Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Magis: promocija knjige 'Don't srach too much' Snježane Fridrih

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
heaven_can_wait
Offline
Avatar

Ukupno postova: 151
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.03.2010. 14:55 
Naslov:  Magis: promocija knjige 'Don't srach too much' Snježane Fridrih
01.04.2010. 20:00
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[02.04.2010.] Promocija knjige Don't srach too much ili Ne seruckati previše Snježane Fridrih najneobičnija dosad.

Don't srach too much svojevrsni je nastavak autoričine prve knjige, Leksikon hrvatske političke gluposti koja donosi 300 izjava poznatih i manje poznatih političara i javnih osoba u razdoblju od 1990. – 2007. godine.

- Ovo je zanimljiva književna večer i predstavljanje neuobičajenog i maštovitog publicističkog poigravanja prijeko potrebnog u ovo sumorno vrijeme – započela je promociju Tatjana Elez

Ideju za knjigu autorica je dobila kroz novinarski rad i pisanje političke kolumne u Bjelovarskom listu. Naziv knjige ne bi trebao nikoga vrijeđati, tu je samo da se svi dobro nasmijemo – istaknula je Fridrih i pritom napomenula da se ne ljute oni koji u knjigu nisu uvršteni jer je doći i njihov red.

Većina večeri pripala je kritičaru Anti Prkačinu koji je kroz stihove poznatih hrvatskih pjesnika uspješno držao pažnju publike. Zadaća i glavni cilj knjige je opustiti, zabaviti i razveseliti čitatelje. – smatra Prkačin

Osim stihova, na repertoaru su mjesto našli i biseri hrvatskih političara:

Nisam fotogeničan, ali nisam ni Škegro.Stjepan Mesić
Želim da me pamte po tome što sam oslobodio Osijek od komaraca.Anto Đapić
Ja sam vrlo disciplinirana osoba, takva sam po cijelom tijelu.Jadranka Kosor
Nedavno sam pripremala poznati ljetni specijalitet, bakalar od hobotnice.Vesna Škare Ožbolt
Mislim da bi pokojnom predsjedniku trebali dati Nobelovu nagradu za kemiju kad vidim od kakvih je govana sastavio Hrvatsku.Ljubo Ćesić Rojs

Slavonske pjesme, najavljene za kraj, pretvorile su se u sevdalinke u izvedbi Ante Prkačina i tako obilježile ovaj događaj kao jeftinu zabavu za široke mase. Već na prve zvuke harmonike nekolicina iz publike napustila je promociju, a ostali su samo oni s visokim pragom tolerancije za lake note.

Piše: Lara Bebek
Foto: Daniel Antunović









Knjižara A. G. Matoš i Club-galerija Magis pozivaju vas u četvrtak 1. travnja 2010. na promociju knjige Snježane Fridrih, "Don't srach too much", u Club-galeriji Magis od 20 sati.

Sudjeluju:
Snježana Fridrih - autorica
Ante Prkačin - kritičar
Katarina Dumančić - sudionica
Nedo Dukić - glazbenik
Tatjana Elez - moderatorica

Knjiga predstavlja zbirku najduhovitijih, najzanimljivijih biser izjava svih osoba iz javnog života RH. Promocija uz puno skečeva, recitala, isprekidano slavonskom pjesmom uživo te puno živih komentara i upadica.


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
FunkyLady
Offline
Ukupno postova: 613
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.04.2010. 13:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni je ova promocija bila odlična! Bila je u skladu s naslovom, živa i puna iznenađenja Wink

_________________
„Koja se to bit otkriva nakon što svi društveni snovi iščeznu, a čovjek uvidi da su "mogućnosti vjere za njega posve dokinute"? Tijelo. Samo ecce homo, očiti patetični, konkretni čovjek. Jer "jedno je sigurno: meso smo, potencijalne lešine. Kad god uđem u mesnicu začudim se što nisam ondje, umjesto tih životinja."“
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kolacic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 171
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.04.2010. 15:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovaj prkačin je stvarno svestran... sad je i kritičar... sutra će biti akademski slikar -.-"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.04.2010. 3:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A izjave političara su stvarno svjetske... osijek031.com smile bakalar od hobotnice, pa Rojsova...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: