Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kompresorska pumpa za gume

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.04.2010. 17:21 
Naslov:  Kompresorska pumpa za gume
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pošto je ovo rubrika i za hobby al ne postoji rubrika za hobby (molim moderatora da napravi thread za hobby), a ima poveznicu s autima slijedi pitanjce

Da li netko ima kompresorsku pumpu za kola jer me zanima par stvari. Naime kupio sam si airbrush za modelarstvo, gravitacijski, potpuno podesiv, 0.25mm s pomičnim "ustima", ništa profesionalno, poprilično povoljno i naravno bez kompresora jer je kompresor skup, a i ne treba mi, jer ga kao prvo nemam gdje stavit, kao drugo prevelika mi je investicija za nešto što ću koristit samo s vremena na vrijeme.



Naravno da sam proučavo airbrushing (makete, minijature, a ne brushing za aute, motore i sl.) i za ono što meni treba dovoljan mi je kompresor pritiska

1.3-3 bar što znači cca 20-50 psi i 0.5-1.5 CFM (cubic feet per minute), a to je ekvivalent cca 10L/min

klasični kompresori su puno jači, 8-10bar i do 200l/min što meni realno ne treba. oni i koštaju 600-3000kn pa i više.

E sad mene zanima da li netko ima onu običnu kompresorsku pumpu za automobilske gume. Kolko znam ona radi na elektromotor, pokreće je upaljač u autima (cca 12V) što znači da se može i preko ispravljača pokrenit. Ako ona pumpa auto gume mora imat pritisak do 3bara što je meni i više nego dovoljno.

E sad mene zanima jel taj pritisak konstantan i kolko je jak, jel to ko da piša starac s problemima s prostatom ili je to onako solidan airflow, da recimo može srušit praznu plastičnu bocu od 1.5 L s cca 5-15 cm ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.04.2010. 22:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
Pošto je ovo rubrika i za hobby al ne postoji rubrika za hobby (molim moderatora da napravi thread za hobby), a ima poveznicu s autima slijedi pitanjce

Da li netko ima kompresorsku pumpu za kola jer me zanima par stvari. Naime kupio sam si airbrush za modelarstvo, gravitacijski, potpuno podesiv, 0.25mm s pomičnim "ustima", ništa profesionalno, poprilično povoljno i naravno bez kompresora jer je kompresor skup, a i ne treba mi, jer ga kao prvo nemam gdje stavit, kao drugo prevelika mi je investicija za nešto što ću koristit samo s vremena na vrijeme.



Naravno da sam proučavo airbrushing (makete, minijature, a ne brushing za aute, motore i sl.) i za ono što meni treba dovoljan mi je kompresor pritiska

1.3-3 bar što znači cca 20-50 psi i 0.5-1.5 CFM (cubic feet per minute), a to je ekvivalent cca 10L/min

klasični kompresori su puno jači, 8-10bar i do 200l/min što meni realno ne treba. oni i koštaju 600-3000kn pa i više.

E sad mene zanima da li netko ima onu običnu kompresorsku pumpu za automobilske gume. Kolko znam ona radi na elektromotor, pokreće je upaljač u autima (cca 12V) što znači da se može i preko ispravljača pokrenit. Ako ona pumpa auto gume mora imat pritisak do 3bara što je meni i više nego dovoljno.

E sad mene zanima jel taj pritisak konstantan i kolko je jak, jel to ko da piša starac s problemima s prostatom ili je to onako solidan airflow, da recimo može srušit praznu plastičnu bocu od 1.5 L s cca 5-15 cm ?

Zaboravi ono sranje što se napaja sa 12V iz automobila jer to ne valja ništa. Pokušaj potražiti neki kompresorčić sa rezervarom od 25 - 50 litara. (Pevec,Baumax, ili možda Slavonska Burza)

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.04.2010. 22:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Baš to što Simo kaže, te autopumpe će ti samo razjebat koncepciju.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.04.2010. 23:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

takvi kompresori dođu 500< kn a nedam tolko para za nešto što ću možda koristit 1x mjesečno. za ovo pitam jer sam vidio na svoje oči da to "smeće" udara 2.2 bara na corsu bez problema i napumpa joj gumu za par minuta, je to corsa al brate i ona ima 1t. pa jebote ak može pumpat corsu valjd može i špricat 25ml na jebenom gravitacijskom airbrushu. jel ima to netko pa da ja dođem kod njega i uz pivo mu pofarbam recimo jedan papir a4 formata Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.04.2010. 10:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
takvi kompresori dođu 500&lt; kn a nedam tolko para za nešto što ću možda koristit 1x mjesečno. za ovo pitam jer sam vidio na svoje oči da to "smeće" udara 2.2 bara na corsu bez problema i napumpa joj gumu za par minuta, je to corsa al brate i ona ima 1t. pa jebote ak može pumpat corsu valjd može i špricat 25ml na jebenom gravitacijskom airbrushu. jel ima to netko pa da ja dođem kod njega i uz pivo mu pofarbam recimo jedan papir a4 formata Very Happy

Ja ti posudim ono malo govno koje radi na 12 V pa probaj odgovara li ti, i možeš li sa njim raditi. Ako ne možeš, predlažem kupovinu nekog polovnog kompresorčića iz Slavonske Burze. Šaljem ti kontakt na PP.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.04.2010. 22:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dumajući i kontajući principe rada skonto sam i ovih dana ću si napravit kompresor Smile mali ali pali Very Happy

dijelovi: pumpa za auto (cca 50kn), ispravljač 220-12V s utikačem za upaljač auta (cc35kn), prazna konzerva od revell spreja sa komprimiranim zrakom 750ml (cca 90kn)

postupak: probit konzervu na silu, spojit crijevo iz pumpe i zabrtvit(zračnica od automobilske gume i locktite), pumpu uštekat u struju preko ispravljača, spojit airbrush na original revellov vod zraka i voila Very Happy

ako uspije postam slike Very Happy ljudi pišu po netu da radi, ak ljudi pišu ima da radi Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.04.2010. 23:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
dumajući i kontajući principe rada skonto sam i ovih dana ću si napravit kompresor Smile mali ali pali Very Happy

dijelovi: pumpa za auto (cca 50kn), ispravljač 220-12V s utikačem za upaljač auta (cc35kn), prazna konzerva od revell spreja sa komprimiranim zrakom 750ml (cca 90kn)

postupak: probit konzervu na silu, spojit crijevo iz pumpe i zabrtvit(zračnica od automobilske gume i locktite), pumpu uštekat u struju preko ispravljača, spojit airbrush na original revellov vod zraka i voila Very Happy

ako uspije postam slike Very Happy ljudi pišu po netu da radi, ak ljudi pišu ima da radi Very Happy


Za ono što ti trebaš kompresor, bolja solucija od ove zadnje koju si ti naveo, ti je da skineš motor sa kompresorom sa nekog starog zamrzivača iz kojeg je iscurio plin pa ga je vlasnik zbog toga odbacio. Uz minimum preinaka imat ćeš kompresor kakav trabaš

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.04.2010. 5:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislio sam i to, al uz taj motor od friza mi treba i boca (il od vatrogasnog aparata il nešt slično), treba mi manometar, dizne i još malo čudo stvari da bi na kraju dobio stvarno odličan kompresor velik ko fićo koji se glasa ko krdo ljutih slonova, a živim u stanu i stvarno ga nemam gdje držat. ovog malog ak mi bude preglasan mogu omotat spužvom il stiroporom i stavit u kućište od kompa il nešt slično, a zbog konstrukcije ionak će se morat gasit svakih 10ak minuta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.04.2010. 21:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
mislio sam i to, al uz taj motor od friza mi treba i boca (il od vatrogasnog aparata il nešt slično), treba mi manometar, dizne i još malo čudo stvari da bi na kraju dobio stvarno odličan kompresor velik ko fićo koji se glasa ko krdo ljutih slonova, a živim u stanu i stvarno ga nemam gdje držat. ovog malog ak mi bude preglasan mogu omotat spužvom il stiroporom i stavit u kućište od kompa il nešt slično, a zbog konstrukcije ionak će se morat gasit svakih 10ak minuta.

OK , čujemo se kad ti stigne ono.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: