Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Taxi rat u Osijeku: 'Stari' taksisti snizili cijenu s 25 na 12 kuna

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
bocic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 104
Lokacija: Centar
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2010. 19:03 
Naslov:  Re: Taxi rat u Osijeku: 'Stari' taksisti snizili cijenu s 25 na 12 kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Offline
Avatar

Ukupno postova: 22
Lokacija: Osijek,Josipovac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2010. 19:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

stari taxisti mogu pričati šta god hoće trenutno dišu na slamku i pitanje je dana kada će propasti platio bi i 30 kn cammeu za 5 km da se vozim u poštenom autu i da imam korektnu i pristojnu uslugu, a u one kante od auta starih osječkih taxista nebi sjeo ni da su besplatni

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bocic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 104
Lokacija: Centar
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2010. 19:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[email protected] je napisao/la (Pogledaj post): › stari taxisti mogu pričati šta god hoće trenutno dišu na slamku i pitanje je dana kada će propasti platio bi i 30 kn cammeu za 5 km da se vozim u poštenom autu i da imam korektnu i pristojnu uslugu, a u one kante od auta starih osječkih taxista nebi sjeo ni da su besplatni


Ali, upravo je fascinantan njihov izračun da im je za kilometar vožnje sa zaradom od 20 posto 'realna cijena' 7,58 kuna. Apsolutno nevjerojatno... Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2010. 19:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel ima netko video? bilo je i na dnevniku na rtl televiziji, ali jos nisam uspio nista naci na njihovoj stranici... predobar mi je dio bio kada se gosp. Vodopić ispričao osječanima zbog visokih cijena...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2010. 20:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"...Idućeg tjedna ugovorit ćemo i prijevoz djece od roditelja do baka i djedova ..."
koja ideja!svaka čast.uskoro će djecu dočekivati pred školom i radit ostale roditeljske obaveze....Smile

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2010. 21:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la: ›
"...Idućeg tjedna ugovorit ćemo i prijevoz djece od roditelja do baka i djedova ..."
koja ideja!svaka čast.uskoro će djecu dočekivati pred školom i radit ostale roditeljske obaveze....Smile


bejbisiting kompanija Very Happy

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2010. 21:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo male računice ( realne ):

jedna smjena - 200 kn ( cca 15-ak vožnji [ ne računam vožnje duže od 5 km ]) x 3 smjene = 600 kn

600 kn x 12 vozila = 7,200 kn ( dnevno )

Jel isplativo?

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.04.2010. 9:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

---


Zadnja promjena: PEGY; 25.01.2013. 4:08; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.04.2010. 12:33 
Naslov:  Re: Taxi rat u Osijeku: 'Stari' taksisti snizili cijenu s 25 na 12 kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bocic je napisao/la (Pogledaj post): ›
http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews[tt_news]=69859&cHash=a432ea3344
taksista.html

Jao, a najbolje mi je kad je Cammeovac na početku videa rekao: "Mi smo školovani taxisti, za razliku od neškolovanih." osijek031.com smile Svaka čast kako se lik sjetio... Laughing

Pogledajte na HRT-ovoj stranici na onom videu na 00:15. Laughing

Btw, a ono što su stari taxisti izjavili da kao Cammeovci vuku ljude za rukav...ako su spali na to i zalijetati se ljudima u auto, odvratni su!!

Ne znaju prihvatiti poraz i igraju preprljavno! Ja sam kolegu forumaša ... vidjela neki dan kod bolnice i nije nikoga vukao za rukav, već samo govorio: "Taxi, izvolite.", što je po meni ok. Nije nikoga napadao k'o babe na tržnici, već samo daje ljudima do znanja da se sada bez problema mogu voziti k'o ljudi, po prihvatljivim cijenama. Smile
... je napisao/la (Pogledaj post): › jel ima netko video? bilo je i na dnevniku na rtl televiziji, ali jos nisam uspio nista naci na njihovoj stranici... predobar mi je dio bio kada se gosp. Vodopić ispričao osječanima zbog visokih cijena...

Video možeš pogledati na onom linku s početka mog posta. Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.04.2010. 13:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A ovaj brada je legenda..
pazi ti on se ispričava građanima osijeka zato što nisu imali primjerenu taxi uslugu.
osijek031.com smile

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.04.2010. 13:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
A ovaj brada je legenda..
pazi ti on se ispričava građanima osijeka zato što nisu imali primjerenu taxi uslugu.
osijek031.com smile

I što je rečeno u videoprilogu...nije zbog toga što njega jadnog peče savjest, već jer se boji propasti...a ionako je to samo pročitao... Laughing

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.04.2010. 14:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
A ovaj brada je legenda..
pazi ti on se ispričava građanima osijeka zato što nisu imali primjerenu taxi uslugu.
osijek031.com smile

Ovaj debakl od presice bio je zadnja lopata zemlje na humki ispod koje su se stari taxisti pokopali... Zamisli: isprika sugrađanima što su ih tolike godine nesmetano pelješili?! Otkud im ta ideja?! Bolje bi bilo da su šutili nego bilo što rekli. Konkurencija ih je pomela, nepripremljene i naviknute na monopol. Zašto bi oni bili iznimka u nemilosrdnoj tržišnoj utakmici?! Ne znam što je mislio ovime postići?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MUGDIM
Offline
Ukupno postova: 56
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.04.2010. 15:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A nitko nije vidio prije tjedan dva prilog na Osjeckoj televiziji , kada se gospodin Vodopić rasplakao ? Kada je zamolio sve građane koji se voze od 91. starim taksijem da nastave i dalje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.04.2010. 15:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Taj sto predstavlja stare takstiste, Vodopic, mogao je i ne ispricati se. Mogao je i ispricati se uz ostavljanje starih cijena. Mogao je dubiti na glavi i glumiti slona, ali eto... covjek se ispricao i ucinio jos jednu stvar - snizio cijenu taxi prijevoza na 12 kuna... potez koji treba pozdraviti... doduse, ono iznosenje prica o (ne)isplativosti mu i nije trebalo, time se samo pokopao...

Kako bilo, treba podrzati i njega i Cammeo i eventualne druge taxi prijevoznike, jer jedino to jamci konkurenciju na cestama... a svi znamo kako taxi prijevoz izgleda kad nema konkurencije...

Vozite se s onim prijevoznikom koji vam je u odredjenom trenutku povoljniji, u kapitalizmu nema mjesta emocijama... sumnjam da u subotu stari taxisti nece imati posla, kad se Cammeova dispecerska sluzba nece moci ni javiti od zagusenja... za svaki slucaj, spremite u mob brojeve i "starih" taksista...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.04.2010. 17:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mungose nije se trebao ispričati jer su oni stalno vikali kako je njihova cijena realna, kako ispod nje ne mogu.
to su pričali i u toj reportaži OSTV-a koju sam gledao.
Pričali su kako je ta cijena među nižima u europi, kako oni plačaju aute na lizing, nabrojali su 20 troškova i branili svoju cijenu kao debeli amer svoj big mac.
Sad, 7 dana nakon toga on se na pressici ide ispričavati građanima osijeka zbog dugogodišnje pljačke.

Potez očajnika, potez idiota.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: