Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Grad preplavio smrad, krivci su poznati, ali ih nema tko kazniti!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65792
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.03.2010. 13:00 
Naslov:  Grad preplavio smrad, krivci su poznati, ali ih nema tko kazniti!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ni uz popis registracijskih oznaka vozila koja prazne septičke jame, a zatim fekalije istovaraju u kanale, na polja, uz cestu i druge neprimjerene lokacije oko Osijeka, kako se čini, ništa se ne može učiniti kako bi se takvo ugrožavanje okoliša zaustavilo. Naime, čitatelj Glasa Slavonije dao si je truda te je pratio vozila na koja je sumnjao da fekalije istovaraju na neprimjerenim lokacijama. Popis sa sedamnaest registracijskih oznaka vozila iz kojih su fekalije istovarane čak i na vodozaštitnom području dostavio je Glasu Slavonije, ali i voditelju Službe komunalnog redarstva Ivici Šiškiću. Vozila je pratio po poljima oko Tenje, Čepina, Petrijevaca, Bijelog Brda i Sarvaša. No, prema Šiškićevim riječima, malo toga se može učiniti, bar od strane komunalnog redarstva.

- Privatni posjedi nisu u našoj nadležnosti i tamo nemamo nikakve ovlasti. Što se tiče istovaranja fekalija i drugih sadržaja na javnim površinama, naš djelatnik počinitelja mora uhvatiti na djelu, a s ovim popisom registracijskih oznaka, na žalost, ne možemo ništa. Kontaktirao sam i inspekciju zaštite okoliša, a oni su odgovornost prebacili natrag na nas, iako mi nemamo ovlasti na privatnim posjedima na kojima se istovaranje fekalija najčešće obavlja - objašnjava Šiškić.

Naša potraga za nadležnim tijelom vodila nas je kroz dva ministarstva, ono zaštite okoliša, prostornog uređenja i graditeljstva i Ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi te natrag do Komunalnog redarstva.

- Nepropisno istovarivanje sadržaja septičkih jama na poljima te u kanale nije u nadležnosti Sanitarne inspekcije, Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi. Pražnjenje septičkih i crnih jama je u nadležnosti komunalno-redarstvene službe lokalne uprave. Lokalna uprava daje koncesije za pražnjenje jama, a Odlukom propisuje gdje se može sadržaj jama istovarivati. Za nepropisno istovarivanje sadržaja septičkih jama obratite se Ministarstvu zaštite okoliša, prostornog uređenja i graditeljstva, Inspekciji zaštite okoliša, stoji u dopisu koji potpisuje Zora Lažeta iz Ministarstva zdravstva.

Ministarstvo zaštite okoliša: “Nismo nadležni”

Iz Ministarstva zaštite okoliša, prostornog uređenja i graditeljstva odgovornost prebacuju natrag na Ministarstvo zdravstva.

- Ministarstvo zaštite okoliša, prostornog uređenja i graditeljstva donijelo je 2008. Pravilnik o gospodarenju muljem iz uređaja za pročišćavanje otpadnih voda kada se mulj koristi u poljoprivredi i to je jedini propis u nadležnosti ovog Ministarstva vezano uz sustav, gospodarenje i nadzor sustava odvodnje, kaže glasnogovornica Ministarstva zaštite okoliša, prostornog uređenja i graditeljstva Kata Gojević, pozivajući se na članak 42 Zakona o sanitarnoj inspekciji, koja djeluje pri Ministarstvu zdravstva i socijalne skrbi.

Tekst: Ivan Sekol/Glas-Slavonije.hr
Foto: Cacan/foto-arhiv 031


Pročitajte i...
Forum 031: *ebeni SMRAD

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
blue_orange
Offline
Avatar

Ukupno postova: 18
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.03.2010. 13:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kakav ping-pong! Very Happy

_________________
"Ako se tko jako nasmije, ne može se odmah opet i namrgoditi." šegrt hlapić
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.03.2010. 13:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za pražnjenje septičke možete zvati vodovod koji će otpad propisno isprazniti..za samo 280 kn po cisterni.

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vera-os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 79
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.03.2010. 13:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vodovod će isprazniti septičku a govna baciti gdje???
Ovo je tako tipično ha Hrvatsku, sistem brigo moja prijeđi na dugoga.
Bilo bi dobro kad bi Službe komunalnog redarstva ili sanitarna ili NETKO isto si tako dao truda pa pratio cisterne i ustanovio gdje se prazne, pa na licu mjesta kazniti dotične. Ali to već zahtijeva malo posla, a njima je ovako baš dobro, samo prebace odgovornost na drugog i ušuškaju se.

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavkbrk
Offline
Ukupno postova: 84
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 29.03.2010. 14:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Clanak ne odgovara istini.Taj dan je bio izrazen pad tlaka zraka.Smrad sa Loncarice prosirio se gradom.U tome je kvaka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.03.2010. 14:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Iz Ministarstva zaštite okoliša, prostornog uređenja i graditeljstva odgovornost prebacuju natrag na Ministarstvo zdravstva.


Ministarstva ni sama ne znaju tko je za što nadležan. Čudno, još nikad da se dogodi obrnuti primjer, da misle da su i jedno i drugo nadležni.

Ovo je dokaz u kakvoj kretenskoj državi živimo. Nisu govna samo u jamama, nego i u ministarstvima. Tog Hdz-ovog šljama će se biti problem riješiti i jednom kad Hdz-a ne bude.

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Što se tiče istovaranja fekalija i drugih sadržaja na javnim površinama, naš djelatnik počinitelja mora uhvatiti na djelu, a s ovim popisom registracijskih oznaka, na žalost, ne možemo ništa.


Prililčno neuobičajeno shvaćanje prave države. Možeš zagađivati, samo nemoj pred komunalnim redarom. Dakle, ako te ne uhvate na licu mjesta, ne mogu ti ništa. Dobra vijest za lopove i ubojice. Ili čovjek ne zna svoj posao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
AKIZIKA
Offline
Avatar

Ukupno postova: 193
Lokacija: Na Jugu kod bajera
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.03.2010. 14:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ipak živimo u selu- gradu zvanom Osijek koj se nalazi negdje na Balkanu, pa čemu onda čuđenje u nemoć kažnjavanja počinitelja .
Ako ih se nemože kaznit onda znači da legalno rasipaju govna oko grada što potvrđuje tezu da smo daleko od civiliziranog svijeta.
Jednom će i Osijek postati grad a do tad uživajmo u mirisima proljeća!!!

_________________
Bezkonačna je ljudska glupost, za svemir nisam siguran!

Nisam stranački ni politički opredjeljen, ja sam samo mali čovijek na netu.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zdrale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 539
Lokacija: Metropola
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.03.2010. 14:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da je npr tako neko nekoga pregazio autom i da pobjegao a neko zapisao tablice. mup bi bio za 2ha na vratima tog čovjeka a kad se govori o zagađenju okoliša i nepodnošljivom smradu koji sekoliko znam osjetio na cijelom jugu 1 i 2 i u tvrđia možda i dalje onda to nie bitno ???

_________________
Winning isn't everything. It's the only thing!! Vince Lombardi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Puddock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 62
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.03.2010. 18:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto primjera kako funkcionira ova Drzava, nisam ja on je.. Kao mala djeca osijek031.com smile
Pa daj jednom ucini nesta sto bi nas ostavilo u soku, a ne da citam ovakve gluposti koje znamo napamet..
Sramota.
A Zdrale, mislis da je njima vazno kako se ti osjecas tijekom dana ?? Ma vazno je da je njima udobno u tim krevetima na poslu njihovom, nebi se cudio da su to njihova govna bacena na kojekuda.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zdrale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 539
Lokacija: Metropola
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.03.2010. 19:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako zasmrdi upale klimu i lade jaja xd

_________________
Winning isn't everything. It's the only thing!! Vince Lombardi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 29.03.2010. 20:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to sto je gradsko smetiste u gradskoj zoni, sto nam grad svakih par mjeseci smrdi po govnima nema veze ...vazno je da vise nema pusenja i da cemo sad svi umirati zdravi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zdrale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 539
Lokacija: Metropola
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.03.2010. 20:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u kojem ti dielu grada živiš. ja sam na jugu 2 i stvarno godinama da je smrdilo a kamoli tek tako??

_________________
Winning isn't everything. It's the only thing!! Vince Lombardi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mitar031
Offline
Ukupno postova: 199
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.03.2010. 21:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I ja stanujem na Jugu pa ništa ne osjetim, pogotovo kad odem na more

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.03.2010. 0:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jao, koja sramota, ništa drugo! Nisam ja, on je - pa onda opet - nisam ja on je i tako u krug...nitko ni za što nije nadležan, a svi redom primaju enormne plaće i NE rade svoj posao... pa to ima samo kod nas...di bi takvo što bilo u Njemi...tamo dobiješ kaznu ako koru od banane baciš u pogrešnu vreću za smeće...a kod nas zasmrdiš cijeli grad i to FEKALIJAMA (što nije ni zdravo), pa još kad zapuše vjetar pa kad se širi điber od smetlišta, i to izgleda može raditi tko god hoće - bez ikakvih posljedica...a kolike su šanse da će komualni redar ići za nečijim traktorom/crpkom pa da gleda kako netko istovara tuđa govna.? Šanse = 0.

Mislim stvarno...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oftopik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.03.2010. 7:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kako sranje

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: