Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Evanđeoski fakultet: predstavljanje dviju knjiga Bože Mimice

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65943
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.04.2010. 9:29 
Naslov:  Evanđeoski fakultet: predstavljanje dviju knjiga Bože Mimice
27.04.2010. 19:00
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Izdavačka kuća V.B.Z. poziva na predstavljanje dviju knjiga Bože Mimice:
- Slavonija od antike do XX. stoljeća, i
- Slavonija u XX. stoljeću,
koje će se održati u utorak 27. travnja 2010. godine u 19 sati, na Evanđeoskom teološkom fakultetu, Cvjetkova 32, Osijek.

Sudjeluju:
prof. Bože Mimica, autor
prof. dr. Zvonimir Bojčić, ravnatelj Arheološkog muzeja u Osijeku
Ervin Jahić, urednik

Glazbena pratnja:
prof. Mario Simunović, umjetnik na gitari



Slavonija u 20. stoljeću
Povijest Slavonije iz pera uglednog numizmatičara


Odavno me nagovaraju moji slavonski prijatelji numizmatičari da napišem pristupačan povijesni pregled sjeveroistočne pokrajine Rebublike Hrvatske, koji bi im olakšao razumijevanje kolanja novca različite provenijencije tijekom stoljeća na ovim prostorima i sređivanje privatnih numizmatičkih zbirki. Svjestan težine i zapreka takve zadaće, jer sam po struci kulturolog a ne profesionalni povjesničar, dugo sam oklijevao premda me povijesna pozadina kovanja novca od rane mladosti veoma zanimala i privlačila. Tek kad sam stekao izvjesno spisateljsko iskustvo s nekoliko povijesnih pregleda o Dalmaciji i nekim drugim krajevima, odlučio sam prihvatiti tu tešku zadaću i napisati knjigu o prošlosti Slavonije od ilirskih vremena do osamostaljenja hrvatske države potkraj 20. stoljeća. Pri tome sam se služio brojnim starijim i novijim povijesnim pregledima, monografijama, studijama, raspravama, znanstvenim i stručnim člancima. Težište svojega rada usmjerio sam na proučavanje najnovijih dostignuća hrvatske historiografije, prvenstveno onih koji popunjavaju mnoge praznine naše nacionalne povijesti.

Bože Mimica


Slavonija od antike do 20. stoljeća
Povijest Slavonije iz pera uglednog numizmatičara


Odavno me nagovaraju moji slavonski prijatelji numizmatičari da napišem pristupačan povijesni pregled sjeveroistočne pokrajine Rebublike Hrvatske, koji bi im olakšao razumijevanje kolanja novca različite provenijencije tijekom stoljeća na ovim prostorima i sređivanje privatnih numizmatičkih zbirki. Svjestan težine i zapreka takve zadaće, jer sam po struci kulturolog a ne profesionalni povjesničar, dugo sam oklijevao premda me povijesna pozadina kovanja novca od rane mladosti veoma zanimala i privlačila. Tek kad sam stekao izvjesno spisateljsko iskustvo s nekoliko povijesnih pregleda o Dalmaciji i nekim drugim krajevima, odlučio sam prihvatiti tu tešku zadaću i napisati knjigu o prošlosti Slavonije od ilirskih vremena do osamostaljenja hrvatske države potkraj 20. stoljeća. Pri tome sam se služio brojnim starijim i novijim povijesnim pregledima, monografijama, studijama, raspravama, znanstvenim i stručnim člancima. Težište svojega rada usmjerio sam na proučavanje najnovijih dostignuća hrvatske historiografije, prvenstveno onih koji popunjavaju mnoge praznine naše nacionalne povijesti.

Bože Mimica

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: