Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



“Bolonja” povećala prolaznost i smanjila kvalitetu studija

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
gigi27
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.03.2010. 8:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nepismeni su jer ne pišu seminare???nešto tu ne štima.....nemam vremena za seminare....od predavanja u subote,od predavanja koja traju od 8 do 20h, od kolokvija, od ispita, od posla koji radim, od života koji želim živit...ja jednostavno nemam vremena za nepotrebna piskaranja.....i mislim da će se mnogi koji nisu baš abnormalno ambiciozni samnom složiti....a seminara je bilo i prije bologne...načrčkaj i predaj...kao i sada...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pero1234
Offline
Ukupno postova: 40
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.03.2010. 9:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gigi27 je napisao/la (Pogledaj post): › .....od posla koji radim, od života koji želim živit...


Nemos i radit i biti ogranicen zbog cure i redovno studirat. Za takve stvari je predviđen izvanredni studij!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kolacic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 171
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.03.2010. 11:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gigi27 je napisao/la (Pogledaj post): › Nepismeni su jer ne pišu seminare???nešto tu ne štima.....nemam vremena za seminare....od predavanja u subote,od predavanja koja traju od 8 do 20h, od kolokvija, od ispita, od posla koji radim, od života koji želim živit...ja jednostavno nemam vremena za nepotrebna piskaranja.....i mislim da će se mnogi koji nisu baš abnormalno ambiciozni samnom složiti....a seminara je bilo i prije bologne...načrčkaj i predaj...kao i sada...


slažem se... kao da mi u tom seminaru pišem nove znanstvene radove...sve je već viđeno i objašnjeno - jedino što učimo pisanjem seminara je pisanje u wordu i brže tipkanje po tipkovnici..i to je sve Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pero1234
Offline
Ukupno postova: 40
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.03.2010. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kolacic je napisao/la (Pogledaj post): › ... jedino što učimo pisanjem seminara je pisanje u wordu i brže tipkanje po tipkovnici..i to je sve Rolling Eyes


Zali onog tko pisanjem seminara uci samo to! Da pogodim, ekonomija?

Jadan li M$ word... bacat uzalud pare na poluproizvod!

OpenOffice rulz!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kolacic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 171
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.03.2010. 19:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pero1234 je napisao/la (Pogledaj post): ›
kolacic je napisao/la (Pogledaj post): › ... jedino što učimo pisanjem seminara je pisanje u wordu i brže tipkanje po tipkovnici..i to je sve Rolling Eyes


Zali onog tko pisanjem seminara uci samo to! Da pogodim, ekonomija?


ne, nisam na ekonomiji... nego na trećoj godini prava Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pero1234
Offline
Ukupno postova: 40
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.03.2010. 0:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kolacic je napisao/la (Pogledaj post): › ne, nisam na ekonomiji... nego na trećoj godini prava Rolling Eyes


A ma to ti je isto... copy-paste metode pisanja seminara.
Zalosno je da studenti ne izvlace prave osobine pisanja seminara kao sto su organizacija, vodjenje, razmisljanje, nova znanja, snalazljivost, odgovornost, ...
Zapravo izvlace snalazljivost, CP metodu! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kolacic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 171
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.03.2010. 1:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pero1234 je napisao/la (Pogledaj post): ›
kolacic je napisao/la (Pogledaj post): › ne, nisam na ekonomiji... nego na trećoj godini prava Rolling Eyes


A ma to ti je isto... copy-paste metode pisanja seminara.
Zalosno je da studenti ne izvlace prave osobine pisanja seminara kao sto su organizacija, vodjenje, razmisljanje, nova znanja, snalazljivost, odgovornost, ...
Zapravo izvlace snalazljivost, CP metodu! Very Happy


pa gle...ja novi zakon ne mogu smisliti pa ga napisati u seminaru... Recimo ja sada pišem seminar o ugovornom i zakonskom zastupniku... i šta sada da ja tu izmišljam??? Jedino što mogu je uzeti NN u ruke...pronaći zakon...i prepisati...eventualno svojim riječima nešto objasniti... Ne mogu izmišljati toplu vodu.. Rolling Eyes Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 31.03.2010. 3:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni se ovakav bolonjski sustav sviđa...studiram više manje sve predmete po bolonji...valjda....ni sam ne znam šta zapravo znači pravi bolonjski sustav Smile ...

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ariel
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.04.2010. 22:10 
Naslov:  Re: “Bolonja” povećala prolaznost i smanjila kvalitetu studija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad smo vec kod bolonje i prava, ona na pravu, 4. godini, znaci 140 studenata na 50-60 mjesta u predavaonicama, naravno, ako zelimo i pogodnosti bolonje, kao sto su kolokviji, tada su predavanja obavezna, 3 izostanka max...i onda naci mjesto u neko pristojno vrijeme kao sto je pola sata prije predavanja je gotovo nemoguce...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wHITe
Offline
Ukupno postova: 75
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.04.2010. 13:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa gle...ja novi zakon ne mogu smisliti pa ga napisati u seminaru... Recimo ja sada pišem seminar o ugovornom i zakonskom zastupniku... i šta sada da ja tu izmišljam??? Jedino što mogu je uzeti NN u ruke...pronaći zakon...i prepisati...eventualno svojim riječima nešto objasniti... Ne mogu izmišljati toplu vodu.


Pisanje seminarskog rada na bilo kojem faxu bi trebalo biti istraživačka djelatnost, ponajviše boljega izražavanja sklapanja rečenica kao i korištenja stručnih izraza ponajviše iz tog područja . Što se tiče prava usporedba pozitivno pravnih rješenja kod nas i u susjednim nam europskim državam. Ti što veliš da nemožeš izmišljati toplu vodu, možeš zasigurno dati svoje mišljenje i svoju viziju tog instituta ili koje druge stvari uz usporedbu koju sam već ranije spomenio tako isto možeš i uspoređivati određene druge institute koji su kod nas sa zadanim. Bolognja kod nas nije dobro usvojena , na nekim odjelima kao što su matematika, biologija, fizika i kemija to je bolje uređeno nego na društvenim znanostima kao što su filozofski fax , pravni fax, ... Da li treba usmeni ili netreba ? Smatram da treba jer u današnje doba modernih tehnologija najbolji način provjere znanja je usmeni jer na usmenom se nemože koristiti ni šalabahter ni hands free slušalica, ni bubica ako je profesor koncentriran i pažljiv . Bolognja kod nas treba sazriti isto kao i državna matura kao takova. Manje kvote onih zanimanja gdje ima suficita, a povećati neke pogodnosti gdje ima deficita kadra kako bi potakli zainteresiranost ljudi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: