja tu ne vidim problem,već prednost!Hvala Bogu da čovjek može držati kokoš, i zeca i uzgojit svoje!Jedini je problem opet kontrola!Doduše, u užem dijelu grada, u stanovima po logici stvari se ne bi smjele držati životinje, ali zašto se ne bi smjele držati u prigradskim naseljima-to stvarno ne razumijem.Ponavljam, treba postojati samo kontrola higijenskih uvjet, i problem riješen!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
asko
Offline
Ukupno postova: 349
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.06.2010. 15:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A zašto bi onda po toj tvojoj logici mještani prigradskih naselja plaćali prirez kao ljudi u gradu?
Šta smo mi manje vrijedni pa kod nas smije smrditi?

eseker tebe pozivam kod mene u dvorište na pivo. vjerujem da će ti se zgaditi jer i moj susjed ima slično s(r)tanje kao i simin

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.06.2010. 15:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

asko je napisao/la: ›
A zašto bi onda po toj tvojoj logici mještani prigradskih naselja plaćali prirez kao ljudi u gradu?
Šta smo mi manje vrijedni pa kod nas smije smrditi?

eseker tebe pozivam kod mene u dvorište na pivo. vjerujem da će ti se zgaditi jer i moj susjed ima slično s(r)tanje kao i simin


Hvala na pozivu, ali daleko sam. Nego - naglašavam - prije nego išta komentiram moram znati gdje to stanujete u smrdljivom okruženju.

Naime, kao što je već znano, u bivšem životu sam bio novinar i nikad nisam iznosio svoje komentare "out of thin air".

Što se ljudi sramite reći gdje stanujete. A žalite se...

_________________
šorom šajke a niz Dravu čeze osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
asko
Offline
Ukupno postova: 349
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.06.2010. 15:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Živim na samom početku Višnjevca...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gigi27
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.06.2010. 16:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne mislim ništa loše o onima u prigradskim naseljima, da se razumijemo, smatram samo da u stanu na balkonu nikako ne smijete držati kokoši jer to ne možete učiniti na način da ne smetate susjedima.E, pa u prigradskim naseljima imate najčešće svoje dvorište i prostora koliko hoćete i nije mi jasno zašto bi onda ikome smetalo da držite kokice, pa čak i prasce ako ih držite čistima....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.06.2010. 16:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="asko"]
Živim na samom početku Višnjevca...
asko je napisao/la: › asko"]
Živim na samom početku Višnjevca...


i ja..i baš mi je super kad mi preko ljeta zamiriše đubre sa njiva preko pruge,a iz štrosike mi zamirišu krave i svinje od onog preko puta..odma otvorim sve širom da miris uđe u sve kutke kuće i da po mogućnosti što duže ostane prisutan..i još izađem van,da udahnem punim plućima zdravi seljački miris!!! ljubav je naselu Very Happy podržavam kamenka i čobankovića...di neč kad imaju tak intelektualna prezimena. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.06.2010. 16:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eseker je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
Hvala bogu da je netko stopirao tu debilnu odluku (ili je bila dezinformacija?)! Susjed do mene ima konstantno nekih 150 svinja, 10-ak krava i tko zna što sve ne. I sve to ne bi bilo nit toliko problematično, da stajnjak ne odlaže na sred vrta (a hrpa je veličine dvokatnice) a mokraća iz stajnjaka se slijeva okolo naokolo. Katastrofa.


Opis ti je vrlo slikovit, ali mene zanima gdje ti to živiš.


Živim u jednom, od dva gore navedena prigradska naselja. I kako možeš pročitati iz moji postova, nisam za potpunu zabranu držanja stoke, međutim smatram da je farmama mjesto van naseljenih mjesta. Pogotovo kad vlasnika farme boli guzica i kad zbog amonijaka iz njegovovg stajnjaka meni venu voćke, kad mi oprano rublje (obješeno da se osuši) smrdi po svinjama i kad ne mogu napraviti roštilj sa ekipom zbog muha i nesnosnog smrada.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: