Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



'Povratak osječkog korza' [Vijesti Osječke]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2010. 15:24 
Naslov:  'Povratak osječkog korza' [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Udruga građana “Mačkamama” danas je javnosti predstavila svoju akciju, koja će pod nazivom “Povratak osječkog korza”, biti organizirana u subotu 15. svibnja. Udruga Mačkamama pokušava oživjeti nekadašnju tradiciju svakovečernjeg okupljanja Osječana i Osječanki svih generacija na dobro poznatom prostoru pješačke zone u Kapucinskoj ulici. Organizatori akcije nadaju se kako će se znatan broj naših sugrađana odazvati ovoj akciji, a koja bi trebala prerasti u tradiciju.




U Vijestima Osječke televizije pogledajte i:

- informacije o Europskoj uniji u RRA
- prijave protiv podvođenja i prostitucije
- najvaljen program Surduk festivala Baranja



Osječka televizija - Vijesti, 07.05.2010.




Više informacija; Osječka televizija



Vijesti Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
honey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2010. 15:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prerast ćeu tradiciju...kako da ne!! oživite vi nama bolje Veguuuuuuuuu

_________________
nije bogat čovjek koji puno ima, nego onaj koji malo treba Vjestica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2010. 16:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Opet korzo. Nevjerojatno, od svih ideja oni opet pokušavaju oživjeti korzo, po deseti put od rata. Uskoro će i osječke ljetne noći pokušavati oživjeti korzo.

Ljudi, nećete oživjeti korzo - mladi se danas ne žele šetkati u krug po centru grada, a babe i djedovi će to izvesti možda jednom u godinu dana. Tko želi skakutati uz zvukove nekih tezgaroša nasred ulice, dok svi prolaze? Korzo pripada dalekoj prošlosti, a ta se prošlost zove Jugoslavija. Nije bilo birtijetine na svakom uglu, nije bilo 2 automobila po čovjeku, nije svaki srednjoškolac forsirao svoj imbecilni glazbeni stil, itd., itd.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.05.2010. 16:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lijepo je trudit se i pokusavat nesto ali slazem se sa Feltom da je to proslost i da su vec i Ljetne noci isforsirane a mozda ce i ovo upalit 1-2 puta i opet ce past u zaborav

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.05.2010. 16:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › Opet korzo. Nevjerojatno, od svih ideja oni opet pokušavaju oživjeti korzo, po deseti put od rata. Uskoro će i osječke ljetne noći pokušavati oživjeti korzo.

Ljudi, nećete oživjeti korzo - mladi se danas ne žele šetkati u krug po centru grada, a babe i djedovi će to izvesti možda jednom u godinu dana. Tko želi skakutati uz zvukove nekih tezgaroša nasred ulice, dok svi prolaze? Korzo pripada dalekoj prošlosti, a ta se prošlost zove Jugoslavija. Nije bilo birtijetine na svakom uglu, nije bilo 2 automobila po čovjeku, nije svaki srednjoškolac forsirao svoj imbecilni glazbeni stil, itd., itd.

Potpisujem

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ciao_bao!
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.05.2010. 19:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

treba pozdraviti bilo kakvu inicijativu koja ce izvuci ljude na ulice grada...
prosetajte malo...grad je mrtav, dok se ljudi debljaju i krive kraljeznice uz fejs... (barem ja Rolling Eyes )

_________________
veni, vidi, i zamalo odustadoh...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.05.2010. 20:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

što više izbora to bolje ali Osijek nije mrtav grad..ja u 5 dana idem na 3 koncerta(svaki vieknd imamo bar jedan odlican koncert u gradu),sutra je jos i sajam antikviteta(svake prve subote u mjesecu) , srednjoskolsko igraliste je svaki dan krcato,biciklista milijon,šetača na promenadi milijardu..jebeš fejs i forume,zivot je vani Smile

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.05.2010. 20:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › Opet korzo. Nevjerojatno, od svih ideja oni opet pokušavaju oživjeti korzo, po deseti put od rata. Uskoro će i osječke ljetne noći pokušavati oživjeti korzo.

Ljudi, nećete oživjeti korzo - mladi se danas ne žele šetkati u krug po centru grada, a babe i djedovi će to izvesti možda jednom u godinu dana. Tko želi skakutati uz zvukove nekih tezgaroša nasred ulice, dok svi prolaze? Korzo pripada dalekoj prošlosti, a ta se prošlost zove Jugoslavija. Nije bilo birtijetine na svakom uglu, nije bilo 2 automobila po čovjeku, nije svaki srednjoškolac forsirao svoj imbecilni glazbeni stil, itd., itd.


upravo tako ... korzo ima neko sentimentalno znacenje nama starijima ... koji vise ne izlazimo i zasigurno necemo visiti na korzu svaku vecer ... mladi nemaju apsolutno nikakav osjecaj prema tom obliku druzenja i vjerovatno im je glupo i besmisleno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.05.2010. 20:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kontam da će više "šetača" biti u royalu na pivčugi nego na korzu Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.05.2010. 21:08 
Naslov:  Re: 'Povratak osječkog korza' [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko god bili sentimentalni prema tom vremenu i događajima na korzu (oko "Rome", na tarasi kafiterije itd.) korzo kakvo pamtimo is tih vremena vratit će se samo ako uspiju vratiti vrijeme (80-te). Lijepo je biti sentimentalan, ali ta vremena su lijepa sijećanja i neka tako i ostane. Današnja mladež ima drugačije poimanje zabave nego mi tada i to je kraj priće o oživljavanju korza.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mandra
Offline
Ukupno postova: 44
Lokacija: TAMO NEGDJE
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.05.2010. 0:12 
Naslov:  Re: 'Povratak osječkog korza' [Vijesti Osječke]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma kakva Jugoslavija pa ne mogu da vjerujem,ja sam generacija 90.tih i izlazili smo i na korzo i na trg pa vega,tufna i bila bi sretna da i moja djeca prožive takvu maladost.Pa i još uvijek izađemo u tvrđu i dobro se sa društvom zabavimo-bitno je druženje i ispunjenost koju nosimo u sebi! I današnjoj mladeži bi dobro došlo korzo i duh onih vremena.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
j@dr@
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Osijek u srcu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.05.2010. 8:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Po meni je Korzo prekratko šetalište, mi kad šetamo po centru pravimo krug Trg, Korzo, portaj kina Urania, na Dravu, pokraj Essekera i 054, Petra pana, Trg.
ili drugi krug: Trg, Korzo, Trg slobode, Ul republike, Županijska, Trg

Ne kužim šetalište samo Korzo, što, samo u krug po Korzu? da to radim nekako bih se glupo osjećala, mislim u pol sata možeš napravit 20 krugova...
Mislim da Korzo neće uspjeti dok god po ljeti imamo kafiće na Dravi.. a i glupo mi je stalno forsirati Korzo bez sadržaja, kad imamo Dravu sa nekim sadržajem..
Po ljeti se samo spustiš na Dravu i svi poznati (mislim prijatelji...) su tamo.. prošetaš, sjedneš na kavu, popričaš, mahneš poznaniku u prolazu, dobar pogled... ne vidim u čemu je to lošije od Korza..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
manijak
Offline
Ukupno postova: 52
Lokacija: zimbabwe
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2010. 16:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Riječje o TRENUTKU koji uvijek živi u srcima generacija Osječana. Korzo tada i sada poziva i nudi neponovljiv užitak spajanja svih građana, điranja, čakulanja i šarmerskog štiha. Prošećite, žicajte, rukujte se, razmijenite poglede i pozdrave jer Osijek - grad po mjerisvih Legica i Lega diše zajedništvom. 15. svibnja uživajte uz glazbukoja dušu dira. Vidimo se uskoro na Korzu!!!

_________________
Ave Caesar imperator, morituri te salutant
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2010. 16:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pravo za reći, Korzo je stvar prošlosti, šetnica kojom smo prije 30-ak i više godina mi srednjoškolci trenirali nožne i očne mišiće dok ne bi skupili društvo za otići na piće ili u Želju ili...

Nitko od današnje mladrži ne očekuje da dva sata šeta gore-dolje-gore-dolje da bi se skupilo društvo za ostatak večeri. Danas za to postoje FB, SMS Tweeter...

Neki od nas "starkelja" žele proživjeti "drugu mladost". Moja poruka im je: Generacijo moja, vrijeme se mijenja, imamo izbor ili se prilagoditi ili
ići na pecanje.

Osobno, pokušavam se prilagoditi budući da me pecanje nikad nije zanimalo. Kad mi se jede riba odem u restoran ili na ribarnicu.

_________________
šorom šajke a niz Dravu čeze osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.05.2010. 20:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne znam je li stvar u mentalitetu ili "novoj" mladezi, tek moglo bi se reci da u centru ima previse banaka, koje se zatvore najkasnije u 19h i poslije toga radi jos par trgovina s odjecom..nema se zasto tamo biti..
i meni osobno smeta pust grad, a to je i komentar svih gostiju..ono kao, bas je lijep grad, ali gdje su vam ljudi?
neka apatija je u zraku..
tak da, zasto ne pokusati ozivjeti malo..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: