Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kredit za obnovu škola koči državna birokracija

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65758
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.05.2010. 14:30 
Naslov:  Kredit za obnovu škola koči državna birokracija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koji je sljedeći? - pitaju se roditelji više od 9.000 učenika iz 20 osječkih osnovnih škola nakon što su se u kratkom vremenu u dvije škole urušili stropovi. Tek je nevjerojatna sreća - u oba slučaja pali su izvan nastavnog vremena - zaslužna za izbjegavanje tragedije. Grad je pokrenuo postupak 10-milijunskog zaduženja, no već dva mjeseca čeka na suglasnost Ministarstva financija za realizaciju kredita. Nakon što je pao strop u hodniku OŠ “Vijenac”, iz Grada su otišle nove požurnice na ministrovu i adresu premijerke Jadranke Kosor. Prema procjeni, 17 škola treba hitnu sanaciju, a koliko je situacija kritična najbolje pokazuje činjenica da na popisu prioriteta nije bilo stropa u OŠ “Vijenac” jer nije bilo naznake da bi mogao pasti!

- Dogodilo se ono što se može dogoditi u svakoj osječkoj školi koja je građena prije 40 godina, rekao je ravnatelj, prof. Stjepan Sokol. Naime, identičnim načinom građeno je još 7-8 škola, a stropove poput onoga koji se srušio u OŠ “Vijenac” navodno imaju i “Grigor Vitez”, “Ljudevit Gaj”, “August Šenoa”, “Vladimir Becić”, “Višnjevac”...

U Ministarstvu financija potvrđuju da je Grad još 24. ožujka poslao zahtjev za dobivanje suglasnosti za to zaduženje od Vlade RH, no kažu kako će tražiti dopunu dokumentacije.

- Grad Osijek je dostavio obvezne priloge i dokumentaciju, ali ona nije sadržajno ispravna. Naime, u Odluci o izvršavanju Proračuna mora biti utvrđen iznos novoga duga i jamstva u tijeku, te očekivani iznos ukupnoga duga na kraju proračunske godine - kažu u Ministarstvu.

Pročelnica za financije Zvjezdana Tuma Pavlov, međutim, smatra da je dokumentacija potpuna te ističe kako je u njoj na više mjesta detaljno iskazan i kredit i ukupni dug.

- No, kolegica u Ministarstvu inzistira da u članku Proračuna stavke moraju biti zbrojene i iskazane u ukupnom iznosu, premda je on iz stavki razvidan. Zato, da joj udovoljimo, morat ćemo ići na Gradsko vijeće - kaže pročelnica.

- Ako ne znaju, te tri stavke može im zbrojiti naša pročelnica i poslati dopis. Ne želim vjerovati da postoji politička pozadina, već da je riječ o poznatoj hrvatskoj birokraciji - kaže gradonačelnik Krešimir Bubalo, te dodaje kako je na isti način pripremana dokumentacija za prijašnje kredite.

Pregled stropova

Pročelnik UO za društvene djelatnosti Dražen Alerić otkriva kako će Grad angažirati stručnjake koji će temeljito pregledati stropove u školama koje su građene na sličan način i mogli bi se srušiti.

- Ovisno o procjeni mogućih urušavanja, ispitat ćemo mogu li se sanirati iz ovog kredita, ili će biti potrebna nova sredstva, kaže Alerić.

Tekst: Mario Mihaljević/Dražen Boroš/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cannibal
Offline
Avatar

Ukupno postova: 83
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.05.2010. 8:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To je strašno . Samo da netko ne pogine ili ne nastrada. Gradsko poglavarstvo nije dobro odradilo svoj posao. Gospoda su se morala prije interesirati na koji način kompletirati dokumentaciju, jer zna se, zašto bi netko drugi odrađivao njihov posao. Pa prema tome, Bubi nije u pravu i neka njegova pročelnica posao napravi kako treba.

_________________
BEHEADING
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.05.2010. 11:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dakle Grad traži od države novce ali ne znaju kako točno odraditi proceduru? Ako sam ja ovo dobro shvatio? To je kao da ja odem u banku i tražim kredit i kažem im - e gospodo neću ja papire odraditi kako Vi mi koji mi trebate dati novce nalažete, nego ću ja nekako drugačije a Vi si zbrajajte? Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.05.2010. 11:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Angelium je napisao/la: ›
Dakle Grad traži od države novce ali ne znaju kako točno odraditi proceduru? Ako sam ja ovo dobro shvatio? To je kao da ja odem u banku i tražim kredit i kažem im - e gospodo neću ja papire odraditi kako Vi mi koji mi trebate dati novce nalažete, nego ću ja nekako drugačije a Vi si zbrajajte? Very Happy


ma ne. krivo si shvatio.
Grad je sredio kredit sa Bankom i sad treba samo potpis drzavne birokracije.
Dakle banka je dala kredit i svi papiri sa bankom su ok . kuzis?

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Inspektor Maska
Offline
Ukupno postova: 134
Lokacija: Kamufliran
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.05.2010. 12:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

centurion je napisao/la (Pogledaj post): ›
ma ne. krivo si shvatio.
Grad je sredio kredit sa Bankom i sad treba samo potpis drzavne birokracije.
Dakle banka je dala kredit i svi papiri sa bankom su ok . kuzis?


Ne kuži, lakše je pljuvati po svemu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.05.2010. 12:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dakle ovdje je država ajmo reći kao jamac? opet ista stvar ako trebaju njihov potpis onda moraš zadovoljiti njihove zahtjeve. Mislim ovo je smiješan uopće nazovi problem da bi se ovako reagiralo. Zbog ovakvih njihovih nastupa i odmah sumnje na političke igre nije ni čudo što su u svađi sa svima...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.05.2010. 12:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa pise ti gore u tekstu da Bubalo kaze da nije rijec o politickim igrama nego o birokraciji i svi znamo kakva je ta birokracija ali kad jebe hdssbovca onda nam je dobra jer smo mi
"mladez hsp-a i sa svima smo koalirali i onda se posvadjali pa ih sad mrzimo".
Imas tema di mozes pljuvat ali ovdje stvarno ne vidim sta pokusavas jer svi ljudi znaju kakva nam je birokracija..
stanje u skolama je bilo lose i za vrijeme vaseg mandata..niste popravili skole ni iz proracuna ni iz kredita a tu pljujes po svemu. Rolling Eyes

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.05.2010. 12:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne želim vjerovati da postoji politička pozadina... Bubalova izjava. Meni jedino nije jasno gdje si ti vidio ovdje pljuvačinu? Čisto mi nije jasno zašto uopće reagiranja ako što ako je to poznata hrvatska birokracija i uopće spominjanje političkih igara? Država traži papire na takav način i ako želiš kredit napravi ih tako ili se snađi bez države. A imaju i tri saborska zastupnika pa neka u saboru pokušaju mjenjati tu proceduru ako im ne odgovara. I gotova stvar.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: