Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U noćnim satima lijek se u Osijeku može kupiti isključivo za gotovinu!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2010. 8:00 
Naslov:  U noćnim satima lijek se u Osijeku može kupiti isključivo za gotovinu!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanka Katica T. bila je prisiljena u noći posjetiti dežurnu ljekarnu s receptom izdanim u osječkom Kliničkom bolničkom centru. Na nesreću, sa sobom nije ponijela gotovinu, a s receptom koji je dobila od liječnika željela je podići lijek koji je morala platiti. Stoga je to namjeravala, kako kaže, učiniti karticom, no to nije bilo moguće!

- Rečeno mi je da ne mogu platiti karticom, jer jednostavno ne mogu unijeti PIN, budući da u ljekarnu noću ne smijem ući, a nemaju prijenosni POS uređaj kako bih autorizirala plaćanje karticom! Nije mi preostalo ništa drugo nego otići do bankomata, što mi, moram priznati, nije bilo nimalo ugodno. Bilo je oko 2 sata u noći i nije mi bilo svejedno hodati gradom sama. Smatram da bi ljekarna morala riješiti taj problem na neki način - zaključuje sugrađanka.

Ovaj slučaj, priznaje dr. Jadranka Rupčić, zamjenica ravnatelja Ljekarni Osijek, nije jedini. Kako kaže, s obzirom na to da ljekarna nema osiguranje, građani ne mogu noću ući, pa samim tim ni platiti lijek karticom. Ljekarna, kaže ona, ne smije biti otvorena tijekom noći i građani moraju imati gotovinu kako bi mogli platiti željeni lijek. “Oni koji nemaju keš, mogu otići do jednog od bankomata u središtu grada”, dodaje.

- Kartice s PIN-om noću ne primamo, no one koje ne zahtijevaju PIN svakako ćemo primiti. Grad je pokriven bankomatima i mi ne možemo mijenjati svoj način rada u tome dijelu - naglasila je, dodavši kako nije isključeno da se u dogledno vrijeme u ljekarne uvedu prijenosni POS uređaji.

Noćno dežurstvo uskoro se vraća na glavni osječki trg

Otkako se ljekarna Centar, na Trgu A. Starčevića, preuređuje, dežurstvo odrađuje ljekarna Mursa, u Ulici Hrvatske Republike. Komentari sugrađana na takav odabir dežurne ljekarne su pozitivni, to više što je lako pronaći mjesto za parkiranje, za razliku od nemogućnosti parkiranja u blizini ljekarne Centar.

- Ljekarna Centar bit će otvorena za 20-ak dana, no moram naglasiti da je nama zbog komunikacije s građanima lakše raditi noću u ljekarni Mursa, dodala je dr. Rupčić.

Tekst: Marija Mihelić/Glas-Slavonije.hr

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gigi27
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.05.2010. 9:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da je to bezobrazluk!Nema potrebe da se stvari organiziraju tako, ali koga briga?Ljekarna zarađuje!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CokoPralina
Offline
Ukupno postova: 61
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2010. 13:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gigi27 je napisao/la (Pogledaj post): › Mislim da je to bezobrazluk!Nema potrebe da se stvari organiziraju tako, ali koga briga?Ljekarna zarađuje!


U krivu si.
Ako malo bolje razmislis to kako rade je sasvim logicno.
U suprotnom milsim da bi im svaku noc dolazili narkomani i pijanice....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
junfer&ca
Offline
Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.05.2010. 14:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A di piše da se noću ne smije ulaziti u Ljekarnu?
Šta gospođa nije rekla svoj PIN pa ne bi bilo frke. Trebala je nazvati direktora Ljekarne Bajtu pa mu se požaliti na taj postupak Problem je jedino to što se Bajto ne javlja na mobitel jer je stalno u roamingu u BiH.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 205
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2010. 14:09 
Naslov:  Re: U noćnim satima lijek se u Osijeku može kupiti isključivo za gotovinu!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koliko kosta 10ak metara telefonskog kabela? 15ak kuna?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gigi27
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.05.2010. 19:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da nisam u krivu. Naime, kakvo je opravdanje što ne uzimaju recepte za lijekove?Kao, ti im proturiš uputnicu kroz prozorčić i zašto ju oni onda ne bi proveli krozsustav?Noću sustav ne radi?Ajd, ako se boje kojekakvih, ali kako objasniti to što ne možeš dobiti lijek za koji imaš uputnicu???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CokoPralina
Offline
Ukupno postova: 61
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2010. 21:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gigi27 je napisao/la (Pogledaj post): › Mislim da nisam u krivu. Naime, kakvo je opravdanje što ne uzimaju recepte za lijekove?Kao, ti im proturiš uputnicu kroz prozorčić i zašto ju oni onda ne bi proveli krozsustav?Noću sustav ne radi?Ajd, ako se boje kojekakvih, ali kako objasniti to što ne možeš dobiti lijek za koji imaš uputnicu???


I opet si u krivu!
Nitko nigdje nije rekao ni napisao da ne uzimaju recepte!
Ajde molim te procitaj cijeli clanak par puta dok ga ne shvatis.
Vidjet ces da je napisano da ne primaju "kreditne kartice" a ne recepte... Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2010. 21:08 
Naslov:  Re: U noćnim satima lijek se u Osijeku može kupiti isključivo za gotovinu!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne treba živjeti u zabludi, Osijek je nažalost samo malo veča "palanka" !

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kudjaokomtiskokom
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.05.2010. 1:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa što joj nije izdiktirala pin?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.05.2010. 1:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ček, ovo neka novost ili? Tako je već godinama...

Dobro je @tomi napisao...jel toliko teško kupiti koji metar telefonskog kabla i problem riješen? Čoeče, u doba visoke tehnologije, ovoga-onoga, oni jadni ne mogu ništa promijeniti već je kao da živimo u doba kad nitko nije imao bankovnu karticu...

Razvojem tehnologije bi se (logički) nešto valjda trebalo i mijenjati i ta ista tehnologija i primjenjivati, a ne da u 21. stoljeću, kad svatko ima i po 2-3 kreditne kartice da ne možeš kupiti lijek na recept. Lako je njima reći: "Odite do bankomat i podignite novac." Pa jesu oni tako mutavi ili što?! Na nekim karticama se plaća provizija prilikom podizanja gotovine, koja nije baš zanemariva. Nek onda ona izvoli otići do bankomata svaki put pa nek joj za 50 kn uzme 20 kn provizije pa nek si misli...čoeče...i što ako nemaš toliko novca na računu pa ne možeš dići 50-100 kn, a treba ti hitno za lijek? Neke banke na svojim bankomatima nemaju mogućnost podizanja 50 kn, već 100...što nekad zna biti problem...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gigi27
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.05.2010. 7:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Točno, ipak sam krivo pročitala.Međutim, loša iskustva s osječkim ljekarnama tu ne prestaju....nemojte misliti da ćete moći u pola noći dobiti bilo koji lijek....Naime, teta u ljekarni će, ne zna ni sama na osnovi kojeg kriterija, odlučiti je li lijek koji vi u pola noći tražite vama doista neophodan!Pa tako, ako ona misli da vama lijek ne treba ili niste baš na samrti, ona će vam lijepo zatvoriti prozorčić i reći bye bye,kao što je to meni učinila jednom.....dakle,nabavljajte si bitne lijekove po danu, jer tete u pola noći vole kunjati u ljekarni radije nego šetati zbog vas!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.05.2010. 9:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@gigi27, dakle, priznala si da nisi procitala clanak, a uzela si pravo kritizirati nekoga. Hrabro. Takav oblik "komunikacije" se naziva "neargumentiranom pljuvacinom".

U ovoj posljednjoj poruci si nam objasnila i odakle taj animozitet prema "tetama u ljekarnama".

Jesi pitala "tetu u ljekarni" zasto ti ne zeli izdati neki lijek?

Btw. teta u ljekarni ce ti otvoriti prozorcic ne znajuci o tome sto trebas, odnosno prosetat ce ne znajuci radi li se o hitnom slucaju ili kupovini pudera.

P.S. Sto se tice same teme clanka - doista ne bi bilo zgorega nabaviti prijenosni POS uredjaj, barem u dezurnoj ljekarni/dezurnim ljekarnama.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
c-192
Offline
Avatar

Ukupno postova: 268
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.05.2010. 10:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je napisao/la: ›
b]Noćno dežurstvo uskoro se vraća na glavni osječki trg[/b]

Otkako se ljekarna Centar, na Trgu A. Starčevića, preuređuje, dežurstvo odrađuje ljekarna Mursa, u Ulici Hrvatske Republike. Komentari sugrađana na takav odabir dežurne ljekarne su pozitivni, to više što je lako pronaći mjesto za parkiranje, za razliku od nemogućnosti parkiranja u blizini ljekarne Centar.

- Ljekarna Centar bit će otvorena za 20-ak dana, no moram naglasiti da je nama zbog komunikacije s građanima lakše raditi noću u ljekarni Mursa, dodala je dr. Rupčić.



u cijelom članku niste primjetili kraj priče!

ni kupcima, ni ljekarnicima NE ODGOVARA noćni rad u ljekarni centar, no noćna dežurstva će se ipak vratiti u nju!!!

zašto???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gigi27
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.05.2010. 10:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pročitala sam članak, samo nisam svaku činjenicu prostudirala po pola sata. Ja sam svoje mišljenje stvorila već i prije toga članka,na osnovi svog lošeg iskustva. Naime, tko god je imao posla s ljekarnama u kasne noćne sate mogao je imati slično iskustvo.Lijek koji sam tražila ne izdaje se nužno na recept, a trebao mi je za relativno hitno stanje. Međutim, teta me otpilila bez ijednog komentara objašnjenja. Teško je uopće i pomisliti da ga nije imala, jer se radi o kremi koju ima svaka osoba u kućnoj ljekarni.Ali, nema ga ljekarna, po njenim riječima. Teško vjerojatno!Isto tako, interesantna je stvar kako u nekim ljekarnama možete kupiti sve, od c-vitamina do antibiotika, a u nekima vas praktički istjeraju kad zatražite antibiotsku kremu!Ni tu dakle nema reda, pa osoba kao mulac hoda od ljekarne do ljekarne nadajući se da će naići u neku koja prodaje to što mu treba...To je dodatak mojoj listi problema s ljekarnama koje imaju građani, a sve zbog.....ne znam ni sama čega......prosudite sami!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.05.2010. 11:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako dobro kuzim, ti se u zadnjem postu zalis sto ti netko nije htio prodati antibiotik bez recepta, pa si setala od ljekarne do ljekarne trazeci onu koja ce ti ga prodati.

AFAIK, antibiotike bez recepta prodaju samo u ljekarnama kojima je cilj profit, a ne zdravlje pacijenata ili pravila struke.

Znas li zasto se antibiotik izdaje samo na recept?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: