Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ugostitelji se međusobno prijavljuju zbog pušenja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
svarog
Offline
Avatar

Ukupno postova: 17
Lokacija: Slavonija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2010. 22:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da bi se nešto smatralo terasom, i da bi bilo dozvoljeno pušenje na istoj, mora biti otvoreno s najmanje 3 strane... a to dotične mislim da nisu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2010. 23:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
Kako ti znaš da se terasa pressa ne uklapa u zakonske okvire?
nije vrag da si proučavao točku po točku zakona kako bi eventualno mogao prijaviti nekog zbog kršenja?
Uostalom, zašto ti smetaju mjesta di se puši a te prostorije su fizički odvojene od ostatka lokala poput trice?
ti imaš neki problem s pušačima,to sam skužio po tvojim postovima..ti bivša bila pušač?

još nisam točku po točku, ali bih baš mogao! i da, imam problem s pušačima. dosad su pušili kako i gdje su htjeli, vrijeme je da i ja malo uživam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Prometnik
Offline
Ukupno postova: 20
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.04.2010. 7:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da bi terasa bila terasa mora biti minimalno otvorena 50 %, a to nisu terase niti pressa niti trice niti još nekih lokala u gradu. Osim ovih posebno me smeta restoran karaka koji isto prodaje muda pod bubrege za svoju terasu, a u niti jednom restoranu se ne smije pušti uopće. Cijena ventilacije za terase je u prosjeku 1000kn po kvadratu lokala i to je tako 100% jer znam primjere nekoliko lokala koji su postavljali ventilaciju-znam što su mi rekli vlasnici koliko su platili postavljanje, a znam i vlasnika firme koji postavlja ventilaciju i koji mi je točno rekao koliko što košta. Nije ventilacija samo ventilator, nego u to ulazi i postavljanje, sav materijal i sl. Osobno sam ne pušać i zadovoljan sam donešenim zakonom iako mi nije smetalo ni kako je bilo prije. Stvar je principa i potpuno podržavam incijativu ove udruge jer zakon za sve mora biti isti ako je već pravna država i demokracija. Neki gradski kvazi mafijaši (čitaj jebivjetri) misle da su bogom dani i da zakon za njih ne vrijedi-baš me zanima kako će to biti riješeno sve skupa!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.04.2010. 8:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
maniche je napisao/la: ›
Kako ti znaš da se terasa pressa ne uklapa u zakonske okvire?
nije vrag da si proučavao točku po točku zakona kako bi eventualno mogao prijaviti nekog zbog kršenja?
Uostalom, zašto ti smetaju mjesta di se puši a te prostorije su fizički odvojene od ostatka lokala poput trice?
ti imaš neki problem s pušačima,to sam skužio po tvojim postovima..ti bivša bila pušač?

još nisam točku po točku, ali bih baš mogao! i da, imam problem s pušačima. dosad su pušili kako i gdje su htjeli, vrijeme je da i ja malo uživam.


Nije ovo stvar tvog uzivanja jer je rijec o par lokala u gradu..to je tvoja frustracija necime..pocni se bavit sportom,opusti se.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.04.2010. 8:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
podržavam prijavljivanje kršenja zakona,


Podržavam i ja. Samo je malo degutantno da taj gospodin Dernaj prijavljuje konkurenciju krijući se iza nekakve udruge, i da pritom tvrdi da je uložio u ventilaciju 100.000 kn.

No, ako je već tako, jedva čekam reakciju naše slavne inspekcije, u ovom slučaju Sanitarne. Ne bi lo posljedica ovog prijavljivanja trebala biti zatvaranje gotovo svih kafića u centru grada? Nestrpljivo očekujem rasplet.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.04.2010. 10:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nista od toga felt,jer svaki od navedenih lokala ima dozvolu za pusenje koja je izdana nakon obilaska inspekcije.

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
svarog
Offline
Avatar

Ukupno postova: 17
Lokacija: Slavonija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2010. 14:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iz pouzdanih izvora znam DA NITI JEDAN LOKAL U GRADU OSIJEKU NEMA JOŠ DOZVOLU ZA PUŠENJE...
Tek toliko, nek je svima na znanje....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.04.2010. 9:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svarog je napisao/la (Pogledaj post): › Iz pouzdanih izvora znam DA NITI JEDAN LOKAL U GRADU OSIJEKU NEMA JOŠ DOZVOLU ZA PUŠENJE...
Tek toliko, nek je svima na znanje....

Pa šta onda radi fckn' inspekcija??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
svarog
Offline
Avatar

Ukupno postova: 17
Lokacija: Slavonija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.04.2010. 10:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa očito "podobnima" dozvoljava isto dok druge zahebava, i onda se ljudi čudi reakciji čovjeka...
Podržavam i čestitam na hrabrosti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.04.2010. 11:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Danas se eto udruge zaista svačime bave. Nije li ova udruga organizator koncerata? Eto, u slobodno vrijeme malo šalje prijave inspekcijama. Odnosno, u ovom slučaju, da napakosti konkurenciji.
Pa gledao sam baš u Press kad sam prolazio tom rutom, nije mi bilo jasno taj njihvoh dio "TERASA" koja je spojena sa lokalom, odnosno možemo reči dio
lokala koji je samo prema van ograđen staklom, a ne
nekim zidom, u najmanju ruku mi djeluje sumnjivo.

No nije moje da ja prozivam i sl. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vlale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 392
Lokacija: os
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.04.2010. 12:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
maniche je napisao/la: ›
Kako ti znaš da se terasa pressa ne uklapa u zakonske okvire?
nije vrag da si proučavao točku po točku zakona kako bi eventualno mogao prijaviti nekog zbog kršenja?
Uostalom, zašto ti smetaju mjesta di se puši a te prostorije su fizički odvojene od ostatka lokala poput trice?
ti imaš neki problem s pušačima,to sam skužio po tvojim postovima..ti bivša bila pušač?

još nisam točku po točku, ali bih baš mogao! i da, imam problem s pušačima. dosad su pušili kako i gdje su htjeli, vrijeme je da i ja malo uživam.


Nije ovo stvar tvog uzivanja jer je rijec o par lokala u gradu..to je tvoja frustracija necime..pocni se bavit sportom,opusti se.


baš mi ovo nije nikako jasno...nepušači su dobili stotinjak kafića u gradu u kojima se ne puši i sad im smetaju još tih pet i pol kafića u kojima je dozvoljeno pušenje...ne kužim nikako

_________________
I've got plenty of common sense!
I just choose to ignore it.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.04.2010. 13:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svarog je napisao/la (Pogledaj post): › Iz pouzdanih izvora znam DA NITI JEDAN LOKAL U GRADU OSIJEKU NEMA JOŠ DOZVOLU ZA PUŠENJE...
Tek toliko, nek je svima na znanje....


Možda još od prošle zabrane neki imaju dozvolu, tj tad su zadovoljili uvjete..
ne znam, ali mi je čudno da netko bez dozvole u središtu grada dozvoljava pušenje kad se zna da 20-tak inspektora svakodnevno obilazi lokale..oni bi dobili po džepu odavno.
da su išli pod mus, sigurno bi sad zabranili, nakon što su medijski eksponirani.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.04.2010. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vlale je napisao/la (Pogledaj post): ›
baš mi ovo nije nikako jasno...nepušači su dobili stotinjak kafića u gradu u kojima se ne puši i sad im smetaju još tih pet i pol kafića u kojima je dozvoljeno pušenje...ne kužim nikako


ni ja ne kuzim ... sve citam i cudim se.

ovaj zakon smatram represivnim i podrzavam sve ugostitelje u gradjanskom neposluhu i pokusaju da na bilo koji nacin izigraju taj zakon.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.04.2010. 16:21 
Naslov:  Re: Ugostitelji se međusobno prijavljuju zbog pušenja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jel netko prošao, zapravo - uspio proći kraj Pressa, onim malim puteljkom koji su nam ostavili? Nataknem na šupljikavo erektilno tkivo i onog tko je stolice tamo postavio i onog tko mu je dozvolu izdao, ako ima takvog. Evil or Very Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: