Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Promet u kafićima ovaj vikend 50 posto slabiji

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2010. 19:40 
Naslov:  Promet u kafićima ovaj vikend 50 posto slabiji
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Katastrofa - to je riječ kojom su, gotovo bez iznimke, osječki ugostitelji ocrtali prvi vikend nove zabrane pušenja, obilježen kišom i hladnim vremenom.

- O realnim pokazateljima efekata zabrane pušenje moći ćemo govoriti za otprilike mjesec dana, no bude li kao ovaj vikend, osuđeni smo na propast. Subota je bila katastrofa: Bilo je hladno, gosti se nisu zadržavali na terasama, zbog čega nam je promet bio za 50 posto manji nego vikend prije kada je bilo sunčano i nije bilo zabrane pušenja, kaže vlasnik kafića iz Tvrđe.

- Bio sam u subotu vani u Tvrđi, napravio 'krug' i otišao kući nakon samo sat vremena - nije bilo gotovo nikoga, kaže jedan mladić. Svi ugostitelji s kojima smo razgovarali spominju 30 do 50 posto slabiji promet ovog, prvog “nepušačkog” vikenda. Proklinju vrijeme, a ni za resornog ministra nemaju lijepih riječi.

- Bit će problema, ljudi će biti sve nervozniji. Uz toliko nezaposlenih, uništavaju nas koji plaćamo sve što država traži. Ogorčen sam i razočaran. Da mi sad netko besplatno ponudi najbolji lokal u gradu, rekao bih mu “ne hvala”, a kamoli da sam nešto ulažem, kaže ugostitelj. Drugim riječima, uz najave potpune zabrane 2012. godine, tek će se rijetki odlučiti za skupe prilagodbe.

- Uložim li u ventilaciju, nikad mi se to neće vratiti. Uložio sam silne novce u grijanje i montažu ograđene terase, što mi to sad vrijedi kad barem pola moram skinuti, dodaje drugi.

Tekst: M.Mihaljević/Glas-Slavonije.hr

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Inertia
Offline
Ukupno postova: 236
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2010. 20:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam bio vani u subotu. Tufna i Bastion su bili puni kao i inače. Ne vidim gdje su problemi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.04.2010. 21:16 
Naslov:  Re: Promet u kafićima ovaj vikend 50 posto slabiji
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je napisao/la (Pogledaj post): ›

[i]- Bit će problema, ljudi će biti sve nervozniji. Uz toliko nezaposlenih, uništavaju nas koji plaćamo sve što država traži.


naravno ... bit ce jos nezaposlenih ... ali ce zato pucati od zdravlja

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2010. 21:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako je tako, onda je pušačima bitnija cigareta nego izlazak u omiljeni kafić. Jadno. Dok sam još imao omiljeni kafić, ne bi me zabranja pušenja spriječila da tamo dolazim (u hipotetskoj situaciji u kojoj sam pušač).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.04.2010. 21:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

joj zen, nisu tu bitni pušači, nas je oko 30%..
di su sad nepušači?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2010. 22:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako nisu bitni, tvrdi se da je promet manji jer pušači ne smiju pušiti u kafićima pa ne dolaze.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2010. 22:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

90 % gostiju su pušači. Provjerene informacije...

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2010. 22:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cane, uvjeren sam da će oni kafići koji znaju privući gosta programom, akcijama i sl. nastaviti raditi unatoč zabrani pušenja. Kao što sam rekao, zbilja je jadno ne dolaziti u kafić i ne nalaziti se s društvom zbog toga što se ne može zapaliti.

Hebemu, Kinezi su se prije kojih stotinjak godina uspjeli izboriti protiv pušenja opijuma, Albanci i Turci zabranili pušenje, pa ako su oni mogli, možemo i mi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ganglion
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.04.2010. 22:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od onog što zalapju kad friziraju promet mogli bi svi ugraditi ventilaciju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
question
Offline
Ukupno postova: 37
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.04.2010. 0:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da si vlasnici birtija u osijeku ne mogu priustiti ugradivanje ventilacije koja im za dvije godine ništa neće vrijediti.
osobno sam za ukidanje pušenja pred institucijama i da se birtije opredjele jesu li za pušače ili nepušače, bez da za pušače moraju ugrađivati posebni ventilacijski sustav jer će nepušač svojom voljom doći u taj prostor.
ili da se u birtijama fizički odvoje prostori za pušače i nepušače.
debilno je u ovo vrijeme zabranjivati pušenje, ionako je već previše hrvata nezaposleno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2010. 1:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

question je napisao/la: ›
mislim da si vlasnici birtija u osijeku ne mogu priustiti ugradivanje ventilacije koja im za dvije godine ništa neće vrijediti.
osobno sam za ukidanje pušenja pred institucijama i da se birtije opredjele jesu li za pušače ili nepušače, bez da za pušače moraju ugrađivati posebni ventilacijski sustav jer će nepušač svojom voljom doći u taj prostor.
ili da se u birtijama fizički odvoje prostori za pušače i nepušače.
debilno je u ovo vrijeme zabranjivati pušenje, ionako je već previše hrvata nezaposleno.

Pa normalno da treba dati da se opredijele. Jer ni u EU ne vlada potpuna zabran u svim državama.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anton04
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.04.2010. 8:52 
Naslov:  Re: Promet u kafićima ovaj vikend 50 posto slabiji
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"- Uložim li u ventilaciju, nikad mi se to neće vratiti. Uložio sam silne novce u grijanje i montažu ograđene terase, što mi to sad vrijedi kad barem pola moram skinuti, dodaje drugi. "


Hmmm, ovo nije sasvim tocno.
Ugradili smo po hr vec hrpetinu toga i cijena ventilacije je otprilike kao cijena kafe aparata za kafic.
Kod nas u drzavi uvijek netko oce nesto mukte, i cim treba uloziti novce u nesto dize se galama i uvelicavaju stvari, mazu se oci i pokusava stvoriti nekakav pritisak.

Pa vani je sasvim normalno da postoji ventilacija. U vecini nasih kafica nema je gotovo uopce, cak ni onaj ventilator sto izvlaci zrak van. Ok svatko ima pravo pusiti, ali isto tako nema pravo trovati druge oko sebe pa prema tome ventilacija je ipak nekakav minimum. A to da ne zarade dovoljno nek okace macku o rep. Da ne zaradjuju vec bi odavno pozatvarali kafice, ali ne radije se mora zaradjivati toliko da se moze voziti novi bmw i slicno.

cca 20 000 kuna kompletna ventilacija i caos ... sta to nece moci dugorocno vratiti. Nek ne lupeta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2010. 10:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la (Pogledaj post): › 90 % gostiju su pušači. Provjerene informacije...

Yeah right Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.04.2010. 10:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

auuuuu,srce mi se cijepa zbog ugostitelja...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.04.2010. 10:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Wtf?! Ulaganje u ventilaciju mu se nikad nece vratiti?! Rata za X6 otisla gore,a glupi bi gosti ventilaciju?
Uz kavu od min. 7 kn svaka ce se ventilacija isplatiti,kad tad... Problem je u mentalitetu,vecina vlasnika kafica ocekuje da im se ulaganje u infrastrukturu isplati za mjesec dana. Pa im zato i je takva infrastruktura.
Stvarno je istinita ona o kuknjavi seljaka i birtijasha...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: