Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječanke umjesto da koriste kontracepciju, idu na pobačaj

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
LijaOS
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.03.2010. 22:09 
Naslov:  Re: Osječanke umjesto da koriste kontracepciju, idu na pobačaj
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Idealna kontracepcija je poslati ga u banku sperme, a potom na vazektomiju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.03.2010. 22:18 
Naslov:  Re: Osječanke umjesto da koriste kontracepciju, idu na pobačaj
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ti si očito izmislila žene koje to rade redovito i koristiš ih kao udarni argument...ja to u tekstu nigdje ne vidim.

jednom se može desiti svakome, može biti puno razloga za to.
vjerujem da ima tih koje više puta pobace, ali u mizernom broju.
njih jednostavno treba žaliti ili zabraniti 2 pobačaja, napraviti neki registar, legalizirati ako nije..
al ipak je ovo RH, klinike na crno cvjetaju i tu još dugo neće bit pomaka.

A ljudski život...s etičke strane možemo sad otvoriti Pandorinu kutiju.
al eto jedan podatak, 30000 djece dnevno umre od gladi ili žeđi.
A život?uzgajamo ga umjetno 10-tak godina, ako ne i više..uskoro i ljudski, ako već nismo.
matične stanice se već uzgajaju ako se ne varam.

Sve to pred očima crkvenih otaca koji tu i tamo nekom izjavom podsjete ljude da i oni prate događanja..
a kad je pobačaj u pitanju, majko mila gromom bi spržili legaliste, samo da mogu.
taj kontrast u ponašanju mi cijelo ovo vrijeme nije jasan.

Etika?bilo je lijepo dok je postojala.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.03.2010. 22:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
Ti si očito izmislila žene koje to rade redovito i koristiš ih kao udarni argument...ja to u tekstu nigdje ne vidim.

Da bar jesam! Čak i poznajem nekoliko omatorjelih primjeraka, nažalost... Koje su se i same hvalile.
maniche je napisao/la: ›
jednom se može desiti svakome, može biti puno razloga za to.

Može, ali je i to previše... I ne bez posljedica.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 22.03.2010. 22:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma sve je to zbog cajki Smile
samo je bitno napravit joj sina pod svetlima casina Smile
a kasnije...jbg...

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
castanea sativa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.03.2010. 0:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

najpopularniji imaginarni prijatelj na svetu jednom je poručio...PLODITE SE I MNOŽITE...

_________________
volim da provociram bolide
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
promatračica
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.03.2010. 0:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
Sharon je napisao/la: ›
Dosta neozbiljna rasprava o ovoj prilično ozbiljnoj temi, ali ne čudi me jer raspravljaju - muški članovi foruma, a to se njih ionako ne tiče i ne kuže u čemu je stvar jer nekako je folklor, poželjan mačo-obrazac da odgovornost muškaraca završava negdje na ovim razinama (ismijavanje).


Hm, je li? A što reći ženi koja se pita kako saznati koje su tablete za nju?
Mislim, jebote, ako nije naučila kroz odgoj, osnovno obrazovanje, pa i život da ode doktoru, onda joj nema druge do zvati Milana...

I - o kakvoj nepovredivosti života mi ovdje pričamo?
Pobaciti u početnom stadiju trudnoće ti je tehnički isto kao i ubiti bakterije domestosom, pa ne kužim u čemu je problem?


Sorry, ali nije baš sve tako sjajno i bajno, a niti lako, kao vađenjem krvi - I've been there, and I've done that.
I nisam poginula od tih tableta, ali su nepodnošljive, to htjedoh reći i dugoročno bi uništile i moj organizam (ne mislim da bi me usmrtile nakon nekoliko uzimanja kao spomenute žrtve). Pad imuniteta, poremećaji u probavi, oslabljena cirkulacija i sl. ne mogu direktno usmrtiti osobu, ali dugoročno nisu izdržljivi. I da, konzultirala sam se višestruko s liječnicima.

Bazooka, podcjenjuješ i pun si predrasuda, evo još jedan razlog zašto je ova tema tabu. Sad si se ti našao soliti pamet meni (ženi) koja sam sve to prošla i šalješ me pametnjakoviću posprdno Milanu, good job...

Osobno smatram da je korisnije i pametnije preči na bilo koji drugi oblik zaštite.

Da budem jasna - ja sam apsolutno i u svakom slučaju protiv abortusa. Ali biti ovisan o dnevnom uzimanju tableta? No thank you, pogotovo ako imaju takve nuspojave.

Ovo sa usporedbom oplođene stanice i bakterije ne želim ni komentirati. I ti si nastao iz toga, pa ako ti sebi toliko vrijediš..just go ahaid and believe whatever you want...

Svaka od nas žena ima jedinstven organizam, kao i menstruacijski ciklus sa svojim pravilima (to je za one oh so obrazovane muškarce koji komentiraju da je medicina sve već rješila, samo se treba ići konzultirati i educirati), pa tako niti jedna tabletica nemože sve rješiti - upravo to bi bilo više vračarski nego znanstveno moguće.
Ne želim reći da sve žene trebaju koristiti takav oblik kontracepcije, već ih, kao i svake tablete, treba koristiti s oprezom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.03.2010. 3:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

promatračica je napisao/la: ›
Ovo sa usporedbom oplođene stanice i bakterije ne želim ni komentirati. I ti si nastao iz toga, pa ako ti sebi toliko vrijediš..just go ahaid and believe whatever you want...


Vidim klasični ljudski ego i taštinu; "Mi smo ovdje jer imamo svrhu, da, sigurno moramo imati svrhu jer smo ovdje i mi smo jako posebni...". Bla, bla...
Imali smo sreću kao vrsta i razvili smo palčeve. That's it!

U prethodnom si postu napisala:
promatračica je napisao/la: ›
Al' ajd ti sad znaj imaš li organizam koji podnosi te tablete, ili ćeš završiti u crnoj kronici kao one jadnice ako ih duže koristiš....


I ja sam to protumačio onako kako je napisano: babski i naivno.
Jednako kao da si napisala da se ljudi ne bi trebali podvrgavati dijalizi jer ih je nekoliko umrlo; rutinskim operacijama jer su momku odrezali nogu...

No, drago mi je da si se konzultirala s liječnicima; uklonila si mi predrasudu i poručila nešto korisno drugim ženama.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
promatračica
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.03.2010. 7:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne, to nije napisano babski i naivno, već je napisana samo suština onoga što sam u drugom komentaru podrobno razradila - ti si krenuo od pretpostavke da je ideja iza komentara babska i naivna, jer su ti mediji (uključujući ovaj tekst na kojeg nadovezujemo komentare) utuvili da su žene neinformirane i općenito malo priglupe što se tiče ove teme. Sam naslov to jasno i glasno izriče. Ne kažem da toga nema, možda su čak i u većini, tko će sad znati (bez provođenja anketa u našoj okolici), ali zar se na temelju toga smije oblikovati neka opća istina o ženama i kontracepciji? Pa je sad svaka takva i juri Milanu (by the way - ja mislim da su pozivi Milanu fingirani i da se tu samo s vremena na vrijeme ubacuje neki očajni jadnik/ca na kojoj zarade - ali to isto ne mogu znati). Ili ja jednostavno nemam pravo izreći tako jednostavnu rečenicu, a da iza nje ne išćitaš ono što jesi? Dakle, ja kao žena se moram dodatno opravdati (u samom startu) kako moja izjava ne bi bila krivo protumačena jer je mišljenje naroda takvo i takvo.... not fair

Ok, poštujem tvoje mišljenje o "nesvrhovitosti ljudskog postojanja", iako se osobno ne slažem, ali ja nikakvu svrhu nisam ni spominjala, namjerno, da ne uplićem vjeru, koja je potpuno osobna stvar, spominjala sam vrijednost, dakle: Smatraš li ti Bazooka Joe da vrijediš isto kao i nekakav recimo kompleksniji oblik neke bakterije?
Ako je tako: daj Domestos 'vamo jer malo si već naporan Wink
Ljudi žive prema nekakvom sustavu vrijednosti: što im vrijedi ili ne vrijedi, što žele (više ili manje), ako ti sebi vrijediš koliko i obična bakterija, onda su i drugi ljudi za tebe obične bakterije, a onda tek Saganov citat gore apsolutno gubi na težini: jer ako se i uništimo, kakve veze, pa to su samo bakterije nekakve uništene.
A znanstvenici još uvijek ne mogu povuči točnu crtu gdje oplođena stanica prestaje biti kako ju ti nazivaš "bakterija" i počinje biti čovjek. Da ne govorim o tome da ta oplođena stanica mora vrijediti više od bakterije upravo zbog potencijala kojeg nosi u sebi - zbog tog čovjeka koji se formira iz nje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.03.2010. 8:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajd nemojte pisat fraze za koje ne znate što znače

ili ako ih već pišete, napišite ih točno osijek031.com smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.03.2010. 8:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

apsolutno podrzavam seksualnu naobrazbu u skolama..u smislu, cure treba naucit da budu samosvjesnije i da ne pristaju uopce na odnos bez kondoma ..a decke poducit odgovornosti, jer odgovornost je zajednicka, ne moze se samo cure kriviti..
kontracepcija je svrsishodna kad netko ima redovite odnose, a ne povremene..takodje je bitno kako organizam podnosi pilule..i jos dosta toga..tesko ce netko piti svakodnevno pilule, mjesecima ako nije u vezi ili nema redovite odnose..
tako da..ocito nije dosta edukacije, kad imamo ovako porazavajuce brojke..
nemam nista protiv abortusa..ali bolje sprijeciti nego lijeciti..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
barba
Offline
Ukupno postova: 209
Lokacija: svemir
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.03.2010. 8:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jebote, kakav naslov. Po Glasu izpada da su osječanke priglupe, neobrazovane, nemoralne glupače koje se jebu po svakom ćošku bez zaštite i onda masovno odlaze na pobačaje....

Tako su se nedavno u tramvaju 2 gospođe dovikivale:

Anka jesi i ti ostala trudna? ja već mjesec i po'. Ajd kad i ti budeš pa da odemo zajedno, ne da mi se čekat sama kod doktora...


Još jedna pohvala Glasu, uspjeli ste postati 24 h istočne RH. Vi ćete ovim tempom i nekog nobela dobit majku mu njegovu ili barem onog vašeg pulicera il' kak se to po Vaški kaže

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
promatračica
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.03.2010. 9:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la (Pogledaj post): › ajd nemojte pisat fraze za koje ne znate što znače

ili ako ih već pišete, napišite ih točno osijek031.com smile


Doooobro, i?

go ahead, enlighten us oh mighty one... osijek031.com smile

Mogu naravno pisati isključivo u svoje ime, ali mislim da nitko ovdje nije došao da nabije drugima na nos svoju "veličinu i znanje", ovo bi trebala biti neka vrsta rasprave gdje ljudi imaju mišljenja koja brane ili pobijaju, ako ozbiljno pristupaju temi o kojoj se govori.
Ja osobno volim učiti od drugih i znam da sam apsolutno pogriješiva i daleko od toga da znam sve, tako da... slobodno, želim(o) čuti što misliš

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.03.2010. 9:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

promatračica je napisao/la: ›
Ne, to nije napisano babski i naivno, već je napisana samo suština onoga što sam u drugom komentaru podrobno razradila - ti si krenuo od pretpostavke da je ideja iza komentara babska i naivna, jer su ti mediji (uključujući ovaj tekst na kojeg nadovezujemo komentare) utuvili da su žene neinformirane i općenito malo priglupe što se tiče ove teme.


Ukratko - napisala si nešto da bi napisala nešto drugo kasnije?
A meni su "mediji" (koji?!) utuvili svašta u glavu pa zato komentiram tvoje pisanje?

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
promatračica
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.03.2010. 10:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Priznajem da sam podrazumijevala neke stvari, koje sam trebala odmah napisati kako bih potkrijepila svoju tvrdnju da te tablete ne treba toliko hvaliti. Apsolutno moja greška.
Ali moraš priznati da si i ti svašta izvukao iz te jedne rečenice, što je pomalo zabrinjavajuće (ne za tebe, već i za sliku žene). Zašto krenuti odmah na vračare? Odakle ta poveznica s vračarama? Eto mi je bilo osobito zanimljivo.
Ti si dakle pročitao jednu (mojom greškom) nedovoljno razrađenu rečenicu i odmah povezao Žena > neinformirana > vračare/praznovjerje
Ja nisam spominjala liječnike (da jesam, i da sam rekla: ne vjerujem u njih ili sl.) razumjela bih reakciju, ali ovako mi je bila neobična i svela sam ju na utjecaj medija ili na utjecaj recimo ovog teksta... možda greškom... ali i spominjani Milan je medijska ličnost, zar ne?
Ovaj tekst kaže: Žene ne koriste i ne znaju koristiti kontracepciju.
Ja kažem: meni se čini da je jedna od spomenutih vrsta kontracepcije štetna i neuračunatljiva - priznajem, nisam spominjala odlazak liječniku koji mi nije znao pomoći dalje, trebala sam valjda Smile
a ti kažeš: Idi se onda savjetuj s vračarom (eventualno Milanom) (kako vi žene to već radite)
hm... i tu sam se zamislila, što je moglo utjecati na tebe da prebaciš odmah na praznovjerje i neinformiranost? Ovaj tekst? Ili poznaješ takve žene, ili nešto treće?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.03.2010. 10:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neuračunatljiva osijek031.com smile
a vi oko glupog teksta raspravljate, osobno nisam za abortus al svatko bira najbolje za sebe... Mene tu zapravo čudi što je neka žena imala više od nekoliko prisilnih abortusa, zar ona uopće može imat djece više?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: