Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Studenti medicine ECTS bod plaćat će 924 kune

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
dr.jubar
Offline
Ukupno postova: 132
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.05.2010. 20:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la (Pogledaj post): ›
Someone je napisao/la (Pogledaj post): › jedino što želim reći da se može, da nije nemoguće.
i nuklearna fuzija kao izvor energije je isto moguca (olitiga nije nemoguca) pa eto jos uvijek nista od toga, ni nakon 80 godina istrazivanja i pokusaja. svasta nesto je na ovom svijetu moguce. ali je li realno za ocekivati?


kaže žižek prije dva tjedna na subversive film festivalu da je kapitalizmu moguće sve "pa i na Lunu ići" samo da je wellfare state (socijalna država) nemoguća.

_________________
Svečano obećajem upravi Filozofskog fakulteta, Senatu Sveučilišta i Ministarstvu znanosti da ću prije crknut nego im dat i lipe na ime školarine kad uvedu linearni sustav naplate školarina ili budu naplaćivali prenošenje ECTS boda u sljedeću akademsku godinu.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
svinjor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 35
Lokacija: VBK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.05.2010. 20:53 
Naslov:  Re: Studenti medicine ECTS bod plaćat će 924 kune
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la (Pogledaj post): ›
Šta si nabrijan? Nije valjda da se osjećaš prozvanim?
Uvijek su bile neke parcijale, spuštanje pragova, dopuštanje bezuvjetnih upisa na više godine, zamrzavanje godine, kurac-palac... student je imao sto načina kako da produži studiranje, a to je netko trebao platiti (većim dijelom porezni obveznici, manjim dijelom takav student, ako je uopće i plaćao štogod).
Moje razmišljanje je išlo u tom pravcu da se tome trebalo stati na kraj, a ne prijenosu jednog ili dva ispita u sljedeću godinu.

Stvarno pričaš gluposti,to što si nabrojao je možda godina dvije maksimalno,za sve više od toga moraš plaćati produživanje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mraf
Offline
Ukupno postova: 14
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2010. 20:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nidzo je napisao/la (Pogledaj post): › hh. sve u svemu uvijek je bilo da fax moraju neki placati, ovaj puta je to ovako kako je, retardirano.

vidim rasprava vas studenata, pa jel to kaci vas ili samo nas koji upisujemo ove godine 1.g faxa ?


ne kaci nas...i da se razumijemo, mene ne bi kacilo ni da sad to uvedu...al to ne znači da ne mogu izrazit svoje neslaganje s debilnim zakonima...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pearl Jam
Offline
Ukupno postova: 22
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2010. 20:57 
Naslov:  Re: Studenti medicine ECTS bod plaćat će 924 kune
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

idiotska odluka...samo da izvuku još više para od jadnih studenata za svoja bespotrebna putovanja

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sicka
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2010. 21:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa ovo nikako ne potiče izvrsne studente, zar je bolji onaj koji je riješio sve ispite a prosjek mu je 2.5 od onog kojem je ostao jedan ispit, a ima prosjek 4.5. Školarina se treba naplaćivat po uspjehu ali su trebali uzeti u obzir i ocijene. I da 344-924kn to je suludo!!!!!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Andreia
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2010. 21:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"someone" u kojem ti svijetu živiš???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gost
Offline
Ukupno postova: 89
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2010. 21:40 
Naslov:  Re: Studenti medicine ECTS bod plaćat će 924 kune
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Someone je napisao/la (Pogledaj post): › Ne kontam zašto se vi bunite, ne možete mi reći da je nemoguće položiti sve u roku, i te kako je moguće, ako se uči naravno. Ovim je dana prilika svima da besplatno studiraju, tko bude odgovorno shvatio pruženu priliku, neće imati problema. Oprostite na izrazu, al' serete bezveze...


Sere ti mama konjino!! Budi ti frajer i upisi medicinu pa cemo vidjeti ko sere bezveze.. na medicini nemas vremena ni da spavas a ne da se sad jos brines hoces li prenijeti neki ispit od onih milijun koje imas ili ne..

Molila bih ljude koje nemaju pojma sta znaci studirati, REDOVNO ici na nastavu i uciti da ne ispaljuju gluposti..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
antifriz
Offline
Avatar

Ukupno postova: 91
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.05.2010. 21:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na razmatranju su bila 2 modela. U osnovi su se razlikovala po tomu hoće li student platiti manje ili više... izabrali su onaj gdje će student za jedan ECTS platiti više, ne sagledavši dalekoročne posljedice odluke.

Alternativa je bila podjeliti iznos školarine (ovisno po fakultetu) s 60, te toliko naplatiti prijenos pojedinog boda. Sami si računajte koliko je to manje opterećenje za studenta.

Žalosno je da Scitovski tvrdi kako je ovaj model naplate najpravedniji! Oni naš bod, ekvivalent procjene potrebnih 26 sati uloženih u kolegij, vrednuju tako... što bi značilo da studij ekonomije po godini iznosi 22.000 kn. Ako im sada matematička logika pravednosti nalaže ovaj model, samo je pitanje kada će reći ''E, sry, ali pravedno je ako jedan bod platiš 366 kn, da ukoliko padneš platiš 60 ECTS bodova = 22.000 kn'' ... Ou, happy day.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Someone
Offline
Avatar

Ukupno postova: 191
Lokacija: Skoro pa Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.05.2010. 22:02 
Naslov:  Re: Studenti medicine ECTS bod plaćat će 924 kune
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gost je napisao/la (Pogledaj post): ›
Someone je napisao/la (Pogledaj post): › Ne kontam zašto se vi bunite, ne možete mi reći da je nemoguće položiti sve u roku, i te kako je moguće, ako se uči naravno. Ovim je dana prilika svima da besplatno studiraju, tko bude odgovorno shvatio pruženu priliku, neće imati problema. Oprostite na izrazu, al' serete bezveze...


Sere ti mama konjino!! Budi ti frajer i upisi medicinu pa cemo vidjeti ko sere bezveze.. na medicini nemas vremena ni da spavas a ne da se sad jos brines hoces li prenijeti neki ispit od onih milijun koje imas ili ne..

Molila bih ljude koje nemaju pojma sta znaci studirati, REDOVNO ici na nastavu i uciti da ne ispaljuju gluposti..
Da, ja na etf-u ladim jaja, brojim oblake, ispunjavam križaljke, pregledavam ponudu za kladionice i tak to... sry uzvišeni na medicini, samo vi imate posla na faksu, mi ostali ništa ne radimo...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pero1234
Offline
Ukupno postova: 40
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2010. 22:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Josephine je napisao/la (Pogledaj post): › da, uči za 2 pa nećeš plaćati. tko će se u ovakvom sustavu usuditi odbiti dvojku? Rolling Eyes


Ocijena nije mjerilo znanja!

Znam hrpu ljudi koji imaju 5, a nemaju blage veze sa predmetom nego su ga položili na grbaći drugog vrijednog i marljivog studenta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dylan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 818
Lokacija: New York
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 18.05.2010. 22:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pero1234 je napisao/la: ›
Josephine je napisao/la (Pogledaj post): › da, uči za 2 pa nećeš plaćati. tko će se u ovakvom sustavu usuditi odbiti dvojku? Rolling Eyes


Ocijena nije mjerilo znanja!

Znam hrpu ljudi koji imaju 5, a nemaju blage veze sa predmetom nego su ga položili na grbaći drugog vrijednog i marljivog studenta.

A bome ni gramatika ne ide.

_________________
People are crazy and times are strange
I'm locked in tight, I'm out of range
I used to care, but things have changed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gost
Offline
Ukupno postova: 89
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2010. 22:22 
Naslov:  Re: Studenti medicine ECTS bod plaćat će 924 kune
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Someone je napisao/la (Pogledaj post): ›
gost je napisao/la (Pogledaj post): ›
Someone je napisao/la (Pogledaj post): › Ne kontam zašto se vi bunite, ne možete mi reći da je nemoguće položiti sve u roku, i te kako je moguće, ako se uči naravno. Ovim je dana prilika svima da besplatno studiraju, tko bude odgovorno shvatio pruženu priliku, neće imati problema. Oprostite na izrazu, al' serete bezveze...


Sere ti mama konjino!! Budi ti frajer i upisi medicinu pa cemo vidjeti ko sere bezveze.. na medicini nemas vremena ni da spavas a ne da se sad jos brines hoces li prenijeti neki ispit od onih milijun koje imas ili ne..

Molila bih ljude koje nemaju pojma sta znaci studirati, REDOVNO ici na nastavu i uciti da ne ispaljuju gluposti..
Da, ja na etf-u ladim jaja, brojim oblake, ispunjavam križaljke, pregledavam ponudu za kladionice i tak to... sry uzvišeni na medicini, samo vi imate posla na faksu, mi ostali ništa ne radimo...


Znam masu ljudi s ETF-a i znam kako se tamo studira.. svaka čast izuzecima, ali masa ih nakon ispita izlazi s masom šverceva po džepovima, s pisanjima seminara umjesto bilo kakve provjere znanja, a onda kad se nađe neki prof koji pita zaozbiljno onda je problem odmah.. ne kazem da vam je lagan fakultet, ali malo razmisli prije nego sto nesto kazes o drugim fakultetima i drugim studijima. Nemaju svi roditelje tajkune, veze po fakultetima i sl. Neki ljudi čak imaju više briga u životu osim one kako se sto bolje napiti za vikend..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.05.2010. 22:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gost je napisao/la: ›
Someone je napisao/la (Pogledaj post): › Ne kontam zašto se vi bunite, ne možete mi reći da je nemoguće položiti sve u roku, i te kako je moguće, ako se uči naravno. Ovim je dana prilika svima da besplatno studiraju, tko bude odgovorno shvatio pruženu priliku, neće imati problema. Oprostite na izrazu, al' serete bezveze...


Sere ti mama konjino!! Budi ti frajer i upisi medicinu pa cemo vidjeti ko sere bezveze.. na medicini nemas vremena ni da spavas a ne da se sad jos brines hoces li prenijeti neki ispit od onih milijun koje imas ili ne..

Molila bih ljude koje nemaju pojma sta znaci studirati, REDOVNO ici na nastavu i uciti da ne ispaljuju gluposti..

nekontam ni ja sta imas psovat pod broj jedan ?
pa opceprihvacena stvar je da je medicina jedno od uglednijih i tezih faxova, pa valjda si racunala na to ( "i bila frajer i upisala")

a za svercanje, siguran sam da ga ima svugdje, i bit ce ga uvijek

_________________
Potpis
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nobrainer
Offline
Ukupno postova: 22
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.05.2010. 22:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajmo studenti, dignimo narod na noge, idemo svi zajedno kao narod srušiti vladu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pero1234
Offline
Ukupno postova: 40
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2010. 22:56 
Naslov:  Re: Studenti medicine ECTS bod plaćat će 924 kune
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Someone je napisao/la (Pogledaj post): › Ne kontam zašto se vi bunite, ne možete mi reći da je nemoguće položiti sve u roku, i te kako je moguće, ako se uči naravno. Ovim je dana prilika svima da besplatno studiraju, tko bude odgovorno shvatio pruženu priliku, neće imati problema. Oprostite na izrazu, al' serete bezveze...


Slažem se s tobom!

Sad im je frka jer vide da se ne budu mogli zajeb***at, partijat, pijančevat, itd.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: