Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Bilić: Osječanima ćemo se odužiti pobjedom za sjajno gostoprimstvo; Toschak: Hrvatska je favorit

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.05.2010. 12:52 
Naslov:  Bilić: Osječanima ćemo se odužiti pobjedom za sjajno gostoprimstvo; Toschak: Hrvatska je favorit
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nakon četiri godine hrvatska reprezentacija opet će igrati u Gradskom vrtu. Posljednji put „kockasti“ su nas obišli nekako baš u ovo vrijeme 2006. godine, kada su odigrali prijateljski susret protiv Irana uoči odlaska na Svjetsko prvenstvo u Njemačku. Dosad je Hrvatska u Gradskom vrtu gostovala pet puta i još nikada nije poražena, pa se nadamo da će se ta lijepa tradicija nastaviti i večeras protiv Walesa. Istina, ni Hrvatska, a ni njezin suparnik Wales neće biti kompletni, ali to definitivno neće i ne smije pokvariti doživljaj.

- Jako mi je drago što smo opet u Slavoniji, a posebno u Osijeku, u kojem reprezentacija nije bila već četiri godine. Znamo koliko ljudi ovdje vole reprezentaciju i zato očekujem da ćemo danas imati žestoku podršku posve popunjenog Gradskog vrta - rekao je u uvodu Slaven Bilić, izbornik hrvatske reprezentacije.

Naravno, taj puni Gradski vrt željet će vidjeti novu pobjedu Bilićevih izabranika tim više što su Velšani u Osijek stigli strašno oslabljeni bez gotovo cijele prve momčadi.

- Činjenica je da Wales nije došao s najboljom momčadi, ali ja ne bih podcjenjivao ni ove koji su doputovali. Radi se igračima koji mahom igraju u Prvoj ili Drugoj Engleskoj ligi i sigurno se neće predati samo tako. Velšani su ponosni ljudi i vjerujte da će se svi koji zaigraju itekako boriti. Očekujem utakmicu koja će imati natjecateljski naboj bez obzira što je po prirodi prijateljska, jer na klupi im sjedi sjajan stručnjak John Toschak koji je bio trener Real Madrida i jedan je od najvećih otočkih igrača uopće. To se mora respektirati, tvrdi Bilić.

No, respektirati se mora i dobra igra Bilićevih izabranika prije četiri dana u Austriji. Hrvatska je bila razigrana i poletna u Klagenfurtu, pa se očekuje da slično izdanje ponovi i večeras u Gradskom vrtu.

- Vjerujem da ćemo pružiti slično dobro izdanje kao protiv Austrije i očekujem nastavak našeg pobjedničkog niza u prijateljskim susretima. To bi bio najljepši način da uzvratimo Osijeku za sjajan doček koji nam je priuštio, tvrdi izbornik.

Kad se sastav u pitanju Bilić je priznao da ima još dvije-tri dvojbe, ali nije želio decidirano reći tko će zaigrati. Tek je bio spreman potvrditi da će u momčadi biti Luka Modrić u ovom trenutku najveća zvijezda naše reprezentacije.

- Luka je trenirao normalno. Istina, da mu smeta ta bol u zglobu, ali ozljeda nije takve prirode da bi on morao pauzirati. On je spreman i vjerujem motiviran da odigra još jednu dobru utakmicu za reprezentaciju, zaključio je Slaven Bilić, izbornik reprezentacije Hrvatske.

Povratak Pletikose?

Stipe Pletikosa danas bi se trebao vratiti na vrata hrvatske reprezentacije. Stipe je u kolovozu prošle godine na jednom treningu pokidao križne ligamente koljena i otada je prolazio dug put oporavka. Nastupi li danas, bit će mu to prvi dolazak među vratnice nakon te teške ozljede.

Hrvatska – Wales
Početak: 19 sati (HTV2)
Stadion: Gradski vrt
Kapacitet: 19.800 mjesta
Sudac: Slavko Vinčić (Slovenija)

Tekst: Dalibor Keler/Glas-Slavonije.hr
Foto: HNS



John Toschak: I da nismo ovako oslabljeni, Hrvatska bi bila favorit

Reprezentacija Walesa susret u Gradskom vrtu dočekala je u vukovarskom hotelu Lav i to će joj vjerojatno biti najbolja uspomena koju će kući ponijeti iz Slavonije. Naime, Velšani su u Osijek stigli u strašno oslabljenom sastavu kojem nedostaje čak 11 igrača, među kojima je većina onih koji igraju u engleskom Premiershipu. Nabrojat ćemo samo one najpoznatije koje, na žalost, osječka publika neće vidjeti: Aaron Ramsey (Arsenal), Gareth Bale (Tottenham), Jack Coliison i Danny Gabbidon (West Ham), James Collins (Aston Vila), Simon Davies (Fulham) i najveća njihova zvijezda Craig Bellamy (Manchester City). I da svi oni igraju, Hrvatska bi opet bila favorit, ali ovako čak ni sami velški novinari ne daju previše izgleda svojoj momčadi.

- Ovo je najslabija reprezentacija u povijesti Walesa - rekao nam je jedan od velških kolega.

Nešto blažu verziju iste priče izrekao je Paul Jones, trener vratara u reprezentaciji: Otkako sam ja s reprezentacijom, nikada nismo bili toliko oslabljeni.

U biti ostao nam je osjećaj da se Velšani pomalo pribojavaju za svoju sudbinu večeras u Gradskom vrtu. Ipak, njihov izbornik John Toschak šalje nešto optimističnije tonove.

- Jasno da ovo nije prava reprezentacija Walesa, ali ne smijemo se opterećivati time. Svaki od ovih igrača koje sam doveo ovamo apsolutno je zaslužio poziv za reprezentaciju. Uostalom, dobro će nam doći ovakva situacija da vidimo koliko možemo računati na ove igrače u sljedećem kvalifikacijskom ciklusu. Hrvatska je favorit, ali ona bi to bila i da smo mi stigli kompletni - smatra Toschak.

Iako ih mnogo nedostaje u momčadi koja će istrčati pred osječku publiku, ipak će biti igrača koji prošle sezone igrali u jednoj od najjačih liga svijeta Premiershipu. To su vratar Wayne Hennessy, Sam Vokes (Wolverhampton), Sam Ricketts (Bolton) i Boaz Myhill (Hull City).

Tekst: Dalibor Keler/Glas-Slavonije.hr


Zadnja promjena: Nandino; 23.05.2010. 14:37; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.05.2010. 13:02 
Naslov:  Re: Bilić: Osječanima ćemo se odužiti pobjedom za sjajno gostoprimstvo
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa kud bas slovenca za suca?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.05.2010. 13:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidimo se navečer, nadam se hendikepu Smile

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.05.2010. 13:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nake_rado je napisao/la (Pogledaj post): › Vidimo se navečer, nadam se hendikepu Smile
i ja mislim da ću to odigrati. nebi bilo loše probat i petrić daje gol. jučer je na treningu ubijao.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.05.2010. 16:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aa fakin kiša, i protiv Irana onda sam pokiso ko majmun (ajde bar sam onog malog kineza fotografa iza gola hamerom pogodio u glavu Very Happy )

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: