Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Maturantima petice iz psihologije i najveći broj bodova iz informatike

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65698
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.03.2010. 19:00 
Naslov:  Maturantima petice iz psihologije i najveći broj bodova iz informatike
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mjesec dana nakon polaganja prvih ispita državne mature, učenici putem računala mogu provjeriti kako su napisali testove. Riječ je o četiri izborna predmeta, a to su: psihologija, informatika, sociologija i logika.

- Mi ne znamo točno kako su ispite riješili naši učenici, jer svaki je učenik pisao pod šifrom. Škole će dobiti konkretne podatke na kraju procesa državne mature, kada prođu svi ispiti, a to će biti krajem lipnja, objašnjava Snježana Barabaš Seršić, ravnateljica Treće gimnazije. No, nešto se ipak zna. Naša sugovornica kaže da su ona i njezini kolege profesori razgovarali s učenicima, koji su im rekli da su uglavnom zadovoljni kako su riješili testove. Tako je skupina maturanata ove škole dobila pet iz ispita iz psihologije, a dvoje učenika osvojilo je najveći broj bodova iz informatike.

- Jedan od najtežih ispita bila je psihologija. Taj je ispit prijavilo 4.007 učenika. Najviše je učenika dobilo ocjenu vrlo dobar (1.169), nedovoljnim su ocijenjena 602 učenika, dok su među 492 učenika koji su dobili odličan i naši učenici, kaže ravnateljica Seršić. Što se informatike tiče, taj je ispit prijavilo 2.733 učenika iz 287 škola iz cijele Hrvatske. Ocjenu odličan dobilo je 283 učenika, koji su od maksimalnog broja bodova (32), osvojili 25 i više bodova. Najveći postignuti broj bodova bio je 31, a upravo taj rezultat postigli su učenici iz Osijeka.

Rezultati očekivani

Razgovarali smo s još nekoliko osječkih ravnatelja koji nisu željeli komentirati rezultate prvih ispita državne mature.

- Iz Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja molili su nas da ne objavljujemo podatke, jer oni nisu javni. Generalno, mogu reći da smo zadovoljni rezultatima i da su oni očekivani, kaže pater Ivan Matić, ravnatelj Isusovačke klasične gimnazije. On smatra da je glavni pokazatelj odnos ocjena na ispitu s ocjenama u imeniku.

- Te se ocjene kod naših učenika uglavnom poklapaju, većih odstupanja nema i zato su rezultati očekivani, zaključuje ravnatelj Matić.

Tekst: V.Latinović/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mitar031
Offline
Ukupno postova: 199
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.03.2010. 8:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znanje većine današnjih srednjoškolaca i studenata je prava katastrofa. Kad vidim šta sve mene moj sin koji je punoljetan pita, pitam se gdje to dijete živi?
I kako je moguće da to ne zna uz te silne wikipedije i slično na internetu, googleu... Strava

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.03.2010. 8:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mitar031 je napisao/la: ›
znanje većine današnjih srednjoškolaca i studenata je prava katastrofa. Kad vidim šta sve mene moj sin koji je punoljetan pita, pitam se gdje to dijete živi?


Kao roditelj imaš se svako pravo pitati to. Pa i više... Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.03.2010. 8:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mitar031 je napisao/la: › Kad vidim šta sve mene moj sin koji je punoljetan pita, pitam se gdje to dijete živi?
Jel' te to jos pita za vrijeme Dnevnika?! Potpuno shvacam tvoju srdzbu.

Dijete saljes na vjeronauk da ga odgoje i u skolu da ga nauce, a ono tebi postavlja pitanja. Ttctc, u kakvoj mi to drzavi zivimo?!

P.S. Daj neko pitanje, bas me zanima sto bi jedan punoljetnik mogao pitati...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: