Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Unatoč blijedoj igri, NK Osijek do prvog proljetnog boda

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.03.2010. 7:00 
Naslov:  Unatoč blijedoj igri, NK Osijek do prvog proljetnog boda
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nogometaši Osijeka uspjeli su napokon razbiti proljetno prokletstvo. Iako su u Čakovcu dugo hodali po rubu provalije, na kraju su se ipak uspjeli izvući zahvaljujući gromovitom udarcu i pogotku Antonija Hrnčevića. Tako je Osijek nakon 250 minuta ovog proljeća napokon pronašao put do suparničke mreže, ali bod koji donosi kući neće izazvati previše zadovoljstva s obzirom na to da je prikazana igra bila vrlo slaba. Ipak, ostaje pitanje što je Osijek zapravo čekao 80 minuta čakovečke utakmice, jer su u samo tih završnih 10 minuta Osječani uspjeli, osim pogotka, stvoriti još dvije prilike i propustili priliku čak i za pobjedu.

Skromna predstava

Prvih 45 minuta definitivno smo gledali nogomet ispod prvoligaškog standarda. Vrlo nervozna i rastrgana igra oba suparnika rezultirala je s puno pogrešaka i malo uzbuđenja pred vratarima. Osijek je bio bolji u početku pa je već u drugoj minuti nakon ubačaja Šorše Barišić morao bolje reagirati u šesnaestercu Međimurja, ali nije, jer ga je lopta pogodila u stajnu nogu, a ne u onu kojom je želio uputiti udarac. U 5. minuti Bratković je 'skuhao' paniku pred vlastitim vratima promašivši čistu loptu pa je morao rušiti Miličevića, zbog čega je zaradio žuti karton, a Osijek priliku da ozbiljnije ugrozi Buljanka. No, slobodan udarac koji je izveo Ibriks nije bio ni jak ni precizan pa je domaći vratar, istina, uz malo muke, zaustavio taj udarac. Međimurje se javilo u 13. minuti, kada je Aganović sa 17-18 metara potegnuo, ali je lopta otišla pokraj lijeve vratnice. Uslijedilo je razdoblje u kojem se uglavnom igralo između dva šesnaesterca s brojnim netočnim dodavanjima i besciljnim nabijanjima. Taj jad prekinut je u 28. minuti, kada je Aganović krasno “podvalio” loptu Vuki, ovaj je sam krenuo prema Kardumu, ali umjesto udarca želio je biti nesebičan, što nije ispalo dobro za njegovu momčad, jer je Vida blokirao pokušaj dodavanja prema Goluboviću. Bila je to i najbolja prilika domaćina u prvih 45 minuta, a do odmora vidjeli smo još jedan pokušaj ubačaja Golubovića prema Vuki, ali je Kardum bio pravovremen u izlasku.

Spas stigao s klupe

Osijek nije ušao dobro u drugo poluvrijeme. Domaćin je uspio ovladati njegovom polovicom terena i taj više umjetni pritisak uskoro je donio i plod. Prije toga, u 47. minuti Jugović je pokušao jednim dalekometnim projektilom s više od 20 metara, ali je on fijuknuo pokraj desne vratnice. Domaćin je uzvratio u 51. minuti kada je Vuka pucao glavom, ali nije bio precizan. No, ono što je nekada Osijekov napadač Marijan Vuka propustio u toj situaciji naplatio je devet minuta kasnije, točnije u 62. minuti, kada je iskoristio trenutak nepažnje osječkog stoperskog para i doveo svoju momčad u vodstvo. Činilo se tada da Osječane iz ponora neće izvući ništa, ali trener Tomislav Steinbrückner nije se predavao već je u igru poslao Hrnčevića i Pušića što je donijelo živost i ozbiljniji pritisak na vrata domaćina, a u konačnici je rezultiralo poravnanjem. Ono je stiglo u 79. minuti, kada je Hrnčević dobro dodavanje Jugovića snažnim udarcem pretvorio u pogodak. To izjednačenje kao da je dalo krila Osijeku pa je on u posljednjih 10-ak minuta mogao doći i do potpunog preokreta. Samo minutu kasnije Miličević je opet iskazao veliki egoizam jer je mogao, nakon što je prešao dva protivnika, servirati loptu Nikšiću za čisti pogodak, ali on to nije učinio, pokušao je pucati, lopta se na kraju uz puno sreće odbila do Nikšića, ali on je tada već bio u nemogućoj situaciji. Istina, pokušao je i zamalo uspio svladati Buljanka iz mrtvog kuta, ali je čakovečki vratar nekako obranio taj udarac. Još bolju priliku Osijek je imao u 86. minuti, kada je Ibriks ubacio zdesna na drugu vratnicu, tamo je utrčao Jugović i u padu pucao glavom, ali je udarac bio previše mlak pa ga je Buljanko uspio zaustaviti.

Antonio Hrnčević (Osijek):
- Činjenica je da smo odigrali jako loše pa na kraju jednostavno moramo biti zadovoljni i tim bodom. Uvijek je bolje bar odigrati neriješeno nego izgubiti, iako su naše želje u ovoj utakmici bile potpuno drukčije.

Marijan Vuka (Međimurje):
- Osječani su nas motivirali pričama uoči utakmice da su već upisali tri boda. Sam susret dugo se lomio, jer je bilo situacija u kojima smo i mi mogli ranije riješiti utakmicu, a na kraju je pobijediti mogao i Osijek. Ipak, s obzirom na to da smo vodili mislim da smo mi ti koji možemo više žaliti za preostala dva boda.

Plus
Antonio Hrnčević pokazao se kao Steinbrücknerov adut iz rukava. Napadač koji je dugo bio u sjeni jučer je spriječio da Osječani dožive i treći proljetni minimalni poraz. Nakon punih 250 minuta njegov je pogodak prekinuo post “bijelo-plavih” i time ipak malo uljepšao inače vrlo lošu partiju koju su Osječani pružili u Čakovcu.

Minus
Od Osječana se jučer očekivalo više, međutim gotovo da nisu imali ni jednog raspoloženog pojedinca i u takvim okolnostima nije se mogla razviti željena igra. Posebno loše odigrali su igrači od kojih se očekivalo da u sredini terena donesu prevagu - Jugović, Vidaković i Šorša, a odmah njima uz bok bila su i oba bočna - Ibriks i Stojkić.

1:0
Dugu loptu sa svoje polovice ispucao je Valentić, osječki stoperi su zaspali, a iskusni strijelac poput Marijana Vuke takve situacije ne oprašta.

1:1
Nakon jedne gužve u šesnaestercu lopta je došla do Jugovića, koji je lijepo podvalio Hrnčeviću, a ovaj snažno opalio u gredu i od nje se zakucala u mrežu.

Tekst: Dalibor Keler/Glas-Slavonije.hr
Foto: nk-osijek.hr

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.03.2010. 7:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma nema tu sreće dok nam alibi igrači igraju u veznom redu, dok nam napadači 5 utakmica ne mogu zabiti gol a trener ih ne mijenja itd. NK Osijeku trebaju igrači koji imaju pozitivnu drskost u igri, koji ne priznaju da je netko drugi bolji od njih, koji ginu na terenu jedan za drugoga, treba nam ekipa koja je dobro posložena, gdje igrači igraju na pozicijama na kojima mogu najviše dati a ne na kojima igraju zbog kojekakvih okolnosti, treba nam odlučan trener koji će mijenjati one kojima ne ide ili one kojima je super ovako kako je i ne trude se nešto promijeniti u svojoj igri a drugi neopravdano sjede na klupi i niti ne dobiju šansu pokazati što mogu jer su neki prvotimci zaštićeni ko lički medvjedi a treneru ne pada na pamet mijenjati ih.I još jednom, trebamo borce,fajtere koji jedu travu i kreč sa linija a ne mlitavce bez trunke života u sebi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
barba
Offline
Ukupno postova: 209
Lokacija: svemir
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.03.2010. 8:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da je žalosno što smo osvojili 1 bod u 3 kola, a isto tako i 1 gol smo zabili...

Imam osjećaj da smo igrali s realom, barcom i manchesterom prema statistici, a ne s Karlovcem Međimurjem i Dinamom

...to dovoljno govori

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.03.2010. 9:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve mi se čini da će na kraju i ovo prvenstvo biti za zaborav, a tako nam je dobro išlo jedno vrijeme. Ne bih ja optuživao naše napadače, oni su po kvaliteti ipak bolji dio ekipe. Mogu nam igrati Drogba i Rooney u napadu, ali kada nema upotrebljivih lopti iz veznog reda nema tu sreće.
Još ako ode Vida (a sigurno će) obrana će nam biti koma. Bez uvrede, ali Pranjiću ne bih dao ni da lopte dodaje.


Zadnja promjena: PreacheR; 15.03.2010. 14:17; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 15.03.2010. 13:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eeee da....fatalna greška je bila prodaja kneževića Smile

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.03.2010. 14:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nema tu greške. Bilo je ili prodaj ili propadni kao Varteks. Pa ti vidi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exodus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 172
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.03.2010. 18:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

klasika, protiv dinama borbeno a onda se s ''lako ćemo'' igra protiv ovih s dna tablice. nek ih trener dobro prodrma i idemo po (prvu) pobjedu u subotu. nije još sve gotovo, do 4. mjesta su 3 boda.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: