Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Slobodnim aktivnostima mladi smatraju spavanje i izlazak u kafiće

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65914
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.06.2010. 12:01 
Naslov:  Slobodnim aktivnostima mladi smatraju spavanje i izlazak u kafiće
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čak 20 posto petnaestogodišnjaka nema nikakvu aktivnost ili hobi kojim se bave u slobodno vrijeme, dok gotovo polovina od onih koji se izjašnjavaju da se nečim bave, pod "slobodnom aktivnosti" smatra spavanje, noćne izlaske i gledanje televizijskog programa!

Porazni su to podatci dobiveni anketom koju je Centar za prevenciju i liječenje bolesti ovisnosti ZZJZ proveo među 3.203 učenika prvih razreda svih srednjih škola u županiji. Kako kažu u Centru, ove podatke treba ozbiljno uzeti u obzir, jer ukazuju na to da je mlade ljude uhvatila opća letargija, te da im životi više nemaju mnogo smisla.

- "Uz mlade koji su u rizičnoj skupini zbog eksperimentiranja s cigaretama, alkoholom i raznim opojnim sredstvima, došli smo da zaključka da postoji i rizična skupina mladih koji ne rade baš ništa. Oni se smatraju "rizičnim" jer tolika letargija među tako mladom populacijom nije normalna. Oni su, naime, ranije bili skupina koja je radila sve osim sjedenja kod kuće i gledanja televizora" - kaže dr. Marija Kribl, voditeljica Centra, te dodaje kako su još "crnji" podatci koji ukazuju na to da je besposličarenje za velik broj njih samostalan odabir.

Naime, na pitanje što ih sprječava da se bave nekom aktivnošću, čak 25 posto 15-godišnjaka izričito odgovora kako ih ne sprječava ništa, odnosno ničim se ne bave jer ih apsolutno ništa ne zanima!

- "Djeca su se zatvorila u kuće i postalo im je u slobodno vrijeme važno samo da sve što mogu obave preko Interneta. Tako se preko Interneta i druže. Na taj način ne moraju izlaziti, a i dalje su u toku svega. Srž ovog problema je u roditeljima. Naime, kao i svemu, djeca su ogledalo svojih roditelja, pa ako oni, nakon što dođu kući s posla, legnu pred televizor ili sjednu za računalo, djeca će raditi isto misleći da je to prihvatljivo" - komentira pak Danijela Lovrić, voditeljica osječkog Centra za neformalnu edukaciju.

Da djeca ne leže ispred televizora zbog toga što roditelji ne mogu financijski pratiti njihove interese govori pak podatak da od 3.203 petnaestogodišnjaka samo njih 173 (5,4 posto) kaže da se ne mogu baviti sportom ili kakvim hobijem jer nemaju novca.


Autor: Ivana Kukić Solar/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/foto-arhiv031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noname
Offline
Ukupno postova: 204
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.06.2010. 12:15 
Naslov:  Re: Slobodnim aktivnostima mladi smatraju spavanje i izlazak u kafiće
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
dok gotovo polovina od onih koji se izjašnjavaju da se nečim bave, pod "slobodnom aktivnosti" smatra noćne izlaske

Redakcija 031 je napisao/la: ›
-[i] "Djeca su se zatvorila u kuće i postalo im je u slobodno vrijeme važno samo da sve što mogu obave preko Interneta. Tako se preko Interneta i druže. Na taj način ne moraju izlaziti, a i dalje su u toku svega.

dobro su oni procitali svoj clanak prije objave Smile Razz

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Da djeca ne leže ispred televizora zbog toga što roditelji ne mogu financijski pratiti njihove interese govori pak podatak da od [b]3.203 petnaestogodišnjaka samo njih 173 (5,4 posto) kaže da se ne mogu baviti sportom ili kakvim hobijem jer nemaju novca.

ovakve izjave su najjace, svatko tko se zeli baviti sportom moze se baviti bez ikakvih placanja, idi trcat, vozit bicikl, na igraliste itd itd

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 09.06.2010. 12:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nekad mi tako bude drago što sam ona generacija koja nije imala facebook...internet je bio 56k,...i nije nam bilo sve servirano na pladnju......klinci su danas takvi jel su razmaženi do bola i za sve što rade svi su krivi osim roditelja i klinaca...
a i ovaj text je glup do bola jel svatko tko izlazi van će vidjeti više tih klinaca od dobne granice 14-16 vani nego starijih ljudi.....

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.06.2010. 12:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chosen je napisao/la (Pogledaj post): › nekad mi tako bude drago što sam ona generacija koja nije imala facebook...internet je bio 56k,...i nije nam bilo sve servirano na pladnju......klinci su danas takvi jel su razmaženi do bola i za sve što rade svi su krivi osim roditelja i klinaca...
a i ovaj text je glup do bola jel svatko tko izlazi van će vidjeti više tih klinaca od dobne granice 14-16 vani nego starijih ljudi.....


Starijima se neda vise izlazit jel su sve to prozivjeli u to doba kad i danasnji "klinci", a i za kvalitetan izlazak treba imat dost novaca danas....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.06.2010. 12:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeftinije je djeci kupit računalo pa nek vise na fejsu, nego im financirat izlaske Smile

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 09.06.2010. 12:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dino_bno je napisao/la: ›
chosen je napisao/la (Pogledaj post): › nekad mi tako bude drago što sam ona generacija koja nije imala facebook...internet je bio 56k,...i nije nam bilo sve servirano na pladnju......klinci su danas takvi jel su razmaženi do bola i za sve što rade svi su krivi osim roditelja i klinaca...
a i ovaj text je glup do bola jel svatko tko izlazi van će vidjeti više tih klinaca od dobne granice 14-16 vani nego starijih ljudi.....


Starijima se neda vise izlazit jel su sve to prozivjeli u to doba kad i danasnji "klinci", a i za kvalitetan izlazak treba imat dost novaca danas....


da ali nismo radili gluposti koje oni danas rade kad izađu van i nismo se tako ponašali jel nam nije palo na pamet da radimo stvari koje oni danas rade.....za razliku od njih imali smo granicu koja se jako jako jako dobro znala da se nesmije prijeći Smile

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Night5talker
Offline
Ukupno postova: 70
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.06.2010. 12:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chosen je napisao/la: ›
dino_bno je napisao/la: ›
chosen je napisao/la (Pogledaj post): › nekad mi tako bude drago što sam ona generacija koja nije imala facebook...internet je bio 56k,...i nije nam bilo sve servirano na pladnju......klinci su danas takvi jel su razmaženi do bola i za sve što rade svi su krivi osim roditelja i klinaca...
a i ovaj text je glup do bola jel svatko tko izlazi van će vidjeti više tih klinaca od dobne granice 14-16 vani nego starijih ljudi.....


Starijima se neda vise izlazit jel su sve to prozivjeli u to doba kad i danasnji "klinci", a i za kvalitetan izlazak treba imat dost novaca danas....


da ali nismo radili gluposti koje oni danas rade kad izađu van i nismo se tako ponašali jel nam nije palo na pamet da radimo stvari koje oni danas rade.....za razliku od njih imali smo granicu koja se jako jako jako dobro znala da se nesmije prijeći Smile


to je samo zato jer smo dobivali šamarčine kad smo prešli granicu, a danas djeca tuku starce osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 09.06.2010. 12:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije bila stvar u šamarčinama i takvim stvarima.....nego je bila stvar poštivanja...gledam danas klinac od 14 15 godina ode van i toliko se napije da završi na ispumpavanju..sljedćei dan je vani opet pije...i milion takvih sličnih stvari...današnjim klincima je sasvim normalno da se sa prijateljima vide samo subotom kad se ide piti a preko tjedna jedina komunikacija je msn i fejs....žalosno....ali istinito...

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.06.2010. 12:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chosen je napisao/la: ›
nije bila stvar u šamarčinama i takvim stvarima.....nego je bila stvar poštivanja...gledam danas klinac od 14 15 godina ode van i toliko se napije da završi na ispumpavanju..sljedćei dan je vani opet pije...i milion takvih sličnih stvari...današnjim klincima je sasvim normalno da se sa prijateljima vide samo subotom kad se ide piti a preko tjedna jedina komunikacija je msn i fejs....žalosno....ali istinito...


pijanstva je oduvijek bilo i bit ce, dok si mlad se zabavljas i izivljavas Wink svi smo takvi bili, osim onih koji su uvijek ucili i to petkom i subotom navecer Wink sranja ne rade samo "klinci" ovi stariji 20-25god su najgori...je da ima budala kod klinaca ali to su iznimke i opet napominjem NEMOJTE GENERALIZIRAT neke stvari, nisu svi isti, to je samo manjina

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Night5talker
Offline
Ukupno postova: 70
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.06.2010. 12:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da al realno kad pogledas je tako, bojo si se da ne napravis tako sranje jer ce bit batina... bar ja i dosta drugih ljudi koje znam i nije mi padalo napamet da napravim tako sranje... a danas sve vrvi klincima posvuda okolo, i naravno da im niko nesmje nista jer je to odma nasilje nad djetetom i neke gluposti... prije par mjeseci je bila ona fora klinke pretukle neku drugu zbog decka s bokserom i ni jedan ravnatelj "nemoze" nista poduzet kao, drugim rjecima javno ih pozivaju ubijajte se - maloljetni ste i nemozemo vam nista. te sve zakone trea ukinit i ljepo svi da snose posljedice bez obzira sto je maloljetn

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.06.2010. 12:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Night5talker je napisao/la: ›
da al realno kad pogledas je tako, bojo si se da ne napravis tako sranje jer ce bit batina... bar ja i dosta drugih ljudi koje znam i nije mi padalo napamet da napravim tako sranje... a danas sve vrvi klincima posvuda okolo, i naravno da im niko nesmje nista jer je to odma nasilje nad djetetom i neke gluposti... prije par mjeseci je bila ona fora klinke pretukle neku drugu zbog decka s bokserom i ni jedan ravnatelj "nemoze" nista poduzet kao, drugim rjecima javno ih pozivaju ubijajte se - maloljetni ste i nemozemo vam nista. te sve zakone trea ukinit i ljepo svi da snose posljedice bez obzira sto je maloljetn


hahahahhahahahahaha to jako dobro znam Very Happy
to budale iz mog sad bivseg razreda Very Happy Very Happy hahahhaah

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vera-os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 79
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.06.2010. 13:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Današnji klinci su filovani svojim pravima, a o obvezama im nitko ništa ne kaže. Obveze su na roditeljima, nastavnicima, zajednici, a za pizdarije su zaduženi oni. A opet što očekivati od djece koju roditelji umjesto da vode u prirodu na igranje, odvedu ih u trgovačke centre. Tamo se djeca uče kako je novac vrlo bitan i kako izdrančiti od roditelja ono što oni baš tada žele. I onda kad klici kad malo odrastu shvate da nemaju dovoljno novaca za "druženje" nađu iste takve koji eto pate radi toga pa se moraju napiti. Napijaju se nekim splaćinama koje im fakat odmah sprže mozak, jer tko bi se lud išao drugi dan opet napiti kad si prethodni dan bio na ispumpavanju želuca.
Imam dvije cure koje su studenti. Nije se ni meni dalo ići poslije posla sa njima na Dravu ili sjesti na bicikl pa se ići voziti, ali sam sve jedno to radila za njihovo dobro. Ponosna sam na svoju djecu jer osim što su super učenice i sada studentice, jedna uz studij trenira odbojku, a druga je aktivan volonter. Nisu htijele ići na cajke, ne piju, ne puše pa su si našle drugu zanimaciju. A ta ih zanimacija uči kako biti dio kolektiva, kako biti koristan a pri tome ti je jedina plaća zadovoljstvo što si nekom pomogao, ili zadovoljstvo što je tvoj tim pobijedio.
Činjenica je da sada i nemamo nekih mjesta na kojima bi mladi mogli boraviti i samo se družiti bez trošenja novca, opijanja ili trovanja nekim glupim cajkama. Ma kako im sad glupo izgledao korzo, ipak je to bilo mjesto gdje su se mladi mogli upoznati, gdje su se društva nalazila i samo se zezala i to zamislite bez cuge i čak su se dobro zabavljali.

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.06.2010. 13:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vera-os je napisao/la (Pogledaj post): › Današnji klinci su filovani svojim pravima, a o obvezama im nitko ništa ne kaže. Obveze su na roditeljima, nastavnicima, zajednici, a za pizdarije su zaduženi oni. A opet što očekivati od djece koju roditelji umjesto da vode u prirodu na igranje, odvedu ih u trgovačke centre. Tamo se djeca uče kako je novac vrlo bitan i kako izdrančiti od roditelja ono što oni baš tada žele. I onda kad klici kad malo odrastu shvate da nemaju dovoljno novaca za "druženje" nađu iste takve koji eto pate radi toga pa se moraju napiti. Napijaju se nekim splaćinama koje im fakat odmah sprže mozak, jer tko bi se lud išao drugi dan opet napiti kad si prethodni dan bio na ispumpavanju želuca.
Imam dvije cure koje su studenti. Nije se ni meni dalo ići poslije posla sa njima na Dravu ili sjesti na bicikl pa se ići voziti, ali sam sve jedno to radila za njihovo dobro. Ponosna sam na svoju djecu jer osim što su super učenice i sada studentice, jedna uz studij trenira odbojku, a druga je aktivan volonter. Nisu htijele ići na cajke, ne piju, ne puše pa su si našle drugu zanimaciju. A ta ih zanimacija uči kako biti dio kolektiva, kako biti koristan a pri tome ti je jedina plaća zadovoljstvo što si nekom pomogao, ili zadovoljstvo što je tvoj tim pobijedio.
Činjenica je da sada i nemamo nekih mjesta na kojima bi mladi mogli boraviti i samo se družiti bez trošenja novca, opijanja ili trovanja nekim glupim cajkama. Ma kako im sad glupo izgledao korzo, ipak je to bilo mjesto gdje su se mladi mogli upoznati, gdje su se društva nalazila i samo se zezala i to zamislite bez cuge i čak su se dobro zabavljali.


obozavam ovake roditelje koji krive cajke za sve hahah boze kako glazba moze promjenit covjeka? pricate gluposti, uostalom jedino jos u Q se pustaju cajke tako da nemojte brljat da je cjeli grad zasran cajkama...Bas me zanimaju roditelji onih emača, punkera i sl. sto im roditelji misle o tom sto se upropastavaju(izgled mislim)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
stoka_unleashed
Offline
Avatar

Ukupno postova: 639
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 09.06.2010. 13:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da se to nije odnosilo na glazbu nego vise na mentalitet veceg dijela populacije koji se nalazi na takvim mjestima

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bill
Offline
Ukupno postova: 16
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.06.2010. 13:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dino_bno je napisao/la: ›
pricate gluposti, uostalom jedino jos u Q se pustaju cajke tako da nemojte brljat da je cjeli grad zasran cajkama...


da, da samo u Q, u Demodeu, Zanzibaru, OKS-u...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: