Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Promet u kafićima ovaj vikend 50 posto slabiji

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2010. 11:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la: ›
auuuuu,srce mi se cijepa zbog ugostitelja...
I onog mladića koji je otišao kući nakon sat vremena jer nikog nema.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SmokeY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 371
Lokacija: Mece
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2010. 11:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: ›
Ako je tako, onda je pušačima bitnija cigareta nego izlazak u omiljeni kafić. Jadno. Dok sam još imao omiljeni kafić, ne bi me zabranja pušenja spriječila da tamo dolazim (u hipotetskoj situaciji u kojoj sam pušač).


Ja mislim da sam prije propusio nego sto sam nasao omiljeni kafic, cigarete idu sa mnom di ja idem a omiljeni kafic uvijek stoji na istom mjestu. To sto sad ne mogu svoje omiljene cigarete koristiti u svom omiljenom kaficu, baru, birtiji or whatever ipak predstavlja problem mojoj navici provoda. Sto je je zakon kaze da je ilegalno koristiti nesto sto se legalno moze kupiti. Koliko puta cujete da cigareta ide uz kavu ili uz cugu a da ne kazem uz dobru tekmu u nekom baru.

Govorim kao pusac naravno... da ne uvrijedim ostale.

_________________
People that scan away messages for entertainment are pathetic. Let me know if you find any good ones.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.04.2010. 12:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la (Pogledaj post): › Kako nisu bitni, tvrdi se da je promet manji jer pušači ne smiju pušiti u kafićima pa ne dolaze.


Pusti ti šta oni kažu, mene zanima di je ovih 70% nepušača sad kad ih pušači više ne truju dimom?

a svi koji licemjerno vičete da vam se srce para zbog ugostitelja..djeco,to je jedna od rijetko uspješnih gospodarskih grana u osijeku i slavoniji od koje žive stotine obitelji.
zato STFU.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.04.2010. 12:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›

a svi koji licemjerno vičete da vam se srce para zbog ugostitelja..djeco,to je jedna od rijetko uspješnih gospodarskih grana u osijeku i slavoniji od koje žive stotine obitelji.
zato STFU.


de ne seri "djete drago" kad već tako kenjaš,moš mislit uspješne gospodarske grane...
gospodarske grane su: sve vrste industrija,znači poljoprivredna,tekstilna,prehrambena,građevina itd... a ne nekakve drkave birtije

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
svinjor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 35
Lokacija: VBK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2010. 12:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): ›
Pusti ti šta oni kažu, mene zanima di je ovih 70% nepušača sad kad ih pušači više ne truju dimom?

a svi koji licemjerno vičete da vam se srce para zbog ugostitelja..djeco,to je jedna od rijetko uspješnih gospodarskih grana u osijeku i slavoniji od koje žive stotine obitelji.
zato STFU.


Možda bi mi i bilo žao ugostitelja da većina nisu šljam.
Ali pošto jesu boli me kita.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.04.2010. 13:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la (Pogledaj post): ›
maniche je napisao/la: ›

a svi koji licemjerno vičete da vam se srce para zbog ugostitelja..djeco,to je jedna od rijetko uspješnih gospodarskih grana u osijeku i slavoniji od koje žive stotine obitelji.
zato STFU.


de ne seri "djete drago" kad već tako kenjaš,moš mislit uspješne gospodarske grane...
gospodarske grane su: sve vrste industrija,znači poljoprivredna,tekstilna,prehrambena,građevina itd... a ne nekakve drkave birtije


te drkave birtije spadaju pod turizam i ugostiteljstvo.
Učit ćeš to u srednjoj školi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
SmokeY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 371
Lokacija: Mece
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2010. 14:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
justice je napisao/la (Pogledaj post): ›
maniche je napisao/la: ›

a svi koji licemjerno vičete da vam se srce para zbog ugostitelja..djeco,to je jedna od rijetko uspješnih gospodarskih grana u osijeku i slavoniji od koje žive stotine obitelji.
zato STFU.


de ne seri "djete drago" kad već tako kenjaš,moš mislit uspješne gospodarske grane...
gospodarske grane su: sve vrste industrija,znači poljoprivredna,tekstilna,prehrambena,građevina itd... a ne nekakve drkave birtije


te drkave birtije spadaju pod turizam i ugostiteljstvo.
Učit ćeš to u srednjoj školi.


Bas me zanima kako bi grad izgledao da nam nijedna birtija ne radi a ta slika ce se polako nazirati do 2011.

_________________
People that scan away messages for entertainment are pathetic. Let me know if you find any good ones.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2010. 15:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne želim nikome zlo, i suosjećam s onima koji će, eto, ostati bez posla zbog manjeg prometa prouzrokovanog zabranom pušenja.

Ali, s druge strane, mislim da bi nam dobro došlo da umjesto sjedenja po birtijama razmišljamo kako unaprijediti društvo u svakom smislu, od gospodarstva, zdravlja, moralnih vrijednosti i ostalog. I da radimo u tom cilju, ne samo da razmišljamo.

Jednom sam već napisao, ali ću ponoviti: na mnogim ruševnim fasadama starih osječkih zgrada daju se pročitati, s manje ili više napora, nazivi nekadašnjih obrta, trgovina, uslužnih djelatnosti. U mnogima od njih su danas kafići. Ne treba puno da "uberemo" koji je jedan od razloga našeg propadanja. Od poduzetničkog, obrtničkog, radnog mentaliteta srozali smo se na birtijaški.

S tim u vezi, bude mi čak i žao vremena koji svi skupa trošimo na ovu temu o zabrani pušenja. Daj Bože da se svi toliko uspjenimo kad se radi o stvarima koje su od najvećeg, egzistencijalnog značaja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.04.2010. 16:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: ›
Ali, s druge strane, mislim da bi nam dobro došlo da umjesto sjedenja po birtijama razmišljamo kako unaprijediti društvo u svakom smislu, od gospodarstva, zdravlja, moralnih vrijednosti i ostalog. I da radimo u tom cilju, ne samo da razmišljamo.


Moram proturiječiti ovome!
Malo koji dobar think-tank nije se okupio u birtiji.
I to samo zato što je pušenje marihuane i hašiša kažnjivo. Wink

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2010. 18:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imaš neki primjer za takav think-tank?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.04.2010. 18:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Parole o padu prometa od 50% ne čine se uvjerljivima. To su parole ugostitelja, a njima ionako ne valja vjerovati. Ti isti tvrde i da su im svi konobari prijavljeni, i da ne prekoračavaju radno vrijeme, i da su lokale dobro izolirali od buke pa nikom ne smetaju, i da su im sanitarni uvjeti uvijek na nivou, i da prijavljuju sav promet, a evo u zadnje vrijeme i da su jako važna gospodarska grana države i grada.

Srećom, svaki se pojedinac može prošetati gradom preko dana i navečer, i uvjeriti se da se broj gostiju nije smanjio za 50%. A i da je, to ništa ne znači - ako je gubitak ponešto birtijetina i pokojeg radnog mjesta konobara cijena koju moramo platiti da bi zabranili trovanje ljudi katranom i nikotinom, rado ćemo tu cijenu platiti.

Naime, u Osijeku, a i u drugim dijelovima Hrvatske, toliko je birtijetina, da se čovjek pita kako su uopće i dosad poslovali. Stranci se čudom čude kad to gledaju. Možda će zatvaranje pokoje birtije ponukati mlade "poduzetnike" da razmisle o pokojem "poslovnom poduhvatu" drugačije vrste.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.04.2010. 18:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: ›
Imaš neki primjer za takav think-tank?


Dao bih ti napamet barem 5 primjera uspješnih ideja, dogovora i poslova smišljenih i dogovorenih u birtiji. Ali ne smijem. Smile

Jedna povijesna: "Hitlerov puč", 1923. krenuo je iz pivnice.

Indžoj!
http://dozvoljenopusenje.wordpress.com/

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.04.2010. 19:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › Parole o padu prometa od 50% ne čine se uvjerljivima. To su parole ugostitelja, a njima ionako ne valja vjerovati. Ti isti tvrde i da su im svi konobari prijavljeni, i da ne prekoračavaju radno vrijeme, i da su lokale dobro izolirali od buke pa nikom ne smetaju, i da su im sanitarni uvjeti uvijek na nivou, i da prijavljuju sav promet, a evo u zadnje vrijeme i da su jako važna gospodarska grana države i grada.


vrlo hrabra tvrdnja kako 'svi lazu'

Citat: ›

Naime, u Osijeku, a i u drugim dijelovima Hrvatske, toliko je birtijetina, da se čovjek pita kako su uopće i dosad poslovali. Stranci se čudom čude kad to gledaju. Možda će zatvaranje pokoje birtije ponukati mlade "poduzetnike" da razmisle o pokojem "poslovnom poduhvatu" drugačije vrste.


da, pogotovo se cude skandinavci, islandjani ... ali talijani se uopce ne cude.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.04.2010. 19:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
justice je napisao/la (Pogledaj post): ›
maniche je napisao/la: ›

a svi koji licemjerno vičete da vam se srce para zbog ugostitelja..djeco,to je jedna od rijetko uspješnih gospodarskih grana u osijeku i slavoniji od koje žive stotine obitelji.
zato STFU.


de ne seri "djete drago" kad već tako kenjaš,moš mislit uspješne gospodarske grane...
gospodarske grane su: sve vrste industrija,znači poljoprivredna,tekstilna,prehrambena,građevina itd... a ne nekakve drkave birtije


te drkave birtije spadaju pod turizam i ugostiteljstvo.
Učit ćeš to u srednjoj školi.


He he,na ovo se mogu samo nasmijati...
je u pravu si,po definiciji je tako,ali jake nam gospodarske grane usred ravne Slavonije.
a kužim da će nam država totalno otići u kolaps jer se gase tako perspektivni dijelovi njenog gospodarstva...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2010. 20:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako su birtije toliko profitabilne počnite se ljudi time baviti. Ovako samo serete gluposti a pojma nemate. Što se tiče zabrane pušenja to je čista diskriminacija. Kao što je netko ovdje napomenio ako je legalno za kupiti, zašto je ilegalno konzumirati u određenim prostorima. 90% gostiju su pušači i to su činjenice.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: