Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



State Department Amerikancima preporučuje osam osječkih liječnika

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65848
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.04.2010. 12:34 
Naslov:  State Department Amerikancima preporučuje osam osječkih liječnika
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imena osam osječkih liječnika našla su se na popisu onih u koje povjerenje mogu imati državljani SAD-a u slučaju da im za vrijeme boravka u Hrvatskoj zatreba medicinska pomoć, a popis je sastavljao State Department za Veleposlanstvo SAD-a.

Na popisu se nalazi 130 hrvatskih specijalista i to većina s područja Zagreba, a među osječkim imenima petero liječnika djelatnici su KBC-a Osijek, dok za pomoć dermatologa, ginekologa i liječnika opće prakse američkim državljanima savjetuju da potraže u privatnim liječničkim ordinacijama. Tako se američke građane s kožnim problemima savjetuje da po pomoć krenu u privatnu dermatološku ordinaciju dr. Davorina Bubalovića, dok je ginekolog kojemu Amerikanke mogu vjerovati dr. Siniša Matković. Preporučena osječka liječnica opće prakse je dr. Dubravka Margaretić. U KBC-u Osijek preporučeni su liječnici dr. Zlatko Maksimović, voditelj Odjela za ORL, prof. Savo Jovanović, voditelj Odjela ortopedije, pulmolog, dr. Branko Šegec, a u slučaju operacije preporučeni kirurg je dr. Dražen Vidović.

Zanimljivo je da se Ameriknacima potkrala i jedna pogreška, pa kao urologa preporučuju prof. Marka Jakića, iako je riječ o specijalistu interne medicine, koji je pročelnik Odjela za dijalizu.

- Još 1996. dodatno sam se educirao na privatnoj klinici u Nashvillu, kao i u Tokiju u Japanu. Vjerujem kako su s tim upoznati i ljudi koji su sastavljali ovu listu, pa sam se zbog toga i našao na njoj, komentirao je listu dr. Vidović.

Da će ga preporučiti State Department znao je pulmolog, dr. Branko Šegec, koji kaže kako se od njega tražilo pismeno očitovanje.

- U nekoliko navrata bio sam u SAD-u na kongresima i dodatnim edukacijama, a vjerujem kako oni sve to imaju evidentirano. Drago mi je da je stručnost prepoznata, komentirao je dr. Šegec, koji u KBC-u radi još od 1982. godine.

Na listi i 6 stomatologa

Osim liječnika, Veleposlanstvo SAD-a nudi i popis stomatologa i ortodonata, a na toj listi našlo se čak šestero osječkih specijalista stomatologije, među kojima su dr. Jasenka Mađar, dr. Mirjana Varoščić, dr. Vinko Rafajac, dr. Marija Pešo, dr. Vera Benašić te dr. Vladimir Zobundžija.

Tekst: Nefreteta Zekić/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dally
Offline
Ukupno postova: 65
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.04.2010. 12:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A kome mi da se javimo u Americi ?
J.. se amerima za nas.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.04.2010. 14:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dally je napisao/la: ›
A kome mi da se javimo u Americi ?
J.. se amerima za nas.


E moj kumiću, to nije stvar Amera već Hrvatske Vlade da kaže koji su američki liječnici od povjerenja (čit. sufinancirani) glede hrv. državljana.

BTW, kad planiraš u SAD?

_________________
šorom šajke a niz Dravu čeze osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dally
Offline
Ukupno postova: 65
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.04.2010. 14:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eseker je napisao/la: ›
dally je napisao/la: ›
A kome mi da se javimo u Americi ?
J.. se amerima za nas.


E moj kumiću, to nije stvar Amera već Hrvatske Vlade da kaže koji su američki liječnici od povjerenja (čit. sufinancirani) glede hrv. državljana.

BTW, kad planiraš u SAD?


Ako kriza potraje... još ove godine. Evil or Very Mad Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.04.2010. 15:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dally je napisao/la: ›
eseker je napisao/la: ›
dally je napisao/la: ›
A kome mi da se javimo u Americi ?
J.. se amerima za nas.


E moj kumiću, to nije stvar Amera već Hrvatske Vlade da kaže koji su američki liječnici od povjerenja (čit. sufinancirani) glede hrv. državljana.

BTW, kad planiraš u SAD?


Ako kriza potraje... još ove godine. Evil or Very Mad Smile


GOOD LUCK!

_________________
šorom šajke a niz Dravu čeze osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
micek_trtkoooo
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.04.2010. 17:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

strasno je da od ovih stomatologa jos samo dr.zobundzija radi, ostali su u mirovini

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.04.2010. 21:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na listi su se svakako trebala naći i dva osječka imena iz ginekologije: dr.Milojković i dr.Lederer. Vrh su osječke medicine.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
posmatrač
Offline
Ukupno postova: 53
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2010. 16:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

..a sa liste bi neki trebali ispasti,jer samo bauljaju bolnicom lagano nacvrckani...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: