Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kafiće zbog zabrane pušenja obilazilo 130 inspektora

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2010. 16:31 
Naslov:  Kafiće zbog zabrane pušenja obilazilo 130 inspektora
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Potpredsjednik Vlade Darko Milinović podsjetio je jučer na zabranu pušenja u ugostiteljskim prostorima i najavio da će tijekom vikenda 130 inspektora obaviti nadzor poštovanja zakona u ugostiteljskim objektima koji nisu dobili licencu kao pušački lokal. Dodatni nadzor obavlja se i u objektima koji imaju licencu i bit će kažnjeni ako unatoč formalnoj dozvoli nemaju deset izmjena zraka na sat.

Prvi dan zabrane pušenja u osječkim je kafićima, riječima vlasnika ugostiteljskih objekata, prošao “poslušno i disciplinirano”. Drugim riječima, pepeljare su izbačene iz lokala, a gosti, očito dobro informirani u samim kafićima uglavnom nisu niti vadili cigarete na stol.

- Bilo je nekoliko gostiju koji su poželjeli zapaliti, no kad su vidjeli da nema pepeljara na stolovima, shvatili su o čemu je riječ i šutke se preselili na terasu, kaže konobarica iz jednog osječkog kafića. Upravo činjenica da su jučer terase bile u “punom pogonu”, a zahvaljujući naklonosti vremenskih prilika, prema našim sugovornicima ključni je razlog što je prvi dan zabrane prošao uglavnom bezbolno.

- Najavljen je hladan vikend, baš me zanima kako će proći sljedeći dani. Vidjet ćemo do ponedjeljka, kaže vlasnik jednog kafića iz Tvrđe. Otkriva, također, da do ranog poslijepodneva u Tvrđi nije bilo inspektora.

- Subota je, možda dođu navečer, zaključio je. Međutim, inspektori su od ranog jutra bili “u pogonu”.

- Krenuli su jutros po gradu. Bili su i kod nas, traže, naravno, da bude sve prema pravilima. Nije bilo nikakvih problema, mi smo se pridržavali uputa, a gosti su bili disciplinirani, kažu nam u jednom kafiću iz središta grada.

Tekst: M.Mihaljević/Glas-Slavonije.hr

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.04.2010. 17:43 
Naslov:  Re: Kafiće zbog zabrane pušenja obilazilo 130 inspektora
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nandino je napisao/la (Pogledaj post): › Nije bilo nikakvih problema, mi smo se pridržavali uputa, a gosti su bili disciplinirani[/i], kažu nam u jednom kafiću iz središta grada.


i ja sam bio discipliniran ... ostao sam kod kuce

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zdrale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 539
Lokacija: Metropola
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2010. 19:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajd. Sad im možda sine u glavo koliko je to maloumno i nepotrebno

_________________
Winning isn't everything. It's the only thing!! Vince Lombardi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kolacic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 171
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.04.2010. 19:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kako je bilo lijepo kad sam nakon 10min provedenih u kafiću još uvijek osjetila svoj parfem osijek031.com smile osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.04.2010. 19:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u topu se pušilo ajme i prije i poslje ponoći.

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ciao_bao!
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.04.2010. 20:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kolacic je napisao/la: ›
kako je bilo lijepo kad sam nakon 10min provedenih u kafiću još uvijek osjetila svoj parfem osijek031.com smile osijek031.com smile

istina...i ja sam danas sva bezbrizna isla na kavu u meni super kafic koji sam do sada izbjegavala zbog opacine od dima koji je stipao za oci...

_________________
veni, vidi, i zamalo odustadoh...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2010. 20:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kontam da će sada tek popušiti vlasnici onih kafića u kojima se ne smije pušiti jer će rulja hrliti u one pušačke.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2010. 20:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kontam da će sada tek popušiti vlasnici onih kafića u kojima se ne smije pušiti jer će rulja hrliti u one pušačke.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Danchy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.04.2010. 21:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma daj...pa što je muškarac bez cigarete Sad((
Šta sad...u lov u prirodu? Kao na divljač Razz....Strašno!!! I zašto bih željela osjetiti svoj parfem u kafiću???

_________________
Frankly my dear I don´ t give a damn
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.04.2010. 23:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danchy je napisao/la (Pogledaj post): › Ma daj...pa što je muškarac bez cigarete Sad((
Šta sad...u lov u prirodu? Kao na divljač Razz....Strašno!!! I zašto bih željela osjetiti svoj parfem u kafiću???


Smirt ! ... Stojis ispred kafica s nepoznatima i kukas kako je ovaj zakon nepravedan. Onda se sprijateljis i ulovis.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 205
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2010. 23:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la (Pogledaj post): › Kontam da će sada tek popušiti vlasnici onih kafića u kojima se ne smije pušiti jer će rulja hrliti u one pušačke.


Ispada da u kafice idu samo pusaci i da kafici zive samo od njih.

Neki dan vidim 2 cure na klupi kako fumaju kao da im je zadnji dan zivota, dima oko njih da pozoves vatrogasce, a ispred djecja kolica. Na ovo se moze samo reci - no comment - jer kad bi dao komentar, bio bih baniran zbog vulgarnosti.

Poanta ovog zakona je da Vas, pusace, koji uzivate u dimu, se separira od nas nepusaca, posto nas (ne)svjesno, trujete.
Koliko god Vi tvrdili da dim cigarete je bezazlen spram jednog, evo npr. McCountry sa pommesom i Colom, sa kojim unesem xyz otrova, ja i dalje sebe trujem sa time, ali Vama nista ne namecem.
Zar se i sami ne osjecate bolje kad izađete van mirisljavi, ociju koje nisu krvave i suzne?
Stoga, prihvatite taj zakon i prestanite biti sebicni Smile

Do slijedeceg pisanja Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2010. 23:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pijem pivo hebe mi se živo, prestao sam bit budala prije 3 mjeseca i eto, ne fali mi, super mi je...
hebo cigarete, tolka buka oko svega a pušači (cigareta) su manjina, i to ne na način da su ugroženi i treba ih pazit ko nacionalne manjine nego na način da ih treba iskorijenit Wink

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
blacktatoo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 42
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.04.2010. 23:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jedva cekam da se po novom u tufni i inim birtijama naveliko osjeca miris znoja! to je prava stvar! a o turizmu necu ni pocet, jer nemam dovoljno mjesta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exodus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 172
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2010. 23:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tomi je napisao/la (Pogledaj post): ›
PreacheR je napisao/la (Pogledaj post): › Kontam da će sada tek popušiti vlasnici onih kafića u kojima se ne smije pušiti jer će rulja hrliti u one pušačke.


Ispada da u kafice idu samo pusaci i da kafici zive samo od njih.


objasni onda zašto su vlasnici kafića bili ti koji su tražili da se vrati stari zakon i ukine zabrana pušenja. očito je da su pušači ti koji su u većini i koji im donose zaradu jer su se ubrzo nakon donošenja zabrane počeli zatvarati kafići i restorani.


Zadnja promjena: exodus; 11.04.2010. 23:37; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
blacktatoo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 42
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.04.2010. 23:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lolcina! bivsi smokeri su najgori. mogu mi drobit samo nepusaci, ti ne. imam zolju ak zatreba. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: