Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vlaga i spori Internet u zgradi ETF-a, problem će biti riješen do 11. svibnja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.04.2010. 7:00 
Naslov:  Vlaga i spori Internet u zgradi ETF-a, problem će biti riješen do 11. svibnja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako je uprava Elektrotehničkog fakulteta u Osijeku objavila kako su završeni radovi na drugoj zgradi fakulteta u sklopu sveučilišnog campusa, dio studenata koji tamo pohađa nastavu tvrdi kako su uočili niz nedostataka i propusta u izvedbi radova.

- Zgrada ETF-a u campusu ima niz nedostataka. Što se tiče vlažnih zidova, vjerujem da je to zbog betonaže ili nekih radova u potkrovlju, a svaka učionica na gornjem katu ima bar po jednu mrlju. Internetska veza u većini zgrade jako je spora, a paradoks je da se tamo nalazi i 'čvorište' CARNeta, koji ima jako brzu vezu za Internet. Imamo bežičnu mrežu, ali ju je teško uhvatiti, jer su zidovi debeli 60 centimetara. Kada smo pitali, odgovoreno nam je da oprema još nije stigla i ne znaju kada će stići, stoji u mailu studenta koji je želio ostati anoniman (podaci poznati redakciji, nap. a.).

Dekan ETF-a prof.dr.sc. Radoslav Galić, priznaje da u toj zgradi ima propusta, ali ih upravo ispravljaju.

- I ja sam dobio to pismo, ali takve komentare smatram zločestima. Mrlja od vlage je bilo, ali samo na gornjem katu, jer preko zime nije još bio potpuno postavljen krov. Zaštitili smo stropove, ali ipak je malo probilo, no to smo sada sanirali. I internetska veza sigurno je bila sporija, ali tada još nismo postavili svu opremu, što sada činimo. No, nikada nismo rekli da je sve završeno. Svi radovi bit će gotovi do 11. svibnja, kada će biti službeno otvorenje u povodu Dana fakulteta, tvrdi dekan Galić.

Više od 13 milijuna kunaza drugu zgradu ETF-a

Galić naglašava da u toj zgradi studenti pohađaju nastavu već više od tri godine, jer u staroj više nije bilo dovoljno mjesta.

- U uređenje tih prostorija uloženo je približno milijun kuna vlastitih sredstava, te više od 12 milijuna kuna iz sredstava kredita za drugu fazu obnove campusa. Tamo imamo na raspolaganju oko 3.600 kvadrata prostora, a sada koristimo oko 2.500 kvadrata, na tri etaže. Tamo su prostorije zavoda i smjera za računarstvo sa svim potrebnim i popratnim sadržajima, a na nastavu će ići 700 naših studenata od ukupno njih 2.200. U potkrovlju će se nalaziti laboratoriji za računarstvo, zaključuje dekan.

Tekst: Tomislav Levak/Glas-Slavonije.hr

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ivan1602
Offline
Ukupno postova: 38
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.04.2010. 13:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kaki crni spori internet? tamo uopće nema interneta! tamo nema ničega što su naveli, tek je neki dan otvorena skriptarnica za studente, a o sanaciji vlažnih učionica neću ni pričati! a ti tomislave si mogao i provjeriti sve te informacije prije nego što si napisao tekst! fakulteti su još uvijek otvoreni za javnost !

_________________
ne volim ljude koji uzimaju drogu, a pogotovo carinike!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.04.2010. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

štaćenam' internet na faxu ahah, ko' je to vidio. xD
ko' još ide na fax igrat wow i ine igre

_________________
Tata mudantino, sestra drakula.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
magistar01
Offline
Ukupno postova: 35
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2010. 17:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kada prolazim pored te zgrade bacim pogled na potkrovlje i rinu koja u jednom uglu dobrano visi. svaki put kada pada kisa, stvori se ogromna fleka na fasadi koja propada, ali koga briga..
dekana sigurno ne, Boze pa nije to njegovo.. da je na njegovoj kuci, odavno bi popravio..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.04.2010. 18:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

magistar01 je napisao/la (Pogledaj post): › kada prolazim pored te zgrade bacim pogled na potkrovlje i rinu koja u jednom uglu dobrano visi. svaki put kada pada kisa, stvori se ogromna fleka na fasadi koja propada, ali koga briga..
dekana sigurno ne, Boze pa nije to njegovo.. da je na njegovoj kuci, odavno bi popravio..


nije mi jasno zašto pričaš gluposti kad se uopće nerazumiješ u to... dakle tu rinu je izvodio izvoditelj odabran na javnom natječaju, samom naplatom radova izdana je garancija izvoditelja na izvedenre radove koja najčešće iznosi 2 godine. stoga ukoliko dođe do nekakvih nedostataka nastalih lošom izvedbom, izvoditelj koji je radio taj dio radova dužan ga je ukloniti o vlastitom trošku.

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
magistar01
Offline
Ukupno postova: 35
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2010. 20:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a ti si direktor Gradnje? nemoj mi o javnim natjecajima i garancijama.. kod nas to nije kako bi trebalo biti! cekaj sad, ti naprimjer renoviras krov, radnici zavrse svoje i odu. za par tjedana kada padne prva kisa primjetis pa curi na par mjesta.. hoces li pod
a) nazvati izvodjaca radova i traziti da sto prije isprave nedostatke i saniraju stetu, da ne bi doslo do jos vece..
ili.. b) sjediti i cekati da izvodjaci sami dodju jer tu je garancija koju spominjes, ne moramo se nista brinuti.. doci ce.. kad na vrbi zasvrbi..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.04.2010. 22:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam direktor granje al sam građevinac po struci pa znam šta govorim i znam šta se događa kada se dogodi takav neki nedostatak u garantnom roku... odmah istog trena zovu Smile
kad smo već kod etf-a firma u kojoj radim je izvodila dio radova na etf-u i znam kako ide sa nedostatcima i galić odma zove Wink

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
captain_banana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 106
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.04.2010. 1:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kada sam vidio da u wc-u školjka nije zašarafljena za podlogu, sve mi je bilo jasno. A tek onaj rukohvat na stepenicama napravljen od najjeftinije iverice pričvršćene sa par iver vijaka...katastrofa. Tipičan primjer masne naplate, izvedbe sa škart materijalom i radom i uzimanja razlike.

_________________
Vidoviti Mile: Ko igra counter strike na pc-ju ide u pakao. Ljudi...igre se igraju na konzoli!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 13.04.2010. 2:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bome nije vlaga problem samo gore...već u svim učionicama osim u onoj velikoj (P2-1)...interneta nema na 2. i 3. katu za sada...na 1. se hvata jedino carnet-ov...i to slabo...onda da ne pričam o ulazu na faks...kada padne kiša odmah se stvaraju bare i blato...a i mislim da radovi dobrano kasne...jer nam je bilo rečeno da će zgrada bit završena kad počne faks (1.10.2009)...pa onda do kraja 1.semestra...a eo sad je već prošlo pola 2.semestra i još nije gotova....a još će se kao tamo napravit kantina i sredit područje oko faksa...al ne znam oću to doživit...
sve u svemu...nisam zadovoljan s uvjetima....za sada....

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 13.04.2010. 13:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

joj ajde ne lažite svi vi ovdje. ako čika dekan Galić kaže da ima samo manjih nedostataka onda ima samo manjih nedostataka Very Happy - to što se vi ne razumijete u vlagu i spor internet nije njegov problem Very Happy Šta studenti znaju uopće kad je on tamo dekan?

Kako su se uopće usudili napisati pismo i njega tako naljutiti? joj joj... CCC...
Ajde Galiću prošlo je tvoje vrijeme, vrijeme ti je da odstupiš jer si bio prije a kako stvari stoje i sada si neposoban...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
asko
Offline
Ukupno postova: 349
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.04.2010. 14:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja kad sam upisao ETF imali smo predavanja u Hotelu Mursa, domu Željezničara gdje smo strugali janjetinu sa stolova u ponedjeljak, u dijelu vojarne Gaj gdje smo se osjećali kao Titovi pioniri. Tek onda se gradila zgrada u Trpimirovoj tak da ovo što sad imate je SF za generacije prije vas...
i bez obzira što mi mislili o Galiću on je to sve gurao i sigurno je zaslužan za to dobrano.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 13.04.2010. 14:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

asko je napisao/la (Pogledaj post): › ja kad sam upisao ETF imali smo predavanja u Hotelu Mursa, domu Željezničara gdje smo strugali janjetinu sa stolova u ponedjeljak, u dijelu vojarne Gaj gdje smo se osjećali kao Titovi pioniri. Tek onda se gradila zgrada u Trpimirovoj tak da ovo što sad imate je SF za generacije prije vas...
i bez obzira što mi mislili o Galiću on je to sve gurao i sigurno je zaslužan za to dobrano.

heh...pa to su bila druga vremena...sada je 2010.g.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
asko
Offline
Ukupno postova: 349
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.04.2010. 14:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije to bilo tako davno Very Happy
to je bilo prije svega 8 godina što je jako malo za moje pojmove.
tada nije postojao ni 3 kat na faksu, a ne nešto više.
o kvaliteti radova bi se dalo raspravljati.ja samo kažem da je ETF u infrastrukturi i opremi napredovao poprilično u tim godinama.
u jednom mandatu je Hoc bio dekan, al i tada je Galić kolo vodio

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: