Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Obrtnici snizili cijene i ostvarili značajan profit

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65914
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.05.2010. 14:30 
Naslov:  Obrtnici snizili cijene i ostvarili značajan profit
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Udruženje obrtnika grada Osijeka rezimiralo je rezultate antirecesijskih mjera koje su formirane prije godinu dana kako bi se pomoglo obrtnicima u financijskim teškoćama. Zaključeno je kako se akcija "Manje cijene - više posla" pokazala odlično idejom za privlačenje klijenata u obrtničke radnje s obzirom na to da su oni koji su se u akciju uključili zabilježili bolje poslovanje.

- Akcija je obuhvaćala sniženje cijena usluga, posebno onih koje građani koriste izvansezonski. Primjerice, sniženje cijena servisa, čišćenja i pripreme za rad uređaja centralnog grijanja u ljetno vrijeme. Izuzetno smo zadovoljni pozitivnim rezultatima na terenu. Osječani su u proteklom razdoblju preferirali obrtnike koji su nudili popuste, što je njima donijelo uštede, a obrtnicima poboljšanje poslovanja - kaže Zvonko Digula, tajnik Udruženja obrtnika, te ističe kako se uspješnost akcije najbolje može mjeriti prema nezadovoljstvu onih koji je nisu znali prepoznati.

- Dosta je obrtnika koji su smatrali da će dodatnim popustima na već preniske cijene imati samo još veće gubitke. No, na kraju se ispostavilo da im se smanjio opseg poslovanja baš zato što u akcijama nisu sudjelovali, zbog čega sada žale. To je najbolje izraženo u strukama poput frizerske. Naime, puno je frizera koji su izgubili svoje stalne mušterije jer su odbili sniziti cijene. One su prešle kod frizera koji su za posebne skupine građana formirali popuste - rekao je Digula dodavši kako Udruženje priprema novi set popusta na obrtničke usluge o kojima će građani uskoro biti obaviješteni.

Tekst: I.Kukić Solar/Glas-Slavonije.hr
Foto: Cacan/foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.05.2010. 15:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dosad su nas znači "gulili", a sad kad je stislo, ima prostora i za niže cjene usluga.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.05.2010. 15:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
Dosad su nas znači "gulili", a sad kad je stislo, ima prostora i za niže cjene usluga.

K'o i stari taxisti. Wink A poslije se onaj Vodopija ispričavao što su gulili ljude.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mzzi
Offline
Ukupno postova: 284
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.05.2010. 15:42 
Naslov:  Re: Obrtnici snizili cijene i ostvarili značajan profit
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To je najbolje izraženo u strukama poput frizerske. Naime, puno je frizera koji su izgubili svoje stalne mušterije jer su odbili sniziti cijene. One su prešle kod frizera koji su za posebne skupine građana formirali popuste[/i] - rekao je Digula dodavši kako Udruženje priprema novi set popusta na obrtničke usluge o kojima će građani uskoro biti obaviješteni.

Je,je,kako da ne...Evo u frizerovim radnjama skocile cijene,i to dobrano- sad cetvrtkom uz taj navodni popust od 50% placam kao nekada bez ikakvog popusta! Da ne pricam o tome da u svakoj njihovoj radnji mi naplate drugacije, sto je najgore, u istoj radnji mi jednom naplate vise, drugi puta manje! Prosli put nazovem i pitam koliko je sisanje i feniranje na dugu kosu i kaze 160 kn... I dodjem se osisat, naplati mi 180 kn uz objasnjenje da nisam naglasila da sam studetica. Znaci, studentima cijene gore. Rolling Eyes I da, kao ne zna ona preko telefona koliko je duga moja kosa. Odgovorila sam da nisam znala da razvrstavaju DUGE kose u kategorije- duge i ekstra duge Evil or Very Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gardy
Offline
Ukupno postova: 101
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 17.05.2010. 16:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jakog ti obrtništva,,,snizili cijene servisa centralnog grijanja...ma jel..i to je taj obrt koji je snizio cijene,,a gdje pripadaju trgovine,kafići,automehaničari,zidari,tesari,,itd itd..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.05.2010. 16:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gardy je napisao/la: ›
a gdje pripadaju trgovine,kafići,automehaničari,zidari,tesari,,itd itd..

U onu kategoriju u kojoj će uvijek biti posla i moći će (masno) zarađivati na ljudima.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gardy
Offline
Ukupno postova: 101
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 17.05.2010. 16:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa čemu onda toliki naslov.OBRTNICI SNIZILI CIJENE..NITKO NIJE SNIZIO NEGO JE SVE POSKUPJELO.zato novinari ne lažite.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
JERKO35
Offline
Ukupno postova: 59
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.05.2010. 1:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

em lažu..em krivo prikazuju zaradu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: