Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Nema van bez oružja!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.03.2006. 13:58 
Naslov:  Nema van bez oružja!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Opasno oružje moj vam dragi ima, poteže pred svima. Ispali po noći subote i petka bar po dva-tri metka...", riječi su pjesme Vesne Pezo, pjevačice "narodne glazbe". Sigurno je da se one mogu protumačiti na dva načina, od kojih onaj drugi nije za komentirati, ali ni doslovnim shvaćanjem tih stihova nismo daleko od istine. Nedavno provedena online anketa Glasa Slavonije pokazala je poražavajući rezultat da čak 27,5 posto ispitanika u noćne klubove ide naoružano! Čak i ako uzmemo u obzir da se određen broj ispitanika tek našalio, opet ostaje previše onih koji uistinu posjeduju i nose oružje.

I dok vlasnici lokala u kojima se okupljaju ljubitelji turbofolk-ritmova uvjeravaju javnost kako su ta mjesta sigurna jer imaju zaštitare i razne druge mjere osiguranja, a incidente koji su zaredali posljednjih mjeseci opravdavaju izjavama kako “kriminala ionako ima na svakom koraku”, ostaje činjenica da nakon nekoliko pucnjava, čak i ubojstva, teško može biti slučajno da se to događa baš na takvim mjestima. Ono što odvaja ovakve pucnjave od, primjerice, pljački banaka je što su sudionici najčešće alkoholizirani, “uzavrelih glava” i nose oružje bez pravog razloga. Kada živci popuste, spremni su na sve, a povodi su često banalni.

- Ako na ulazu u neko narodnjačko okupljalište nemaš oružje, dodijelit će ti ga na vratima! - naravno, radi se o šali koja već neko vrijeme kruži Osijekom. Kaže se da u svakoj šali ima pola istine, ali šalu na stranu, posjedovanje oružja u Hrvatskoj je i dalje ozbiljan problem. Od 22. veljače do 21. prosinca 2002. godine, kad je akcija bila popularizirana pod nazivom "Zbogom oružje", predano je 6.547 komada automatskog oružja, 3,7 tona eksploziva, 2.301.741 metak i 67.333 komada rasprskavajućeg oružja. Nasuprot tomu, u zapljenama koje je policija provela 2004. i 2005. godine oduzeto je samo 1.857 komada raznog vatrenog oružja. Znači li to da je u prvom razdoblju akcije predana većina oružja ili samo da su ga predali oni koji su željeli, a ostali ga ostavili kod kuće? Koliko neprijavljenog oružja kruži crnim tržištem, teško je i procijeniti.

Na području PU osječko-baranjske registrirano je 28.403 komada oružja u vlasništvu fizičkih osoba, a od toga u svrhu lova registrirano je 10.990 komada. Podsjetimo, građanima se može izdati dozvola za nabavu oružja u svrhu osobne zaštite, lova i sportskog streljaštva. Valja uzeti u obzir da, iako lovačka puška i te kako može ubiti, lovci, ipak, rijetko kada završe na stranicama crne kronike.

Circa031


Zadnja promjena: Circa; 27.03.2006. 20:13; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.03.2006. 14:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to te ja pitam! jebeš bajicu koji utoku ne nosi, pa nakon par rundi tetejca u ruku, a sa stropa po razdrljenim prsima samo sitna žbuka pada...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.03.2006. 14:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A ja naivan mislio da su osamdesete prosle....fuj!

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.03.2006. 15:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Allende je napisao/la: ›
A ja naivan mislio da su osamdesete prosle....fuj!


Eh dragi naš prijatelju u tuđini... Osamdesete su se vratile.
Osamdesetije su nego ikad.

Nisam pravnik pa će možda pravnicima zazvučati djetinjasto, ali kao i uvijek... Imam neki prijedlog djelovanja.

Pretpostavljam da je svako daljnje moljakanje "Ljudi okan'te se sranja" uzaludno bacanje novaca. Tko je shvatio, shvatio je.

Možda bi jednostavno trebalo oglasiti da takva akcija traje. Znači: vratite pušku, eksploziv, mitraljez, automat, strojnicu...

A s druge strane, policija počne igrati igricu. Svi znamo da postoji nešto što se zove "suradnja s policijom". Recimo, ja pljačkam kiosk, a u isto vrijeme iz njega neko silovanje. Ja muriji pomognem u nalaženju nitkova, a oni se zauzmu za moju stvar.

Tako bi recimo trebalo pokrenuti lov na vještice. Na primjer, voziš 85 km/h kroz selo i zaustavi te policija. I sad nastupa revolucionarni dio: policija ti predlaže: ili plati neku masnu kaznu, ili tvoje dragocjeno znanje policiju dovede do nečijeg protuzakonitog arsenala. Toga srolju naravno, iznenađuje policija i strpa u zatvor na godinu.

S pravilno odmjerenom ponudom, mislim da bi ljudi iz straha od izdaje sami počeli predavati oružje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.03.2006. 16:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Postoji tu jedno jednostavnije rjesenje, ali bi zato vec bila potrebna nekorumpirana policija, sto se, koliko ja znam, u gramatici zove pleonazam...
Kad opali prva prangija, lokal(klub) se zatvara, bez mogucnosti zalbe. Nisam ni ja pravnik, ali mislim da bi mogao izlistati bar 5 ozbiljnih prekrsaja vezanim za taj jedan metak. Mislim da bi tada vlasnici malo vise vodili racuna o pretresima na ulazu itd...Ne bi otimali klincima Zippo upaljace, a istovremeno pustali "Burajze" sa kuburama da slobodno ulaze i prave sranja.

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.03.2006. 18:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Allende je napisao/la: › Kad opali prva prangija, lokal(klub) se zatvara, bez mogucnosti zalbe. Nisam ni ja pravnik, ali mislim da bi mogao izlistati bar 5 ozbiljnih prekrsaja vezanim za taj jedan metak.


To čak i nije tako daleko od provođenja... Recimo većina tih birtaša u Zagrebu nije u milosti policije, ali u nekim drugim gradovima nije tako.
Treba otkriti koja je to populacija koja krije automatsko oružje. Napraviti jedan socijalni profil i onda se orijentirati na rad s (protiv) tom skupinom.

I u Josipovcu je ovo sranje izvedeno starim, dobrim, jebo-mu-pas-mater, kalašnjikovom...

Ono što me stvarno plaši, osim stršljenova na čije sam ubode alergičan, jest širenje oružja.

Možda se varam, ali ni u ratu nije svaki divljak tako jednostavno dolazio do njega.
Ni poslije rata čak nije bilo tako.
Ovi mjasotir što operiraju po gradu, oni imaju cirka, cirka i po' 30 godina... Kad je rat bio oni su imali 15 godina.

Nije me strah oružja kao sprava (da ne bi neki drkadžije koji ovo čitaju mislili da ja u životu nisam bacio petardu), ono je kao lova ili psihofarmaci... To samo katalizatori koji te nabrzinu pokažu u pravom svjetlu.

Mene je strah činjenice da se do oružja može lako. Varamo se kad mislimo da je to nužan dio ratno-poratnog naslijeđa.
Oružjem se trguje i ono se širi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.03.2006. 19:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
Varamo se kad mislimo da je to nužan dio ratno-poratnog naslijeđa.
Oružjem se trguje i ono se širi.


Apsolutno. Veze to nema sa ratnim recidivima. Uvijek je ta trgovina bila aktivna, i uvijek se do oruzja lakse dolazilo ilegalno nego legalno, podjednako prije i poslije rata, kao uostalom svugdje, ne samo kod nas. Ne zaboravimo da je to treca najprofitabilnija industrija u svijetu, odmah poslije trgovine narkoticima i prostitucije...

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.03.2006. 17:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne bih se htjela praviti pametna, allende, ali jezična sastavnica koja se bavi riječima zove se leksik. znači, u LEKSIKU to se naziva pleonazam... pleonazam je inače gomilanje riječi i jezičnih struktura koje isto znače. ako kažeš NEKORUMPIRANA POLICIJA, jasno ti je da to nije pleonazam (bar ne u našoj domaji)

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.03.2006. 20:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Allende je napisao/la: ›
Ne zaboravimo da je to treca najprofitabilnija industrija u svijetu, odmah poslije trgovine narkoticima i prostitucije...


Stvar je tim tragičnija s obzirom da ti je pri vrhu tog popisa i hrana, dobra stara 'šen'ca...
Dok god je razlike između hevz i hevnats, Slaonija bi morala znati izvući nješta i za se u toj cijeloj priči.

Jasno je valjda svakome, čak i oni što ratuju i oni što se božemprosti kurvaju u Ansterdamu moraju pojest neki kurac.

Danas prostačim.
Jebi ga.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.03.2006. 20:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

paperje je napisao/la: ›
pleonazam... pleonazam je inače gomilanje riječi i jezičnih struktura koje isto znače.


Baš mi je drago da si i ti s nama.
Ne bi se ni mi htjeli pravit pametni, mi već jesmo valjda.
Pleonazam je stilska pogrješka (je li tako Fras84), a zalihost ili redundancija su suvišne sastavnice takve sintagme.

Recimo, često puta je najčešći pleonazam koji ja znam. Prilog "često" već uključuje značenje "više puta".
Stoga je ono "puta" u "često puta" zalihosno.

Ipak, tema naše današnje emisije je oružje.
Što ti misliš paperje o naoružavanju pučanstva? Nose li ljudi oko tebe oružje?
Voliš li streljivo? Kako ti izlaziš na kraj s tim svim?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.03.2006. 20:32 
Naslov:  Re: Nema van bez oružja!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da ne znam drukcije rekao bi da je paperje neki logoped...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.03.2006. 21:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ej osmico, ta znas ti mene i moju malecku pljucu sto je uvijek sa sobom nosim! pa ja sam prva koja svijetom naoruzata hoda. ne brinite se ljudi, ne ostavljam trajne posljedice. moj naj lega zove se Samo Mali Sprejic. joj ja bi da vise nikad i nigdje ne bude rata, da svuda raste cijece i secu psi i mace... I've made my point!
sto se pleonazma tice, najcesci koji svaki dan cujemo je JAKO PUNO!
joj pa ovaj balic je za ne vjerovat
blazena bila placenta koja ga je ovijala!!!! kakav man!!!! (afekt)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.03.2006. 21:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sobom nosim svoju šalicu za kavu. uvijek. tj, češće od najčešćeg (ne mogu odoljeti pleonazmu, slab sam karakter)...jel i čalica oružje? ako jest, vatreno (toplo), ili ipak hladno?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.03.2006. 21:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gazda777 je napisao/la (Pogledaj post): › jel i čalica oružje? ako jest, vatreno (toplo), ili ipak hladno?
Dobro pitanje... Trebalo bi pitati nekoga u policiji.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
paperje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 794
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.03.2006. 22:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nekako mi se ucinilo prigodnim ispricat raji jedan dogadjajcic. evo: 23. 2. ove godine bila ja u domu sportova na koncertu tbf-a. sta da vam kazem osim da je rulja poludila na "heroji, ne trebaju nam puske ni pistolji, samo cisto srce i niceg se ne boj". e pa eto, nadjoh se stopljena s tim ljudima pa eto vam moga stava o oruzju i slicnim sranjima!


Zadnja promjena: paperje; 15.05.2006. 18:33; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
ne moras biti super-optimist, ali ako na sve gledas crno, za tebe sunce zalazi vec ujutro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: