Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Central: humanitarna zabava za Tomislava Kaića

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.05.2010. 18:10 
Naslov:  Central: humanitarna zabava za Tomislava Kaića
21.05.2010. 20:00
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U hotelu Central, na glavnom osječkom trgu, u petak 21. svibnja 2010. održat će se humanitarna akcija (zabava) za dječaka Tomislava Kaića koji boluje od tumora bedrene kosti. Zabavljat će vas Canasta band (domaća zabavna glazba) te će nastupiti plesni studio Shine, škola trbušnog plesa Mije Varešanović te mađioničar Saša Gerber. Početak je u 20 sati, a ulaz će se naplaćivati simobličnih 10 kn, stoga se nadam da ćete doći i uveličati ovu akciju, a ujedno pomoći!

Tomislav Kaić iz baranjskog sela Suza nedavno je napunio samo pet godina. Polovicu svog mladog života bori se sa zloćudnim tumorom kostiju, eozinofilnim granulomom. Nakon dijagnoze postavljene u proljeće 2007. godine, operirana mu je bedrena kost. Tumor se vratio na kuku.

"On je tako malo dijete, ne zna što je život, a zna za sve one bolove koje je prošao. Jedanaest kemoterapija i zračenje", ispričala nam je Tomislavova majka Boriška, koja ima još dvoje djece školaraca. Obitelj joj živi od dječjeg doplatka koji je dovoljan tek za pokrivanje iznosa potrebnog za lijekove koji ubijaju tumorne stanice.

Kaže kako se i sama razboljela i nije sposobna za rad zbog previsokog kolesterola, tlaka i šećera u krvi.

"Suprug se razbolio kad je shvatio da Tomislav ima tumor. Bolovao je od PTSP-a i pogoršalo mu se. Sada je u bolnici. Ne znam više kako da preživimo, na izmaku smo snaga. Znam da neću odustati, jer se borim skupa s Tomislavom. Kad je dijete u pitanju i život bi mu dala samo da mi ozdravi, kao i svaki roditelj", kaže Boriška Kaić.

Za pomoć malom Tomislavu možete se obratiti obitelji Kaić na adresu Šandora Petefija 12, 31308 Suza, kod Belog Manastira, ili na telefon 098/184-3571.

Pomoć možete uplatiti i na broj računa 2500009 - 3221893895 otvorenog u Hypo Alpe Adria banci na ime Tomislav Kaić.

Organizatori ove akcije su humanitarna udruga "Darujmo osmijeh" u suradnji s hotelom Central.

Tekst: Saša Gerber
Foto: Jasmina Gorjanski/foto-arhiv 031

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
drama.queen
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2010. 18:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

upoznala sam Tomislava dok sam stažirala na pedijatriji.. divno dijete.. pametan, veseo, pun života.. roditelji bi sve napravili za njega.. žalosno što se tako malo dijete mora boriti sa tako groznom bolesti...

podrška roditeljima, i naravno, "mom" malom Tomyu!! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: