Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Mladež HSP

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.10.2010. 12:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OK!
Sada mi lijepo odgovorite na pitanje zašto da članovi jednog tipičnog slavonskog OPGa glasaju za vas, a ne za hss?
Ne želim odgovor tipa "biti će vam bolje;zaustavit ćemo pljačku; Slavonija je pokradena;..."! To znamo već ! Želim znati KAKO hsp namjerava riješiti probleme u slučaju da uđe u vladu.
Hvala.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
HSP Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 37
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.10.2010. 22:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I ja (dakle osoba koja Vam piše ovaj odgovor) sam također član jednog klasičnog slavonskog OPG-a.
Pa evo idemo redom.

Prvo treba se hitno rješiti odnos između lokalnih i državnih vlasti. Činjenice je da je državna vlast skresala financiranje Slavoniji jer je na vlasti njihov ljutiti rival. Zbog toga ne pati niti Jadranka Kosor niti Branimir Glavaš niti Šuker niti Šišljagić. Zbog toga pate obični ljudi poput Vas i mene i ostalih Slavonaca. U redu, neka se te dvije stranke međusobno i pljuju i uništavaju ali to ne smijemo mi ostali osjetiti. Dake to je prvi preduvjet za bilo kakav napredak. Mi ne smijemo biti taoci sukoba HDSSB-a i HDZ-a, a to jesmo. I to je činjenica.

Drugo - pod hitno riješiti problem brodogradilišta.Već po tko zna koji put proračunske milijarde idu u sanaciju brodogradnje. E pa ako milijarde idu u nekoliko brodogradilišta onda očekujemo da isto toliko ide i u poljoprivredu. Pri tome ne mislim da brodogradnju treba uništiti, čak suprotno, alij e očigledno da Vlada ne zna kako riješiti taj problem osim konstantno krpati rupe a to je neodpustivo! Dakle ako Vlada to ne zna, neka prepusti stručnim ljudima koji će to znati, naravno istodobno i zaštiti radnike. To je možda teško ali definitivno nije nemoguće. Nemojte me pitati kako se to treba napraviti jer ja nisam te struke, no u Hrvatskoj zasigurno postoji ljudi koji to znaju. Zamislite koliko je novaca moglo otići u poljoprivredu da je davnih dana nađeno kvalitetno riješenje za brodogradnju. Nije to samo krivnja HDZ-ove vlade nego jednako i SDP-ove.

Treće - odmah ukinuti sve povlastice koje SDSS kamatari od Vlade. Dakle nikakvo vraćanje stanarskog prava onima koji su 1991 pobjegli i vodili rat protiv Hrvatske! To stanarsko pravo je čak i EZ odbacila kao postojeće! To je ništa drugo nego ucjena SDSS-a da održi HDZ na vlasti. Ne dopustivo je da porezni obveznici plaćaju stanove hadžićevom vozaču i sličnima, a to se događa!N edopustive je da općine sa većinski srpskim stanovništvom gdje SDSS vlada, dobijaju milijarde a seljaci moraju prosvjedovati jer im nije poticaj, unatrag dvije godine, isplaćen! I pod ovom točkom se troše proračunske milijarde koje MORAJU biti preusmjerene na druge stvari, jer je ovo ništa drugo nego plaćanje ostanka na vlasti. Ništa po ovom pitanju nije bolja ni lokalna vlast jer i oni su u koalicji sa SDSS-om. Sjetimo se samo slučaja ravnatelja Ležaje i nespremnosti kako župana tako i ministra da istoga smjene. Jer da su ga smjenili, SDSS bi njih smjenio s vlasti.

Četvrto - milijarde ušteđene na točkama dva i tri preusmjeriti na poljoprivredu. Ne sve naravno, ali jedan veći dio da. Pod tim preusmjeravanjem mislim na sljedeće. Prvo poboljšati infrastrukturu poljoprivrednih zemljišta, prvenstveno po pitanju navodnjavanja, koje gotovo i ne postoji. A jasno je i Vama i meni koji se bavimo poljoprivredom da je navodnjavanje jedan od glavnih preduvjeta opstanka kultura u ovim klimatskim uvjetima koji se iz godine u godinu drastično mjenjaju i gotov ih je nemoguće više predvidjeti. Drugo: tim novcem financirati unaprjeđenje mehanizacije seljaka, jer sa traktorom iz 1979 (kakav osobno ja imam) zasigurno kada uđemo u EU ja mogu se prestati baviti poljoprivredom. A taj problem ima i većina naših seljaka. I isto tako financirati unaprjeđenje staja za držanje stoke i ostalie infrastrukture koja pada pod poljoprivredu. Jer EU će nas pojesti po tom pitanju a mi nismo spremni ni 5% za njih.

Treća stvar: obrazovati seljake. Pod time ne mislim poslati ih na fakultete nego ih naučiti da unaprijed planiraju što i kako sijati ili uzgajati. Zasigurno nije ni rješenje konstantno sijati kulture kojih i ovako ima previše i pokušavati ih prodati za sitniš. A to se danas događa većinom jer nemamo uređeno tržište koje će davati iz godine u godinu jasne naznake čega će trebati iduće godine. Znate i sami da se kod nas iz godine u godinu spore seljaci s državom oko cijene, a to je direktna posljedica ne brige države za uređenje okvira za bavljenje poljoprivredom. Nije to nikakva novina, zna se to dobro, no Vlada se nije pomaknula s mrtve točke po tom pitanju jer im očigledno nije u interesu. Isto je i sa lokalnom vlašću.

Evo to je ukratko to, naravno ne sve ali ovo je ipak malo preopširna tema da bih mogao u detalje ovo pojasniti. Nadam se da sam Vam odogovorio dovoljno dobro a možete shvatiti na koji način se treba boriti za OPG kako u Slavoniji tako i u drugim dijelovima Hrvatske.

_________________
[email protected]
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
HSP Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 37
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.10.2010. 22:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo i ovo je pismo poslano još početkom godine predsjednici Vlade upravo po tom pitanju Otvoreno pismo predsjednici Vlade

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.10.2010. 1:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

HSP Osijek je napisao/la (Pogledaj post): › ...

Većinom se slažem, ali bih na prvo mjesto, što se tiče poljoprivrede, ipak stavio NADZOR, dakle, jedno tijelo, agenciju ili što li već, koje će pedantno pratiti i paziti kome idu poticaji, za što i koliko te koji su rezultati. Tu mislim da je najveći problem. Jer, i kad je bilo novaca za poticaje u poljoprivredi, opet nije valjalo jer se davalo kome god se prohtjelo bez ikakvo nadzora i cilja. Dakle, najosnovnije je osigurat pravilno raspolaganje s novcima. Što vrijedi povuči xy kuna za poljoprivredu iz proračuna, ako će se oni stihijski i neplanski potrošiti i onda opet kuku lele.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
HSP Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 37
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.10.2010. 9:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se, to sam i mislio pod onime da Vlada ne brine za uređenje okvira za bavljenje poljoprivredom. Kako sam i napisao jednostavno je previše čimbenika tu u pitanju da bi mogao u ovakvoj jednom odgovoru sve ih i objasniti, ali upravo je kontrola, ne samo poticaja, nego cjelokupnog procesa poljoprivredne proizvodnje jedan od najvažnijih čimbenika.

_________________
[email protected]
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.10.2010. 13:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

HSP Osijek je napisao/la (Pogledaj post): › ...

E da, kad se već ovako lijepo razgovaramo, moram iznijeti i sljedeće svoje razmišljanje: HDZ gotovo sigurno gubi ove izbore, SDP s partnerima gotovo sigurno dobiva. U narodu vlada opće mišljenje da su svi političari isti (pri tome se misli na HDZ=SDP+HNS) i da će "jedne lopove zamijeniti drugi". Kukuriku koalicija je s razlogom tako prozvana jer samo kukuriču i prosipaju demagogiju (primjer gostovanja Ž. Jovanovića u NU2), ne daju nikakva konkretna rješenja, ali narod to na žalost puši. Tom istom narodu, treba jedna jaka treća opcija (nazovimo ju jaka desnica), neki novi ljudi, novi programi, nova rješenja. Koliko sam pratio situaciju, vi iz HSP-a ste potakli incijativu udruženje desnih stranaka, intelektualaca itd. u neku koaliciju. Gdje se na tome stalo? Zašto niste glasniji? Jel moguće da se ne možete probiti u medijima? Zašto u narodu prevladava mišljenje da je HSP propao i nestao s političke scene (što je nažalost i gorka istina)? Zašto niste aktivniji i glasniji u svom radu? Jel ne vidite da je ovo odlična prilika za oteti i HDZ-u i SDP-u poveći broj glasača? Upregnite sve svoje resurse u marketing, bolja situacija za neku novu treću političku opciju teško da može biti (još pogotovo što je trenutno trend u europskim zemljama okretanje desnici pa čak i onoj radikalnoj).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
HSP Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 37
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.10.2010. 11:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo idemo opet redom Very Happy - dakle udruživanje pravaš nije stalo. Na tome se dalje radi kao i prvog dana i jednako pregovara i razgovara sa svim pravaškim opcijama. Druga je stvar što toga nema u medijima, no kada se sve dogovori naravno da će biti.
Što se tiće medijskih istupa, HSP u javnost istupa minimalno jednom tjedno na državnoj razini, a na nižim razinama da i ne govorimo. Problem je upravo kako ste i sami naveli - medijska blokada. Kada od 17 pressica u saboru u javnost prođe samo 2 onda je jasno o čemu se radi. Mediji su pod kontrolom politike i to je svima jasno.
Za kojekakve gluposti se u privatnim glasilima pojedinih stranaka dobije i po stranica a za neke stvari koje HSP objavi dobijete jedva vidljivi člančić Very Happy - i naravno da se tu onda dobije dojam kako se medijski ne istupa. Tu se nažalost ne može previše napraviti, no iako mediji blokiraju koliko god mogu, idemo ovakvim putevima, dakle internetom kako bi što više u javnosti izišli s našim mišljenjima.
Uzmimo samo lokalnu razinu (dakle Grad i Županiju). Projekti gotovo i ne iziđu u medije što zbog toga što ne smiju ili zbog toga što medijima nisu zanimljivi projekti nego samo pljuvanje. A kada se napravi pressica na kojoj nerkoga kritiziraš e onda i dođu i prenesu. Jednostavno naš sistem nije baziran na pljuvačini nego na konstruktivnost, ne stvaranju incidenata, jer zbog namjernog stvaranja incidenata i jesmo slijepo crijevo Hrvatske, nego na pokušaju provedbe konstruktivnih ideja i programa. E onda kada to i napraviš, onda te opet vladajući koliko god to mogu blokiraju Very Happy - uzmi samo već memorijalni Ultramaraton Zageb - Ovčara za koji smo do zadnjeg trenutka čekali dozvole i nismo znali hoćemo li ih dobiti. To je jedan banalni primjer ali pokazuje odnos vlasti prema onima koji nisu njihovi. A da ne nabrajam dvostruke kriterije po kojima veliki kapital ima pravo zatvarati neke od prometnijih ulica i to mjesecima , a s druge strane za neke prometno ne važne ulice se ne dopušta građanima prosvjedovati na 15 minuta, što je inače Ustavno pravo. Naravno u ova zadnja dva slučaja govorim o lokalnoj razini.
I evo za kraj samo jedan reprezentativni primjer: U jednom dijelu Grada se nije Grad udostojio 10 mjeseci promjeniti jednu jedinu žarulju iako je to raskrižje jedno od najopasnijih u cijelom gradu. Tek nakon medijskog istupa upravo HSP-a kao i pisanja nebrojeno puno dopisa u dva tjedna taj se problem riješio i počeli su se rješavati ostali problemi koji su navedeni. No unatoč tome nekoliko dana kasnije nisi vidio u lokalnim medijima natipise HSP je riješio, nego si vidio istupe pročelnika koji govori kako su oni detektirali probleme i krenuli u rješavanje Very Happy - možeš misliti što jesu ali tu mi ne možemo manje više ništa osim sljedeći put još žešće napasti.

_________________
[email protected]
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bečki dečki
Offline
Ukupno postova: 17
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2010. 1:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Potrebne su promjene, kako u Osijeku tako i u cjelokupnoj državi. Grad propada iz dana u dan sve više, vladajući nemaju ideju kako stvari preokrenuti na bolje, a ideje drugih ne žele niti čuti. Jedan od primjera svakako su i besplatne instrukcije za maturante koje su pokrenuli članovi mladeži HSP-a. Od 150 prijavljenih mogli smo instrukcije pružiti samo polovici. Za kvalitetan rad potrebna nam je obična školska ploča kako bi veći broj ljudi mogao vidjeti što instruktori pišu. Poslali smo službeni dopis Gradu u kojem tražimo jednu takvu ploču kako bi smo mogli pomoći većem broju ljudi no odgovor koji smo primili bio je negativan, novca za jednu ploču nema, a s druge strane za kojekakve lukzuze IMA. Cijene instrukcija kreću se od 700 do 1000 kn, što nije mali novac. Nakon svih segmenata života za koje su digli cijene, pametan čovjek pomislio bi da će barem na ovaj način pomoći svojim sugrađanima, onima koji su im i dali potporu voditi Grad, ali ne... Pitam se kada će gradonačelnik Bubalo i vesela družina shvatiti da nismo mi tu da služimo njima, nego su oni tu da služe nama..?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2010. 8:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bečki dečki je napisao/la (Pogledaj post): › Potrebne su promjene, kako u Osijeku tako i u cjelokupnoj državi. Grad propada iz dana u dan sve više, vladajući nemaju ideju kako stvari preokrenuti na bolje, a ideje drugih ne žele niti čuti. Jedan od primjera svakako su i besplatne instrukcije za maturante koje su pokrenuli članovi mladeži HSP-a. Od 150 prijavljenih mogli smo instrukcije pružiti samo polovici. Za kvalitetan rad potrebna nam je obična školska ploča kako bi veći broj ljudi mogao vidjeti što instruktori pišu.


Svaka čast na toj akciji, al ako vam je stvarno cilj pomoci tim maturantima onda bi vi iz Mladezi HSP-a bez problema skupili 1000kn jer siguran sam da vas ima dosta i nebi od ovoga pravili politicki problem. Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.10.2010. 9:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zašto ste tražili ploču od bubija? Ima još kojekakvih udruga,organizacija,firmi, europromotora, banaka,trgovačkih lanaca....možda se nađe i neki mecena. Možda bi vam netko za malo pozitivne reklame dao ploču.Pokušajte ponovo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.10.2010. 9:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dopusti mi da citiram dijelove pismo koje je tvoja stranka poslala svim maturantima krajem 2009. godine. Neću uopće postavljati pitanje odakle podaci i adrese o svim maturantima...

"Želimo da pravo na jednaku šansu i Tebi i nama bude stvarnost a ne fikcija. To je i Tvoje i naše pravo, ali je i Tvoja obveza izboriti se za to pravo. A to je ostvarivo! Zajedno! Ti i mi! Uzmimo stvari u svoje ruke i ne dopustimo da o našim sudbinama odlučuju kojekakve istrošene plitičke face koje su nam oduzele ovo pravo na jednaku šansu"

Eto sukladno tome mi smo se odlučili izboriti vlastitim rukama za jednako pravo SVIH maturanata da prođu instrukcije za državnu maturu, a pogotovo onih maturanata koji nemaju sredstava da si iste plate. Nismo sjedili i dopustili da istrošena politička faca na čelu grada odluči o sudbini onih čiji roditelji zbog uništenja slavonske privrede nemaju ni za autobusnu kartu (a znamo da je besplatna ukinuta), a ista ta slavonska privreda je uništena dok je Osječko - baranjskom županijom haračila ista ekipa kao i danas samo pod drugim imenom. Pravo na jednako kvalitetno obrazovanje je ostvarivo pravo i mi ćemo se nastaviti boriti za njega pa i za ovu ploču kako bi to isto pravo bilo ostvarivo svima. Tako da mi je iskreno čudno zašto se sada žalite na ovu borbu za jednom pločom kada ste i Vi upravo pozivali prije godinu dana na preuzimanje stvari u svoje ruke. Osim ako to ne vrijedi samo samo kada Vi na to pozivate a u ostalim slučajevima...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bečki dečki
Offline
Ukupno postova: 17
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2010. 12:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što
centurion je napisao/la: ›
Bečki dečki je napisao/la (Pogledaj post): › Potrebne su promjene, kako u Osijeku tako i u cjelokupnoj državi. Grad propada iz dana u dan sve više, vladajući nemaju ideju kako stvari preokrenuti na bolje, a ideje drugih ne žele niti čuti. Jedan od primjera svakako su i besplatne instrukcije za maturante koje su pokrenuli članovi mladeži HSP-a. Od 150 prijavljenih mogli smo instrukcije pružiti samo polovici. Za kvalitetan rad potrebna nam je obična školska ploča kako bi veći broj ljudi mogao vidjeti što instruktori pišu.


Svaka čast na toj akciji, al ako vam je stvarno cilj pomoci tim maturantima onda bi vi iz Mladezi HSP-a bez problema skupili 1000kn jer siguran sam da vas ima dosta i nebi od ovoga pravili politicki problem. Rolling Eyes

Što to znači? Da bi stanovnici određenih ulica koje se moraju obnoviti, trebali šutiti i sami nagrecati sredstva za obnovu, da bi sve škole koje se moraju obnoviti, trebaju natjerati učenike neka skupe novac za obnovu?? Ako Bubalo priča o nekakvoj jednakosti svih mladih zašto im onda to i ne pruži.. Gospodine Centurion, školska ploča samo je jedan mali primjer gradonačelnikovog odnosa prema mladima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2010. 12:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

opet vi o politic.
Ja samo kazem kad ste organizirali takvu dobru akciju da ste mogli ucinit jos jedan mali novcani napor i kupit tu plocu pa onda napast grad da ste morali to sami napravit a ne ovako da akcija polovicno propadne al bar vi imate materijal za politikanstvo.
Jos jednom SUPER AKCIJA

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bob11
Offline
Avatar

Ukupno postova: 346
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.10.2010. 17:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

centurion je napisao/la: ›
opet vi o politic.
Ja samo kazem kad ste organizirali takvu dobru akciju da ste mogli ucinit jos jedan mali novcani napor i kupit tu plocu pa onda napast grad da ste morali to sami napravit a ne ovako da akcija polovicno propadne al bar vi imate materijal za politikanstvo.
Jos jednom SUPER AKCIJA

ajd ti odi pa im pomozi,ubodi nešt novaca za početak!!mislim mogao bi im pomoći malo kad grad neće!njihov proračun za mlade ovog grada se zasniva na plaćanju izleta u drinovce svojoj mladeži!

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tempus031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 234
Lokacija: In Da House
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2010. 18:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E baš ste sirotinja! Laughing Jeste pitali Antišu? Ima on sigurno milju kuna, dobit ćete još i besplatne kobasice. Samo nemojte uzet onu zelenu, uzmite onu što se piše flomićima, ta vam je bolja.

Ako ne da ni Antiša, zvat ćemo Roberta Zubera pa ćemo to sredit. Mladež bi podučavala, a nema ni ploču, uh, politički skandal i to kakav.

_________________
Slavonijo 'ko te nije volio, ne zna što je izgubio!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: