Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vlada svim studentima plaća prvu godinu studiranja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.03.2010. 0:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slažem se, ja uvijek surađujem s kolegama na npr. ispitima pa svi prođemo osijek031.com smile osijek031.com smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr.jubar
Offline
Ukupno postova: 132
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.03.2010. 1:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gle, ja studiram filozofiju. za velike ispite koji zahtjevaju poznavanje teksta koji studiramo cijeli semestar i analizu tog teksta mi se pripremamo na način da se "preselimo" kod nekog na 7-10 dana i intenzivno zajednički radimo na tekstu kako bismo ga shvatili i u tom procesu, između ostalog, i jedni od drugih učimo. u pravilu dobivamo vrlo dobre i odlične ocjene.

linearni sustav se svodi na to da se meni ne isplati dijeliti znanje s kolegama jer što niže ocjene oni dobivaju to ja manji iznos školarine plaćam.

ajde si zamislite situaciju u kojoj na faksu studenti jedni druge gledaju poprijeko i podmeću si noge jer ukoliko je netko uspješan automatski te financijski ugrožava pa gledaš na sve načine da druge potkopaš i sebe dovedeš u situaciju da što manje plaćaš.

je li to obrazovanje?

_________________
Svečano obećajem upravi Filozofskog fakulteta, Senatu Sveučilišta i Ministarstvu znanosti da ću prije crknut nego im dat i lipe na ime školarine kad uvedu linearni sustav naplate školarina ili budu naplaćivali prenošenje ECTS boda u sljedeću akademsku godinu.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gigi27
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.03.2010. 8:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Niti jedan sustav neće iz tebe izvući ono što ti nisi......dakle, ako inače ne surađuješ, ni u kojem sustavu ti nećeš surađivati......i da, već sam navikla na filozofiranje od studenata filozofije....što je to s vama??svijet nije onakava kakav bi trebao biti?dobro jutro.......

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
punk urac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 233
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.03.2010. 9:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dr.jubar je napisao/la: ›
gle, ja studiram filozofiju. za velike ispite koji zahtjevaju poznavanje teksta koji studiramo cijeli semestar i analizu tog teksta mi se pripremamo na način da se "preselimo" kod nekog na 7-10 dana i intenzivno zajednički radimo na tekstu kako bismo ga shvatili i u tom procesu, između ostalog, i jedni od drugih učimo. u pravilu dobivamo vrlo dobre i odlične ocjene.

linearni sustav se svodi na to da se meni ne isplati dijeliti znanje s kolegama jer što niže ocjene oni dobivaju to ja manji iznos školarine plaćam.

ajde si zamislite situaciju u kojoj na faksu studenti jedni druge gledaju poprijeko i podmeću si noge jer ukoliko je netko uspješan automatski te financijski ugrožava pa gledaš na sve načine da druge potkopaš i sebe dovedeš u situaciju da što manje plaćaš.

je li to obrazovanje?


ajme studiram i ja filozofiju pa ne pravim nauku od toga... I mogu reć da mi ni za jedan ispit do sad nije trebao neki kolega da 10 dana s njim proučavam .. Znanje koje JA posjedujem ostali i tako ne bi mogli apsorbirat, a njihovo znanje mi nije potrebno.. Ali to je valjda zato što sam nadprosječno pametna. Satisfakcija koju osjećam nakon što JA dobijem 5 a kolega padne na ispitu, podli cerek koji nabacim nakon toga i karlovačko pivo koje s tolikim guštom popijem u birtiji sa nesretnim kolegama, rituali su koje ne bih mjenjala ni za što. i može netko sad reć da sam isfrustrirana budala, mislim da i jesam. Traume iz djetinjstva su učinile svoje. I za kraj ovog monologa želim Vas ohrabrit poštovani kolega, ako jeste tako dobri kao što ste napisali, ne morate se brinut jer duboko u sebi sam sigurna da Vlada neće dopustiti da plaćate školovanje pored tako dobrog prosjeka. Moralne dileme oko toga treba li dijeliti znanje s kolegama ili ne, po meni su nepotrebne. Ljudi su zajebane životinje i počni shvaćat da svatko gleda na svoju guzicu, a ako nećeš ti na svoju pitam se tko će onda?

_________________
wish you were beer.. osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr.jubar
Offline
Ukupno postova: 132
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.03.2010. 9:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

krivo si ti mene shvatila. ne treba meni nitko da ja naučim za 4 ili 5. ali kad učimo skupa svi naučimo bolje i više. to se inače zove suradničko učenje.

@gigi27: da, nijedan sustav neće izvući od tebe nešto što nisi, ali to upravo znači da treba odgajati za suradnju, a ne za podmetanje nogu. a linearni sustav naplate školarina je odgajanje za podmetanje nogu i građenje svoje sreće na tuđoj nesreći.

_________________
Svečano obećajem upravi Filozofskog fakulteta, Senatu Sveučilišta i Ministarstvu znanosti da ću prije crknut nego im dat i lipe na ime školarine kad uvedu linearni sustav naplate školarina ili budu naplaćivali prenošenje ECTS boda u sljedeću akademsku godinu.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.03.2010. 10:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dr.jubar je napisao/la: ›
ajde si zamislite situaciju u kojoj na faksu studenti jedni druge gledaju poprijeko i podmeću si noge jer ukoliko je netko uspješan automatski te financijski ugrožava pa gledaš na sve načine da druge potkopaš i sebe dovedeš u situaciju da što manje plaćaš.

je li to obrazovanje?


Ne znam za vas, ali ja sam na ovakvom fakultetu studirao (pravni) , zapravo me čudi da ovako nije svugdje, pa čak i na fakultetima gdje bismo se tome najmanje nadali.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr.jubar
Offline
Ukupno postova: 132
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.03.2010. 14:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: ›
dr.jubar je napisao/la: ›
ajde si zamislite situaciju u kojoj na faksu studenti jedni druge gledaju poprijeko i podmeću si noge jer ukoliko je netko uspješan automatski te financijski ugrožava pa gledaš na sve načine da druge potkopaš i sebe dovedeš u situaciju da što manje plaćaš.

je li to obrazovanje?


Ne znam za vas, ali ja sam na ovakvom fakultetu studirao (pravni) , zapravo me čudi da ovako nije svugdje, pa čak i na fakultetima gdje bismo se tome najmanje nadali.


i ajde sad reci je li potrebno i poželjno stvarati takvu atmosferu na fakultetima?

_________________
Svečano obećajem upravi Filozofskog fakulteta, Senatu Sveučilišta i Ministarstvu znanosti da ću prije crknut nego im dat i lipe na ime školarine kad uvedu linearni sustav naplate školarina ili budu naplaćivali prenošenje ECTS boda u sljedeću akademsku godinu.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.03.2010. 15:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zar uopće treba odgovarati, pa naravno da nije. Činjenica je da na Pravnom faksu od prve godine ide dijeljenje odličnih ocjena po rođačkoj i stranačkoj liniji, a ostalima se daju dvojke ako znaju za 5 i eventualno trojke ako znaju za 6, ili ih se mjesecima, pa i godinama ruši na jednom ili dva ispita do kraja-zna se o kojima se radi. A budući da su ocjene i dužina studiranja kriteriji za dobivanje posla na mnogim radnim mjestima, daljnji razvoj situacije je jasan.

Naravno, postoji nekoliko iznimaka, osoba koje su zaista radom i učenjem postigle to što su postigle, ali duboko vjerujem da je njihova svrha ta da posluže kao "dokaz" da se ne ocjenjuju (pa onda i zapošljavaju) BAŠ SVI po rođačkoj ili stranačkoj liniji.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bill
Offline
Ukupno postova: 16
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.03.2010. 9:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Besplatno obrazovanje je iluzija u državi koja je dužna 45 milijardi. No naš problem nije u tome, nego u kvaliteti sadašnje visokog obrazovanja. Nakon što nam je netko prodao priču da neovisno o zahtjevima tržišta rada moramo imati 25% visokoobrazovanih, upisuju se vojske studenata koji kasnije neće imati gdje raditi (pogotovo ekonomski, pravni i poljoprivredni faks, u posljednje vrijeme i ETF). Masovno studiranje je nužno nekvalitetno a fakultetima odgovara takva situacija jer si mogu nakupiti dovoljno novca od upisa i školarina. SMANJITI KVOTE POD HITNO. Kad vidim tko sve studira, prevrće mi se želudac.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.03.2010. 13:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dakle priča kaže slijedeće
prva godina će biti besplatna.. sve O.K.
a sve ostale će biti besplatne ukoliko se prethodna očisti do jesenskog roka ??? ouuuu !!! vidi nešto sumnjivo

ako ne, tj. ako imaš super prosjek tipa sve ispite 5, a jedan ne uspiješ dati do jeseni i prenosiš ga, e onda ćete plataći punu cijenu školarine!!! PUNU!!! i to ne po dosadašnjem cjeniku, već su se školarine povisile. a netko ima sve 2 i uspije očisiti imat će bespla ilitiga for free. dakle stvorit će se studenti kojima će biti važno dobiti samo prolaz da očiste godinu i ne plaćaju, prosjek više neće igrati bitnu ulogu(ok nekima nije ni dosada), ali koliko je ljudi uistinu uspjevalo očistiti godinu u jesenskom roku?

osim toga živi bili pa vdijeli ovaj cirkus zvan državna matura!!! to mora propasti, ako ne sad onda za par godina. iz toga će se iznjedriti hrpetina maturanata s istim ostvarenim uspjehom koji će se morati upisivati na fakultet. kad se sjetim samo velebne psihologije na filozofksom kad sam ja polagala prijemne. to je bio ajme traženo. kvota je bila oko 10-ak brucoša (ne sjećam se točno) uglavnom, a prijava je bilo brdo. što će se dogoditi: raspiše se kvota od 10 studenata koje primaju, ali se na upisima pojavi 50 s istim uspjehom i svih 50 se MORA upisati.

školarina će za sve biti ista bili redovni ili vanredni

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DrugsBunny
Offline
Avatar

Ukupno postova: 91
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.03.2010. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): ›
osim toga živi bili pa vdijeli ovaj cirkus zvan državna matura!!! to mora propasti, ako ne sad onda za par godina. iz toga će se iznjedriti hrpetina maturanata s istim ostvarenim uspjehom koji će se morati upisivati na fakultet.

Bez uvrede, ali to što pričaš nema veze sa vezom. Ja sam maturant i svaki 2.-3. dan se nešto priča o državnoj maturi tako da znam hrpetinu informaciju i evo pisao sam već 3 ispita. Daleko od toga da će hrpetina maturanata imati isti uspjeh, čak štoviše, ova državna matura pokazuje stvarno znanje svakog pojedinca. Oni koji ne namjeravaju studirati ništa neka lijepo uzmu sve obavezne predmete nižu razinu. To je toliko jednostavno da ako nešto od toga padnu nisu ni zaslužili proći srednju školu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.03.2010. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

budemo vidjeli ...

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DrugsBunny
Offline
Avatar

Ukupno postova: 91
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.03.2010. 14:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
budemo vidjeli ...

Ustvari već se sada može vidjeti jer su prvi rezultati pristigli. I poprilično su..šaroliki : ).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.03.2010. 14:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

upućena sam Smile

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gigi27
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.03.2010. 15:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se s DrugsBunnyem: čim je uvedena državna matura znala sam da će se napraviti reda u tim silnim srednjoškolskim peticama. Kad sam ja išla na maturu bilo je odlikaša, uključujući i mene, koji su znali za tri a dobili 5 kao i onih koji su cijelu gimbu prolazili s tri, na maturi znali za 5 a dobili tri. E, pa tog subjektivnog faktora pri ocjenjivanju više nema i hvala Bogu na tome.....za sve su ista pitanja, isti uvjeti rada, pa da te vidimo.....I ne znam kako si ti, MissTake, zaključila da ćeš morati sve predmete s godine položiti da bi bila oslobođena plaćanja....koliko ja znam, upisati narednu godinu nije isto što i očistiti sve ispite......

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: